Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.08.2012, 16:33   #1
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dostawca: Multimedia, czy na jednym koncentryku mogę mieć internet i analogowe tv?

Witam
Moim dostawcą internetowym +tv jest Multimedia Polska. Moje pytanie brzmi czy na jednym koncentryku mogę mieć zarówno internet jak i analogowe tv.

Teraz trochę opisu jak to wygląda. Kabel główny idzie do salonu, tam jest takie plastikowe urządzenie (rozgałęźnik,filtr) z 3 opisanymi wyjściami. Jedno o oznaczeniu "R" jest wolne, drugie o oznaczeniu "TV" jest to kabel biegnący do telewizora w salonie i jest to transmisja Analogowa prosto do telewizora. Trzecie wyjście ma oznaczenie "LINE" i do niego jest podłączony kabel 10cm wraz z filtrem na 2 wyjścia. Z tego filtra jeden kabel biegnie do dekodera ( cyfrowe TV ) a następnie po kablu euro do telewizora. Zaś drugi kabel biegnie przez cały dom do innego pokoju i jest podpięty do modemu czyli leci nim sygnał internetowy.

Teraz nieco dokładniejsze pytanie, czy jak odłączę ten kabel od modemu i kupie gniazdko, oraz ten koncentryk podłącze do najzwyklejszego gniazdka z castoramy na 2 odpowiednie wyjścia ( TV i internet ), to czy będę mógł z jednego wyjścia podłączyć pod modem aby mieć internet a z drugiego wyjścia podłączyć prosto do telewizora jako kabel antenowy żeby mieć analogowy sygnał ?

Trochę się napisałem i może wygląda to skomplikowanie jednak inaczej nie wiem jak wyjaśnić a problem jest banalny.

Pozdrawiam
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.08.2012, 16:59   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem, co robi ten filtr na wyjściu do cyfrówki, podejrzewam, że jest to jednak zwykły rozgałęziacz, jakbyś strzelił zdjęcia, albo przynajmniej oznaczenia, to by było wiadomo coś więcej. Generalnie raczej te dziwne połączenia to brak na wyposażeniu montażystów jakiegoś porządnego rozdzielacza sygnału. Ja w swojej instalacji (UPC, ale MM mają najprawdopodobniej tak samo puszczany sygnał)) wywaliłem te dziwne pająki i wsadziłem porządny rozdzielacz na 3 urządzenia: modem od net'a, dekoder cyfrówki i analog do karty tv kompa.

Rozwiązanie, które chcesz zastosować może zadziałać, ale jest jedno 'ale' - poziom sygnału. Każdy z tych pasywnych rozdzielaczy sygnału tnie go o parę decybeli i może się okazać, że kolejny (bo masz już dwa w szeregu) zetnie go do nie akceptowanego poziomu. Rozwiązaniem byłoby zastąpienie tego "pajączka" na wejściu jednym, porządnym rozdzielaczem o małym tłumieniu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 17:15   #3
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za szybką podpowiedź Rozumiem o co chodzi z tymi zakłóceniami i decybelami, jednak właśnie szukam podpowiedzi czy taka opcja istnieje, jeżeli ktoś powie mi że niema szans to się nawet nie zabieram za to, a jeśli opcja istnieje to w weekend nakupuje tych końcowek, zarabiarek i gniazdko i się pobawie..

Pierwsze zdjęcie to jest ten rozgałęźnik do niego kabel jest z klatki

wrzutnik.net/dafota.2.zle1344269336t.JPG.DSC03488.JPG

Drugie zdjęcie to jest ten filtr a z niego sygnał do cyfrowej TV i drugi do internetu

wrzutnik.net/dafota.2.g5z1344269381y.JPG.DSC03491.JPG
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-dsc03491.jpg  
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 17:38   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ten drugi to zwykły rozgałęziacz, 3,5dB straty na każdym wyjściu mieści się w normie. Pierwszy, w tym plastiku siedzi też zwykły splitter, tylko cholera wie, jakie ma tłumienie. Jeśli ma tyle co pierwszy, to już masz cięty sygnał o 7dB.

Możesz brać się do roboty, tylko kolejny splitter bierz o jakimś małym tłumieniu. Jeśli będą problemy z jakością TV analogowej lub netem, to wystarczy wymienić te dwa splittery na wejściu na jeden z 3 wyjściami i przez to mniejszym tłumieniem. Pamiętaj, żeby brać splitery pracujące w zakresie częstotliwości co najmniej od 5 do 800MHz i o jak najmniejszym tłumieniu, a nie jakiś złom z Castoramy.

Jeszcze jedno - potrójne wyjście z tego pierwszego rozdzielacza sugeruje, że można by wykorzystać to wolne wyjście i wyrzucić w ogóle ten drugi. Ale musiałbyś wyjąć ten rozdzielacz z tego plastiku (siedzi na zatrzaskach) i obejrzeć, jakie ma tłumienia na wyjściach, bo mogą być różne, a to R sugeruje chyba jakieś radio i może być nieźle przycięte.

Edyta: nie opłaca się do kilku złącz kupować zaciskarki. Kub po prostu nakręcane na przewód F-ki. Jeśli będziesz brał też przewód, to nie zwykły koncentryk antenowy, tylko kabelek z odpowiednim pasmem, do satelity, czy kablówek.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 06.08.2012 o godz. 17:42
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 18:01   #5
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Kiedyś robiłem coś takiego z kablówką od Inei.
Dokładnie tak jak Reetou pisał i śmigało elegancko.
Prezesik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 20:46   #6
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za podpowiedź, teraz już wszystko elegancko wiem i rozumiem, także jak znajdę wolny czas to się tym zajmę i dam znać jak efekty pracy.

Powiedz mi tylko jeszcze czy 7dB straty na tych już 2 splitterach + kolejne 2-4 dB to jest naprawdę duża strata?

Jeżeli się okaże, że jednak sygnał jest o wiele bardziej kiczowaty to wówczas wcale głupim pomysłem nie będzie odciąć ten standardowy splitter i podłączyć jakiś z trzema wyjściami, a kolejny podłączyć tylko w innym pokoju na internet i analogowe tv.
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 22:35   #7
Seoman2
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.08.2012
Posty: 6
Seoman2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wejdź na modem i zobacz jakie są tłumienności dla DS i US.
w upc ds musi sie mieścic w granicach -9db do +9db US od +42 do +52 db
w multimedii powinno być podobnie

o gniazdkach z castoramy zapomnij, są drogie no i maja coś -7 czy -9 db. dla sygnału analogowego ok dla cyfrowego zapora

Ostatnio zmieniany przez Seoman2 : 06.08.2012 o godz. 22:47
Seoman2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 22:46   #8
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem w tym, że nie wiem jak się dostać do tego modemu? 192.168.100.1 nie działa a znalazłem tylko taki adres, którym powinienem się połączyć z modemem. Dodam że modem mam podłączony do routera

już właśnie znalazłem lepszy sklep od castoramy, specjalizujący się w tych tematach więc kupie tam ten rozgałęźnik/splitter oraz najlepszej jakości kabel koncentryczny bodajże za 2zł/metr co i tak nie jest dużo, a zwykły koncentryk antenowy 0,50zł za metr.

Ostatnio zmieniany przez JLB : 06.08.2012 o godz. 22:53
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 22:52   #9
Seoman2
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.08.2012
Posty: 6
Seoman2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jaki to modem ?
czyli firma i model?
Seoman2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 22:54   #10
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Seoman2 Podgląd Wiadomości
jaki to modem ?
czyli firma i model?
Motorola SB5101E, router wifi TP-Linka ale to chyba bez znaczenia jaki.
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 23:01   #11
Seoman2
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.08.2012
Posty: 6
Seoman2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To 192.168.100.1 powinno działać podepnji modem bezpośrednio do komputera
jak nie zadziala do sie jutro rozpytam znajomych.
Seoman2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2012, 23:08   #12
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety przy połączeniu modemu bezpośrednio nie działa, gdzieś czytałem że da się zalogować wtedy gdy modem jest wylogowany ale nie za bardzo to rozumiem.
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2012, 11:15   #13
Seoman2
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.08.2012
Posty: 6
Seoman2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tzn jak zrobisz reset modemu, to jak wskoczy DS i US a jeszcze dioda online jeszcze miga to wtedy "wchodzisz" na modem .
Trzeba wyczuć moment.
Z tym że takie coś to na 100% w modemach arris jest, w motorolach powinno działac cały czas.
A adres 192.168.0.1 ?
A jak sie nie da to zadzwoń do boku to powinni sprawdzic i podac te parametry.
Seoman2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2012, 16:09   #14
JLB
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.08.2011
Posty: 13
JLB w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dobra panowie, dzięki za pomoc i nakierowanie, wszystko działa jak należy także gdyby ktoś kiedyś miał taką zagwozdkę to ten temat rozwieje wszelkie jego wątpliwości.

Za splitter zapłaciłem 14zł (jakaś niemiecka firma, straty do 3,5dB, lepszego nie mieli)
kabel kupiłem najlepszy jaki mieli możliwy 2,60zł/metr
no i nakręcane końcówki po 1zł sam zarobiłem.
Jakość analogowego tv taka jaka powinna być no i internet też działa, mam nadzieję że nie stracił na jakości

Pozdrawiam
JLB jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2012, 16:30   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No, internet to transmisja cyfrowa, więc albo jest i jest OK, albo go nie ma, nie może stracić na jakości przez splitter Chyba, że pojawi się jakiś ekstremalny przypadek, że niski poziom sygnału powoduje jego chwilowe zaniki, ale to też da się wyłapać.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 17:16
praca na kompie + film na tv out Ziele Off topic 17 09.01.2006 00:19
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
Czy mogę zgrać 3CD Mandrake na jedną DVD? zYxMa Off topic 15 07.01.2005 21:59
Czy na nośnik "TDK CD-R74 CardFlex" mogę nagrać inną nagrywarką niż TDK ?? Stanko Napędy optyczne CD 2 22.01.2001 19:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.