Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.03.2013, 09:58   #1546
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Wiem że napisałeś "w promocji". Tylko przepraszam że ośmielę się zauważyć, że oferta "w promocji" jest wyjątkowo uboga i najczęściej dość rzadko.
Jeżeli już porównujesz promocje, to z promocjami na iTunes (jeżeli jakieś są) a nie z normalną ofertą.

No chyba że lubisz czekać dwa lata i szperać po wszystkich sklepach aż Twój ulubiony film będzie akurat w promocji
Nie ma sprawy- proponuję porównanie kasowego, stosunkowo nowego filmu Skyfall:
u mnie - w jedym z hipermarketów, wersja BD z jakimiś pierdołami w postaci dodatków kosztuje 29,99 PLN. W promocji.
Podaj proszę promocyjną cenę zakupu tego filmu w iTunes, w TEJ SAMEJ JAKOŚCI.
Poza tym - jak już kilkakrotnie pisałem - uważam się kinomaniaka, więc supernowości filmowe średnio mnie jarają. Wolę sobie kupić (KUPIĆ - nigdy nie wypożyczam niczego) jakiś klasyczny film sprzed 40 lat, który uwielbiam (np. Godfather), niz napalać się na jakiś najnowszy amerykański gniot typu Superman, X-man, ZUS-man, itp., za który nie chciałbym dać nawet 5 zł.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.03.2013, 10:03   #1547
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Skyfall to akurat mozesz sobie kupić z Newsweekiem

Proponuje inne porównanie. Powiedzmy że M@X zechce obejrzeć z dziewczyna Titanica . Ma do wyboru
- objeździć swoje miasto w poszukiwaniu sklepu który ma go na stanie
- poczekać kilka dni na przesyłkę z BD (~70-600zł zależnie od edycji)
- kupić przez iTunes za 10 dolców (32zł?).

Myślę że nie będzie płakać jak kupi przez iTunes.

Porównujesz bardzo nieuczciwie, ponieważ to że Skyfall jest w promocji w sklepie za rogiem nie oznacza, że automatycznie będzie w promocji na iTunes.
Ale rozumiem, że skoro na siłę musisz udowodnić swoją rację, to uczciwość porównań nie jest ważna.

A gdy już padną wszystkie argumenty zawsze zostaje ten, że na BD masz większe bitrate (bo rozdzielczość wbrew temu co piszesz wygląda na taką samą).
Owszem, jeżeli to dla Ciebie takie ważne, a niski kwantyzator to rzecz święta - to nikt nie zmusza do zakupów u Apple i masz wolność kupna BD.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.03.2013 o godz. 10:15
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 10:14   #1548
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Skyfall to akurat mozesz sobie kupić z Newsweekiem

Proponuje inne porównanie. Powiedzmy że M@X zechce obejrzeć z dziewczyna Titanica . Ma do wyboru
- objeździć swoje miasto w poszukiwaniu sklepu który ma go na stanie
- poczekać kilka dni na przesyłkę z BD (~70-600zł zależnie od edycji)
Nie wiem czy wiesz, ale jakiś czas temu wynaleziono Internet
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
- kupić przez iTunes za 10 dolców (32zł?).
Ale kupić CO - dostęp do pliku? I w jakiej jakości - w dalszym ciągu - po raz trzeci czy czwarty nie odpowiadasz na moje pytanie. Dla mnie JAKOŚĆ obrazu i dźwięku jest sprawą podstawową. Dalej próbujesz porównać plik ściągnięty z netu do fizycznej płyty BD w pudełku, z drukowanymi materiałami, z materiałami dodatkowymi, itp.?
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Myślę że nie będzie płakać jak kupi przez iTunes.
No, tego to ja pozwolę sobie nie skomentować.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 10:18   #1549
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No wynaleziono internet i co z tego?
Każdy lokalny sklep ma swoją stronę z aktualnym cennikiem?
A moze w tymże internecie Titanic jest po 30zł z przesyłką? Gdzie?
Ja najbidniej znalazłem za 50zł bez przesyłki (to i tak taniej niż na Allegro - widać trafiłem promocję )

O jakości to odpisałem już parę razy, jak nie umiesz czytać to ja Cie niestety nie nauczę.

Co dla Ciebie jest sprawą podstawową to jest Twoja osobista sprawa i nie musisz mi się zwierzać.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.03.2013 o godz. 10:24
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 10:26   #1550
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
No wynaleziono internet i co z tego?
Każdy lokalny sklep ma swoją stronę z aktualnym cennikiem?
A moze w tymże internecie Titanic jest po 30zł z przesyłką? Gdzie?
Ja najbidniej znalazłem za 50zł bez przesyłki (to i tak taniej niż na Allegro - widać trafiłem promocję )

O jakości to odpisałem już parę razy, jak nie umiesz czytać to ja Cie niestety nie nauczę.

Co dla Ciebie jest sprawą podstawową to jest Twoja osobista sprawa i nie musisz mi się zwierzać.
OK, chyba odbiegliśmy znacznie od tematu.
Umówmy się tak, że Ty masz rację.
Z mojej strony - proponuję powrót do tematu.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 10:29   #1551
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie mówię że mam rację. Na pewno znajdziesz masę filmów które są na BD tańsze.
I na pewno ich jakość będzie wyższa.
Ale to porównywanie jabłek i pomarańczy. Jałowa dyskusja bez sensu. To są różne kanały dystrybucji filmu, każdy ma swoje plusy i minusy.

Każdy będzie miał swoich zwolenników i obie strony mają rację, tylko ich "podstawowe sprawy" są nieco inne

Widzisz, ja też wole BD i w pełni Cie rozumiem. Ale gdybym mógł legalnie kupować i wypożyczać filmy nawet w 720p przez sieć, to też bym się nie obraził.
Oczywiście wszystko kwestia ceny . Jak mogę kupić BD taniej to nie mamy o czym mówić i też Skyfalla bez wątpienia wziąłbym na BD.
Widzę że na iTunes czasem można kupić taniej, czasem drożej. Loteria. Jakość jest niższa, ale nie tak bardzo.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.03.2013 o godz. 10:40
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 10:54   #1552
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Nie mówię że mam rację. Na pewno znajdziesz masę filmów które są na BD tańsze.
I na pewno ich jakość będzie wyższa.
Ale to porównywanie jabłek i pomarańczy. Jałowa dyskusja bez sensu. To są różne kanały dystrybucji filmu, każdy ma swoje plusy i minusy.

Każdy będzie miał swoich zwolenników i obie strony mają rację, tylko ich "podstawowe sprawy" są nieco inne

Widzisz, ja też wole BD i w pełni Cie rozumiem. Ale gdybym mógł legalnie kupować i wypożyczać filmy nawet w 720p przez sieć, to też bym się nie obraził.
Oczywiście wszystko kwestia ceny . Jak mogę kupić BD taniej to nie mamy o czym mówić i też Skyfalla bez wątpienia wziąłbym na BD.
Widzę że na iTunes czasem można kupić taniej, czasem drożej. Loteria. Jakość jest niższa, ale nie tak bardzo.
Tym razem zgadzam się z każdą tezą , jaką wpisałeś w tym akapicie.
A wracając do tematu, postanowiłem jednak sróbować jakiegoś programu do torrentów, Co prawda klient jest zaszyty w Operze, której dość często używam, ale znajomy polecił mi ***181;Torrent i muszę powiedzieć, że jest to bardzo wygodne narzędzie.
Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze większość forumowiczów na komputer mówiła "lampa", używałem takich cudeniek, jak eDonkey czy eMule.
W prównaniu z nimi, program ***181;Torrent to jednak spory postęp.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 11:44   #1553
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Trochę późno, bo moda na uTorrenta trwa od paru lat ;-).
eDonkeyem też się bawiłem, jeszcze KaZaA'ę pamiętam...
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 13:44   #1554
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek Podgląd Wiadomości
Trochę późno, bo moda na uTorrenta trwa od paru lat ;-).
eDonkeyem też się bawiłem, jeszcze KaZaA'ę pamiętam...
No może i trwa pare lat, ale ja mówiłem, że z torrentami nie jestem na bieżąco
Ale będę wdzięczny za kilka wskazówek usprawniających życie.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2013, 20:58   #1555
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Już nie szukam Bonda
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2013, 07:53   #1556
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez superrrmario Podgląd Wiadomości
Już nie szukam Bonda
Bo znalazłeś?
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2013, 08:23   #1557
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie sam przyszedł.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2013, 09:31   #1558
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
No może i trwa pare lat, ale ja mówiłem, że z torrentami nie jestem na bieżąco
Ale będę wdzięczny za kilka wskazówek usprawniających życie.
Jedna, którą zauważyłem to, że na moim łączu 120/20 down/up ustawienia w:
Preferences - Bandwidth nie mają większego znaczenia :-).
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2013, 14:32   #1559
Trantigne
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.08.2009
Posty: 13
Trantigne w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Obecnie torrenty to zbawienie dla ludzi ściągających dane z sieci, odkąd skończyła się era rapidshare (2010 ?) i weszło hotfile i inne syfiaste hostingi (co trwa do dzisiaj) ściągam praktycznie tylko ta droga.
Trantigne jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2013, 11:24   #1560
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Czy ten plik wam się pobiera?
Kod:
magnet:?xl=1030897&dn=v1-0-arena.xlsm&xt=urn:btih:ahiffqxvylyt6a6v6htldofzrnfovj6j&tr=udp://tracker.publicbt.com:80/announce&tr=udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce
Najlepiej sprawdzić na programach, które obsługują trackery po UDP.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 03.05.2013 o godz. 11:36
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bittorrent, btdigg, p2p, torrent, utorrent

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.