Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.12.2012, 12:11   #1
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Google zamyka rejestrację darmowych kont Google Apps

Czym jest GApps?
Cytat:
Google Apps - usługa oferowana przez firmę Google jest zestawem produktów oferujących możliwość użytkowania pod własną nazwą domeny internetowej, przez co użytkownicy mogą uzyskać konta w formacie imie.nazwisko@nazwafirmy.pl. Pakiet zawiera kilka aplikacji sieciowych oferujących funkcje podobne do tradycyjnych pakietów biurowych, w tym: Pocztę, Grupy dyskusyjne, Kalendarz, Komunikator, Edytory dokumentów i Witryny internetowe. W odróżnieniu do aplikacji instalowanych lokalnie na komputerach użytkowników, usługa pozwala na zapisywanie wiadomości, dokumentów, kalendarzy i kontaktów w "chmurze" Google, dzięki czemu użytkownicy mają do nich dostęp po zalogowaniu się do swojego konta Google z jakiejkolwiek przeglądarki internetowej.
Od dzisiaj nie można już rejestrować nowych darmowych kont Google Apps dla twojej domeny. Google idzie totalnie w komerche :/
Jeszcze bym zrozumiał gdyby ceny były normalne w najmniejszym pakiecie, ale 4***8364; miesięcznie za jednego użytkownika to zdzieranie.
Wybacz Google ale my to nie użytkownicy Apple, że można z nas zdzierać ile się da i jeszcze będziemy z tego powodu dostawać orgazmu.

Niby konta darmowe, które zostały już zarejestrowane zostają, jednak trzeba szukać alternatywy... Szkoda, że tej brak - w końcu dlatego zdecydowałem się na Google Apps - poczta we własnej domenie.
Ta usługa w wersji darmowej nie miała sobie równych.

Dlaczego nie wprowadzili np. pakietu do 3 użytkowników za 10***8364;/rocznie za wszystko? Wilk syty i owca cała

Cytat:
Witamy,

Mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji na temat Google Apps. Ale nie obawiaj się, nie musisz podejmować żadnych działań. Chcemy tylko poinformować, że wprowadziliśmy zmiany w oferowanych pakietach.

Od dziś nie przyjmujemy nowych rejestracji w bezpłatnej wersji Google Apps (której obecnie używasz). Ponieważ jesteś już klientem, ta zmiana nie ma wpływu na usługę, z której korzystasz. Wciąż możesz używać Google Apps bezpłatnie.

Jeśli jednak zdecydujesz się przejść na wersję Google Apps dla Firm, uzyskasz takie korzyści, jak całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu, 25 GB miejsca na pocztę, narzędzia biznesowe, gwarancja dostępności przez 99,9% czasu, nieograniczona liczba użytkowników itd. A koszt to tylko 4 euro za użytkownika miesięcznie.

Więcej informacji o tej zmianie znajdziesz w naszym Centrum pomocy lub na Enterprise Blog.

Dziękujemy za korzystanie z Google Apps.

Clay Bavor
Dyrektor ds. Google Apps
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 08.12.2012 o godz. 12:44
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.12.2012, 18:39   #2
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nie lubię takiego języka, ale trudno, tym bardziej że sam go używasz: większych głupot dawno nie widziałem, tj. od tygodnia.

Usługa Google Apps nie była darmowa, a bezpłatna.
Jeśli myślisz, że coś dostawałeś za darmo, to tylko apteczne złudzenie ludzkiego oka.

BTW Google na tej usłudze dotychczas zarobiło miliardy dolarów; odpowiednie szacunki do znalezienia w Internecie.
Są szacunki, że teraz podniesie wpływy o 50%.

Zaskoczenie i przymiotniki ("zdzieranie") z powodu wprowadzenia opłat: co najmniej dziecinne. Wiadomo o tym było od dwóch lat. Google konsekwentnie coraz bardziej sugerowało przejście na wersję płatną, w najróżniejszy sposób, np. po wdrożeniu usługi i jej rozwinięciu dokonywali blokady wysyłanych maili na parę godzin, sugerując kontakt z supportem

Jak można tego było nie widzieć, jako informatyk - dla mnie niepojęte.

A tak poza tym: bardzo dobrze. Przestanie Google kanibalizować rynek.

Wersja edukacyjna pozostaje bezpłatna.
Niejasny jest dla mnie status bezpłatności dla organizacji non-profit; być może sprawdzę, bo czeka mnie takie wdrożenie, ale nie jestem pewien czy wybiorę Google Apps. Gdyby p. Krzysztof z Google raczył do mnie odezwać się pierwszy...
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2012, 18:56   #3
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Nie lubię takiego języka, ale trudno, tym bardziej że sam go używasz: większych głupot dawno nie widziałem, tj. od tygodnia.

Usługa Google Apps nie była darmowa, a bezpłatna.
Jeśli myślisz, że coś dostawałeś za darmo, to tylko apteczne złudzenie ludzkiego oka.
Faktycznie użyłem złego słowa, powinno być bezpłatne.

Cytat:
Napisany przez pali
BTW Google na tej usłudze dotychczas zarobiło miliardy dolarów; odpowiednie szacunki do znalezienia w Internecie.
Są szacunki, że teraz podniesie wpływy o 50%.
Zarobili tyle pewnie dlatego, że posiadali wersje płatne tej usługi...

Cytat:
Zaskoczenie i przymiotniki ("zdzieranie") z powodu wprowadzenia opłat: co najmniej dziecinne. Wiadomo o tym było od dwóch lat. Google konsekwentnie coraz bardziej sugerowało przejście na wersję płatną, w najróżniejszy sposób, np. po wdrożeniu usługi i jej rozwinięciu dokonywali blokady wysyłanych maili na parę godzin, sugerując kontakt z supportem

Jak można tego było nie widzieć, jako informatyk - dla mnie niepojęte.

A tak poza tym: bardzo dobrze. Przestanie Google kanibalizować rynek.
Czy ja napisałem, że to zdzieranie z powodu wprowadzenia opłat? Czy zdzieranie z powodu wprowadzenia chorych opłat?
Wybacz ale 17zł/miesięcznie za najtańszą opcję to właśnie zdzieranie. Wiadomo, że te najmniejsze pakiety biorą normalni ludzie, którzy chcą mieć super pocztę we własnej domenie. W skali roku wychodzi to ~200zł za jednego użytkownika. U siebie mam dwie osoby, więc musiałbym na rok wyłożyć 400zł.

Intensywnie GApps używam od ponad 3 lat i nigdy nie miałem nawet najmniejszego problemu - NIGDY, więc to co ty piszesz wydaje mi się dziwne - serio.
Może Ci się DNSy nie rozpropagowały a ty od razu zganiasz na Google..

Cytat:
Wersja edukacyjna pozostaje bezpłatna.
Co mi po tej wersji powiedz?


Cóż Google jak dla mnie zrobiło durny krok ustawiając cenę na poziomie 17zł/miesięcznie za użytkownika. No ale to ich usługa nie moja.

Szkoda, że nie ma porządnej alternatywy dla takich osób jak ja, bo już dawno bym się od Google odczepił.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2012, 19:02   #4
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nic mi się nie rozcośtam

Mówię o wdrożeniu w przedsiębiorstwie. Maile z softu do SMTP + co chwila spod palca.

A że wprowadzą opłaty, to było widać od dwóch lat. Nie tylko po tym. Choćby po wyglądzie ich strony. No przecież nie będę tu analizy reverse robił

Wiesz ile mam kont w swoim prywatnym google appsie? Dwa tysiące Bo jak było bodajże 500, to sobie kliknąłem "dajcie więcej". Niektórzy mają jeszcze więcej.

Alternatywy nie ma (no, prawie nie ma) -> kanibale z Google.

//edit

Aha, andy
Piszesz o tych opłatach i "normalnych" ludziach.

Nie żadne normalne ludzie, tylko geeki miały tyle lat pocztę prywatną w domenach i to zostaje. Inną sprawą jest, że Google będzie "zachęcać" do migracji na płatne, ale mocno wątpię aby Ciebie czy mnie zachęcali (na kontach "prywatnych").

Nie na każde konto jeszcze list dotarł, więc wkleję:

Witamy,
Mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji na temat Google Apps. Ale nie obawiaj się, nie musisz podejmować żadnych działań. Chcemy tylko poinformować, że wprowadziliśmy zmiany w oferowanych pakietach.

Od dziś nie przyjmujemy nowych rejestracji w bezpłatnej wersji Google Apps (której obecnie używasz). Ponieważ jesteś już klientem, ta zmiana nie ma wpływu na usługę, z której korzystasz. Wciąż możesz używać Google Apps bezpłatnie.

Jeśli jednak zdecydujesz się przejść na wersję Google Apps dla Firm, uzyskasz takie korzyści, jak całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu, 25 GB miejsca na pocztę, narzędzia biznesowe, gwarancja dostępności przez 99,9% czasu, nieograniczona liczba użytkowników itd. A koszt to tylko 4 euro za użytkownika miesięcznie.

Więcej informacji o tej zmianie znajdziesz w naszym Centrum pomocy lub na Enterprise Blog.

Dziękujemy za korzystanie z Google Apps.

Clay Bavor
Dyrektor ds. Google Apps


Racją jednak jest, że mogliby wprowadzić jakąś niedrogą wersję Personal, Family czy Social.

Ostatnio zmieniany przez pali : 09.12.2012 o godz. 19:29
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2012, 14:27   #5
Gadzina18
Forumator
 
Avatar użytkownika Gadzina18
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 885
Gadzina18 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Niby konta darmowe, które zostały już zarejestrowane zostają, jednak trzeba szukać alternatywy... Szkoda, że tej brak - w końcu dlatego zdecydowałem się na Google Apps - poczta we własnej domenie.
Ta usługa w wersji darmowej nie miała sobie równych.

outlook.com - usługa od M$ - sam używam i wg mnie jest nieporównywalnie lepsza od gapps w wersji darmowej:

- na start 500 darmowych kont email w swojej domenie
- każde konto ma nielimitowaną pojemność
- dostajesz skydrive w swojej domenie
- pełna synchronizacja kalendarzy, kontaktów, notatek (Exchange ActiveSync)
- i wiele innych a do tego ZA DARMO

Korzystałem z GApps, przeszedłem na outlook.com i jestem bardzo zadowolony z przesiadki. Korzystamy z tej usługi w firmie i nikt nie narzeka, za to wszyscy zadowoleni jeszcze bardziej dzięki Exchange ActiveSync. W przeciwieństwie do Gmaila, da się to ustawić na Outlooku, Gmail na outlooku to tylko IMAP - Exchange ActiveSync tylko na Androidzie/iOS/Windows Phone
__________________
Gadzina18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
google, google apps

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Projekty Google Morris Komputery - oprogramowanie i sprzęt 25 11.08.2015 14:17
Polityka Google jesi Off topic 33 23.10.2011 18:05
Tajne centrum serwerowe Google MacGyver Off topic 13 25.06.2006 21:52
G-Drive na google mallow Off topic 22 26.04.2006 22:39
Google suggest czyli sugestie wyszukiwarki :) Air Off topic 5 14.12.2004 20:01


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.