Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.03.2011, 10:39   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Czytnik ebooków - Amazon Kindle (lub inny) - warto?

Mam możliwość sprowadzenia sobie teraz takiego ze Stanów i zastanawiam się, czy to już czas takich urządzeń i czy warto. Trochę o tym poczytałem (już wcześniej), sam pomysł jest interesujący, ten rodzaj wyświetlacza wydaje się najlepszym do czegoś takiego rozwiązaniem (bo czytania na normalnym ekranie - także na smartfonie/tablecie - sobie nie wyobrażam). Trochę niepokoi mnie rozmiar (6 cali - wydaje się trochę mało), jednak według opinii jest on bardzo dobrze dobrany.

Zastanawiają mnie funkcje dodatkowe, poza czytanie tradycyjnych książek. Bardzo interesowałyby mnie czasopisma i gazety. Na Amazonie widzę jest trochę ofert, chociażby Times'a czy Newsweek'a i patrząc na ceny (zwykle 3$ miesięcznie) jest to bardzo ciekawa oferta, z której chętnie bym skorzystał. Bardziej jednak byłbym zainteresowany ofertą polską. Takich typowych pod Kindle (czy inny czytnik) w sumie nie widziałem, ale w PDF dystrybuowanych jest coraz więcej różnego rodzaju czasopism czy gazet. A jak widzę, czytnik obsługuje także ten format.

Zastanawia mnie także, jak w kwestiach jakiegoś zaznaczania ciekawszych fragmentów, czy nawet ich zapisywania (czy można np. podkreślić coś na stronie i ją całą przenieść do jakiegoś własnego katalogu, żeby nie zostawiać całej gazety). Patrzyłem także na oferty na Allegro i tam piszą coś o radiu internetowym. To oczywiście najmniej ważne z tego wszystkiego, ale jeśli można by przy okazji czytania książki uruchomić sobie w tle radio, to byłby to dla mnie duży dodatkowy plus.


Ogólnie - może ktoś już używał takiego urządzenia i może się podzielić opinią.

http://www.amazon.com/Kindle-Wireles...cmu_pg__header

http://www.amazon.com/kindle-store-e...node=133141011



I jeszcze jedno. Zainteresowanie wzięło się stąd, że mogę to teraz sprowadzić ze Stanów, ale jak przyjrzałem się akcjom na Allegro, wcale nie jest to aż tak opłacalne. Kindle kosztuje na Amazonie 139$, czyli około 400 zł (przesyłkę miałbym za darmo). Oferty na Allegro zaczynają się od 430 - 440 zł. Różnica żadna:

http://allegro.pl/amazon-kindle-3-wi...511103839.html

http://allegro.pl/amazon-kindle-3-wi...506437688.html

(to może akurat trochę droższe, ale z różnymi dodatkami, których nie trzeba później szukać samemu)

Zastanawiam się, czy w takim razie warto w ogóle zawracać sobie głowę z zamawianiem w Stanach, skoro tu można mieć za taką samą cenę. A z drugiej strony - skąd ci sprzedawcy takie ceny mają? Nie wierzę, żeby ktoś zawracał sobie głowę zagraniczną wysyłką za 20-30 złotych zarobku, a z kolei nie są oni chyba też aż takimi hurtownikami, żeby mieć jakieś znaczne rabaty w Amazonie. Sam nie wiem.. Można te oferty traktować jako pewne?

__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.03.2011, 11:54   #2
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wiele nie pomoge, ale bawilem sie przez pare minut tym ustojstwem i pierwsze wrazenie jest takie, że czcionki (napisy, zdania) na ekranie nie wygladaja jak ekranie zadnego komputera. Tekst wyglada jakby ktos nadrukowal go pod folia. Czytanie jest naprawde przyjemne i nie meczy oczu. Sam sprzet jest bardzo lekki. Jak ktos sporo czyta i chce to robic w formie elektronicznej, to nie ma co sie zastanawiac. Wiecej nie pomoge.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 12:02   #3
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
iPada nie chcesz ;-)?
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 12:23   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
iPada nie chcesz ;-)?
Wiesz.. już pomijając rozmowy na temat produktów Apple z innego działu, to jednak normalny wyświetlacz męczy oczy przy dłuższym czytaniu (przynajmniej moje). Eink to zupełnie coś innego.

Co nie zmienia faktu, że akurat do magazynów (kolorowych) tablet byłby nawet niezły i tu akurat trochę obawiam się, jak wyglądają one przy 16 odcieniach szarości. Nie to, że muszę mieć świetną grafikę, bo nie takie ma być zastosowanie dla tego urządzenia, ale nie chciałbym też, aby coś było ciemną zamazaną plamą.

Chociaż i tak najbardziej zależy mi na książkach, tu problemu nie ma.


Aha.. (w kwestii porównania do Ipada) - istotna jest tutaj również waga. Na Ipada pod tym względem już narzekałem, Kindle waży około 25 dkg. To naprawdę niewiele.


@ Misiek

Dzięki za opinię



------
EDIT

Tak jeszcze z kwestii praktycznych. Jak rozumiem przy takim wyświetlaczu nie ma możliwości przesuwania ekranu (jak przykładowo książka w PDF na komputerze), tylko każda kolejna porcja tekstu odświeża się w formie nowej strony? (patrzą nawet na zdjęcie, które dałem - wygląda, jakby niżej był dalszy ciąg tekstu - na komputerze by się to po prostu przewinęło, jak rozumiem tutaj trzeba odświeżyć całość) Ile takie odświeżanie trwa? Czy to kwestia ułamka sekundy, czy jednak jest to czas zauważalny?
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 21.03.2011 o godz. 12:27
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 13:23   #5
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To na to da się wgrywać PDFy ?
Obiło mi się o uszy, że to 'zamknięty' system połączony ze sklepem.
Słyszałem także, że chcą wprowadzić jakieś DRM (albo już jest ?) - chodzi o licznik przeczytań ebooka - po iluś przeczytaniach ebooka nie można już odczytać tylko trzeba go zakupić jeszcze raz (co uważam za głupie). Tłumaczą to tym, że tradycyjna książka też się zużywa i obliczyli nawet statystyczne zużycie po dwucyfrowej liczbie przeczytań... W Polsce książki osiągają 3-4 cyfrowe liczniki przeczytań i co...
Chcą na siłę przeportować model sprzedaży wersji papierowych
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 21.03.2011 o godz. 13:25
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 13:37   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nie no, z informacji, które już czytałem, to generalnie bzdura. Wgrywać możesz sobie, co chcesz (nawet sam Amazon udostępnia wygodną funkcję konwertowania), natomiast jeśli chcesz korzystać ze sklepu Amazona (a warto, bo jest dość niedrogi i wygodny) to jakieś zabezpieczenia faktycznie są, ale na pewno nie dotyczące ilości przeczytania książek (to byłby absurd), tylko powiązania z konkretnym czytnikiem, możliwością wypożyczenia innym itp. Ogólnie jednak w żadnej recenzji nie widziałem narzekania na to, więc raczej nie spodziewałbym się jakiś drastycznych ograniczeń. To nie Apple

PDF wgrywać się da, wadą jest gorsze skalowanie i czasami za mały tekst (da się powiększyć, ale każdą stronę trzeba osobno, więc nie jest to idealnie wygodne rozwiązanie). Do instrukcji, czy jakiś opracowań nie sądzę, żeby były z tym problemy. Typowe książki chyba jednak lepiej przekonwertować.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 13:53   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
W tym modelu, który oglądałem, była mała wada:
-polskie znaki w *.doc, i *.rtf były wyświetlane nieprawidłowo.
*.pdf już było OK.

Książki zapisane na karcie, ładuje się normalnie, strony "przekłada" nie przewija.
Jak masz 10-20 książek,nie ma problemu, jak 400 to już szukanie i ładowanie jest dyskusyjne.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 13:55   #8
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Na wykopie kiedyś linka widziałem do art. No i tam pisali, że ktoś dąży do takiego stanu rzeczy jak pisałem.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 14:08   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Książki zapisane na karcie, ładuje się normalnie, strony "przekłada" nie przewija.
Jak masz 10-20 książek,nie ma problemu, jak 400 to już szukanie i ładowanie jest dyskusyjne.
Z tym sposobem odświeżania to w ogóle jest ciekawie. Pooglądałem trochę filmików na YT i strony książek faktycznie odświeżają się w całości (chociaż już jak np. coś jest powiększone, to obszar powiększenia się 'przesuwa'), natomiast w przypadku stron internetowych (które swoją drogą wyświetlają się zaskakująco poprawnie) są one normalnie przewijane. Oczywiście odświeżanie jest bardzo wolne, ale nie razi to zbytnio (przynajmniej na filmikach, które widziałem). W przypadku niektórych plików (książek może nie, ale np. czasopism) nie wiem, czy takie rozwiązanie nie byłoby lepsze.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 17:19   #10
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Podzielę zdanie Miśka, jeżeli dużo się czyta (20-30 tytułów rocznie+gazety) to jak najbardziej taki zakup się opłaci. Cała biblioteczka w jednym miejscu, dostępna pod ręką.

Niestety na takim czytniku dobrze wyglądają książki i gazety, kolorowe czasopisma pewnie już znacznie gorzej.
Ekran nie męczy oczu, pobiera energię tylko przy zmianie obrazu więc żywotność jest na pewno o wiele lepsza niż na smartach czy tabletach.

Formatem dla książek elektronicznych jest EPUB, niestety Kindle go nie wspiera.

W PL dostępny jest eClicto, bazuje na linuksie, jest chyba sprzedawany przez kolportera więc można mieć dostęp do sporej ilości gazet.



Cytat:
Napisany przez M@X
iPada nie chcesz ;-)?
iPad czy inne tablety przegrywają pod względem męczenia oczu czy gorszym czasie na baterii, w dodatku iPad ma 10"...



Jeżeli dużo czytasz książek i gazet to bierz coś typu Kindle
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 17:34   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Podzielę zdanie Miśka, jeżeli dużo się czyta (20-30 tytułów rocznie+gazety) to jak najbardziej taki zakup się opłaci. Cała biblioteczka w jednym miejscu, dostępna pod ręką.
Czytam dużo, choć nie o dostępność wszystkiego w jednym miejscu mi chodzi (tak samo, jak nie muszę mieć odtwarzacza mp3 z 50 gigową pamięcią, żeby trzymać w nim całą muzykotekę), tylko dostępność do niektórych tytułów i praktyczność - np. przy dojazdach w komunikacji móc sobie coś poczytać i nie musieć targać dużej i ciężkiej czasami książki. A dostępność głównie do tytułów zagranicznych. Niby z prasy coś u nas w Empiku można kupić, ale ceny są absurdalnie wysokie.

Cytat:
Niestety na takim czytniku dobrze wyglądają książki i gazety, kolorowe czasopisma pewnie już znacznie gorzej.
Pewnie tak.. choć po obejrzeniu różnych filmików nie o sam wygląd w sensie kolorów (czy tez odcieni szarości) bym się martwił, ale bardziej o wielkość i konieczność powiększania, co może być mało wygodne.


Cytat:
Ekran nie męczy oczu, pobiera energię tylko przy zmianie obrazu więc żywotność jest na pewno o wiele lepsza niż na smartach czy tabletach.
ekhmm.. jeśli masz na myśli czas pracy na baterii, to w przypadku Kindle wynosi ona.. miesiąc czasu.. Więc fakt - jest lepsza niż 10 godzin tabletu


Cytat:
Formatem dla książek elektronicznych jest EPUB, niestety Kindle go nie wspiera.
Wspiera sporo innych, plus konwersja z tego, co czytałem, nie jest problemem. Choć może w praktyce jednak może okazać się to istotną wadą.


Cytat:
W PL dostępny jest eClicto, bazuje na linuksie, jest chyba sprzedawany przez kolportera więc można mieć dostęp do sporej ilości gazet.
eClicto z tego, co czytałem, jest praktycznie pod każdym względem gorszy od Kindle plus.. dwa razy droższy. Jeśli już mówić o jakiejś sensownej alternatywie to czytnik Empiku jest.. 'mniej gorszy' i mniej droższy Tylko po co, jeśli można mieć coś lepszego i tańszego.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 19:56   #12
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
andrzejj,

generalnie polecam http://swiatczytnikow.pl/ i zapisać się do ich newslettera.

Najbardziej opłacalne jest zamówić z USA - też na w/w stronie znajdziesz info, uważaj na podatki które przy droższych modelach musisz zapłacić.

W rodzinie mam małego Kindla, większego raz miałem w ręku i poczytałem. Większy jest o wiele lepszy do czytania PDF z obrazkami, wykresami itd. Dla beletrystyki, lit. pięknej znowuż może być za duży (za długa linia).

Z polskich czasopism masz Politykę w dobrej cenie. Możesz pobrać numer testowy, wydany za darmo z powodu błędu i wyświetlić go na softwarowym Kindle.

Internet dalej działa bez problemu w PL "za friko".

Pamiętaj, że domyślnie po płatności kartą Kindle jest "przywiązany" do twojej karty, stąd uważać na zakupy czyjąś kartą lub na prezent. Można to oczywiście zdezaktywować.

Gdy ja zamówiłem Kindla (dla kogoś z rodziny), to przyszedł w 2 przesyłkach: Kindle + kabel z okładką.

Sobie też zamówię niedługo. Bardzo dobrze czyta się, rewelacja.

Pozostałem informacje to znam z w/w strony, więc nie będę dublować

Ostatnio zmieniany przez pali : 21.03.2011 o godz. 19:59
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 21:40   #13
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cena 450 zł jest już do akceptacji

Zapytam - czy PDFowe książki trzeba konwertować na kompie do EPUB,żeby Kindle je odczytał ? Czy AZW ?
- Czy polskie litery naprawdę nie sa problemem ?
- można na wersji WIFI przeglądać Internet ?

gorzej,że u nas ebooki legalne kosztują równie dużo co książki papierowe.
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 21.03.2011 o godz. 21:48
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 21:47   #14
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dzięki za adres strony. Bardzo przydatne źródło informacji (właśnie przejrzałem chyba wszystkie artykuły..)

Zamówienie od początku miało być tylko ze Stanów (no później zobaczyłem te oferty na Allegro, ale ostatecznie - po dodaniu przesyłki - różnica już pewna jest). Jednak dostawa do Stanów i stamtąd przesyłane we własnym zakresie, więc raczej bez 'dodatków' podatkowych.

Przejrzałem też artykuł o różnych rozmiarach. Na pewno w niektórych zastosowaniach (chociażby do czasopism na czym trochę mi zależy) duży byłby lepszy. Jednak istotniejsza jest dla mnie mobilność, a także wygoda trzymania w ręce, gdzie mniejszy wygrywa zdecydowanie, tak więc tylko ten biorę pod uwagę. No i jest zdecydowanie tańszy.

Kusząca jest trochę ta wersja z 3G i nad tym się cały czas zastanawiam. Ten darmowy internet, to nawet przy trochę ograniczonych możliwościach przeglądania internetu, może być ciekawa sprawa. Z drugiej strony.. czy używałbym tego tyle, żeby warto było dopłacić ponad 1/3 wartości czytnika? Trudno powiedzieć, ale chyba w dobie coraz powszechniejszego dostępu do internetu i coraz większej liczby hotspotów, chyba jednak nie.

Czasopisma cały czas mnie interesują, ale właśnie na tej stronie wyżej przeczytałem, że tych zamawianych na Nexto.pl nie odtworzy się w Kindle ze względu na zabezpieczenia. Co prawda zwykle mając hasło do otwarcia nie ma problemu ze zdjęciem zabezpieczenia. Jednak nie znam tej dodatkowej wtyczki, którą trzeba zainstalować, więc może faktycznie nie jest to możliwe. To może być problem, bo ogranicza i tak ciągle jeszcze u nas dość skromną liczbę czasopism i gazet w formie elektronicznej.


O przywiązaniu do karty nie wiedziałem i to będę musiał wziąć pod uwagę. Już nawet zacząłem się zastanawiać, jak zamówić samemu (karty kredytowej teraz nie używam, a płatnicze, które mam nie zawsze obsługują płatności internetowe. Ale Visa z Inteligo powinna sobie poradzić), ale z kolei (też na ten stronie) wyczytałem, że.. może się to nie opłacać przy późniejszym ewentualnym kupowaniu książek. Ta sama książka kupowana w Stanach kosztuje np. 9,99$, a z Europy już ponad 13$ (VAT + 2$ 'dodatku' (chyba za luksus życia w Europie..). Jeśli tak ma być przy każdym zamówieniu, to wolę jednak zdać się na znajomych ze Stanów i np. przesyłać im pieniądze przez PayPala (powinno wyjść taniej).

W sumie zastanawia mnie też, na jakiej zasadzie te opłaty są naliczane. Jako, że jest to od początku do końca zamówienie elektroniczne i nie ma danych do wysyłki, to czy dane są weryfikowane na podstawie danych właściela karty kredytowej, czy wcześniejszego adresu zamówienia powiązanego czytnika (Kindle)? Bo jeśli to drugie, to i tak zamawiałbym na adres w Stanach, więc problemu być nie powinno.

Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt Podgląd Wiadomości
Cena 450 zł jest już do akceptacji

Zapytam - czy PDFowe książki trzeba konwertować na kompie do EPUB,żeby Kindle je odczytał ? Czy AZW ?
- Czy polskie litery naprawdę nie sa problemem ?
- można na wersji WIFI przeglądać Internet ?

gorzej,że u nas ebooki legalne kosztują równie dużo co książki papierowe.
Napiszę z tego, co już sam wyczytałem:

- PDF odczytuje bez problemu, także z polskimi znakami. Problem jest jedynie w tym, że nie jest to tekst, który można dowolnie skalować na ekranie, więc jeśli coś będzie za małe (a w przypadku PDF-ów może być) zostaje tylko powiększanie lupą. Da się to robić i nie jest to problemem, ale trzeba to robić dla każdej strony z osobna, więc do czytania większej ilości tekstu może być uciążliwe.

Ale z konwersją na inny format (darmowymi programami) nie ma podobno większego problemu.

- z tego, co czytałem polskie litery nie są problemem. Nawet w plikach TXT, o których najpierw czytałem, że polskie znaki nie są odczytywane. W każdym razie widziałem zdjęcia z wyświetlanym polskim tekstem i wygląda normalnie.

- internet działa (tego nie jestem na 100% pewien, ale prawie na pewno tak) zarówno na 3G jak i WiFi. Nie ma się zresztą chyba możliwości wyboru (w tych droższych wersjach).

Zastanawia mnie tylko (tej informacji nigdzie nie widziałem), na jakiej zasadzie następuje łączenie z siecią WiFi. W końcu należałoby to jakoś skonfigurować, a nigdzie takich opcji nie widziałem. Co nie znaczy, że ich nie ma (no.. być muszą).



Co do cen ebooków u nas to jest chyba coraz lepiej. Sklepów przybywa, a i te, co są, jeśli nawet nie mają jakiś super niskich cen, to mają promocje. Przynajmniej sklepy typu Złote Myśli, choć fakt, że jest to raczej sklep ze specyficzną lekturą. Niemniej jestem w tym względzie optymistą

Poza tym mogę ci na początek dać link (jest na stronie, do której link dał pali) do 2700 ebooków do legalnego ściągnięcia na Kindle
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 21.03.2011 o godz. 23:40 Powód: ppp
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2011, 23:20   #15
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nie jestem tego pewien, ale sprawdź czy realizując przesyłkę do znajomych w USA, nie będziesz miał później problemów z ew. realizacją gwarancji. Żebyś nie wkopał się w konieczność powtórnego przesyłania via znajomi

Gwarancja podobno bardzo dobra, obejmuje nawet mechaniczne uszkodzenia.

Internet 3G radzę dobrze rozważyć: zdjęcia nie oddają istoty problemu, statyczny obraz jakoś tam wygląda, ale problemem jest responsywność ekranu, tak to nazwę. Da radę skorzystać, ale raczej awaryjnie.
Amazon przewidział to do obsługi swojego store i raczej tak to należy traktować.
Nie ma też w umowie, że zawsze będzie dostępne wyjście na świat, a nie tylko do sklepu Amazona.
Tutaj naprawdę ipad czy nawet lepszy smartfon wygrywają.

Gdy Ociec z Wujem z wojaży wrócą, to może nakręcę filmik aparatem, jak to wygląda

Wi-Fi można wyłączyć i wpływa to na baterię.

Co do płatności kartą.
Gdzieś na Świat Kindle jest to szczegółowo opisane - zaraz zapewne doczytasz Ja płaciłem wypukłą Visa SKOK bez żadnych problemów.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
amazon, czytnik ebookow, drogie ebooki, kindle, nie kupuję ebooków

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Przydatne artykuły, rozwiązania Tips & tricks > Win 2000/XP/2003 Eliasz Komputery - oprogramowanie i sprzęt 14 28.09.2008 23:44
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 15:57
POLICJA! Otwierać!!! bjacek Off topic 45 18.02.2004 17:36
DVD-GWIAZDOR HDD na DIVX lub inny... stryker DivX, Xvid, Matroska i inne 1 07.11.2002 23:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.