Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2010, 13:13   #1
Wicekmarek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 5
Wicekmarek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Brak obrazu na monitorze na DVI

Witam,

Oto mój problem:
mam kartę graficzną Geforce FX 5200 128 mb z dwoma wyjściami; D-Sub i DVI-I. Na D-Sub monitor działa bez zarzutu, na DVI-I po zastosowaniu przejściówki ekran jest ciemny. Testowałem 3 monitory analogowe i za każdym razem efekt był taki sam. Problem wziął się stąd, że chciałem podpiąć dwa monitory jednocześnie. Oba zostały wykryte, wszystkie opcje pokazują, że na DVI monitor jest aktywny, wskaźnik myszki przechodzi na ten drugi monitor (tj. znika z monitora głównego) ale ponieważ ekran jest czarny to oczywiście nic na nim nie widać. Stosowałem i przejściówkę i cały kabel, i nic. Czy ktoś wie co może być przyczyną?
Wicekmarek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.02.2010, 14:57   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A jak podłączasz jeden monitor za pomocą DVI to też ciemno?

Jeśli tak, to uszkodzony kabel, przejściówka, wyjście na karcie.

Jeśli nie, to zerknij w ustawienia ekranów w panelu sterowania.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2010, 18:04   #3
Wicekmarek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 5
Wicekmarek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, źle jest tylko na wyjściu dvi, nawet wtedy gdy jest to tylko jeden monitor. Tak jak już napisałem próbowałem przejściówki i kabla oddzielnie (obie części nowe), więc chyba nie w tym jest przyczyna. Być może jest to wina wyjścia na karcie, ale monitor jest rozpoznawany nawet z nazwy.Mogę przestawiać rozdzielczość na monitorze (efektów oczywiście nie widzę bo ekran jest ciemny), w dualview na ekranie głównym mam połowę tapety(druga jest niewidoczna na tym drugim ekranie), a więc jakiś sygnał z wyjścia dvi wychodzi. W panelu sterowania chyba wszystko jest o.k., wszystkie opcje są aktywne. Gdy odłączę ten jeden monitor, to znika on z ustawień w panelu.
Wicekmarek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2010, 18:32   #4
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Moze Twoje wyjscie DVI nie ma doprowadzonego sygnalu analogowego i wtedy juz nic nie pomoze.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2010, 07:34   #5
Wicekmarek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 5
Wicekmarek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyjście DVI na karcie jest typu I czyli takie, że można podłączyć i analog i cyfrę, ale może rzeczywiście analog jest niepodłączony, chociaż takie rozwiązanie chyba nie jest zbyt logiczne. Nie mam monitora cyfrowego żeby sprawdzić. Pewnie skończy się to zakupem nowej karty.
Wicekmarek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2010, 10:16   #6
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Probowales innych sterownikow do tego GF?
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2010, 11:57   #7
Wicekmarek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 5
Wicekmarek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, mam wersję 93.71
Wicekmarek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2010, 12:20   #8
Gadzina18
Forumator
 
Avatar użytkownika Gadzina18
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 885
Gadzina18 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dość stare Twoje sterowniki, próbowałeś najnowsze? Wersję 196?
__________________
Gadzina18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2010, 12:26   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Wiele osób ma/miało ten sam problem z GF5200 (i ja tez).
Wejdź w ustawienia zaawansowane karty i zobacz czy jest zakładka "klonowanie obrazu".
Jak nie ma - zmień sterowniki, jak jest włącz wykrywanie monitorów i klonowanie.
IMHO - po wyłączeniu kabelka z VGA, obraz na DVI ma sie pojawić, niezależnie czy z przejściówka, czy nie.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2010, 07:03   #10
Wicekmarek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 5
Wicekmarek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zainstalowałem stery 176.15 i bez zmian. System widzi dwa monitory, wszystko jest dobrze z wyjątkiem obrazu na monitorze podłączonym do dvi. Próbowałem kartę na innym kompie i to samo. Widać tak ma być. Pewnie jest jakaś dziwna blokada na tym wyjściu z karty.Dziękuję za uwagi i pozdrawiam
Wicekmarek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 01:42
AVI -> VCD [poradnik] sc0rpi0 DVD-Video 282 28.11.2011 11:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.