Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.12.2015, 01:51   #1
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry Brak możliwości po zalogowaniu się do systemu działać na nim

Witam, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić od kilku dni dlatego proszę o pomoc w jego rozwiązaniu tu na forum.
Otóż posiadam komputer stacjonarny, płyta główna w nim jest firmy Asus a model jej to: M5A97 EVO R2.0 (numer seryjny: EAM0AJ169930) widnieje jeszcze jeden numer podany na pudełku dlatego wolę go także podać aby nie było niedomówień, itd. (90-MIBJJ0-G0EAY0MZ)
Do czego zmierzam, w biosie widzi wszystkie 3 dyski bezproblemowo o pojemności 1 TB i 750 GB oraz dysk ssd o pojemności 120 GB.
Lecz przy próbie instalacji nowego systemu obojętne czy będzie to z płyty dvd czy przygotowanego odpowiednio pendrive zawsze jest ten sam problem, już opisuję w czym on tkwi.
Gdy próbuję zainstalować system na początku instalacja przebiega bezproblemowo lecz do momentu gdy ukazuje się plansza z wyborem systemu operacyjnego.
Lecz jeśli chcę obojętne czy myszą lub wyborem z klawiatury wybrać odpowiedni system do zainstalowania wówczas przestają działać mysz i klawiatura.
Mysz oraz klawiatura oczywiście są podłączone do portu usb każda osobno rzecz jasna do płyty głównej bezpośrednio.
Nawet gdy jest już wybrany system pierwszy który istnieje na nośniku bez własnego wyboru po naciśnięciu klawisza Enter, niestety ze strony komputera zero reakcji.
Można tak czekać w nieskończoność i nic się nie dzieje, niestety.
Próbowałem nawet naprawy systemu po niedługim czasie oczekiwania niby ukazuje się informacja że naprawa przebiegła pomyślnie.
Niestety po wpisaniu hasła i zalogowaniu się oraz ukazaniu się pulpitu nic nie można zrobić.
Mam na myśli rzecz jasna brak możliwości wejścia w menu start z zainstalowanymi programami, itd.
Mysz i klawiatura nadal działają lecz nic jak wspomniałem nie można zrobić.
Komputer jestem zmuszony wówczas niestety wyłączać głównym przyciskiem na przodzie obudowy komputera, przytrzymując go na kilka sekund.
Może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc bo bez komputera i dostępu do internetu dla mnie to tragedia niestety.
Pozdrawiam oczywiście wszystkich i liczę na pomoc oraz przepraszam za tak obszerne opisanie problemu, lecz wolę aby potem nie było zbędnych pytań.

Ostatnio zmieniany przez WODZU1972 : 19.12.2015 o godz. 02:00
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2015, 12:28   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A sprawdzałeś z inną klawiaturą i myszką?
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2015, 18:14   #3
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 114
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jestem zaskoczony tym co napisałeś bo pierwszy raz czytam aby coś takiego zrobić.
Lecz dostosowałem się i spróbowałem i o dziwo klawiatura inna zaczęła działać.
Lecz przy próbie z myszą niestety już nie bardzo chce współpracować komputer.
Mimo iż próbuję z myszą przewodową oraz bezprzewodową nadal niestety identyczny scenariusz się pojawia.
Brak współpracy jest, jednak gdy kliknę na klawiaturze klawisz z logo Windowsa wówczas otwiera się menu start i strzałkami mogę wybrać co chcę i po naciśnięciu klawisza Enter wówczas dana pozycja się bezproblemowo otwiera.
Jeszcze tylko jak rozwiązać problem z myszą aby wszystko funkcjonowało jak trzeba ?
Wcześniej używałem klawiatury pod złącze usb przewodowej teraz bezprzewodowej i działa.
Mam rozumieć że coś nie halo jest z tą klawiaturą
Nawet próbowałem podłączyć tą klawiaturę oraz mysz pod złącze usb do laptopa marki Samsung model 450 R i ku memu zdziwieniu ten sam scenariusz był co u mnie na stacjonarnym komputerze, te same objawy.
Już sam nie mam pojęcia w czym dokładnie tkwi problem, dosłownie masakra.

Ostatnio zmieniany przez WODZU1972 : 19.12.2015 o godz. 18:43
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2015, 19:11   #4
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeśli twoja klawiatura po podłączeniu do notebooka, powoduje te same problemy co na PC - to wniosek jeden... wadliwa / zepsuta klawiatura

Co do myszki, sprawdzałeś także myszkę na port PS/2?

Możliwy jesz jeszcze inny scenariusz... ale skoro na notebooka też nie działa... to jest mało prawdopodobny.

Padnięte porty USB na płycie, rzadkie ale się zdarza... możliwe że podtaczając inną klawiaturę trafiłeś na działający port, a myszka już nie zadziałała - bo podłączyłeś pod zepsuty.

Najbardziej prawdopodobne jest w tej chwili zepsuta klawiatura / uszkodzone porty usb na płycie
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2015, 19:22   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przeprowadzka do właściwego działu.

OP, punkt 4 dla ciebie: https://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=11762
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2015, 23:23   #6
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A jaki system probujesz zainstalowac?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...? andrzejj9 Off topic 123 24.07.2015 20:56
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 10:50
Problem z Multi install 2.3.1 - po zgraniu na płytę go.exe brak muzyki i jej konsolo zajawkarz Off topic 5 22.08.2005 15:47


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.