Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.04.2010, 22:13   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Dylemat monitorowo-allegrowy

Ciągle uważam, że LCD do pięt nie dorasta dobremu CRT, ale doszedłem do wniosku, że do 90% czasu i zastosowań wystarczy mi przyzwoity LCD - a obok będzie stała Iiyama VM 510Pro. Oszczędzę na prądzie, z pivotem będzie wygodniej z dokumentami i z netem, a czasami przyda się obraz na 2 ekranach.

Zależało mi w zasadzie na 3 rzeczach:
1. Pivot
2. Dobre kolorki
3. Sensowne kąty widzenia.

Wybór padł na Della (mam sentyment do tej firmy). Przegrzebałem oferty allegrowe - i znalazłem fajnego 1905FP w stanie idealnym - poczytałem, i wyszło mi, że matryca PVA jest tym, co mi się nada. Na szybkości reakcji mi tu nie zależy (do filmów, gier itp. będzie CRT).
Dzisiaj monitor przyszedł. Faktycznie stan idealny, obraz bez skaz. Ale... Konty nie te. Kolorki niefajne... Zacząłem grzebać - i w końcu wyszło, że dostałem nie 1905FP na PVA tylko 1907FP na TF.
Sprzedawca twierdzi, że dostałem wyższy i droższy model, więc o co mi biega? I wyminić owszem może (mogę też odstąpić od umowy) - tylko, że wtedy jestem z koszty przesyłki w plecy.

Tak naprawdę pytanie sprowadza się, czy warto kruszyć kopię o PVA przy moich założeniach?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez Wawelski : 23.04.2010 o godz. 22:15
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.04.2010, 22:39   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No, skoro zależy Ci na sensownych kątach widzenia... Różnica - niebo, a ziemia...

Zastanawia mnie, jak model z pasywną matrycą może być droższy od aktywnej? Zastanawia mnie, czemu trzeba ponosić koszty przesyłki, skoro wysłano towar niezgodny z umową?


PS Zastanawia mnie, co to są konty
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2010, 23:05   #3
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
(...)Konty nie te.(...)


Zmieniać. Przepaść pomiędzy PVA/MVA, a całą resztą jest moim zdaniem ogromna.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2010, 23:15   #4
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Konty jak wiadomo to są rogi pomieszczenia (w przedszkolu stawiano za karę do konta).
Co do kontów w monitorze to są to chyba rogi ekranu...
a tych w każdym szanującym się monitorze (szanujący się - czyli PVA or MVA or IPS) jest zazwyczaj osiem:
dwa górne, dwa dolne, dwa lewe i dwa prawe

A tak żeby nie było offtop.
Wawelski nie daj się rolować - towar jest niezgodny z umową - zostałeś oszukany!!! Zażądaj na piśmie od sprzedawcy zwrotu poniesionych kosztów przesyłki i odstąpienia od umowy z powodu niezgodności towaru z umową. Następnie skontaktuj się z federacją konsumentów i rzecznikiem praw konsumenta w twoim mieście. Sprzedawcy przekaż ich opinię i poinformuj że w przypadku niespełnienia żądań skierujesz sprawę do sądu.
Następnie jeżeli sprzedawca nie ustąpi oczywiście zrób to.

Oszustów i cwaniaczków trzeba tępić!!!
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 08:10   #5
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek Podgląd Wiadomości


Zmieniać. Przepaść pomiędzy PVA/MVA, a całą resztą jest moim zdaniem ogromna.
Wrociles
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 09:55   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Prawnie sprawa jest oczywista, więc tu nie ma co roztrząsać. Co do samego monitora, to myślę, że raczej nie ma sensu przystawać na tę 'propozycję'. Ewentualnie rzuć jeszcze okiem na recenzje obydwu modeli na internecie, możesz też porównać ceny i jeśli stwierdzisz, że to, co dostałeś, spełnia twoje oczekiwania, to można zostawić. Ale jeśli jednak lepsza matryca równa się tutaj lepsza jakość obrazu (co nie musi być zawsze spełnione) to raczej nie ma sensu brać tego tylko dlatego, że ktoś chce cię zrobić w konia.

Ale ja i tak zacząłbym od testów. Może się okaże, że jednak to, co dostałeś, nie jest wcale takie złe.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 11:47   #7
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,281
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek Podgląd Wiadomości


Zmieniać. Przepaść pomiędzy PVA/MVA, a całą resztą jest moim zdaniem ogromna.
Witaj w domu
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 16:27   #8
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
I 1905FP, i 1907FP chwalą w testach. A bezpośredniego porównania nie znalazłem.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.04.2010, 23:29   #9
seoman
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.08.2002
Posty: 249
seoman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Monitor z matrycą TN nadaje sie jedynie dla "Pani Krysi", co sobie w wordzie coś pisze.

W nowych TN nawet odwzorowanie kolorów "ujdzie w tłoku", to dale kąty widzenia -- T R A G E D I A!!

Radziłbym jednak się kłucić o ten monitot bo warto, to naprawde niebo (pva) a ziemia (tn)
seoman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2010, 13:55   #10
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wymienili mi monitor i pokryli koszt przesyłki

Kąty widzenia - faktycznie różnica masakryczna.

Kolorki - jest dobrze. Czy lepiej - chyba musiałbym ustawić monitory obok siebie, żeby różnice wychwycić.
Nie wiem, czemu 1905FP jest tańszy od 1907FP. No, ten drugi ma praktyczniejszą podstawkę IMO (więcej miejsca wolnego zostaje na środku, przed/pod monitorem).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dylemat z 2 programami do obrazy dysków IceManSpy Off topic 10 06.04.2006 10:09
DYLEMAT LITEON, NEC czy BENQ ? weronica Napędy optyczne CD 26 15.09.2005 22:21
Dylemat... Jacek Napędy optyczne DVD 2 21.11.2004 11:16
dylemat - kupowanie "używanych" rzeczy Macio.Men Off topic 8 11.11.2003 19:39
Dylemat - +R czy -R ? Jabba the Hutt Napędy optyczne DVD 10 23.09.2003 10:50


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.