Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.02.2009, 10:22   #1
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wink [BIOS] Pytanie dotyczące dwóch opcji o zagadkowym usposobieniu.

W BIOSie znalazłem dwie opcje, których przeznaczenia nie jestem do końca pewien.

- Silicon SATA Controler - (w opisie) Allows you to enable or disable the onboard Silicon Image RAID controller.

- Speech IC Reporter - (w opisie) Allows you to enable or disable the ASUS POST Reporter(tm) Feature.

/The following items are user-configurable only when the item Speech IC Reporter is set to [Enable]/ ***8592; <odnosi się do opcji niżej? >.


Nie łapie tego Asus'owego wyjaśnienia. Za co one odpowiadają?
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.02.2009, 11:15   #2
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Speach reporter mówi po ludzki (w standardzie po angielsku, ale na płytce powinno być oprogramowanie do edycji) co się dzieje na starcie. Działa tylko przez wyjście analogowe. Czyli krzyczy, że wiatraka nie ma na procku, albo że wszystko OK i zaczyna start systemu.

SATA - no włącza zintegrowany kontroler SATA. Jak nie masz napędów na tym, można wyłączyć.

Czy to ta płytka, co mam w sygnaturce?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2009, 14:05   #3
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Blisko. K8N4-E Deluxe - oprogramowanie bardzo podobne.

Jak sprawdzić czy dyski działają w trybie Silicon ? Czy może jeśli nie pracują w RAID'zie to muszą pracować jako Silicon (jest jakaś trzecia opcja) ?

Cytat:
"Speach reporter mówi po ludzki(..)"
W sensie jakiś programowy głos czy opisuje tekstowo ?
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2009, 14:45   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Silicon Image to producent kontrolera SATA

nie ma czegoś takiego jak "tryb Silicon"

jeśli masz więcej niż jeden dysk, to możesz ustawić kontroler do pracy w macierzy (RAID), ale wcale nie musisz



pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.02.2009, 15:25   #5
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
Jak sprawdzić czy dyski działają w trybie Silicon ? Czy może jeśli nie pracują w RAID'zie to muszą pracować jako Silicon (jest jakaś trzecia opcja) ?
Nie ma czegoś takiego, jak tryb Silicon - to nazwa producenta kontrolera. Czy chodzą w RAID to sprawdzisz np. wchodząc do biosu kontrolera SATA.

Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
W sensie jakiś programowy głos czy opisuje tekstowo ?
Speach reporter mówi po ludzki (w standardzie po angielsku, ale na płytce powinno być oprogramowanie do edycji) co się dzieje na starcie. Działa tylko przez wyjście analogowe. Czyli krzyczy, że wiatraka nie ma na procku, albo że wszystko OK i zaczyna start systemu.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.02.2009, 01:05   #6
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Układając sobie z tym co zdołałem się domyślić wychodzi że opcja Silicon SATA Controler gdy jest włączona pozwala na podpięcie dwóch dysków w trybie RAID.

Jakkolwiek nie chcę obciążać sobie procka jak i dyski jakie posiadam mają różne prędkości więc pozwolę płycie odetchnąć wyłączając jedną jak i drugą ze wspomnianych w temacie opcji.

Dzięki za wsparcie.
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.02.2009, 09:12   #7
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yaku Podgląd Wiadomości
Układając sobie z tym co zdołałem się domyślić wychodzi że opcja Silicon SATA Controler gdy jest włączona pozwala na podpięcie dwóch dysków w trybie RAID.
nie, opcja ta włącza/wyłącza cały kontroler na płycie, jeśli ją wyłączysz nie będzie działał żaden dysk SATA podpięty do kontrolera

aby skonfigurować RAID na Twojej płycie musisz się udać do "NVRAID Configuration" na zakładce Advanced

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2009, 17:58   #8
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Raz próbowałem i nawet udało się włączyć RAID0, ale dyski niesamowicie zwolniły. Daruję sobie. Na płycie mam cztery wejścia SATA (po 4 czarne i czerwone). Obecnie mam podpięte dyski pod te czarne.

Być może kontroler o jakim wspomniałeś znajduje się przy drugim, czerwonym zestawie portów. Jeśli jego możliwości są podobne do innych urządzeń umieszczonych na mobo ,które mają swoje odpowiedniki na kartach, to efekt konfiguracji RAID może być słabo widoczny. Przy braku widocznych efektów dodatkowe obciążanie płyty (temperatura) łatwo mogę sobie odpuścić


W każdym razie dzięki za odpowiedź. Na żadnym forku nie potrafili mi teges wyjaśnić. Muszę częściej tu wpadać ^^
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pytanie dotyczące "praw konsumenta" kodziu Off topic 21 09.09.2007 17:31
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Pytanie dotyczące rozmiaru filmów Kore DVD-Video 5 21.05.2005 17:22
Pytanie dotyczące lincencji Windows'a XP Pro kraluk Off topic 2 28.12.2003 21:18
Pytanie dotyczące płyt Verbatim thrau_x Napędy optyczne CD 7 16.05.2003 20:27


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.