Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.01.2013, 00:25   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
ISP - limity na ilość komputerów

Ostatnio byłem u kumpla i w rozmowie wyszło, jak to Vectra niefajnie blokuje ilość podpiętych komputerów do sieci (w tym wewnętrznej). I że ma za dużo sprzętów. No, pewnie rozwiązaniem jest dodatkowy router - ale czy tylko?

W różnych taryfach operatorzy czasami tylko regulaminowo, czasami technicznie na swoim sprzęcie ograniczają ilość urządzeń.

Tak popatrzyłem u siebie na sprzęty regularnie podłączane:
- dwa telefony z WiFi
- dwa laptopy
- jeden tablet
- dwa komputery stacjonarne
- drukarka sieciowa
- player multimedialny

Jakby jeszcze dodatkowy (poza tym od ISP) router policzyć - w końcu ma swoje IP i praktycznie to linuksowy komp, to mamy 10 urządzeń.
Może nie jestem reprezentatywny (czy raczej moje gospodarstwo domowe) - ale faktycznie to takie multum urządzeń, żeby dostawcy wymagali ode mnie dwóch łączy? A lada moment łącza zażyczą sobie lodówka (żeby żarełko zamawiać przez net, jak będzie się kończyło na półce), zegarki (z 5 szt. - żeby czas zaktualizować przez net), amplituner (żeby radyjko webowe odpalić), telewizor i nie wiadomo co jeszcze.

No i pytanie - czy duzi operatorzy zawsze mają limity na ilość podpiętych urządzeń?
Z Waszych doświadczeń - jak bardzo tego pilnują? Czy dany ISP ma martwy zapis w regulaminie, pilnuje na swoim sprzęcie (czyli trzeba swój router dodatkowy i podsieć tworzyć), czy faktycznie tropi i czepia się?

Mi wygląda na to, że Vectra na swoim sprzęcie pilnuje limitu, UPC nie pilnuje (ale w regulaminie ma zapis - np. przy Fibre Power 30mbps - 5 kompów).

Czy w Vectrze wystarczy dodatkowy router i podsieć, żeby obejść limit podpiętych urządzeń?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE

Ostatnio zmieniany przez Wawelski : 31.01.2013 o godz. 00:27
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2013, 07:49   #2
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
U mnie chyba nie ma limitu, ilosć podłączonych urządzeń dochodzi do 15 (zależy ile tych na wifi korzysta jednocześnie).

Wydaje mi się że może nie wystarczyć byle router. Najlepiej mieć taki z klonowaniem MAC i podbijaniem TTL.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2013, 16:05   #3
dumpmuzgu
Banned
 
Data rejestracji: 20.01.2013
Posty: 94
dumpmuzgu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Vectra nie stosuje TTL = 1 i MAC na sztywno.

Dokładnie nie wiem jak w Vectra działa, bo nie mam takiego łącza, ale poczytałem w sieci i tak:

- Ten modemoruter w domu ma DHCP z dzierżawą 24h i np. dla wykupionych 5 komputerów ma 6 adresów. Stąd nie podłączysz więcej na raz niż 5 maszyn.

- Po uzyskaniu dzierżawy IP następuje jakiś myk Cisco z routingiem i dostajesz publiczne IP z routera brzegowego.

Musiałbym usiąść przy takim łączu, aby domyślić się jaka to konkretnie technika. Kolega ma, może kiedyś popatrzę z ciekawości.


Cytat:
Napisany przez Wawelski Podgląd Wiadomości
Czy w Vectrze wystarczy dodatkowy router i podsieć, żeby obejść limit podpiętych urządzeń?
Tak.

Najprościej zamiast jednego z komputerów wpiąć zwyczajny router z NAT.

Czy jest możliwość wykrycia? Jest, poprzez prostą analizę pakietów. Ale pewności nigdy ISP mieć nie będzie, bo jakby się ktoś uparł to z jednego komputera może zasymulować tysiąc maszyn No i jest kwestia prawna dozwolenia takiej analizy przez ISP - ogólnoświatowa dyskusja.

Nie wiem czy Vectra "tropi i czepia się", pewnie nie.

Ceny tną w dół i próbują dorobić te 10 zl do abonamentu przez usługę zwiększania IP.

Z drugim routerem jest problem głupiego zwiększenia poboru energii.
Jeśli będziesz miał takie łącze, można by spróbować podmienić ten router Vectry własnym urządzeniem. Jak na wstępie: nie wiem jaka to technika, ale jeśli będziesz miał router z iptables, jakiś RouterOS itd - to wszystko da się zrobić. Problem wystąpi tylko wtedy gdy ktoś z Vectry spróbuje zalogować się na to urządzenie.

Ale drugi router ma też zalety: twoja drukarka będzie za NAT, nie będzie stała na publicznym IP. Będzie też normalna komunikacja w LAN.

//edit
Oczywiście nie uzyskasz więcej publicznych IP niż masz wykupione.

//edit2
Publiczne niezmienne IP to moim zdaniem zły pomysł dla domowego komputera. Publiczne IP OK, ale zmienne - tak jak w ADSL Neostrada.
Dlaczego? Np. ze dwa lata temu opisałem tu na forum co się dzieje po odłączeniu emule - przez wiele godzin klienty bombardują nasze IP pakietami. Zmiana IP jakoś to wszystko miesza i nawet jak trafimy na lewe, to zaraz dostaniemy nowe i wszystko OK Niby to jest obskuranckie rozwiązanie, ale w praktyce sprawdza się bardzo dobrze.

Ostatnio zmieniany przez dumpmuzgu : 05.03.2013 o godz. 16:24
dumpmuzgu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 15:39
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 01:41
Ilość zajmowanego miejsca na dysku przez dany folder darsoon Off topic 4 26.05.2003 21:46


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.