Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.03.2013, 06:48   #31
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Wszystkim moim interlokutorom dziękuję za odpowiedzi.
Jednak - w dalszym ciągu nie wiem (bo NIKT ) nie odpowiedział, w jakiej konkretnie rozdzielczości są filmy wypożyczane z iTunes.
O co kaman Czy to jest aż tak trudne pytanie?
Ja odpowiem, są wypożyczane w rozdzielczości w jakiej tam są.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.03.2013, 06:55   #32
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Posiadacz Apple TV wypożyczy powiedzmy "Skyfall" za te kilka ojro,
To znaczy - za ile?? I w jakiej jakości??
Tego przez cały czas próbuje się dowidzieć,. a nikt nie chce udzielić konkretnej odpowiedzi.
No to zapytam jeszcze raz:
1. Ile kosztuje "wypożyczenie" filmu Skyfall z iTunes (bo do tego - jak rozumiem - służy Apple TV)
2. W jakiej konkretnie rozdzielczości się "wypożycza" ten konkretny film.

{EDIT]
Proszę o podanie ceny "wypożyczenia" w ojro.
Dla porównania - żeby nie przeciągać tematu, podaje ceny ZAKUPU fizycznego nośnika w pudełkowej wersji DVD w Polsce:
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/81126 - 32.99 zł
http://www.amazon.de/James-Bond-007-.../dp/B009YELGAQ - EUR 6,99
http://www.3kropki.pl/p/skyfall-dvd.html - 29,99 zł
http://e-bluray.com.pl/007-james-bond-skyfall-dvd.html - 29,90 zł
http://dodatkiwkiosku.blogspot.com/2...zapowiedz.html - 29,99 zł

Wersje BD są - oczywiście - sporo droższe. te w rozdzielczości Full HD. Dla mnie jakość obrazu jest bardzo ważna. Dlatego pytam bo jeśli cena "wypożyczenia" w Full HD stanowi powiedzmy 1/4 ceny zakupu BD to "wypożyczanie" może się opłacać bardziej niż zakup.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"

Ostatnio zmieniany przez Yossi : 21.03.2013 o godz. 07:08
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 07:38   #33
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Rozdzielczość na iTunes to 1920x1080, H264 profil 4.1 a co?
Do tego potrzeba urządzenia z procesorem minimum A5, ten AppleTV jest OK.

Nie rozumiem dlaczego wklejasz ceny DVD? Wklej ceny BD. Na iTunes film możesz też kupić, nie tylko wypożyczyć.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 21.03.2013 o godz. 07:45
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 09:17   #34
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Rozdzielczość na iTunes to 1920x1080, H264 profil 4.1 a co?
A nic - właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Konkret! Dziękuje. Czyli opowieści o tym, że rozdzielczość filmów ma iTunes w formacie Apple HD to 1080 x 900 to zwykłe kłamstwa i hejt dzieci neostrady. Prz6yjmuję to za pewnik i kończę temat.
EOT.

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Nie rozumiem dlaczego wklejasz ceny DVD? Wklej ceny BD. Na iTunes film możesz też kupić, nie tylko wypożyczyć.
I znowu masz rację.
Poproszę o podanie ceny wypożyczenia ORAZ zakupu filmu Skyfall (przywołany przez Ciebie) na iTunes.
Ale uwaga - w rozdzielczości co najmniej 1820x1080.

Zgodnie z życzeniem wklejam, link do wersji BD:
http://www.mediamarkt.pl/oferta-spec...m_campaign=xml
Cena 59,99 PLN. (jakieś 14,29 EUR) Zawartość:
- wersja pudełkowa (nośnik BD)
- dodatki ( w stosunku do wersji do "wypożyczenia": realizowanie Bonda, Premiera Skyfall, Komentarz audio reżysera, Komentarz audio producentów Barary Broccoli i Michaela G. Wilsona i kierownika produkcji Dennisa Gassnera, Spot promocyjny ścieżki dźwiękowej
- rozdzielczość 1920x1080p
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 09:47   #35
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To pytanie raczej nie do mnie, tylko do użytkowników, ale z tego co widze na stronie iTunes, to ten film kosztuje 15 dolców (ile w PL i czy jest taka wersja - nie wiem).
Wiadomo PL to dla Apple czy Microsoftu kraj trzeciego świata i mamy wszystko z opóźnieniem.

Starsze tytuły, np. Sniadanie u Tiffaniego i Predator są po $10, czyli ok 40zł. Tragedii więc nie ma nawet jak na polskie warunki.

Tak czy inaczej masz rację twierdząc, że da się kupić niektóre filmy taniej niz na iTunes. Akurat temu nie zaprzeczam, tym bardziej że ceny filmów BD mocno spadły.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 21.03.2013 o godz. 09:54
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 10:31   #36
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
To pytanie raczej nie do mnie, tylko do użytkowników, ale z tego co widze na stronie iTunes, to ten film kosztuje 15 dolców (ile w PL i czy jest taka wersja - nie wiem).
Wiadomo PL to dla Apple czy Microsoftu kraj trzeciego świata i mamy wszystko z opóźnieniem.

Starsze tytuły, np. Sniadanie u Tiffaniego i Predator są po $10, czyli ok 40zł. Tragedii więc nie ma nawet jak na polskie warunki.

Tak czy inaczej masz rację twierdząc, że da się kupić niektóre filmy taniej niz na iTunes. Akurat temu nie zaprzeczam, tym bardziej że ceny filmów BD mocno spadły.
Wiesz... ja wolałbym już pominąć kwestie cen.
W końcu - nie zamierzam nikomu zaglądać do kieszeni i niech kazdy płaci sobie ile chce i za co chce. W końcu - przynależność do różnych sekt też nie jest przymusowa.
Ja jestem może trochę nietypowy.
Dla mnie nie liczy się zagęszczenie ilości pixeli na ekranie jakiejś zabawki, ale bardzo liczy się jakość obrazu w filmie i dźwięku w muzyce.
Stąd, z uporem maniaka dopytuję się jaka jest jakość obrazu i dźwięku w poszczególnych serwisach.
Mogę zapłacić więcej, ale chce mieć taka jakość , jaka lubię.
Takie jest przecież motto życiowe pewnej grupy użytkowników - prawda?
I uwaga - ja się z tym zgadzam. Doskonałe jakość (dźwięku, obrazu, użytych materiałów, wykonania), jest warta zapłacenia wyższej ceny.

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Rozdzielczość na iTunes to 1920x1080, H264 profil 4.1 a co?
Do tego potrzeba urządzenia z procesorem minimum A5, ten AppleTV jest OK.

Nie rozumiem dlaczego wklejasz ceny DVD? Wklej ceny BD. Na iTunes film możesz też kupić, nie tylko wypożyczyć.
Yyyyyy
to ja już nic nie rozumiem...
Bo tutaj (pewnie jacyś hejterzy) piszą tak:
http://www.redmondpie.com/h.264-comp...oning-in-size/

Dokładnie chodzi mi o to, że :
"Ars Technica took to the task of running a few tests to see what the state of play is with regards to both the image quality and file sizes of both the old 720p content and Apple***8217;s new 1080p versions. The results show that the higher resolution content does indeed grow in size over its 720p relation, but not by as much as we thought. Files should grow around 10-15% in general, according to Ars Technica***8217;s tests."

Coć tu chyba nie kaman
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"

Ostatnio zmieniany przez Yossi : 21.03.2013 o godz. 10:40
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 12:19   #37
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości


Wiesz... ja wolałbym już pominąć kwestie cen.
W końcu - nie zamierzam nikomu zaglądać do kieszeni i niech kazdy płaci sobie ile chce i za co chce. W końcu - przynależność do różnych sekt też nie jest przymusowa.
Ja jestem może trochę nietypowy.
Dla mnie nie liczy się zagęszczenie ilości pixeli na ekranie jakiejś zabawki, ale bardzo liczy się jakość obrazu w filmie i dźwięku w muzyce.
Stąd, z uporem maniaka dopytuję się jaka jest jakość obrazu i dźwięku w poszczególnych serwisach.
Mogę zapłacić więcej, ale chce mieć taka jakość , jaka lubię.
Takie jest przecież motto życiowe pewnej grupy użytkowników - prawda?
I uwaga - ja się z tym zgadzam. Doskonałe jakość (dźwięku, obrazu, użytych materiałów, wykonania), jest warta zapłacenia wyższej ceny.



Yyyyyy
to ja już nic nie rozumiem...
Bo tutaj (pewnie jacyś hejterzy) piszą tak:
http://www.redmondpie.com/h.264-comp...oning-in-size/

Dokładnie chodzi mi o to, że :
"Ars Technica took to the task of running a few tests to see what the state of play is with regards to both the image quality and file sizes of both the old 720p content and Apple***8217;s new 1080p versions. The results show that the higher resolution content does indeed grow in size over its 720p relation, but not by as much as we thought. Files should grow around 10-15% in general, according to Ars Technica***8217;s tests."

Coć tu chyba nie kaman
Hahaha i o to mi chodziło. Dziękuje pięknie za ten post, który jednoznacznie pokazuje że robisz sobie jaja.
Yossi, obaj dobrze wiemy o co kaman - więc jak to mówią GAME OVER Jak chcesz się powygłupiać idź do piaskownicy.
Tyle z mojej strony, nie mam ochoty poważnie rozmawiać z żartownisiem. Z resztą ten temat od początku poważny nie był. Trolli się nie karmi cześć

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 21.03.2013 o godz. 12:24
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 12:22   #38
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Yossi, oboje dobrze wiemy o co kaman.
Obaj.
__________________
Seny, pit i collons!
Prezesik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2013, 12:24   #39
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Prezesik Podgląd Wiadomości
Obaj.
racja, dzięki poprawione
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2013, 15:10   #40
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,295
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dziś sie zabrałem za przeczytanie tematu w całości i choć już wszystko się powyjaśniało, to jednak się jeszcze wypowiem

Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Wszystkim moim interlokutorom dziękuję za odpowiedzi.
Jednak - w dalszym ciągu nie wiem (bo NIKT ) nie odpowiedział, w jakiej konkretnie rozdzielczości są filmy wypożyczane z iTunes.
O co kaman Czy to jest aż tak trudne pytanie?
Potem padła konkretna odpowiedź liczbowa, ale:

Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
Filmy sa w 1080p. Wypozyczenie kosztuje E 4,99
(...)
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Odpowiedź padła w poście 9, czyli 1080p.

Pamiętać tylko trzeba, o parametrze aspect ratio (iloraz długości do wysokości filmu). Dla najbardziej popularnego formatu 16:9, AR = 1,78:1 i wtedy mamy film w postaci 1920x1080. Natomiast dla anamorficznego formatu kinowego AR = 2,39:1 i wtedy będzie to 1920x800, co objawi się czarnymi pasami na górze i dole ekranu. Taki film, jeśli nie został poddany procesowi authoringu, będzie miał w swoich parametrach mniejszą rozdzielczość niż 1080p, bo nie ma sensu kodować czarnych pasów w materiale.
No właśnie - oba posty przecież precyzyjnie ustalają odpowiedź na zadane pytanie "1080p" to uznane oznaczenie rozdzielczości 1920 x 1080 (bez przeplotu), przy czym Arepo jeszcze wyjaśnił, dlaczego czasem wysokość klatki jest różna (przy niezmienionej szerokości) - ale akurat ta różnica istnieje również w wydaniach BD.

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to również bym go sobie nie kupił i raczej albo zdecydował się na produkt WD, albo w ogóle szukał tańszej alternatywy. Mimo wszystko jednak uważam, że Apple TV jest estetyczny i gdybym chciał wyeksponować w salonie jakiś produkt tego typu, to ten byłby do tego celu całkiem w porządku. Gdyby produkt kosztował 1000 zł to nazwałbym to snobizmem, bo cena byłaby wyraźnie niewspółmierna do oferowanych możliwości, ale przy tej cenie jaka jest raczej określiłbym to jako świadome płacenie konkretnej, dodatkowej sumy za design - a czy tego samego nie robimy, kupując pachnący, trójwarstwowy papier z nadrukiem kwiatków zamiast szarego, który też spełnia swoją rolę a jest 3x tańszy?

Inną w ogóle kwestią jest zasadność handlu niemal po cenach produkcji - i to w zasadzie głównie po to piszę ten post. Tu w zasadzie wśród ekonomistów panuje zgodny - ale czasem niepisany - pogląd, że jak najbardziej, nie ma większego szczęścia dla człowieka niż kupić produkt 2 ojro taniej. Tyle, że widać choćby właśnie po produktach Apple, ze zachodnie, jeszcze dobrze żyjące, ale już zadłużone po uszy społeczeństwa, mimo wszystko, pomimo recesji, kryzysu, deficytu finansów publicznych itd, jakoś wciąż stać (nas trochę też, ale w sporo mniejszym stopniu) na kupowanie imejzingowych produktów Apple, które są - i tu istnieje społeczny consensus w tej sprawie, bo to się łatwo da sprawdzić - sprzedawane sporo powyżej kosztów produkcji.

Ja bym rzekł, że różnica kosztów wytworzenia i kwoty sprzedaży produktów Apple jest zbyt duża, ale czy to i tak nie lepsza koncepcja niż zbijanie marż producentów, hurtowników i sprzedawców byleby produkt końcowy był o 5% tańszy? Jeśli mam, to chętnie dam kilka zł więcej za produkt Sony czy Samsunga tylko po to, żeby nie żyć w społeczeństwie, gdzie nic się nie opłaca. A zazwyczaj wiem, kiedy przepłacam za dużo, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu zechce się wyliczyć koszty produkcji (a koszty promocji i dystrybucji to sobie mogę sam wyliczyć). A jak mnie nie stać, bo różnie to przecież bywa, to wolę kupować Panasonixy itp. po "promocyjnej cenie" niż płacić za Sony taką i zastanawiać się, czy to jeszcze to Sony czy już nie to...
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2013, 15:14   #41
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Moim zdaniem lepsze wzornictwo ma puszka pasty do butów, ale to moje zdanie.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.