Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.04.2011, 19:24   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Programy pocztowe - różnice w sposobie wyświetlania treści

Zainstalowałem dzisiaj Microsoft Outlook 2007 z zamiarem używania jako następcy Outlook Expressa, którego miałem w Windowsie XP. W siódemce już go nie było, więc do wyboru miałem to albo Windows Mail Live. Ze względu na większą funkcjonalność wybrałem ten pierwsze, ale.. niewykluczone, że zmienię decyzję.

Po skonfigurowaniu wszystkiego ściągnąłem z serwera pocztę, a że ze względu na zmianę notebooka nie odbierałem jej przez jakiś czas, zebrało się tego sporo. Przeglądając (a były to znane mi newslettery, które wiedziałem, jak zwykle wyglądają) szybko zobaczyłem, że niektóre maile wyświetlają się dziwnie. Na początku nie zwróciłem na to większej uwagi, ale po jakimś czasie zaczęło mi to przeszkadzać, więc przyjrzałem się temu bliżej. Jako, że miałem też otwarty Windows Mail Live skonfigurowałem go także i ściągnąłem tą samą pocztę, żeby porównać różnice. Te były i to spore.


Nie chce mi się teraz robić i wklejąć screenów, bo byłoby tego trochę za dużo (może wybiorę najwyraźniejsze przykłady i potem wrzucę), ale podsumowałem te róznice do kilku głównych grup:

- W Outlooku (2007) większość grafiki z mailach wyświetla w pewnym powiększeniu w stosunku do Windows Mail Live (i jak sądzę Outlook Expressa, bo choć nie mam teraz bezpośredniego porównania, to pamiętam wygląd tych wiadoności tak, jak widoczne są w Windows Mail). Nie jest to duża różnica, ale zauważalna, przez co większość z nich jest lekko niewyraźna. Dodatkowo wpływa to na wygląd listu jako całości

- Większość newsletterów posiada pewną stałą strukturę - połączenie tekstu z obrazkami, czasami tabelkami itp. W WML (Windows Mail Live) wygląda to tak jak w Outlook Express i powiedziałbym wygląda poprawnie (to widać - nic się nie rozjeżdża, tekst jest dopasowany do szerokości obrazków itp.). W O2007 (Outlook 2007) jest zdecydowanie gorzej. Nie jest to regułą (niektóre wiadomości wyglądają podobnie - ale głównie te z samym lub prawie samym tekstem), ale w zdecydowanej większości maili coś.. jest po prostu nie tak. To obrazek wyraźnie wystaje poza obręb tekstu, to widoczne są jakieś dodatkowe pola czy linie w białym kolorze mimo barwnego tła (niewidoczne w WML), czasami tekst zupełnie inaczej sąsiaduje z grafiką i jest to wyraźnie nieprawidłowy sposób. Generalnie całość wygląda inaczej i nie jest to po prostu inny wygląd - jest to wyraźnie gorzej i wyraźnie nieprawidłowo

- Mam kilka mailii, które składają się z linków umieszczonych (z krótkim komentarzem) w kolejnych wierszach. W WML jest to ciąg kolejnych wierszy po sobie - dość zbity, ale czytelny. W O2007 jest to bardzo 'rozjechane' pionowo.. Tak jakby pomiędzy każdy wiersz wrzucić trzy puste. Wygląda to źle, staje się nieczytelne, a mail jest kilkukrotnie dłuższy

- W listach otrzymanych z IncrediMail na końcu doklejane są krótkie animacje. W WML wyświetlają się normalnie, w O2007 są trochę powiększone (jak każdy obrazek) przez co trochę niewyraźne i są wyświetlone w formie statycznego obrazka, bez animacji

- W niektórych mailach tekst wyświetlany jest jako Plain Text (pisałem o tym w innym wątku). Nie znalazłem jeszcze rozwiązania, ale to może być kwestia jakiegoś zewnętrznego programu (jednak pewności nie mam). W każdym razie nie jest to pojedynczy przypadek, a i listy nie mają żadnej podejrzeanej treści, co mogłoby sugerować działanie np. programu antywirusowego

- Czcionka w listach też potrafi sie różnić. Choć tu różnice nie są znaczne i może wynika to z innego układu całości (punkty wyżej).



Generalnie.. miałem zamiar używać Outlooka 2007, ale te problemy z wyświetlaniem są straszne. Może nie zwróciłbym na nie uwagi nie mają bezpośredniego porównania (bo generalnie listy są w większości czytelne), ale widząc je, wygląda to źle. Przeglądałem opcje próbując coś zmienić, ale nie znalazłem nic, co zmieniłoby wygląda podglądu wiadomości. Zastanawiam się, czy tak po prostu ma być? Bo to, że O2007 ma inny sposób wyświetlania treści od WML/Outlook Express to fakt, ale nie spodziewałbym się, takiej róznicy na niekorzyść.


Windows Mail Live generalnie średnio mi się podoba (np. brak możliwości zmiany kolejności folderów z mailami, dość ubogie możliwości zmiany ustawień i inne) dlatego postanowiłem sprawdzić jeszcze Thunderbirda - na początek pod kątem sposobu wyświetlania. Tu okazało się, że on również zbliżony jest do Outlook Expressa (czyli powiedziałbym 'normalnego'). jakieś różnice pomiędzy nim a WML były, ale jednak stosunkowo niewielkie i do zaakceptowania w obydwu przypadkach. Czy w takim razie O2007 jest naprawdę tak schrzaniony? Zrozumiałbym jeszcze jakąś niezgodność z formatem jednego czy dwóch nadawców, ale zdecydowanej większości?

Wrzucę później kilka screenów, żeby wiadomo było o czym mówię, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Może da się coś z tym zrobić? Bo nie wierze, żeby to po prostu tak miało być..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.04.2011, 19:34   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Każdy tu chyba miał do czynienia z Outlook Express i Outlook. O ile Outlook w robocie może być wymogiem to z wersji Express się po prostu wyrasta.
Ludzie przesiadali się na The Bat! - mi jednak nie odpowiadał - używałem i nie przekonałem się.
Thunderbird okazał się strzałem w 10. Używam go już przez lata... cały czas to samo archiwum wiadomości, ma już 3GB, a program nie muli!

Narazie nie potrzebuję synchronizacji między urządzeniami bo odbieram maile tylko na jednym urządzeniu więc używam POP...

Co do wyświetlania - to zależy jak wyślesz, plain text czy html, a może to i to...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:18   #3
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Sposób wysłania nie ma tu nic do rzeczy. Wyraźnie napisałem, że te same maile otwierane w dwóch (właściwie trzech) programach wyglądają wyraźnie inaczej od siebie. Te same maile, przesłane na tą samą skrzynkę, odebrane z tej samej skrzynki, na tym samym komputerze. Róznica ewidentnie jest w sposobie odczytywania tej treści przez poszczególne programy. Pytanie, czy da się to jakoś zmienić.


Co do programów zastępczych to do Bata też nie mogłem się przekonać, ale do Thunderbirda na razie tez nie. Teraz zainstalowałem i.. mam mieszane uczucia. To, że nie podobaja mi się czcionki w listach wiadomości, czy folderach to pół biedy. Pewnie można je pozmieniać (przynajmniej w wiadomościach). Ale już nie udało mi się usunąć nagłówka przy każdej wiadomości, który zajmuje kupę miejsca w pionie (co przy dzisiejszych monitorach 16:9 jest dużą stratą). Nie jestem też pewien, czy da się zmieniać kolejność folderów po lewej stronie. To może i drobiazgi, ale jeśli już mam przechodzić na nowy program, to chciałbym, aby spełniał moje oczekiwania. Choć fakt, że on przynajmniej poprawnie wyświetla maile, czego jak na razie o Outlooku 2007 nie mogę powiedzieć.. (ale wybór programu to temat na inną rozmowę, zresztą niewykluczone, że ją niedługo odświeżę)
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:32   #4
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Zainstalowałem dzisiaj Microsoft Outlook 2007 z zamiarem używania jako następcy Outlook Expressa, którego miałem w Windowsie XP. W siódemce już go nie było, więc do wyboru miałem to albo Windows Mail Live.
Windows Mail Live == Microsoft Outlook Express.
Cytat:
Napisany przez Patrix
Każdy tu chyba miał do czynienia z Outlook Express i Outlook. O ile Outlook w robocie może być wymogiem to z wersji Express się po prostu wyrasta.
Outlook Express jest dla ludzi którzy szukają niezbędnego minimum, natomiast Outlook to juz program dla bardziej wymagających użytkowników.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Generalnie.. miałem zamiar używać Outlooka 2007, ale te problemy z wyświetlaniem są straszne.
Zaprezentuj screeny to będziemy mogli stwierdzić czy przypadkiem nie przekłamujesz faktów

Cytat:
postanowiłem sprawdzić jeszcze Thunderbirda - na początek pod kątem sposobu wyświetlania. Tu okazało się, że on również zbliżony jest do Outlook Expressa (czyli powiedziałbym 'normalnego')
Thunderbird jest alternatywą do Outlooka, nie do OE. Oferuje sporo ciekawych funkcji - np. można dodać obsługę kalendarza (Lighting), można podpiąć kalendarz Google, dodać obsługę OpenPGP itd.

Cytat:
Napisany przez Patrix
Narazie nie potrzebuję synchronizacji między urządzeniami bo odbieram maile tylko na jednym urządzeniu więc używam POP...
IMAP to nie tylko synchronizacja(poczta jest na serwerze) ale większa kultura pracy. Dostęp do folderów, przesuwanie maili między folderami, gdy łączysz się via POP klient ściąga od razu pocztę(niby jest możliwość pobierania tylko nagłówków ale to nigdy nie działało tak jak powinno) natomiast po IMAPie możesz ustawić jak chcesz uzyskiwać dostęp - sam mam po nagłówkach. Znowu IMAP oferuje tzw PUSH dla wiadomości - klient nie puka serwera poczty co n minut, w przypadku IMAP IDLE to serwer wysyła wiadomość, że dostaliśmy emaila, dzięki czemu notyfikacje o nowej wiadomości masz natychmiast.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 04.04.2011 o godz. 21:34
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:33   #5
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Kilka obiecanych porównań:

O2007 - Outlook 2007
WML - Windows Mail Live

Kolejne numery odpowiadają porównaniom: "01 - O2007" z "01 - WML" itd.

Po lewej zawsze screen z WML, po prawej z O2007.

- w pierwszej parze widać brak tła w mailu w O2007, oraz inną czcionkę (ledwie widać, bo mail jest praktycznie nieczytelny)

- w drugiej widać powiększony (i niewyraźny przez to) obrazek, oraz te zmiany w otaczaniu go przez tekst. Całość maila (jest dłuższy i przy kolejnych obrazkach i tekście różnice są takie same) wygląda zdecydowanie lepiej w WML
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-01-wml.jpg   -01-o2007.jpg   -02-wml.jpg   -02-o2007.jpg  
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 04.04.2011 o godz. 21:51
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:35   #6
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
andrzejj9,

Outlook 2007 używa do HTML silnika Word (nie IE), zarówno do tworzenia jak i odczytu - stąd problemy.

Z tego co pamiętam, jest kilka powszechnych elementów zupełnie nie obsługiwanych, np. pozycjonowanie bezwzględne elementów w CSS, tło z CSS, flash i pewnie coś jeszcze. Zgadzałoby się to z tym, co piszesz.

W MSDN masz specyfikacje i walidator (link w artykule), ale to raczej gdybyś chciał zgodne maile tworzyć:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa338200.aspx

Nie wiem jak wygląda sprawa z nowszymi produktami MS, nie używam.

Koledzy z korporacji polecają Outlooka - ale w dużej mierze z uwagi na doskonałe wsparcie techniczne MS dla biznesu. Sami prywatnie raczej używają webaplikacji.

Ja nie mam zdania i się tym nie kłopotam, bo sam "system mail" jako taki, moim zdaniem powinien być napisany od nowa.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:37   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
c.d.:

- na pierwszej parze w O2007 (obrazek z prawej) całość wygląda nawet dobrze (choć grafika jak wszędzie jest powiększona i niewyraźna), ale nie ma linka (pomarańczowa ramka pod koniec maila), który normalnie wyświetla się w WML i Thunderbirdzie

- w drugim porównaniu widać rozjechaną ramkę z reklamą, tradycyjnie powiększone obrazki, ścięty tekst na górnym banerze przy prawej stronie i niepasujący do całości pasek (jest za wysoko względem tekstu - a właściwie to ramka z tekstem za bardzo rozciągnęła się w dół..)
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-03-wml.jpg   -03-o2007.jpg   -04-wml.jpg   -04-o2007.jpg  
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 04.04.2011 o godz. 21:53
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:40   #8
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
andrzejj9,
strasznie mnie oko boli (really) i nie mogę obrazków oglądac,
ale jeśli wklejasz tam screeny z Expressa to on używa silnika IE, tego którego masz zainstalowanego w OS
a Thunderbird zapewne Gecko (nie wiem, gdybam)
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:41   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
c.d.:

- na pierwszej parze widać w O2007 rozjechany tekst na całość ekranu. Co ciekawe to jest akurat jedyny efekt, który nawet mi odpowiada Ale z kolei żeby nie było tak dobrze jest brak wybranych polskich znaków tytule wiadomości

- w drugiej parze widać znowu rozjechane ramki, powiększone niewyraźne zdjęcie, brak tła itp.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-05-wml.jpg   -05-o2007.jpg   -06-wml.jpg   -06-o2007.jpg  
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 04.04.2011 o godz. 21:54
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 21:44   #10
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
I ostatnie pary (na razie tyle zrobiłem, ale przykładów mam więcej - mogę wklejać..):

- pierwsza para - standard, ale tu dobrze widoczny ze wzlędu na kolor - rozjechane ramki, powiększone zdjęcie, generalnie nietrzymająca się kupy całość

- lista, o której wspominałem - dużo bardziej zbita w WML, w O2007 za bardzo rozjechana..
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-07-wml.jpg   -07-o2007.jpg   -08-wml.jpg   -08-o2007.jpg  
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 04.04.2011 o godz. 21:56
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 22:01   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
To jeszcze w ramach odpowiedzi na posty, które się pojawiły:

@ andy

Outlook Express do tej pory mi wystarczał i gdyby nie zmiana systemu, spokojnie zostałbym przy nim. Ale zmiana była, a WML na początku niezbyt przypadł mi do gustu, więc mając możliwość skorzystania z O2007, z którym generalnie mam dobre doświadczenia (ale fakt, że z pracy z korespondencją głównie biurową, gdzie mankamenty, o których piszę nie są raczej widoczne), chciałem z niej skorzystać. Ale pojawiły się problemy..


@ pali

Pewnie jest tak, jak piszesz. Ale różnice naprawdę są takie, że trudno je pominąć. W biurowym użyciu jest to do zaakceptowania, w domowym - z dużą ilością wiadomości multimedialych - chyba jedna nie..

Z Turnderbirda już nie wklejam, bo generalnie jest porównywalny z WML. Różnice pewne występują, ale są na tyle niewielkie (przynajmniej z tego, co widziałem, bo tu już tak dokładnych porówań nie robiłem), że nie tu wyraźnej przewagi na korzyść któregoś z programu. Niemniej obydwa wyświetlają treść duzo lepiej niż O2007...


To jeżeli nic się z tym zrobić nie da, a na to wygląda, to zostaje chyba wybór pomiędzy Windows Mail Live, a Thunderbirdem..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 22:24   #12
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
POP klient ściąga od razu pocztę
Nie tłumacz mi bo wiem Świadomie używam POP bo mi pasuje.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.04.2011, 22:51   #13
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
andrzejj9,
rynek klientów mailowych na desktopa nie jest zbyt bogaty, bo tort zagarniają webaplikacje (nie wnikając czy to dobrze czy źle). Do tego popularyzacja maili HTML, które wymagają silnika renderującego. Nie ma rynku na małe, proste acz wielkie programy jak np. mutt.

Z takich kombajnów przypomniał mi się Lotus Notes.
http://www-01.ibm.com/software/lotus/products/notes/
Lata temu używałem, pozytywne wrażenia.
Widzę, że jest trial. Bardzo byłbym ciekawy opinii, gdybyś przetestował.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2011, 22:12   #14
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Webaplikacje mnie nie przekonują. Już nawet pomijając kwestie bezpieczeństwa (lepiej czuję się mając swoje archiwum offline i dostępne w każdym momencie, bez względu na dostęp do internetu i jego jakość) to są dla mnie po prostu za wolne. Jeszcze gmail jakoś daje radę (choć też potrafi się zawiesić), ale robienie czegokolwiek na Onecie (bez względu na to, czy płatnym czy darmowym) to dla mnie męczarnia..

Chmura w pewnym zakresie tak, ale.. no właśnie, w pewnym zakresie.


Co do Lotusa. Chętnie sprawdzę, chociaż przyznam, że program zajmujący 500MB i nie nazywający się Office budzi pewne moje wątpliwości. Poza tym jest raczej za drogi (z tego, co widziałem na innej stronie, bo na tej znalezienie ceny przerasta najwyraźniej moje możliwości..). Ale z ciekawości sprawdzę, kiedyś testowałem inny podobnego (tak sądzę) rodzaju i w sumie był całkiem przyjemny.






Tymczasem z Outlooka 2007 w domu rezygnuję. Funkcjonalnie jest zachęcający, ale sposób wyświetlania maili jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dzisiaj dostałem kilka kolejnych i praktycznie w każdym są jakieś problemy. Nie mam ochoty oglądać tego codziennie.

Zostaje jak na razie Windows Mail Live albo Thunderbird. Zdecydowałem się na razie zostawić tego pierwszego, a z drugim trochę bliżej się zapoznać i sprawdzić, na ile mógłbym go dopasować do własnych potrzeb. Stąd z rozpędu tutaj mam kilka wstępnych pytań:

- jak z importem/exportem poczty Outlook Express/Windows Mail Live <--> Thunderbird? Czy nie ma w praktyce żadnych problemów, żeby przenosić między nimi archiwum

- czy w panelu po lewej stronie możliwa jest zmiana kolejności folderów?

- czy można usunąć, albo przynajniej trochę zmniejszyć belkę tytułową nad podglądem każdej wiadomości? (ewentualnie przerzucić funkcje z niej na główny pasek) Zajmuje dużo miejsca, a w większości wypadków jest raczej zbędna.

- doinstalowanie kalendarza.. Padła wcześniej nazwa, którą sprawdzę, ale czy jest możliwe zrobienie czegoś na kształt Outlooka, gdzie po uruchomieniu programu otwiera się swego rodzaju plansza tytułowa z informacją na temat daty, nowych mailii, zadań na dany dzień itp.?

- będę jeszcze to przeglądał, ale jakie są możliwości zmiany wyglądu? Czy są gotowe tematy, czy da się zmienić wygląd ekranu podglądu (np. trochę powiększyć)? Na pewno chciałbym znieć czcionkę listy wiadomości, ale to już widziałem, że można zmienić jak zresztą w większości programów. Generalnie na pierwszy rzut oka program wydaje się trochę toporny i chętnie uprzyjemniłbym go trochę dla oka
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Programy pocztowe i poczta epol Off topic 13 04.09.2004 18:26


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.