Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.11.2004, 12:06   #1
mikas
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika mikas
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Lokalizacja: sam nie wiem :)
Posty: 662
mikas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Emule Mod

Jest strona TU strona z Emule Mods. Którą wersje polecacie , bo słyszałem że "Pawcio " jest dobry. Jest tam w ustawieniach zakładka "Bandwith Control" , nie wiem czy mam ją uaktywnić . Znajduje się też tam zakładka "Webcache" z serwerm proxy w3cache.tpnet.pl . Ciekawe czy to przyspiesza ściąganie . Jestem ciekaw Waszych opini na ten temat.
mikas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.11.2004, 12:31   #2
smolik
8 Samuraj
 
Avatar użytkownika smolik
 
Data rejestracji: 23.03.2004
Lokalizacja: Ciemna strona Księżyca
Posty: 1,248
smolik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mikas
Jest strona TU strona z Emule Mods. Którą wersje polecacie , bo słyszałem że "Pawcio " jest dobry. Jest tam w ustawieniach zakładka "Bandwith Control" , nie wiem czy mam ją uaktywnić . Znajduje się też tam zakładka "Webcache" z serwerm proxy w3cache.tpnet.pl . Ciekawe czy to przyspiesza ściąganie . Jestem ciekaw Waszych opini na ten temat.
Ja osobiście uzywam Emule Plus, który sprawuje się u mnie dobrze ale żeby określić najlepszego moda trzeba potestować kilka. Z modami Emula jest tak, że u kogoś sprawuje się znakomicie a u innego jest klapa, dlatego nie ma reguly określajacej który mod jest najlepszy! Więc miłego testowania.
__________________
Miłość to czekanie na szelesty, listy, na pukanie do drzwi...

Reputkowym skrytożercom mówimy nie!!!
smolik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2004, 08:58   #3
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mikas
Jest strona TU strona z Emule Mods. Którą wersje polecacie , bo słyszałem że "Pawcio " jest dobry. Jest tam w ustawieniach zakładka "Bandwith Control" , nie wiem czy mam ją uaktywnić . Znajduje się też tam zakładka "Webcache" z serwerm proxy w3cache.tpnet.pl . Ciekawe czy to przyspiesza ściąganie . Jestem ciekaw Waszych opini na ten temat.
Faktycznie rozważania na temat "który mod jest dobry" są bezsensu, bo tak jak to napisał kolega wyżej, rózne mody chodzą różnie na róznych komputerach i na różnych łączach.
Ja osobiście uużywam Pawcia i jak na razie spisuje mi się nieżle, średnie transfery na poziomie 50 kB/s, maksymalne do 105 kB/s (łącze 1Mb).
Zakładkę "Bandwitch Control" jak najbardziej należy uaktywnić, tylko oczywiście należy ustawić tam odpowiednie parametry i opcję. Nie podam ich teraz, ponieważ siedzę w pracy i nie mam przed oczami widoku zakładki, ale jak będzie interesowało to z domu mogę coś napisać.
Dodatkowo wyczytałem w necie, iż ważna jest zmiana parametrów i właściwości protokołu TCP/IP w zalezności od posiadanego łącza i systemu.
Przykładowe ustawienia dla DSL 1Mb i XP
MTU: 500 - 800
Dial Up (RAS) MTU: 1480
TTL: 64
Zmiany dokonujemy programem Doctor TCP
Jeżeli chodzi o Webcache to większych różnic nie zaobserwowałem
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2004, 09:27   #4
mikas
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika mikas
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Lokalizacja: sam nie wiem :)
Posty: 662
mikas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@paput2000 Ok , jak możesz to napisz co tam wpisać
Mam łacze 2 Mb

Ostatnio zmieniany przez mikas : 12.11.2004 o godz. 09:30
mikas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.11.2004, 16:52   #5
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Zależy od łącza. Do neo+ np. przydaje się funkcja quick start after ip change. Tepsa rozłącza co 24 godziny - wtedy mod z taką opcją odpytuje jak najszybciej (tymczasowo zwiększa liczbę możliwych połączeń), żeby się zameldować pod nowym IP.
Ale generalnie:
1. Nie warto brać modów, które nie występują na oficjalnym forum eMule - szkodzą sieci, są leecherskie itp a w wyniku tego są banowane przez mody "legalne"
2. Ważniejsze od moda jest jego dobre ustawienie.

Ja stawiam obecnie na Stormita (jest to Pawcio + wiele ciekawych dodatkowych funkcji) i Phoenixa (jako jedyny ma NAFC).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 15:09   #6
mmar52
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2008
Posty: 3
mmar52 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mikas Podgląd Wiadomości
Jest strona TU strona z Emule Mods. Którą wersje polecacie , bo słyszałem że "Pawcio " jest dobry. Jest tam w ustawieniach zakładka "Bandwith Control" , nie wiem czy mam ją uaktywnić . Znajduje się też tam zakładka "Webcache" z serwerm proxy w3cache.tpnet.pl . Ciekawe czy to przyspiesza ściąganie . Jestem ciekaw Waszych opini na ten temat.



Ja mam chello i uzywam emule v 0.48a [MorphXT v 10.5] od jakis 13 -14 dni i jak narazie jestem z niego bardzoooo zadowolony
mmar52 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 15:15   #7
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
- wykopalisko
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 15:53   #8
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wykopalisko zacne, ale przynajmniej mmar52 nie zak***322;ada***322; nowego tematu, poszuka***322; i znalaz***322;, warto to doceni***263;

ps. mephisto 1.1
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 17:47   #9
mmar52
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2008
Posty: 3
mmar52 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
Wykopalisko zacne, ale przynajmniej mmar52 nie zakładał nowego tematu, poszukał i znalazł, warto to docenić

ps. mephisto 1.1
a jak najlepiej skonfigórowac to mephisto pod chello
mmar52 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 20:02   #10
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zainstalowa***263; i niczego nie rusza***263;.
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2008, 20:21   #11
mmar52
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2008
Posty: 3
mmar52 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rork Podgląd Wiadomości
Zainstalować i niczego nie ruszać.
słyszalem kiedys ze można wpisac porty klienta TCP i UDP pod konkretne łącze,nie wiem czy tak jest a jesli tak to czy sa takie porty pod chello i czy to wogule cos daje?
Z góry dzieki
mmar52 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.