Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.01.2010, 14:12   #1
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z działaniem sieci LAN

Witam dawnych znajomych po dłuższej przerwie Witam również nowych użytkowników forum...

Nie da się ukryć, że mam problem z siecią i walczę z nim od kilku dni i nie znalazłem rozwiązania. Liczę, że ktoś z Was mi coś podpowie i pomoże rozwiązać problem.

Mam neostrade 6 Mbps i prostą sieć 10/100 opartą o modem/router Linksys AG241v2, dwa punkty dostępowe Linksys WAP54G i dodatkowego switcha. W sieci działają:
  • 2 komputery stacjonarne wpięte na skrętce 5 kategorii,
  • 3 laptopy biegające po Wi-Fi (wszystkie na 802.11g),
  • komputer typu nettop pełniący rolę serwera Squeezebox działający po Wi-Fi,
  • drukarka sieciowa wpięta na skrętce 5 kategorii,
  • sieciowy hub USB wpięty na skrętce 5 kategorii,

Podczas przesyłania większych plików pomiędzy komputerami działającymi w LAN-ie nagle zanika ruch w sieci. Na komputerze wysyłającym widać okno z postępem wysyłania i szybkością np. 1 MB/s i wszystko wygląda OK. Na komputerze do którego przesyłam pliki monitor sieci pokazuje, że użycie sieci nagle spada do 0%.

Po ubiciu procesu kopiowania i odczekaniu kilkunastu sekund wszystko wraca do normy.

Czy ktoś z Was ma pomysł co to może być?
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.01.2010, 14:49   #2
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD Podgląd Wiadomości
Witam dawnych znajomych po dłuższej przerwie Witam również nowych użytkowników forum...

Nie da się ukryć, że mam problem z siecią i walczę z nim od kilku dni i nie znalazłem rozwiązania. Liczę, że ktoś z Was mi coś podpowie i pomoże rozwiązać problem.

Mam neostrade 6 Mbps i prostą sieć 10/100 opartą o modem/router Linksys AG241v2, dwa punkty dostępowe Linksys WAP54G i dodatkowego switcha. W sieci działają:
  • 2 komputery stacjonarne wpięte na skrętce 5 kategorii,
  • 3 laptopy biegające po Wi-Fi (wszystkie na 802.11g),
  • komputer typu nettop pełniący rolę serwera Squeezebox działający po Wi-Fi,
  • drukarka sieciowa wpięta na skrętce 5 kategorii,
  • sieciowy hub USB wpięty na skrętce 5 kategorii,

Podczas przesyłania większych plików pomiędzy komputerami działającymi w LAN-ie nagle zanika ruch w sieci. Na komputerze wysyłającym widać okno z postępem wysyłania i szybkością np. 1 MB/s i wszystko wygląda OK. Na komputerze do którego przesyłam pliki monitor sieci pokazuje, że użycie sieci nagle spada do 0%.

Po ubiciu procesu kopiowania i odczekaniu kilkunastu sekund wszystko wraca do normy.

Czy ktoś z Was ma pomysł co to może być?

Mam kilka pomysłów: ale najprostszy. Czy router ma chłodno - miałem wrt54G co miał całkiem ciepło - gorący niei był i robił takie rzeczy - dałem mu nawiew i wszystko znikło.
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2010, 14:56   #3
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez polakT Podgląd Wiadomości
Mam kilka pomysłów: ale najprostszy. Czy router ma chłodno - miałem wrt54G co miał całkiem ciepło - gorący niei był i robił takie rzeczy - dałem mu nawiew i wszystko znikło.
Router ma chłodno. jego obudowa jest zaledwie letnia więc myślę, że tutaj temperatura nie ma znaczenia. A jakie masz inne pomysły?

PS
Do switcha w routerze podłączona jest część kabli. Reszta podłączona jest do dodatkowego switcha. I tak się teraz zastanawiam czy to nie wina switcha. Ale nie bardzo wiem jak to sensownie sprawdzić.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2010, 17:02   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
A w jaki sposób kopiujesz pliki z jednego komputera na drugi?
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2010, 17:04   #5
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm no to mnie zaskoczyłeś

Wszystkie komputery działają pod Windows, udostępniłem zasoby z prawem do zapisu i kopiuję wybierając odpowiedni komputer w otoczeni sieciowym.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2010, 17:09   #6
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Na Twoim miejscu spróbowałbym na jednym postawić FTP i sprawdzić, czy dzieje się to samo. Jak kopiujesz tak pliki, to reszta urządzeń też nie ma netu, czy tylko to, na który kopiujesz? U siebie zauważyłem, że jak podłączę się przez zdalny pulpit i kopiuję jakiś większy plik, to dzieje się podobna sytuacja. Wszystko zamiera, niby coś się kopiuje ale bez żadnego postępu. Po jakimś czasie pasek postępu leci do końca i plik się pojawia i wszystko wraca do normy.

Być może w Twoim przypadku jest coś innego, ale z tym FTP bym spróbował
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2010, 17:15   #7
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O właśnie też używam zdalnego pulpitu i jestem podłączony podczas kopiowania bo obserwuje obciążenie sieci na tym komputerze do którego kopiuję.

Net zamiera na innych urządzeniach również. Dlatego moim podejrzanym był switch... Ale nie bardzo mam inny aby to wyeliminować.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2010, 15:37   #8
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@polakT
Masz inne pomysły niż przegrzewanie się urządzenia?
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2010, 18:43   #9
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
BD@ inne pomysly ...
***8226; uszkodzony switch
***8226; karta sieciowa (albo sterowniki)
***8226; uszkodzone kable

dzieje sie to na jednym komputerze czy na obu?

ostatnio mialem podobny problem na laptopie z zainstalowana swieza win7 (rlt8168)
podczas kopiowaniu duzych zbiorow po kilku minutach proces podwieszal sie i zatrzymywal kopiowanie z zamrozonym statusem
przeskanowanie menadzera uzadzen wywalal informacje o nie zainstalowanych sterownikach do kary sieciowej

ten sam sprzet przy XP nie sprawial z ta operacja zadnych problemow
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2010, 09:51   #10
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzieje się tak na wszystkich komputerach. Akurat mam Win 7, Win Vista i Win Xp i tutaj też na każdym jest ten sam problem. Kable raczej są sprawne ponieważ wszystko działało poprawnie jeszcze kilka dni temu. Nagle się coś pogorszyło.

Obstawiam, że to switch. Mam dwa switche - jeden to all-in-one Linksysa (router, switch i modem adsl) a drugi to zwykły switch (jakiś oem edimax). Kupię nowy switch i sprawdzę czy to coś da.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2010, 12:05   #11
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No i problem udało się rozwiązać. Kupiłem nowy modem/router/switch i wszystkie problemy zniknęły. Co ciekawe mam też znacznie lepsze transfery w sieci.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[TECH]Dwa PS2 w jednej sieci LAN? treutmann Hardware 4 21.01.2008 21:12
Problem z wyswietlaniem filmow w sieci :( xMohaax Film i Muzyka 1 28.12.2005 20:30
Problem z komunikacją w domowej sieci janmatusz5 Off topic 1 14.11.2005 08:36
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Jak ominąc zablokowane porty w sieci LAN Bartek0000 Off topic 30 24.10.2004 07:23


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.