Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   DDR 2 667 Mhz (https://forum.cdrinfo.pl/f113/ddr-2-667-mhz-97588/)

Jolek 13.11.2018 19:06

A czy ten laptop w ogóle obsłuży więcej niż 4 GB RAMu:
http://www.miniputer.com/Acer/Aspire_5710.html.

Chyba nie.

MajsterPopsuj 13.11.2018 22:28

@Jolek Sterowniki wbudowane w jądro generyczne, więc nie trzeba instalować zabytku. To nie jest laptop do gier, liczenia białek ani transkodowania filmów, więc własnościowe są zbędne (i tak będzie żarł prądu). ;)

Jolek 14.11.2018 19:00

Ale to co jest wbudowane to zazwyczaj tylko "podstawa".
Na tym pewnie nawet filmów z tytuba nie da się oglądać, więc lepiej wrzucić 7.

Jakby była jakaś NVIDIA to bym polecił linuxa, ale że jest stara karta ATI\AMD, to nie zrobię tego.

Nie żebym jakoś narzekał na linuxa, sam mam wszędzie mięte (od XFCE dla starego laptopa po Cinnamon dla PC) ale z sprzętowym "wspomaganiem zielonych".

MajsterPopsuj 14.11.2018 20:12

Można robić na tym więcej niż na jakimkolwiek Windows tuż po instalacji. To jest normalny system. Od dystrybucji zależy co tam jest dodatkowo zainstalowane (Ubuntupodobne są z reguły wszystko mające, a gdyby mnie nie trzymały Photoshop, Unity i 7-Zip to dawno bym ten badziew porzucił). Sterowniki własnościowe to rzadkość (używają je tylko osoby które potrzebują maksimum wydajności lub te z laptopami, które mają szczęście i producent wydał tam coś co dobrze zarządza energią).

Czy będzie działać dobrze czy nie nie, sprawdza się na LiveCDVDUSB.

madmax2 02.12.2018 22:06

No miałem okazję popracować na rzeczonym kompie. Po raz pierwszy od dawna i chyba
drugi raz od reinstalacji.
W sumie da się żyć oprócz jednej zagwozdki.
Otóż główny problem to karta WiFi., a dokładnie notoryczne zrywanie połączenia z routerem Huawei B 315 S.
Routre stoi 1, 5 metra od kompa, sygnał ok, a po otwarciu przegladarki wystarczy przejrzeć kilka stron i zaraz na ikonie połączenia pojawia się wykrzyknik o ograniczonej łączności.
Proba ponownego połączenia, albo połączenia z inną siecią nic nie daje. Komp stoi i tylko kółko kręci się w nieskończoność. Pomaga restart, ale po chwili to samo. Tak zresztą jest na każdej sieci. Sterowniki karty WiFi od producenta, potem domyślne od Windows. Nic to nie daje.
Usunięcie kary z poziomu menedżera urządzeń też nie daje rezultatu.
Nie mam pomysłu co dalej.


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

joujoujou 02.12.2018 23:54

Jaka to karta?

misiozol 03.12.2018 10:08

Zapodaj inne stery jak nie zadziala to karta kaputt mialem to samo u siebie w HP pomogla podmiana karty .

madmax2 03.12.2018 20:28

Karta to Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG #2.
Generalnie, jak wywali neta to komp się totalni muli. Nie można nic zrobić.
Dopóki net chodzi to wszystko jest ok, a potem jak wyżej.
Stery dawałem od Windowsa i ze strony Acera. Rezultat ten sam.

grzeniu 03.12.2018 21:03

Wymień tę kartę, na necie są po parę zeta. Moim zdaniem karta złom.
Albo wywal ją, a załóż na USB jakieś maleństwo i będziesz miał "n".

joujoujou 03.12.2018 22:53

Stare sterowniki od intela BEZ instalacji Intel Pro Set Wireless. Jeśli to nie pomoże, wymiana sprzętu.

grzeniu 03.12.2018 23:05

Sieciówki tak padają, że nie wiadomo co im odbija. Jest okazja, to wymienić na taką z 'enką' - albo wewnętrzną, ale trzeba dokombinować trzeci kabelek antenowy, albo zewn. na USB (jeśli ma się wolne gniazdko). Na "G" masz transfer praktycznie 16-17 mbit, a na "N" już w okolicach 100 mbit. Pytanie jakie łącze ma kolega i czy ma to dla niego znaczenie.
Wewnętrzna to jak pisałem, używka kilka zeta na aledrogo, na USB nie wiem....może z 3 dychy nówka w sklepie.

joujoujou 04.12.2018 12:41

Są i dwukabelkowe, ale o połowę krótsze od 3945abg, więc trzeba sprawdzić czy kabelki sięgną. Choćby Centrino N6205 - ale tutaj to już szczególnie trzeba uważać jakie sterowniki się instaluje żeby uniknąć rozłączania. :czytaj:

MajsterPopsuj 06.12.2018 01:04

A sprawdzałeś czy nie ma tłoku? Wybierz jakiś najmniej obciążony kanał. Śmieciokarty potrafią się wieszać z tego powodu (przeczy to logice na chłopski rozum, no ale...).

madmax2 15.05.2019 19:11

To jeszcze odświeżę tamt. Karta wifi wymieniona. Problem pozostał. Dalej wywala neta, szczególnie przy ściąganiu danych, albo oglądaniu Netflixa czy HBO.
Tłoku w sieci nie ma. Kanał zmieniony na 7. Co ciekawe na starym HDD problemu nie było. Powstał po wymianie dysku na SSD i reinstacji systemu. Znajomy mówi, że to przez większy pobór prądu przez SSD i WiFi się nie wyrabia.
Help[emoji2959]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

loki7777 15.05.2019 23:47

To chyba sie myli bo ssd zuzywa mniej pradu niz hdd. Zaklóca ci ssd karte wifi, nie sadze aby dzielily ten sam port w jakis sposob i to bylo problemem. Jakby to byl dysk na usb to rozwiazanie by sie znalazlo a tak to trzeba by go jakos fizycznie odizolowac od karty wifi.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.