Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2006, 13:26   #46
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@loki7777
Z tymi zasobami to nie jest zadna bzdura tylko fakt.
Zwazywszy na mozliwosci jakie oferuje nam rynek plus cena , a patrzac na to co bylo kilka lat temu.
Wiec to, ze ktos ma jakiegos tam 700 i te 64 to po prostu nie jest wina tworcow w/w programu. Takie jest zycie. Swiat idzie naprzod. Wiec mnie takie argumenty nie przekonaja. Natomiast foobar niejednokrotnie platal mi rozne figle. Osobiscie uzywalem go dluzszy okres czasu i do winampa wrocilem bo jednak uznalem go za lepsze rozwiazanie.

Natomiast jesli chodzi o mp3 jako standard. Tutaj to w ogole nie ma sensu nad tym sie zastanawiac. Wystarczy isc do pierwszego, lepszego sklepu komputerowego i zobaczyc jakie odtwarzacze znajduja sie w sprzedazy. I to wszystko na ten temat.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.05.2006, 13:48   #47
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czyli co? mp3 jest standardem to juz nic poza tym formatem nie powinno byc odtwarzane?
Przykro mi ale istnieje masa mniej popularnych (ale za to lepszych) formatow kompresji stratej jak i bezstartnej.

Cytat:
Napisany przez Weron
Jak standard jest tylko jeden - mp3. To jest standard. A nie jakies cue, mpc czy co tam jeszcze wymyslili w ostatnich czasach. Zapomnij.
***346;miech na sali...
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 14:05   #48
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k
Czyli co? mp3 jest standardem to juz nic poza tym formatem nie powinno byc odtwarzane?
Przykro mi ale istnieje masa mniej popularnych (ale za to lepszych) formatow kompresji stratej jak i bezstartnej.


Śmiech na sali...
A lekcje juz odrobiles? Bo mama da klapsa.

P.S.
Czytaj ze zrozumieniem i nie wyciagaj zdan z kontekstu.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 14:53   #49
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Weron
...
Podsumowalem twoje wypowiedzi.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 15:31   #50
Docent
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 124
Docent w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mp3 to stardard dla kogos kto ma winampa, bo na nim nic innego procz wlasnie mp3 nie brzmi dobrze (porownajcie, prosze... porownajcie jak brzmi ten sam kawalek zakodowany np w mpc, ogg, ape, flac na obu playerach... mnie wgniotlo w fotel...) to byl czynnik dla ktorego przesiadlem sie na foobara, poznalem naprawde jak dobra jakoscia cechuje sie mpc, czego na winampie nie moglem uslyszec (nie dziwne...). do tego pare innych zalet f2k:
-gapless playback (przy nagraniach koncertowych i koncept albumach bez przerw miedzy kawalkami).
-mozliwosc konwertowania pomiedzy formatami (dowolnie, np flac--->mpc, ape--> mp3 itd...)
-duzo bardziej zaawanzowany equalizer
-otwieranie muzyki prosto z archiwow rar/zip
no, to te ktore mnie najbardziej przekonaly ze f2k to bardzo dobry wybor. winamp nadal posiada jedna zasadnicza zalete - prostote obslugi, trudno tego nie dostrzec, nad tym juz nie bede sie rozwodzil, bo przywyczailem sie do obslugi f2k za pomoca klawiszy skrotu (do ustawienia w opcjach)
Docent jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:04   #51
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
nie zgodze sie z toba, ze obsluga foobara jest skomplikowana
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:15   #52
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No ale jak by go porownac do Winampa to jednak niedoswiadczony user moze sie pogubic
W wersji 0.9 jest juz troche latwiej
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:18   #53
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy foobar odtwarza plytki DTS Audio CD ??
bo winamp mi nie chce (mimo ze mam jakas wtyczke do dts)
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:30   #54
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Chyba tak. Tzn nie wiem jak to wyglada w najnowszej wersji.
Sciagnij to zobaczysz czy dziala
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2006, 09:47   #55
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
O.. dawno takie dyskusji nie by***322;o

Proponuj***281; przej***347;***263; jeszcze do tematu, czy lepszy jest Liteon czy LG



A je***347;li chodzi o moje zdanie - mia***322;em kiedy***347; ze dwa podej***347;cia do Foobara, ale na g***322;o***347;nikach komputerowych nie s***322;ysza***322;em r***243;***380;nicy w d***378;wi***281;ku (a nawet troch***281; bardziej podoba***322; mi si***281; Winamp ze wzgl***281;du na jedno ustawienia equalizera, kt***243;re lubi***281;), natomiast zdecydowanie przyja***378;niejszy w obs***322;udze i ***322;adniejszy by***322; Winamp. Tak wi***281;c po prostu zosta***322;em przy nim.

Ale je***347;li komu***347; podoba si***281; Foobar to ok, tylko po co na si***322;***281; przekonywa***263; si***281; do swoich racji..?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2006, 09:57   #56
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
A jeśli chodzi o moje zdanie - miałem kiedyś ze dwa podejścia do Foobara, ale na głośnikach komputerowych nie słyszałem różnicy w dźwięku
I nie powinienes slyszec

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(a nawet trochę bardziej podobał mi się Winamp ze względu na jedno ustawienia equalizera, które lubię)
Teraz to troche inaczej zrobili mozliwe ze spodobalo by ci sie rozwiazanie z foobara

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
natomiast zdecydowanie przyjaźniejszy w obsłudze i ładniejszy był Winamp. Tak więc po prostu zostałem przy nim.
Czy ladniejszy to mozna dyskutowac No ale bez przerobek foobar za ladny nie jest.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ale jeśli komuś podoba się Foobar to ok, tylko po co na siłę przekonywać się do swoich racji..?
A kto tu kogo przekonuje? Jak na razie trzeba obalic kilka mitow o foobarze w tym temacie ;]
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2006, 10:27   #57
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
ja wole LG od liteona
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2006, 11:45   #58
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam .

No to mamy znowu dyskusję z serii wyższości świąt ... .

Ja na przykład używam sobie 3 odtwarzaczy w systemie , 2 z tematu i dodatkowo XMPlay, który bardzo mi się podoba i ma wiele zalet w porównaniu do konkurencji. Oczywiście mógłbym sobie ściągnąć najlepszą skórkę, zamieścić tu screena i napisać, że cała reszta to lipa, tylko po co ?. Zresztą wcale tak nie myślę, każdy program ma swoje zalety i wady co jest zupełnie normalne. Wybór należy do użytkownika i już.

Co do mp3 jako standardu, to jest on nim bezapelacyjnie. Sprzęt audio, stacjonarne odtwarzacze DVD, telefony, tysiące różnych modeli urządzeń przenośnych nawet zegarki, opaski na rękę, okulary itp., wyposażone w możliwość odtwarzania mp3-jek są na to dowodem. To, że mamy inne lepsze formaty nie ma tu znaczenia. Liczy się to, że mp3 ma już za sobą długie lata obecności i walki na rynku, przez które producenci przekonali się do niego i zaczęli wspierać. Inne formaty czeka jeszcze dłuuuuga droga, a przyszłość jest nie pewna.

Cytat:
Napisany przez Docent
mp3 to stardard dla kogos kto ma winampa, bo na nim nic innego procz wlasnie mp3 nie brzmi dobrze (porownajcie, prosze... porownajcie jak brzmi ten sam kawalek zakodowany np w mpc, ogg, ape, flac na obu playerach... mnie wgniotlo w fotel...) to byl czynnik dla ktorego przesiadlem sie na foobara, poznalem naprawde jak dobra jakoscia cechuje sie mpc, czego na winampie nie moglem uslyszec (nie dziwne...).
Hmmm, ciekawe jest to co piszesz, pozwól że przytoczę cytat z oficjalnego FAQ foobar-a :
Cytat:
***8226; Q: Does foobar2000 sound better than other players?
***8226; A: No. Most of ***8220;sound quality differences***8221; people ***8220;hear***8221; are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). Foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of other mainstream players are capable of doing the same by now.
Jest to bardzo ładnie wyjaśnione. Dla osób nie znających angielskiego tłumaczę, iż jest tam napisane, iż różnice w jakości dźwięku, to tzw. efekt placebo, czyli coś czego nie ma, ale ponieważ odbiorca jest przekonany, że to jest więc dla niego to jest . Wygląda to tak że wszyscy wszędzie piszą że foobar ma lepszy dźwięk (nie za bardzo rozumiejąc o co chodzi), więc ktoś kto go uruchamia mówi ***8222;wow ten program ma suuuuper dźwięk ! ...***8221;, nawet, gdy to nie prawda. Bierze się to z tego, że program ten ma wiele zaawansowanych opcji mogących poprawić jakość dźwięku, ale tylko w pewnych przypadkach, np.: dithering (przy stosowaniu efektów DSP), posiadanie 24 bitowej karty dźwiękowej + odpowiednie ustawienia itp. W zwykłych warunkach, różnic nie ma.

Co do jakości mpc to jak już wypowiadałem się wielokrotnie, jest to świetny format, ale trzeba zachować odpowiedni bitrate, aby przewaga nad mp3 (256-320 kbps) była znaczna. Można sobie przypomnieć ten temat, a szczególnie mój post nr 29 i test, który wykonałem - mp3 kontra mpc.

Na koniec życzę miłego słuchania w czym tam sobie chcecie .

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 27.05.2006 o godz. 11:55
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2006, 12:36   #59
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Jest to bardzo ładnie wyjaśnione. Dla osób nie znających angielskiego tłumaczę, iż jest tam napisane, iż różnice w jakości dźwięku, to tzw. efekt placebo, czyli coś czego nie ma, ale ponieważ odbiorca jest przekonany, że to jest więc dla niego to jest .
Ze foobar dzwieku nie poprawi to mam nadzieje ze wszyscy wczesniej wiedzieli ;]

To ja dam jeszcze ladny cytat z forum foobara:

Cytat:
Napisany przez mixcherry
Jeśli chcesz uzyskać dźwięk najbliższy oryginałowi (tj. taki, z którym po drodze od CD do głośników dzieje się najmniej rzeczy), to polecam zainstalowanie kX-ów (wcześniej jednak musisz odinstalować creativy). Musisz się jednak poczuć ostrzeżony, że nie jest to produkt wyjątkowo user-friendly (o ile chce się wykorzystać wszystkie jego najwspanialsze funkcje). Żeby go odpowiednio skonfigurować, trzeba się jednak trochę orientować w temacie przetwarzania sygnałów cyfrowych.

Jednakowoż, jeśli w creativach wyłączysz te wszelkie ich wypasione-cudo-że-ja-pitole efekty, w stylu triple-mega-bouncing-ground-breaking-bass-enhancing, to zapewne też uzyskasz sygnał w małym stopniu przetworzony (czyli pożądany przez nas). kX-y to jest taka "profesjonalna-zabawka", i jeśli interesuje Cię tylko słuchanie muzyki w celach rekreacyjnych (a w końcu chyba o to nam najbardziej chodzi?), to nie masz się co męczyć z kX-ami, tylko zostań przy Creativach.

A jaką kartę dźwiękową wybrać? Myślę, że jeśli podczas słuchania muzyki nie używasz jakichśtam mega-turbo-wpyte-satan-olaboga efektów eax w stylu "echo-głowa-w-kiblu", to nie zauważysz *żadnej* różnicy pomiędzy różnymi kartami dźwiękowymi. Zresztą, jeśli wybierzesz kX-y, to i tak możesz się pożegnać ze wszelkimi efektami EAX, ale one i tak są tylko do gier.

Niezależnie od tego jakich sterowników i karty użyjesz, foobar i tak będzie przetwarzał dane z taką samą dokładnością (czytaj: nie potrzebujesz żadnych dodatkowych pluginów, żeby mieć jak najlepszą jakość dźwięku ). I choćbym nie wiem jakbyś majstrował w ustawieniach Output, to gwarantuję Ci, że nie usłyszysz żadnej różnicy, czy włączysz dither czy nie, itd., i z któregokolwiek outputu byś nie korzystał. Może ci się wydawać, że na jednym coś brzmi "lepiej" niż na drugim, ale to wrażenie jest zazwyczaj wywołane tylko i wyłącznie tym, że na jednym outpucie dźwięk może być po prostu głośniejszy niż na innym (wtedy się właśnie człowiekowi wydaje, że "jakość" jest lepsza). Oczywiście mówię tu o zwykłym słuchaniu muzyki na codzień, a nie o zamknięciu się w dźwiękoszczelnej kabinie i podłączeniu mózgu bezpośrednio do line-outa dźwiękówki (co się zdarzało na pewnym forum tweakerskim).

Tak więc pozostają jeszcze efekty DSP, czyli coś, co w wyraźny (czyt. słyszalny) sposób wpływa na dźwięk. Może to być np. pogłos, podbicie basów, poszerzenie efektu stereo, różne enhancery szmery-bajery. Tak więc jeśli nie chcesz mieć żadnych "zakłócaczy", to zostaw DSP puste (ew. zostaw Advanced Limiter zapobiegający clippingowi). Jeśli jednak jakkolwiek chciałbyś upiększyć dźwięk wydobywający się z foobara, to wrzuć jakie tam sobie chcesz wtyczki, linki do kilku/nastu znajdziesz tu na forum, w faq. Jeśli chcesz sygnał stereo przerobić na 5.1, i do tego dodać miłego delaya, to polecam Channel Mixera. Jeśli chcesz poprawić szeroko pojętą "jakość" dźwięku, to dobry jest Noise Sharpening znajdujący się w foo_dsp_delta.
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2006, 23:24   #60
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Powiem szczerze - muzyki raczej mało słucham - ale czasem odtwarzacz się przydaje
Jeśli chodzi o Winamp'a - nigdy go nie lubiłem i nie lubię - dziwny interfejs, małe ikonki itd.
Może się niektórzy zdziwią - najbardziej lubię - na chwilę obecną - Real Player - zarówno do muzyki, jak i plików video Czasem używam także WMP 9, Power DVD czy Media Player Classic - a najrzadziej AllPlayer (też za nim nie przepadam jakoś).

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
foobar, foobar2000


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.