Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.01.2011, 17:59   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Sprawdzenie oryginalności Microsoft Office

Była kiedyś strona, na której można było to zrobić (windows/genuine...), jednak od jakiegoś czasu nie ma już takiej możliwości.

W jaki sposób można sprawdzić, czy Office zainstalowany na komputerze (kupiony notebook) jest oryginalny?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.01.2011, 18:18   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A masz COA, oryginalny nośnik, fakturkę?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 18:21   #3
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
U mnie COA naklejone jest na pudełko płyty DVD - nośnikiem jest recovery razem z systemem, instalki Office'a nie ma.
Także głównie COA + faktura za laptop.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 18:29   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dawno tego nie robilem (bo od dawna nie uzywam offica), ale zdaje sie wystarszy sprobowac automatycznie przez net wgrac aktualizacje do offica i sam sie sprawdzi przed operacja
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 18:41   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Już nie sprawdza. M$ wycofał się z tego pokrętnie coś tłumacząc o stłamszeniu przez piratów...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 19:10   #6
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,269
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zazwyczaj do notebooków dołączany jest trial z możliwością przedłużenia poprzez zakupienie Jeśli dali Ci pełną wersję, to zdecydowanie powinna być dołączony COA.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 19:10   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Właśnie te automatyczne sposoby już nie działają (a sam z nich kiedyś korzystałem).

Co do reszty rzeczy, to jest u mnie chyba tak jak u Patrixa - tzn. instalką systemu jest Recovery Disc, ale instalatora Office'a nie ma (raczej). To zresztą mi nie przeszkadza, bo widziałem wiele laptopów sprzedawanych w ten sposób (kupowany w Stanach). Nie zwróciłem natomiast uwagi na COA od Office'a. Na pewno nie ma go na komputerze, dokumenty wszystkie będę musiał dokładnie przejrzeć.

Jak rozumiem, jeśli tego nie znajdę (na pewno nie zgubiłem) to bez względu na sam numer seryjny, oprogramowanie raczej legalne nie jest?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 19:20   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zdecydowanie nie
wymagane jest posiadanie dowodu zakupu w postaci faktury lub naklejki
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 19:28   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Przejrzę dokumenty, czy na pewno tego nie mam. Natomiast w kwestii samego numeru - rozumiem, że jeśli mam COA i dowód zakupu notebooka, to reszta mnie nie interesuje?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 19:31   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jak kiedys tam przegladalem licencje to sa wymienione 4 elementy (nosnik, faktura, naklejka i cos tam jeszcze) z czego posiadac trzeba co najmniej dwa
to w kwestii MS
natomiast z punktu widzenia polskiego prawa dowodem jest faktura
poniewaz na fakturze za notka nie ma wyszczeglnionego Office raczej, to sprawe zalatwia COA
jak masz fakture i COA - jestes czysty
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2011, 19:50   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ok, zostaje COA.

Ale tak w ogóle to na jakiej zasadzie są sprzedawane te notebooki z instalowanym (ale nie przez producenta tylko sprzedawców) pakietami biurowymi? Oni kupują je hurtowo i dodają do notebooków? Bo zakładam, że nie ściągają sobie po prostu z internetu..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2011, 08:46   #12
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja w nowym Asusie Eee PC miałem zainstalowanego Office 2007. Jest to wersja testowa, po aktywacji działa bodajże 60 dni.

Na szczęście miałem kupionego pełnego Office'a 2007 w wersji domowej i klucz spokojnie aktywował pełną wersję.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2011, 21:53   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
COA nie znalazłem, więc nie wiem w końcu czy ten Office legalny jest czy nie. W sumie powinienem wyjaśnić sprawę, ale na razie mi się nie spieszy, bo na półce i tak mam pudełko z kupionym w sklepie, więc tak czy siak legalnego w domu mam.

Jest inny problem. Musiałem przywrócić notebooka do ustawień fabrycznych. Co prawda miał to zrobić do daty po zainstalowaniu Office'a, ale jego też usunął. Zapisałem sobie wcześniej dane rejestracyjne, dane zapisane na dysku po momencie zrobienia obrazu teoretycznie też zostały zapisane, więc spodziewałem się, że to wystarczy, ale chyba nie.

Chciałbym teraz ściągnąć tego Office'a (wersja 2007 Enterprise) i zainstalować jeszcze raz, ale żeby to zrobić (ze strony Microsoftu) potrzebuję Product Key. Tego oczywiście nie mam (bez CoA), więc zastanawiam się, czy można spróbować go jeszcze odzyskać. Dane z poprzedniego systemu jakieś zapisane mam, są też programy, które szukają w rejestrze takich informacji, ale to raczej na systemie aktualnie zainstalowanym (w sumie to nie wiem).

Generalnie - chodzi mi o to, czy informacja na temat Product Key znajduje się w jakimś konkretnym pliku? Pliku z ustawień samego Office'a (jest taki katalog, gdzie jest trochę plików konfiguracyjnych), może sam plik rejestru? Spróbowałbym to jeszcze sam odzyskać, zanim ewentualnie skontaktuję się ze sprzedającym.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2011, 23:45   #14
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
COA nie znalazłem, więc nie wiem w końcu czy ten Office legalny jest czy nie. W sumie powinienem wyjaśnić sprawę, ale na razie mi się nie spieszy, bo na półce i tak mam pudełko z kupionym w sklepie, więc tak czy siak legalnego w domu mam.
andrzejj9, koledzy ci już wyjaśnili, jest to wersja Trial, lub też Starter (Tylko Word i Excel z reklamami chyba). Najpewniej jednak to Trial, bardzo często instalowany przez producentów komputerów wyposażonych w system. Nie ma COA, nie ma licencji. Nie to, że nie jest to legalne, po prostu to tylko wersja demonstracyjna pakietu.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Jest inny problem. Musiałem przywrócić notebooka do ustawień fabrycznych. Co prawda miał to zrobić do daty po zainstalowaniu Office'a, ale jego też usunął. Zapisałem sobie wcześniej dane rejestracyjne, dane zapisane na dysku po momencie zrobienia obrazu teoretycznie też zostały zapisane, więc spodziewałem się, że to wystarczy, ale chyba nie.
Office jest instalowany już po instalacji systemu, crapware'u i zrobieniu recovery. Przywracasz system już bez Office'a, tak jest zawsze. Praktykowałem to już

Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
Chciałbym teraz ściągnąć tego Office'a (wersja 2007 Enterprise) i zainstalować jeszcze raz, ale żeby to zrobić (ze strony Microsoftu) potrzebuję Product Key. Tego oczywiście nie mam (bez CoA), więc zastanawiam się, czy można spróbować go jeszcze odzyskać. Dane z poprzedniego systemu jakieś zapisane mam, są też programy, które szukają w rejestrze takich informacji, ale to raczej na systemie aktualnie zainstalowanym (w sumie to nie wiem).

Generalnie - chodzi mi o to, czy informacja na temat Product Key znajduje się w jakimś konkretnym pliku? Pliku z ustawień samego Office'a (jest taki katalog, gdzie jest trochę plików konfiguracyjnych), może sam plik rejestru? Spróbowałbym to jeszcze sam odzyskać, zanim ewentualnie skontaktuję się ze sprzedającym.
Jest to raczej przechowywane w rejestrze, choć może to być również powiązane z plikiem, tak jak to jest w Windowsie. Dostajesz notebooka z systemem, jest on aktywowany, ale przez pliki licencyjne producenta komputera. Podajesz Product Key, wskazujesz plik licencyjny (xrm-mms) i aktywujesz bez użycia internetu.
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2011, 09:42   #15
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez jesi Podgląd Wiadomości
andrzejj9, koledzy ci już wyjaśnili, jest to wersja Trial, lub też Starter (Tylko Word i Excel z reklamami chyba). Najpewniej jednak to Trial, bardzo często instalowany przez producentów komputerów wyposażonych w system. Nie ma COA, nie ma licencji. Nie to, że nie jest to legalne, po prostu to tylko wersja demonstracyjna pakietu.
To nie jest wersja trial ani starter. Na tym samym notebooku znajduje się starter Office'a 2010. Wersja 2007 jest pełną wersją Enterprise zainstalowaną przez sprzedawcę. Mam spisane dane rejestracyjne (ID produktu, osobę, na którą zostało zarejestrowane). Nie mam tylko Product Key, co jednak (przez przywróceniem systemu) w żaden sposób nie wpływało na funkcjonalność pakietu (ten normalnie działał - pełna wersja), a jedynie na kwestie legalności. Te jednak mnie na razie nie interesują (potem jeszcze wyjaśnię to ze sprzedawcą, chociaż wcześniej pewnie skontaktuję się z Microsoftem).


Cytat:
Office jest instalowany już po instalacji systemu, crapware'u i zrobieniu recovery. Przywracasz system już bez Office'a, tak jest zawsze. Praktykowałem to już
Office'a 2010 (starter) po przywróceniu do ustawień fabrycznych jest obecny w systemie, więc wszystko zależy jaki obraz został zrobiony (i co zostało zainstalowane fabrycznie). Office'a 2007 nie ma, bo został zainstalowany później przez sprzedawcę. W sumie mogłem się tego spodziewać, ale data przywrócenia była późniejsza, więc sądziłem, że uwzglednia również ten program.


Cytat:
Jest to raczej przechowywane w rejestrze, choć może to być również powiązane z plikiem, tak jak to jest w Windowsie. Dostajesz notebooka z systemem, jest on aktywowany, ale przez pliki licencyjne producenta komputera. Podajesz Product Key, wskazujesz plik licencyjny (xrm-mms) i aktywujesz bez użycia internetu.
No to właśnie pytanie, z jakich plików ewentualnie można to wyciągnąć. Te dane, które mam zachowane, to pełny (chyba) katalog Windows, pełny (też chyba, bo trochę mało zajmuje) katalog users, także katalogi Program Files (x86). Teoretycznie więc wszystko jest, a i mam program, który może wyciągać te informacje z danych zewnętrznych (nie tylko z aktualnie zainstalowanego programu). Ale jak wskazuję cały katalog, to nic nie znajduje. Być może trzeba wskazać konkretny plik.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z XP i Lite On DVDRW SOHW-1213S cartman11 Napędy optyczne DVD 2 02.12.2007 10:52
Nagrywarka nie odtwarza płyt visual Nośniki optyczne 6 10.08.2007 00:19
Nic nie wypala na CD-RW Artures Nośniki optyczne 4 28.03.2006 18:42
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne CD 1 16.07.2005 23:44
NeroVision Express sie je... HELP lukmeen Napędy optyczne DVD 0 16.07.2005 23:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.