Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   jak wygląda TERAZ Wasz pulpit? <STYLIZACJA WINDY> (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jak-wyglada-teraz-wasz-pulpit-stylizacja-windy-28302/)

DarkSlide97 27.03.2016 15:23

Taka skórka, proszę bardzo: http://rainmeterhub.com/skins/honeycomb/

Choć teraz pulpit wygląda zupełnie inaczej :D

ethar 27.03.2016 16:57

A masz jakieś inne również ciekawe propozycje coś w stylu jak HoneyComb? W sensie ikony do programów :P I czy można je jakoś ładnie zgrupować - bym mógł przeciągać parę plastrów naraz ?

DarkSlide97 27.03.2016 17:27

Niestety nie mam, pogrupowałem sobie wszystko w pasku na dole.
Natomiast możesz skorzystać z docków - RocketDock czy inne dają się dość łatwo dostosować :)

KaiQ 05.02.2023 21:26

Ilość załączników: 1
Windows 11, jak wiadomo na dobre zaczyna się panoszyć. Początkowo byłem sporym przeciwnikiem Windows 10 ze względu na wątpliwej natury politykę prywatności i inwigilacji użytkownika, to jednak zawodowo z niego najbardziej korzystam i ten system jednak da się zjeść bez większej niestrawności, choć w standardzie na prywatnym laptopie mam Windows 7 Professional (co mi nadal w zupełności wystarczy i przyznaję że lubię ten system bo jest wszystkomający i najbardziej kompatybilny z tym co mi potrzeba).

Jest jednak coś co mnie razi w Windows 11, a bez czego nie śpieszno mi do zmian właśnie głównie bez tej jednej rzeczy.
Otóż w Windows XP można było przypiąć dowolny folder do krawędzi ekranu z możliwością autoukrywania i rozwijania podfolderów. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania było to, że jest to opcja wbudowana. Od Windows Vista lub 7 system został "wykastrowany" z takiej opcji. Pozostało przypinanie folderów do paska zadań, co poniekąd też działa podobnie nie obciążając systemu.
Załącznik 197198
Może część osób wie, część nie... Internet Explorer był nie tylko przeglądarką systemową, ale był mocno zintegrowany z wizualną stroną systemu, prawdopodobnie to on był odpowiedzialny za możliwość przypinania folderów do paska, ale właśnie stał się kolejną amputowaną częścią najnowszego dziecka Microsoftu.
Niestety mi bardzo brakuje tej opcji, a na przeszczepy shareware obciążające system szkoda mojego czasu i zasobów komputera. Czy Macie już jakieś własne rozwiązanie na coś takiego alternatywnego?
Pulpit w końcu może być pusty i nie trzeba zaraz wszystkiego minimalizować by się do niego dostać.

EDIT.
Uprzedzam komentarze typu... gry to se trzymaj w launcherze GOG, Steam. Na tym laptopie po prawej mam właśnie w jednym folderze gry, ale po lewej mam aplikacje w kategoriach.

Jarson 05.02.2023 21:49

Nigdy nie szukałem oprogramowania, które mogłoby zastąpić tę funkcję. A owszem - mi również jej brakowało.

Dodatkowo z Windowsa XP brakuje mi również możliwości stosowania spersonalizowanych stylów. Nie jestem jakoś szczególnie zafiksowany na stronie wizualnej systemu, ale w tamtych czasach można było dosłownie w kilka minut spersonalizować ją sobie pod własny gust.

Windows 11 przyniósł jeszcze jedno irytujące ograniczenie oraz jedną zmianę spowalniającą wykonywanie wielu czynności. Ograniczeniem jest przypisanie paska zadań do dołu ekranu. Od niepamiętnych czasów miałem go po lewej stronie, co jest tym bardziej rozsądne w czasach ekranów panoramicznych, gdzie jeszcze mamy modele ultrapanoramiczne, np. 21:9. Z kolei zmiana dotyczy ukrycia "niesystemowych" opcji menu kontekstowego rozwijanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na plikach i folderach. Teoretycznie miało to ograniczyć bałagan, bo opcje dodawane przez niesystemowe aplikacje już nie mogą "zabałaganić" nam tego elementu interfejsu, ale efektem ubocznym jest spowolnienie dostępu do nich. Akurat w moim przypadku potrafiłem zadbać o "porządek" w tym menu. Rozumiem, że były osoby, które nie potrafiły: ale w takim razie wystarczyło zaimplementować dodatkową opcję "zawsze pokazuj wszystkie dostępne opcje menu kontekstowego", którą mogłyby sobie włączyć zainteresowane nią osoby.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.