Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Budowa drukarki 3D kolor (https://forum.cdrinfo.pl/f113/budowa-drukarki-3d-kolor-96591/)

misiozol 13.08.2017 14:57

Budowa drukarki 3D kolor
 
Ilość załączników: 1
No wlasnie chcialem zlozyc sobie drukarke 3d kolorowa , ale nie wiem jak to ugryzc a nie chcial bym wydac fortuny na cos co stoi i i tak zbiera kurz , co ustalilem to ze plyta glowna jaka sie nadaje to Rumba+ na 3 extrudery oraz extruder w ksztalcie diamentowym , o ile poznajdywalem elementy na ali to wolal bym zeby mi pomoc bo moze sa lepsze opcje docelowo ma byc takie cos jak na zdjeciu koszt gotowca to 350e jak polyczylem kupujac elementy i skladajac wychodzi mniej niz polowa tylko nie chce przywalic buraka i pokupywac tego co nie bedzie ze soba pasowac :sciana:


Załącznik 100127

mgit 13.08.2017 20:12

Sama drukarka 3D nic ci nie da... dopóki nie będziesz umiał rysować w takich programach jak INVENTOR / SOLIDWORKS / CATIA / NX / SOLIDEDGE / IRONCAD

A to tak z pół roku nauki programu :)

- Deckard - 13.08.2017 22:55

Solidworks moim zdaniem najbardziej przyjazny. Ale pół roku to tak minimalne :)

mgit 14.08.2017 20:49

Bez książki się nie obędzie - ze swojej strony mogę polecić autorstwa Pawła Kęski wydawnictwa CAD VANTAGE

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1388583)
Solidworks moim zdaniem najbardziej przyjazny. Ale pół roku to tak minimalne :)

Szczególnie jak zechce nietypowe i trudne kształty - to bez powierzchni ani rusz, a tego nie ruszy bez opanowania modelowania bryłowego :)

misiozol 15.08.2017 10:35

Sa gotowce w necie do drukowania , wracajac do tematu drukarki nie za wiele powiedzieliscie :P

mgit 15.08.2017 18:09

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1388626)
Sa gotowce w necie do drukowania , wracajac do tematu drukarki nie za wiele powiedzieliscie :P

Powiedzieliśmy wystarczająco - nie liczy się ilość a jakość wypowiedzi :czytaj:

Po co komu drukarka dla gotowców w necie? Bez sensu... Nie spełni głównego warunku "nie będzie zbierać krzu", a bez wiedzy o modelowaniu / projektowaniu właśnie zbierać kurz będzie...

To ma racje bytu gdy wiesz czego potrzebujesz i jak to zrobić :taktak:

Ponadto nie wiemy od autora tematu kilku ważnych kwestii...
- Jakiej wielkości elementy chce drukować oraz jak wysokie a ma to niebagatelne znaczenie
- Czy potrzebuje podgrzewanego stołu roboczego czy jest mu to zbędne
- Na jakim jakości wydruku mu zależy
- Jakim materiałem chce drukować
- W jakiej technologie druku 3D chce iść za pewne FFF albo FDM ale czy na pewno?

Dalej idąc w temat nauki programów, czy aby na pewno dobrze, że zaczęliśmy polecać SolidWorks'a? Owszem jest bardzo przyjazny i łatwy do opanowania... ale jego cena jest ogromna... wprawdzie tańszy od CATI, ale i tak ponad kieszeń przeciętnego Kowalskiego...

Ja wprawdzie mam go służbowego - z firmy w której pracuję... ale jak bym miał go kupić (prywatnie) to szukał bym czegoś tańszego może IronCAD - za 10 tyś już kupi się licencje... jest znacznie łatwiejszy i tańszy i też oferuje możliwość stworzenia modelu do druku...

ynsiwy 15.08.2017 19:36

Ale Misiek chce sobie zrobić /kupić pseudo drukarkę 3D i drukować gotowce z netu, tak o dla szpanu / picu / własnego widzimisie.
Jak będzie chciał drukować protezy kości dla psów / chomików / świnek morskich to wtedy kupi już taka wypasioną i program za 50 tyś :) [emoji14]

misiozol 15.08.2017 20:30

Cytat:

Napisany przez ynsiwy (Post 1388640)
Ale Misiek chce sobie zrobić /kupić pseudo drukarkę 3D i drukować gotowce z netu, tak o dla szpanu / picu / własnego widzimisie.
Jak będzie chciał drukować protezy kości dla psów / chomików / świnek morskich to wtedy kupi już taka wypasioną i program za 50 tyś :) [emoji14]

No kurkafi wlasnie tak , taka jak ze zdjecia zebym se mogl wazon kolorowy wydrukowac dla kobiety albo sztuczna wagine zeby ja podqurwic :P :D

ynsiwy 15.08.2017 20:33

No widziałem :D chodź z tą sztuczna waginą to zalatukesz Darkiem [emoji14]

mgit 15.08.2017 21:34

Cytat:

Napisany przez ynsiwy (Post 1388640)
Ale Misiek chce sobie zrobić /kupić pseudo drukarkę 3D i drukować gotowce z netu, tak o dla szpanu / picu / własnego widzimisie.
Jak będzie chciał drukować protezy kości dla psów / chomików / świnek morskich to wtedy kupi już taka wypasioną i program za 50 tyś :) [emoji14]

Dalej mi się wydaje, że kupowanie drukarki 3D dla gotowców to bez sens... lepiej już sobie takie coś zamówić by ci wydrukowali - wyjdzie taniej :taktak:

Zobacz sobie z ciekawości - ile kosztuje 1 licencja CATI (stosowanej w lotnictwie i AUTOMOTO)... się zdziwisz - pomijając kwestie archaicznego interfejsu :fiu:

ynsiwy 15.08.2017 21:37

Ale ja rozumiem rację po Waszej stronie i po stronie Miśka. Bo tak na prawdę koszt jest nie wielki i jeżeli chce sobie zbudować zabawkę i parę razy coś tam zbudować to czemu nie. Gdyby chodziło o profesjonalne podejście to macie jak najbardziej rację. :)

misiozol 15.08.2017 21:50

Dokladnie, czysto hobbistyczne podejscie, dlatego nie chce fortune wydac a miec zabawe no i wazne zeby byla 3 kolorowa bo fajne zeczy mozna twozyc z 3 podstawowych kolorow.

- Deckard - 15.08.2017 23:29

powiem tak, bez bazy ogromnej wiedzy! i umiejętności , nawet jakbyś poskładał drukarkę za 20K to będziesz co najwyżej drukować doniczki , pytanie czy Ci się będzie opłacało [będziesz miał odbiorę]
bo czysto hobbistycznie to nie opłaca się składać jakiegokolwiek sprzętu w dziedzinie druku 3d, moge się mylić bo temat lizałem jakieś 9 miesięcy temu ale ,aż tak się chyba nie zmieniło ?

mgit 16.08.2017 17:53

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1388656)
powiem tak, bez bazy ogromnej wiedzy! i umiejętności , nawet jakbyś poskładał drukarkę za 20K to będziesz co najwyżej drukować doniczki , pytanie czy Ci się będzie opłacało [będziesz miał odbiorę]
bo czysto hobbistycznie to nie opłaca się składać jakiegokolwiek sprzętu w dziedzinie druku 3d, moge się mylić bo temat lizałem jakieś 9 miesięcy temu ale ,aż tak się chyba nie zmieniło ?

Nic się nie zmieniło.... :taktak:

Nadal to drogie i mało opłacalne... nawet do własnych prywatnych projektów lepiej wydruk zlecić firmie... lepsza jakość...

W firmie mam proszkową do prototypownia... użyliśmy ją ze trzy razy... taniej wychodzi zlecić innej firmie niż na niej drukować...

ynsiwy 11.10.2017 16:44

https://youtu.be/zxlTGkgWEfU

Od Chińczyków za 800 zł :wow:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.