Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.04.2006, 02:19   #16
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Cytat:
Napisany przez ro29
Twoja wypowiedź przypomina mi kolegę - miał 3 atramentówki, marzył o laserówce - i jak kupił to dopiero był szczęśliwy
Nikt nie lubi wydawać pieniędzy, na urządzenia, które po roku znajdą się w śmietniku. Myślę, że kolega został po prostu zmuszony to takiego wyboru, a nie miało to nic wspólnego z jego marzeniami. Marzenia o sprzęcie przypominają mi czasy komputerów Spectum czy Atari, a nie obecne . Nie dziwię się zresztą szczęściu kolegi, sam gdy zobaczyłem jak działa to w praktyce byłem w pełni usatysfakcjonowany .

Cytat:
Napisany przez ro29
W kwestii biegania po tusze i drżenia czy się nie skończy - po pierwsze można kupić na zapas, po drugie wiadomo przecież ile na jednym wkładzie się wydrukuje, więc zapisując sobie ile drukujemy, wiemy kiedy się zbliża koniec - nieprawdaż ??
Zapisywanie ilości wydrukowanych kartek raczej nie działa, chyba że masz skaner w oku i widzisz ile % zadrukowane jest na stronie (nie wspominając ile z tym zachodu), a jeszcze jak zapomniałeś wyzerować stan przy wymianie wkładu to już totalna mogiła . Rozwiązanie to zapasy, ale i one się kończą i trzeba pamiętać o dokupywaniu. Za dużo tu absorbujących rzeczy do obsługi jednego prostego urządzenia, przynajmniej jak dla mnie.

Cytat:
Napisany przez ro29
A kwestii pasjonatów i konfortowej pracy ze sprzętem - mhhmm - sam nie lubię gdy mi się komputer wiesza lub gdy nagle muszę wyrównywać głowicę lub ją czyścić - i ten komfort jest ważny np. w firmie gdy nie ma czasu na zabawę.
A w domu to nawet lubię się czasem pobawić Bo było by nudno jakby tylko komputer miał działać i działać bez problemu
Cóż, jak kto lubi. Ja wymiękłem po jakiś 3 latach ...

Cytat:
Napisany przez ro29
I nie zgodzę się, że Canony ze stałą głowicą to takie złe. To już lepsze niż inne, gdzie po pierwsze trzeba napełniać, nie mówiąc już o resetowaniu chipów itd. Wiem, że to może i fajne - ale wolę już wymienić gotowy wkład, wyrównać głowicę, przeczyszcić i po problemie
Ten sprzęt po prostu zbyt wiele razy mnie zawiódł i nie zmienię już opinii na jego temat. Ale oczywiście niech każdy robi jak uważa. Sama wymiana wkładu to zaiste zaleta, jedna z niewielu.

Cytat:
Napisany przez ro29
Więc nie jest to taki jednoznaczny wybór - oczywiście w pewnych zastosowaniach - firmach, biurach czy nawet w domu przy druku tylko i wyłącznie dużej ilości tekstu czarnego - może i tak - ale normalnie to jednak atramentówka jest po prostu bardziej uniwersalna.
Zgadzam się, jeśli ktoś potrzebuje wydruku w kolorze to jak najbardziej, ale do tekstu, wykresów, czy obrazków czarno białych nie ma dla mnie innego wyboru.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 09.04.2006 o godz. 02:25
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.04.2006, 08:13   #17
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Wi***281;c tak:

M***243;j Canon pad***322; po prawie 3 latach. Gdy sko***324;czy***322; mi si***281; oryginalny tusz drukowa***322;em tylko na zamiennikach za 3 z***322; z Allegro. Jednak komu***347; na forum je poleci***322;em i podobno zacz***281;***322;a mu si***281; knoci***263; drukarka. Ja nie narzeka***322;em. Wydrukowa***322;em ok 3,5k stron czarnych i 1k w kolorze.
Niestety drukarki laserowej nie bior***281; pod uwag***281; z tego wzgl***281;du, ***380;e na tak***261;, kt***243;ra drukuje w kolorze nie mog***281; sobie pozwoli***263;, a z kolorowego wydruku nie zrezygnuj***281;.
O regularne drukowanie nie mam si***281; co martwi***263;: drukuj***281; conajmniej 10 stron tygodniowo. Wi***281;c o zaschni***281;cie tusz***243;w nie mam si***281; chyba co martwi***263;
Nie narzeka***322;em te***380; (za czas***243;w Canona i450) na wymiany tuszu. Po prostu jak zacz***281;***322;o kt***243;rego***347; brakowa***263;, otwiera***322;em barek, wyjmowa***322;em nowy tusz i hulaj dusza, drukuj dalej
Wyr***243;wnywanie g***322;owicy drukuj***261;cej te***380; nie by***322;o zbyt uci***261;***380;liwe. Nie robi***322;em tego nawet raz w miesi***261;cu, wi***281;c nie ma o czym m***243;wi***263;. Poza tym sam proces trwa ok. 2 minut

Pozdrawiam
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2006, 12:18   #18
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ok, moje drukarki też zupełnie nie padły, jedną mam nawet dalej (model S200) i nawet drukuje tylko zostawia na wydruku multum białych pasków, a gdzieniegdzie rozmazuje tekst. Pisałeś o drukarce do tekstu, więc poleciłem Ci laser, o kolorze nie wspominałeś, więc jeśli tak ma być to musisz kupić coś innego. Wyrównywanie głowicy może i trwało krótko (u mnie raczej nieco dłużej niż 2 minuty), ale jakość jego działania to już zupełnie inna sprawa. Jak się udało wyrównać po jedne stronie kartki to po drugiej krzywo i tak na okrągło. Rezultat był taki, że tabelki były zawsze krzywe. Co do wydruku na zamiennikach, jest on bardzo słabej jakości, szczególnie jeśli chodzi o głębie czerni, o kolorach nawet nie wspomnę. Jedynie zamienniki Black Point-a miały dobrą czerń, ale u mnie w mieście znikły z niewiadomych mi przyczyn ze sprzedaży i nie mogłem ich nabyć.

Skoro jesteś zadowolony z tego sprzętu to nie ma sprawy, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, które mogło być pomocne, choć jak widzę nie będzie .

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2006, 15:28   #19
MetalSlug
Mistrzunio!
 
Avatar użytkownika MetalSlug
 
Data rejestracji: 17.05.2005
Posty: 173
MetalSlug zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dj Mich@ł
Hmm.. Tak sobie siedzę i myślę.. A może jakieś urządzenie wielofunkcyjne bym sobie kupił? Powinno być tanie (zarówno jeśli chodzi o kupno jak i eksploatację). Skanował będę mało, więc jakiś super skaner nie jest mi potrzebny..
Jak do tej pory zainteresowałem się tym: http://allegro.pl/item97182563_druko...850_od_ss.html
Co o tym myślicie? Może jakieś inne propozycje?

Epson DX3850 (albo tańszy DX3800) to dobry pomysł tylko nie dostaniesz do niego zamienników. Przynajmniej teraz. Ma blokady chipowe podobnie jak nowe serie Canonów. Jako urządzenie wielofunkcyjne jest raczej spoko choć ja wolę mieć niezależnie skaner i drukarkę. Warto się zastanowić nad tymi modelami.
__________________
Zagrajmy w "Totalną Termojądrową Wojnę"...
__________________________________
MetalSlug jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2006, 21:39   #20
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
hmm ...

powiem tak ... mam i865 (takie ip4000 w innej budzie)
ostatnio zaczalem miec "widoczny" problemy z glowica (QY6-0049) - druk czarnego pozostawial pasy na wydruku
plukanie, czyszczenie, dmuchamie ... zero rezultatu

wiec zaczalem rozgladac sie za czyms podobnym - dobrym wydrukiem photo
nadrukiem na plytach CD/DVD (printable) i taniej w eksploatacji
wiec
ip4000 teraz juz nie kupie ... wycofana/wyprzedana
ip4200 cena tuszy i brak zamiennikow ... ale mozna napelniac (trzymajac reke na pulsie)
Epson R200/R300 jeszcze niekiedy na allegro dostepne ... ale za duzo idzie tuszu przy zamiennikach ;/

stojac przy takim dylemacie kupilem glowice (199.99,-) do swojego starego canon'a

dla tych co kupuja oryginalne tusze pozostaiam epsona r220 lub ip4200
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2006, 22:20   #21
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MetalSlug
Epson DX3850 (albo tańszy DX3800) to dobry pomysł tylko nie dostaniesz do niego zamienników. Przynajmniej teraz. Ma blokady chipowe podobnie jak nowe serie Canonów. Jako urządzenie wielofunkcyjne jest raczej spoko choć ja wolę mieć niezależnie skaner i drukarkę. Warto się zastanowić nad tymi modelami.
Jesteś perwny, że nie ma zamiennilków bo znalazłem coś takiego.
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2006, 22:25   #22
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Arepo
(...)
Nikt nie lubi wydawać pieniędzy, na urządzenia, które po roku znajdą się w śmietniku. (...)
Z tym akurat trudno się nie zgodzić
Cytat:
Napisany przez Arepo
(...)
Marzenia o sprzęcie przypominają mi czasy komputerów Spectum czy Atari, a nie obecne . (...)
A dzisiaj nikt już nie marzy ?? Oczywiście że zmienił się główny "powód" marzeń - dziś są nim pieniądze - ale nie tylko i nie zawsze ...
Cytat:
Napisany przez Arepo
(...)
Zapisywanie ilości wydrukowanych kartek raczej nie działa, chyba że masz skaner w oku i widzisz ile % zadrukowane jest na stronie (nie wspominając ile z tym zachodu), a jeszcze jak zapomniałeś wyzerować stan przy wymianie wkładu to już totalna mogiła . Rozwiązanie to zapasy, ale i one się kończą i trzeba pamiętać o dokupywaniu. Za dużo tu absorbujących rzeczy do obsługi jednego prostego urządzenia, przynajmniej jak dla mnie. (...)
Bez przesady. Po pierwsze - skanera w oku nie mam - a tak się składa, że jeszcze do niedawna dość dokładnie notowałem sobie co drukuję i ile (na ostatnich dwóch wkładach w części sobie to odpuściłem - czego żałuję ) - i oceniałem ilość tekstu "na oko" - np. strona, połowa itd. (z kolorem to rzeczywiście jest dużo gorzej). I chyba mam dobre oko - bo na jednym wkładzie udawało mi się wydrukować - przy moim ocenianiu - od 96 do 110 stron - więc chyba błąd dość mały (pomijam sytuację, gdy trafiłem wadliwy wkład i starczył tylko na 57 stron - a oprócz tego ile było po nim problemu ).
A czy tak dużo z tym zachodu ...mhmm - zależy ile kto drukuje i jak często - poświęcić 3-4 minuty po wydrukowaniu na ocenę ilości i zapisanie tego - to chyba nie tak dużo
Następna kwestia - zerowanie - w sumie jest to tylko w Canonie informacja - a zapomnieć trudno - po każdym otwarciu drukarki sterownik pytał się czy został wymieniony tusz - więc trudno to przeoczyć.
A zapasy - cóż - to już kwestia podejścia

Cytat:
Napisany przez Arepo
(...)
Co do wydruku na zamiennikach, jest on bardzo słabej jakości, szczególnie jeśli chodzi o głębie czerni, o kolorach nawet nie wspomnę. (...)
Z tym akurat jeśli chodzi o moje doświadczenia nie mogę się zgodzić - oczywiście poza wspomnanym już wkładem Dr Print i jednym pechowym ActiveJet - w pozostałych przypadkach zarówno ActiveJet, które zazwyczaj używam, jak i InkTec - jakoś zamienników była może z max 20 % gorsza niż oryginał - w sumie chyba tylko dłużej schły - więc przy cenie wynoszącej 1/3 - 1/4 ceny oryginału - jest naprawdę dobrze. I nasycenie druku czarnego jest naprawdę dobre w moim przypadku.

Cytat:
Napisany przez Dj Mich@ł
Więc tak:

Mój Canon padł po prawie 3 latach. Gdy skończył mi się oryginalny tusz drukowałem tylko na zamiennikach za 3 zł z Allegro. Jednak komuś na forum je poleciłem i podobno zaczęła mu się knocić drukarka. Ja nie narzekałem. Wydrukowałem ok 3,5k stron czarnych i 1k w kolorze. (...)
Można by rzecz, że drukarka wytrzymała standartowy czas - a może nawet więcej niź standartowy - szczególnie, jeśli chodzi o ilość kartek - zwłaszcza, że drukowałeś na tych najtańszych zamiennikach

Cytat:
Napisany przez Dj Mich@ł
(...)
O regularne drukowanie nie mam się co martwić: drukuję conajmniej 10 stron tygodniowo. Więc o zaschnięcie tuszów nie mam się chyba co martwić (...)
Zgadza się.

Cytat:
Napisany przez Dj Mich@ł
(...)
Wyrównywanie głowicy drukującej też nie było zbyt uciążliwe. Nie robiłem tego nawet raz w miesiącu, więc nie ma o czym mówić. Poza tym sam proces trwa ok. 2 minut
W kwestii wyrównywania głowicy - rzeczywiscie trwa to dość krótko - jednak w moim przypadku z czasem zaczyna to przynosić coraz gorsze efekty
I tutaj trochę racji ma kolega @Arepo. O ile na początku jak coś było nie tak lub najczęściej po wymianie wkładu - jedno wyrównanie i było OK - o tyle jednak teraz (drukarka ma ponad 2 lata, około 1400 stron za sobą) - nie zawsze nawet po wyrównaniu jest dobrze - niestety ....

Cytat:
Napisany przez Arepo
(...)
Skoro jesteś zadowolony z tego sprzętu to nie ma sprawy, ja tylko wyraziłem swoje zdanie, które mogło być pomocne, choć jak widzę nie będzie .
(...)
Każdy głos w dyskusji jest ważny - a Twój wyraził po prostu inne podejście - w sumie dość wygodne, ale nie takie głupie przecież - sporo racji masz
No i dzięki temu można było pogadać

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 09.04.2006 o godz. 22:27
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2006, 23:53   #23
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
A dzisiaj nikt już nie marzy ?? Oczywiście że zmienił się główny "powód" marzeń - dziś są nim pieniądze - ale nie tylko i nie zawsze ...
Chodziło mi o to, że kiedyś posiadanie sprzętu komputerowego to było coś, a jego kupno wiązało się z ogromnym przeżyciem i wręcz świętem rodzinnym . Dzisiaj to jak kupno odkurzacza czy lampy, po prostu nic specjalnego ...

Naturalnie marzenia nadal są, ale nie sądzę aby drukarki były ich źródłem, w moim przypadku nie są to również pieniądze , mimo, że do bogatych nie należę.

Cytat:
Napisany przez ro29
Następna kwestia - zerowanie - w sumie jest to tylko w Canonie informacja - a zapomnieć trudno - po każdym otwarciu drukarki sterownik pytał się czy został wymieniony tusz - więc trudno to przeoczyć.
Ja jakoś kilka razy to przeoczyłem .

Cytat:
Napisany przez ro29
... zarówno ActiveJet, które zazwyczaj używam, jak i InkTec - jakoś zamienników była może z max 20 % gorsza niż oryginał - w sumie chyba tylko dłużej schły - więc przy cenie wynoszącej 1/3 - 1/4 ceny oryginału - jest naprawdę dobrze. I nasycenie druku czarnego jest naprawdę dobre w moim przypadku.
Co do jakości czerni i wydruku w ogóle to popatrz na test jaki przeprowadziłem. Obie drukarki (HP LaserJet 1020 i Canon S200) były ustawione na wydruk w możliwie najlepszej jakości. W Canonie zamiennik ActiveJet. Jeśli to kogoś nie przekonuje to ja już nie wiem co by to miało być ...



Cytat:
Napisany przez ro29
Każdy głos w dyskusji jest ważny - a Twój wyraził po prostu inne podejście - w sumie dość wygodne, ale nie takie głupie przecież - sporo racji masz
Rzeczywiście może robię się ostatnio coraz bardziej wygodny, ale jeśli komfort jest w zasięgu ręki to zawsze po niego sięgam.

Cytat:
Napisany przez ro29
No i dzięki temu można było pogadać
Dokładnie

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2006, 11:55   #24
Mily_
Formatowiec...
 
Avatar użytkownika Mily_
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Lokalizacja: PO
Posty: 1,878
Mily_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lexmark X3330, X5250...

oko***322;o 265 z***322; ale jak poszukasz to taniej dostaniesz...
__________________
"Usuń ze swojego słownika słowo problem
i zastąp słowem wyzwanie.
życie stanie się nagle
bardziej podniecające i interesujące"
Donna Watsonon
Mily_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2006, 12:06   #25
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ale z do***347;wiadczenia wiem, ***380;e eksploatacja Lexmark***243;w jest droga..
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2006, 23:40   #26
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Arepo
(...)
Co do jakości czerni i wydruku w ogóle to popatrz na test jaki przeprowadziłem. Obie drukarki (HP LaserJet 1020 i Canon S200) były ustawione na wydruk w możliwie najlepszej jakości. W Canonie zamiennik ActiveJet. Jeśli to kogoś nie przekonuje to ja już nie wiem co by to miało być ...



(...)
W tym przypadku różnica rzeczywiście jest Aczkolwiek uwzględnić trzeba, że jest to w powiększeniu ...
Podsumowując - nie kwestionuje, że laser daje wyższą jakość - prawie zawsze tak jest.
Aczkolwiek, kiedy miałem mojego nowego Canon'a i250 to po wydrukowaniu na dobrym papierze (Poljet - wg. mnie lepszy od Pollux itd.) - to kilku kolegów się pytało, czy to wydruk z lasera - więc jakość naprawdę z atramentówek jest dziś dobra.
Oczywiście po zmianie tuszu na zamienniki troszkę straciłem na jakości - nie wspominając już gdybym to samo drukował na tańszym papierze - tutaj wiem, że wydruk laserowy byłby chyba tak samo dobry jak na gorszym papierze.
No i kolejna sprawa - z drukarką laserową raczej nie było by żadnych (chyba ?) problemów po wydrukowaniu 2000, 3000 czy nawet 4000 stron - co niestety dla atramentówek stają się ilością prawie graniczną

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2006, 20:19   #27
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
W tym przypadku różnica rzeczywiście jest Aczkolwiek uwzględnić trzeba, że jest to w powiększeniu ...
Powiększenie zaiste jest duże, ale patrząc dzisiaj ponownie na ten skan stwierdzam, że i tak nie odwzorował on zbyt dobrze tego co chciałem pokazać. W rzeczywistości napis z atramentu jest prawie szary, a tutaj jego czerń wydaje się w miarę znośna.
Cytat:
Napisany przez ro29
... więc jakość naprawdę z atramentówek jest dziś dobra.
Zgadzam się, na nowym sprzęcie i oryginalnym (lub w miarę dobrym zamienniku) nie jest źle. Przyznaję, że mój test jest trochę zafałszowany, gdyż w porównaniu drukarek brał udział atrament, który kończy już właściwie swój żywot. Model prosto ze sklepu wypadł by lepiej, jednak wszystkie wady, o których pisałem wcześniej oczywiście pozostają.
Cytat:
Napisany przez ro29
No i kolejna sprawa - z drukarką laserową raczej nie było by żadnych (chyba ?) problemów po wydrukowaniu 2000, 3000 czy nawet 4000 stron - co niestety dla atramentówek stają się ilością prawie graniczną
Racja, taki "domowy" laser może miesięcznie wydrukować nawet 5000 stron, modele większe 10 i więcej tysięcy, atrament nie dał by rady ...

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2006, 19:37   #28
Mich@ł
Ismail Delivered
 
Avatar użytkownika Mich@ł
 
Data rejestracji: 29.08.2003
Lokalizacja: Wyloguj
Posty: 5,055
Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Mich@ł wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
No, w***322;a***347;nie dosta***322;em nowego Canona IP1500.
Zobaczymy czy b***281;dzie si***281; sprawowa***322; r***243;wnie dobrze, jak i450

Dzi***281;kuj***281; wszystkim za dyskusj***281; oraz porady
Mich@ł jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2006, 20:16   #29
robche
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2006
Posty: 1
robche w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam ten sam problem z i865

[QUOTE=AleX69]hmm ...

powiem tak ... mam i865 (takie ip4000 w innej budzie)
ostatnio zaczalem miec "widoczny" problemy z glowica (QY6-0049) - druk czarnego pozostawial pasy na wydruku
plukanie, czyszczenie, dmuchamie ... zero rezultatu


stojac przy takim dylemacie kupilem glowice (199.99,-) do swojego starego canon'a

witam znalazłem twojego posta mam ten sam problem rozmazy na czarnym fonty drżą ogólnie do bani podpowiedz jak jest z wymianą głowicy do naszego i865 sam sobie poradiłeś jak tak to podpowiedz czy sa jakies knify acha najważniejsze gdzie dostałeś głowice w tej cenie z góry dzięki za odpowiedz
robche jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2006, 23:37   #30
KrakuS01
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2006
Posty: 7
KrakuS01 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

Cytat:
Napisany przez Mich@ł
Witam..

Z racji, że mój Canon i450 padł muszę zastanowić się nad kupnem nowej drukarki. Nie wiem jednak jakiej.
Ma być tania (do ok. 250zł) oraz niedroga w eksploatacji (tanie zamienniki)..
Przeznaczone będzie do drukowania dużej ilości tekstu, czasem jakiejś grafiki..
Zastanawiam się nad Canonem i2200..

A Wy co polecacie?

Witam.

Problem leży właśnie w cenie drukarki. Im tańsza tym gorzej się będzie zachowywać z biegiem czasu.
Należy zachować podstawowe zasady postępowania z atramentówkami:
- nie trzymać koło gzrejnika,
- przedrukować chociaż coś raz na kilka dni (zwłaszcza używając zamienników - duża zawartość rozcienczalnika w podróbie powoduje jego szybsze parowanie)
- nie wierzyć reklamie!!,
- wybierać modele z polecenia znajomych, a nie z aktualnej promocji,
- najlepsze drukarki to te z systemem atramentów CMYK - "każdy kolor osobno" (dla kogoś kto sporo drukuje) , a dla sporadycznych "drukarzy" te o gotowych głowicach (jak coś zaschnie to taniej będzie wymienić pojemnik z tuszem niż zamontowaną na stałe w drukarce głowicę),
- nie wierzyć w reklamy cudownych napełniaczy z Allegro (do wszystkiego).

ja od dwóch lat drukuję na Canonie I 560 na zamiennikach, trzaskam hurtowo wizytówki, ulotki, zdjęcia i pomimo tego, że sprzedaje sprzęt biurowy nie znalazłem jeszcze drukarki która potrafi na raz przedrykowanej kartce dodrukować z dużą precyzją nowe linie tekstu pomiędzy już istniejącymi.
KrakuS01 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
drukarka, kupno, zakup drukarki

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.