Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.10.2018, 18:20   #1
karaj
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.05.2017
Posty: 31
karaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy wszystko zainstalowałem w Ga-Z170X Ultra gaming

Witam
Poszukuję osoby mającej tę samą płytę gdyż szukam podpowiedzi które sterowniki z płyty instalacyjnej dołączonej do Ga z170 instalować. Problem w tym że nie wiem czy wszystkie sterowniki są zainstalowane. Zgubiłem gdzieś folder w którym były one do ponownego kiedyś użycia.
W menadżerze urządzeń brak żółtego znaczka a komputer nie sprawia kłopotów. To co mam w Panelu sterowania .Programy i funkcje.
W jaki sposób mam sprawdzić czy wszystko jest zainstalowane .
Czy jeśli ze strony Gigabyte będę w kolejności instalował teraz sterowniki to dostanę komunikat że już znajduje się starsza albo nowsza wersja .
Jeśli zechcę instalować nowszy sterownik to co z usunięciem poprzedniego, komputer to wykona samodzielnie czy należy ręcznie.



Przed formatem był Thunderbolt obecnie on nie występuję .
W Kontrolerach uniwersal.magistrali szeregowej /przed formatem /występuje:
Alcorlink USB 2.0 Card Reader
Koncentrator główny Intel USB3.0
Koncentrator główny Intel USB3.1
Kontroler hosta Intel USB3.0 eXtensible
Kontroler hosta Intel USB3.1 eXtensible
Urządzenie pamięci masowej USB

natomiast obecnie ;Alcorlink brak a Urządzenie pamięci masowej USB szt 2
Stąd moje obawy że chyba nie wszystko jest zainstalowane.




Używam W 7 64 Wind .Home Premium
Ge Force GTX 780
i7-6700 , Nvidia GTX 780

dzięki za wskazówki
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-7-przed-formatem.jpg   -5-program-funkcje-bm.jpg  
karaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.10.2018, 18:41   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Czemu nie ściągniesz paczki driverów ze strony producenta?
Nie wiem jaki to dokładnie model, masz przykładowo GA-Z170-HD3P: https://www.gigabyte.com/Motherboard...port-dl-driver
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2018, 20:10   #3
karaj
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.05.2017
Posty: 31
karaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam płytę GA -Z170x Ultra Gaming i prawdę powiedziawszy to nie wiem dokładnie czy w kolejności przedstawionych tam sterowników wszystkie pozycje mam instalować oraz jeśli okaże się że mam już sterownik to ponownie komputer będzie mi instalował robiąc nakładkę.



Jak to się dzieje że pewnych sterowników nie mam a komputer mi chodzi a montuje na nim filmy.
karaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2018, 21:44   #4
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez karaj Podgląd Wiadomości
Mam płytę GA -Z170x Ultra Gaming i prawdę powiedziawszy to nie wiem dokładnie czy w kolejności przedstawionych tam sterowników wszystkie pozycje mam instalować oraz jeśli okaże się że mam już sterownik to ponownie komputer będzie mi instalował robiąc nakładkę.



Jak to się dzieje że pewnych sterowników nie mam a komputer mi chodzi a montuje na nim filmy.
Po kolei:
  • To co robisz na komputerze: montujesz filmy, czy oglądasz tylko filmy XXX czy piszesz książkę w Wordzie nie ma najmniejszego znaczenia
  • Jeśli nie masz żółtych znaczków lub znaków zapytania - to znaczy, że jest ok
  • Nie wszystko co jest na stronie producenta płyty głównej musi być zainstalowane.
  • Im nowsza wersja systemu - tym mniej trzeba instalować. Dla przykładu - instalując 10 musiałbyś tylko zainstalować sterowniki do karty graficznej i ewentualnie program do obsługi karty dźwiękowej (nie mylić ze sterownikiem)
  • To, że występują różnice miedzy tym co było kiedyś, a tym co jest teraz - wynika prawdopodobnie z tego, że miałeś inną wersję systemu (wersje - tej leciwej 7 - nie mowie tu oczywiście zmianie wersji z Home na Pro, a build tego systemu)
  • Jeśli wszystko działa - nie szukaj problemów - gdzie ich nie ma.
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2018, 21:55   #5
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez karaj Podgląd Wiadomości
szukam podpowiedzi które sterowniki z płyty instalacyjnej dołączonej do Ga z170 instalować.p
Żadne. Sterowniki zawsze się pobiera ze strony producenta bo są najnowsze, więc teoretycznie najbardziej dopracowane. Płytę dostajesz na wypadek gdybyś nie miał stałego łącza.

Cytat:
Problem w tym że nie wiem czy wszystkie sterowniki są zainstalowane. (...) W menadżerze urządzeń brak żółtego znaczka
Więc wszystko masz.

Cytat:
w kolejności instalował teraz sterowniki
Nie ma żadnej kolejności (poza chipsetem, ten powinno się instalować jako pierwszy + restart).

BTW: Wraz ze sterownikami, dorzucane są dodatkowe programy. Instalator pyta (lub trzeba samemu po odznaczać), a Twoim zadaniem jest odmawiać.

- - -

Cytat:
Im nowsza wersja systemu - tym mniej trzeba instalować. Dla przykładu - instalując 10 musiałbyś tylko zainstalować sterowniki do karty graficznej i ewentualnie program do obsługi karty dźwiękowej (nie mylić ze sterownikiem)
Przy założeniu że wbudowane sterowniki nie są placeholderami od MS lub w antycznej wersji - co się często zdarza. Ja zalecam zawsze instalować najnowsze od producentów podzespołów...

Ostatnio zmieniany przez MajsterPopsuj : 21.10.2018 o godz. 21:59
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2018, 10:11   #6
karaj
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.05.2017
Posty: 31
karaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widnieje tam jeszcze program Technologia pamięci Intel Rapid czy mogę to wywalić i czy nie wpłynie to na pracę komputera . Włączyłem to kiedyś ale dane tam zgromadzone przerastają moją wiedzę. Posiadam natomiast programy: CPU-Z, GPU-Z, HDTune.
karaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2018, 17:51   #7
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli nie używasz RAID i jeśli nie zabierze ze sobą sterowników do SATA/AHCI/XHCI to możesz.
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2018, 20:19   #8
karaj
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.05.2017
Posty: 31
karaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy to ma związek ze sposobem łączenia dysków u mnie są trzy ale chyba bez Raidu .To pewnie jest gdzieś w Biosie ale po czym to rozpoznać tego nie wiem.
karaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2018, 20:28   #9
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez karaj Podgląd Wiadomości
Czy to ma związek ze sposobem łączenia dysków u mnie są trzy ale chyba bez Raidu .To pewnie jest gdzieś w Biosie ale po czym to rozpoznać tego nie wiem.
Wiesz, czym w ogóle jest RAID - jakie mamy jego odmiany, co on daje, po co się stosuje, jakie są jego minusy? Jak nie, przeczytaj najpierw TO
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2018, 23:59   #10
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ta płyta nie ma BIOSu.
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
CF Sandisk Ultra II 2 GB - zpesułem, czy... Wawelski Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB 9 29.06.2007 16:53
Warunek czy Komis? aeiouy Off topic 22 25.02.2006 15:38
Czy wszystko Pentium 4 3ghz i powyzej to Hyper Threading ?? shuma02 Off topic 6 04.02.2005 19:53
Samsung TS-H552B - czy naprawdę taki zły ??? hubio Napędy optyczne DVD 4 08.01.2005 19:54
Czy PlextorPXW 1210 SCSI będzie działać na zwykłym SCSI nie ultra ? Abdulek Napędy optyczne CD 0 04.12.2000 16:56


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.