Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.06.2005, 07:00   #1
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Internet radiowy... pytanie...

Witam...
moja znajoma ma internet radiowy i jako odbiornik ma czarne "pudełko"... zasięg niby dobry ale często rozłancza... dodam że 2 doby obok jest tależ jako odbiornik i nic nie rozłancza... pytanie: czy talerz na jakiś lepszy odbiór?? czy jakby zmieniła na "pudełko" na talerz znikłyby problemy??
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.06.2005, 09:47   #2
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czarne pudelko to antena panelowa. Z zalozenia antenta paraboliczna (talerz) ma wiekszy zysk energetyczny niz panelek. Jezeli sa problemu z sygnalem to talerz powinien pomoc. Chyba ze to nie kwestia mocy sygnalu tylko ustawienia anteny
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 10:38   #3
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Można również próbować anteny kierunkowej, która ma większy zysk niz panel


Ale polecam pobawić się z ustawieniem anteny, ono ma duży wpływ na sygnał
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 19:02   #4
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam parabolke (w sumie to chyba dosc mocną bo o ile dobrze pamiętam to coś koło 18 decybeli) i w sumie to też mnie rozłącza. Czasami tak że szybko się połączy spowrotem tak że nie zdąży przerwać np. ściagania a czasami rozłącza tak że przerywa np. ściganie i czeka kilka sekund na przypisanie IP przez DHCP.
W WinXP pisze że jakość sygnału b.dobra (chociaż nie wiem czy wogóle ufać temu co tam pisze
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 19:13   #5
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pamietaj tylko ze anteny kierunkowe należy ustawiać bardzo precyzyjnie ze względu na "wąski" obszar działania, maja za to zdecydowanie wiekszy zasięg
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 21:32   #6
Divxtom
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Divxtom
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 197
Divxtom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Inet radiowy ma sporo wad co by nie powiedzieć i znam takich co zdecydowanie odradzają ten sposób kontaktu z globalną wioską
__________________
-------------------------

-------------------------
Divxtom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 22:32   #7
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Divxtom
Inet radiowy ma sporo wad co by nie powiedzieć i znam takich co zdecydowanie odradzają ten sposób kontaktu z globalną wioską
Zgadza się, choć w moim przypadku wada jest tylko jedna cienki transfer na kierunku ja -> serwer dodatkowo niektórzy (dotyczy również mnie ) mają do wyboru:
1. Internet radiowy (łącze stałe 45 zł m-c).
2. Połączenie modemowe (wszyscy wiedzą, o co chodzi).
Wybór chyba jest prosty.

Niestety nie wszyscy internauci w tym kraju mieszkają w dużych miastach: neostrada, kablówka.

pozdr.
__________________
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 22:36   #8
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja tam jestem bardzo zadowolony z mojego neta radiowego, tylko jak na 2mbps to jakos stronki wolno chodzą ale transfery są fajne, no i szkoda ze nie działa lan
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 22:41   #9
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja mam net przez radio i działa cacy! Link ciągnę jakieś 10km. Przerywanie może mieć związek nie tylko z samą anteną, ale również z jakością wykonania! Ważne też, żeby anteny nic nie przysłaniało (pagórki, drzewa, dach sąsiada ). Najlepiej jest jak nadajnik "widzi" odbiornik. Długość kabla z anteny odbiorczej do komputera też ma znaczenie! Na kablu dłuższym niż 15 metrów już powstają kilkuprocentowe straty. I jedna rada- MARKOWY SPRZĘT WCALE NIE JEST LEPSZY. Więc nie warto przepłacać.
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2005, 22:46   #10
kontestator
conquer all
 
Avatar użytkownika kontestator
 
Data rejestracji: 10.01.2005
Lokalizacja: z wrocławii
Posty: 739
kontestator zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ważne jest jak koledzy juz zauwazyli jak i gdzie się montuje sprzęt, widziałem acces pointy na poddaszach gdzie woda sie pieknie lała po kablach, a w słoneczne dni była tam taka bania, ze nic dziwnego ze sprzęt fiksował
__________________
KETCHUP KUPUJE TYLKO PUDLISZKI
kontestator jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2017, 16:28   #11
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ludziska nie chcę nowego tematu zakładać więc zapytuję.... z opisem.
Niestety, nawet Orange wypięło się na mnie i pomimo teoretycznej możliwości założenia internetu do 80 Mb, po wizycie technika dostałem SMS z anulowaniem zamówienia. Przyczyna: w budynku jest infrastruktura należąca do Netii, a jedyny użytkownik (mieszkaniec) śp. TP S.A. ma stary kabel napowietrzny, który pewnie dawno temu zniknął ze wszystkich map.
Netia daje mi max 20 Mb i koniec. Alternatywą jest AirMax z ofertą dla mojego miasta 150Mb... ale to radiówka.
Operator oferuje zestaw odbiorczy Power Beam M5. I tu moje pytania.
Czy faktycznie antena odbiorcza musi "widzieć" antenę nadajnika?
Jak obecnie działa radiówka w czasie "niepogody"? Co z ewentualnymi zakłóceniami i ich wpływem na jakość sygnału, siłę, szybkość transmisji, ping itp.?
Mieszkam obok budynku Policji, Panowie mundurowi maja swoją radiostację. Czy ona będzie wpływać na połączenia?
Poproszę o info szczególnie przydatne będą opinie faktycznych użytkowników internetu radiowego.
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2017, 18:35   #12
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Radiostacja policji jest na innej częstotliwości.

Twoja przyszła radiówka będzie działać albo na paśmie 2,4 Ghz albo 5 Ghz.

To nie jest tak, że musi antena widzieć centralnie antenę nadajnika... ale im więcej przeszkód tym gorszy sygnał, im gorszy sygnał tym prędkość niższa i wyższe pingi...

Dla tego istnieją anteny kierunkowe / anteny panelowe które mają za zadanie polepszyć jakość sygnału doprowadzanego do AP
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2017, 18:38   #13
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Moge sobie zainstalować na próbę na 14 dni i potem sie określić, warto potestować? Nie jestem jakoś przekonany do radia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2017, 18:58   #14
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj Podgląd Wiadomości
Moge sobie zainstalować na próbę na 14 dni i potem sie określić, warto potestować? Nie jestem jakoś przekonany do radia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lepsze radio niż LTE

Wiem po sobie...
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2017, 19:02   #15
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
LTE to nawet nie wchodzi w rachubę....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.