Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.06.2006, 18:11   #61
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kupiłem R220 za 315 zł na allegro z zamiennikami i już mam wydojone 50% tuszu, ale drukowałem masę zdjęć na papierze photo no i płytach dvd pritable oraz ze 100 stron z tekstem i zdjęciami. Jak dla mnie wydajność tuszu jest ok. Nie ma co się równać ze starą hp930c gdzie druk w kolorze powodował szybki ubytek tuszu, za to czarny w hp był super wydajny bo miał 42 ml vs. 18 ml w zamienniku Epsona. Teraz może powiem o jej wadach i zaletach. Zalety to super jakość zdjęć na papierze photo też Epsona , druk na płytach printable w super jakości, 6 osobnych wkładów z tuszem czyli Black, Cyan, Light Cyan, Magenta, Light Magenta i Yellow co skutecznie redukuje koszty, bo nie trzeba kupować wszystkich na raz tylko ten, który się wyczerpał co pokazuje na dołączonym obrazku. Co do wad to jest trochę wolna w drukowaniu tekstu oraz ma dość głośny mechanizm pobierania papieru. Innych wad na razie nie zaobserwowałem, no może jeśli można to uznać to jako wadę to trzeba pamiętać aby drukarka była oddalona o ściany podczas drukowania płyt bo w przeciwnym razie tacka się zablokuje.
Dołączone obrazki
File Type: png bez tytułu.png (15.5 KB, 343 oglądane)
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.07.2006, 22:22   #62
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dla zainteresowanych. Zaryzykowałem i kupiłem nowe tusze, bo stare po wydrukowaniu ok 300 stron z plików pdf ze zdjęciami i textem oraz ok 20 fotografi i tyle samo płyt dvd się wyczerpały. Nowe tusze to unink za 40 zł komplet. Co ważne drukarka działa na nich ok tylko podczas pierwszego wydruku miałem informacje, że mam podróbki i czy na pewno chcę na nich drukować, zatwierdziłem na tak i już jest ok. Komunikatu już więcej nie było. Chyba decyzja o zakupie Epsona R220 była słuszna i i sam Canon zmusił mnie do tego rezygnująć z pixmy 3000 i 4000 ze stała głowicą.
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2006, 22:32   #63
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ricki
Canon zmusił mnie do tego rezygnująć z pixmy 3000 i 4000 ze stała głowicą.
cos nie tak - pomieszales ... te drukarki maja wymienne glowice tylko slabe

a co do epsona to po za komunikatem bedziesz mial wieksze zuzycie atramentu przy zamiennikach
niz oryginalnych tuszach ... a to za sprawa procesu plukania glowicy co kilka wydrukow
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2006, 23:13   #64
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
cos nie tak - pomieszales ... te drukarki maja wymienne glowice tylko slabe

a co do epsona to po za komunikatem bedziesz mial wieksze zuzycie atramentu przy zamiennikach
niz oryginalnych tuszach ... a to za sprawa procesu plukania glowicy co kilka wydrukow
Chodzi o to, że stare canony miały osobną głowice i kupowało się tylko wkład z tuszem, a teraz dali chip i już tak tanio nie ma. Co do płukania głowicy na razie nic takiego nie miało miejsca, ale drukowałem na razie ok 5-6 razy
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2006, 23:34   #65
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
jakie stare? cos ci sie pomerdalo

ip3000 (QY6-0042), ip4000 (QY6-0049) i ip4200 (QY6-0059) mialy/maja wymienne glowice
wiecej

a wracajac do drukarek i porownania miedzy epson'em a canon'em to mialem
na mysli koszty eksploatacj przemawajace na korzysc epsona (oryginaly beda mialy wieksza wydajnosc <- po to ten chip)
lopatologicznie - bo jesli tusze kosztuja tyle samo a zamienniki (po za napelnianiem) nigdy nie powstana - cwane bestie
to po co kupowac drukarke ze slaba glowica? i tu wygrywa pokonujac sromotnie canon'a, epson ...
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2006, 22:41   #66
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Trochę odświeżę temat.
Jeśli ktoś potrzebuje nie drogiej i taniej w eksploatacji drukarki, to polecam modele Canona.
Jeszcze dostępny na Allegro Canon Pixma IP1500 lub trochę droższą za to bardziej funkcjonalną Canon Pixma IP4200
Sa to naprawdę bardzo dobre drukarki. Zaletą IP1500 jest bardzo tania eksploatacja. Koszt kpl zamienników wynosi ok 5-6zł na których można wydrukować ok 100 zdjęć wysokiej jakości na papierze foto 10x15.
Naprawdę zdjęcia wychodzą rewelacyjne.
IP4200 poza szybszym wydrukiem zdjęć oferuje możliwość nadruku na płytkach.
Posiada tak zwany DUPLEX, czyli wydruk obustronny bez ręcznego przekładania kartki. Ma zamykany podajnik kartek na ok 150 arkuszy.
Od jakiegoś czasu są dostępne zamienniki tuszy w cenie ok 9-10 zł/szt ale ceny cały czas spadają. Na nowym kpl zamienników wydrukować można ok 300 zdjęć 10x15.
Różnica jakości zdjęć pomiędzy IP1500 a IP4200 jest bardzo bała.
Posiadam oba modele. IP4200 w domu, a IP1500 w pracy.

Polecam
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2006, 23:16   #67
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tyle tylko ze zamienniki stosowane w Canonach, jeszcze od r***243;znych producent***243;w, katuj***261; niemi***322;osiernie g***322;owice i po 1,5 roku mo***380;na nia juz tylko "drukowa***263; na brudno"
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.09.2006, 23:24   #68
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja używam zamienników firmy Unink. Czy po 1,5 roku padnie to zobaczymy. Przez ten okres to na zamiennikach oszczędzę na jedną albo dwie nowe drukarki.
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2006, 07:54   #69
dwozny
Forumator
 
Data rejestracji: 18.12.2005
Posty: 912
dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ryba120
Koszt kpl zamienników wynosi ok 5-6zł na których można wydrukować ok 100 zdjęć wysokiej jakości na papierze foto 10x15.
Posiadam IP1500, ale na oryginalnym tuszu kolorowym, co był dołączony do drukarki, wydrukowałem, chyba z 10 zdjęć 10x15:/ Może na zamiennikach ActiveJet więcej wydrukuje
dwozny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2006, 08:28   #70
Wuduś
Ojciec dyktator
 
Avatar użytkownika Wuduś
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 28
Wuduś zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ryba120 jak to jest z tymi chip-ami? po przelozeniu na zamiennikach bede widzial aktualny stan tuszu? wogole napisz o minusach takiego rozwiazania dla ip4200 bo plusy znam dzieki
__________________
BENQ LS DW1655 / LITE-ON SHW-1635S
Wuduś jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2006, 10:00   #71
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wuduś
ryba120 jak to jest z tymi chip-ami? po przelozeniu na zamiennikach bede widzial aktualny stan tuszu? wogole napisz o minusach takiego rozwiazania dla ip4200 bo plusy znam dzieki
Po przełożeniu chipa z pustego oryginalnego tuszu do nowego zamiennika drukarka wyświetli informację o zamontowaniu nieoryginalnego wkładu i poda informację o wyłączeniu sczytywania poziomu tuszu. (naciśnięcie przez ok 5 sek przycisku wysuwu papieru). Od tego momentu poziom tuszu w zamienionym wkładzie nie będzie widoczny. Trzeba liczyć się z tym, że jeśli drukarka jest na gwarancji to w razie awarii serwis będzie wiedział o korzystaniu z nieoryginalnych wkładów. Jakość zamienników Unink jest bardzo dobra. Na wydrukach fotograficznych nie widać różnic, natomiast na papierze normalnym jest delikatne pogorszenie. Trochę strzępi czcionkę. Wpływa na to również jakość zastosowanego papieru. Nadruk na płytkach też jest bardzo dobry.

p/s W twojej IP1500 na tuszach które miałeś z nową drukarką wydrukowałeś tylko 10 zdjęć 10x15. Czego tak mało? Najprawdopodobniej były to tusze rozruchowe. Na zamiennikach powinieneś wydrukować ok 80-100 zdjęć. Ja np. wczoraj zrobiłem wydruk 20 stron na papierze A4 Foto i poziom tuszu wskazywał jeszcze 1/4 wkładu. Myślę że jeszcze wystarczyło by na ok 5 może 10 stron.
Papier foto jaki używam do wydruku zdjęć to MAXIMUS A4 200g 5760 DPI.
Zamienniki kupiłem u TEGO Allegrowicza
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2006, 14:28   #72
Wuduś
Ojciec dyktator
 
Avatar użytkownika Wuduś
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 28
Wuduś zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzieki za dokladne info bo stan moich tuszy jest niski a na czarnym juz jest "!" wiec trzeba dzialac. reputa
__________________
BENQ LS DW1655 / LITE-ON SHW-1635S
Wuduś jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2006, 22:14   #73
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez ryba120
Trochę odświeżę temat.
Jeśli ktoś potrzebuje nie drogiej i taniej w eksploatacji drukarki, to polecam modele Canona.
Jeszcze dostępny na Allegro Canon Pixma IP1500 lub trochę droższą za to bardziej funkcjonalną Canon Pixma IP4200
Sa to naprawdę bardzo dobre drukarki. Zaletą IP1500 jest bardzo tania eksploatacja.
(...)
Zgadzam się z kolegą - sam mam poprzedniczkę akurat modelu ip1000 - bo Canona i250 - jest na razie w miarę w porządku - co prawda od kilku miesięcy druk się troszkę pogorszył i lekko "świszczy" czasem jak drukuje - ale czas i ilość wydrukowanych stron zwłaszcza na zastępczych tuszach robi swoje - aczkolwiek różnica jak na razie jest mała ...
Gdybym miał te 250 zł i nie miał je na co wydać - to kupiłbym na zapas taką ip1500 - ale chwilowo nie mogę niestety ...
Cytat:
Napisany przez ryba120
(...)
Koszt kpl zamienników wynosi ok 5-6zł na których można wydrukować ok 100 zdjęć wysokiej jakości na papierze foto 10x15.
(...)
Po pierwsze - zależy jakie zamienniki się stosuje. Ja akurat używam sporo - bo z 2-3 razy droższych (zależy czy kupuję na Allegro czy w sklepie) Activejet - i jestem z nich zadowolony - raz tylko trafiłem na jakąś wybrakowaną serię.
Miałem też raz Inktec - jeszcze droższe - ale jakoś jak Activejet. I raz kupiłem Dr Print (w Bestcom) - fatalnie ....
Natomiast co do ilości zdjęć - nie wierzę, aby na jednym komplecie udało się tyle wydrukować ...

Cytat:
Napisany przez czechoj
tyle tylko ze zamienniki stosowane w Canonach, jeszcze od róznych producentów, katują niemiłosiernie głowice i po 1,5 roku można nia juz tylko "drukować na brudno"
Właśnie - od różnych producentów - to jest najgorsze stosować różne zamienniki - dlatego ja prawie zawsze jak już wyżej wspomniałem używam Activejet. Raz ponad półtora roku temu miałem komplet tych Inktec - no i zimą tego Dr Print - po nim to chyba z 3 czy 4 razy musiałem czyścić drukarkę programowo, aby po założeniu Activejeta jakoś wróciła do normy.
A drukareczka ma już prawie 2 lata i 10 miesięcy i około 1500 stron wydrukowanych (w 95 procentach tekstu)

Cytat:
Napisany przez ryba120
Posiadam IP1500, ale na oryginalnym tuszu kolorowym, co był dołączony do drukarki, wydrukowałem, chyba z 10 zdjęć 10x15:/ Może na zamiennikach ActiveJet więcej wydrukuje
Ja się akurat nie dziwię - jak dla mnie to chyba w normie - a te ilości, które podał kolega @ryba120 są dla mnie solidnie przesadzone ....

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2006, 23:16   #74
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Ja się akurat nie dziwię - jak dla mnie to chyba w normie - a te ilości, które podał kolega @ryba120 są dla mnie solidnie przesadzone ....
ro29
No nie przesadzaj, że wydrukowanie na nowych zamiennikach tuszy 10 zdjęć 10x15 to norma.
Ja tak jak wcześniej pisałem wydrukowałem 20 stron formatu A4 na papierze foto i jeszcze drukarka wskazywała 1/4 poziomu tuszu. Może z ilością stron na które wystarczyło by tuszu przesadziłem, bo ciężko określić na ile dokładne są wskazania poziomu pozostałego tuszu we wkładach, ale to co wydrukowałem to są fakty.
Czy posiadasz tą drukarkę?
Nowe modele z serii PIXMA są ekonomiczniejsze.
Przecież 20 zdjęć formatu A4 to ok 80 zdjęć 10x15.
Oczywiście wszystko zależy od stopnia zapełnienia strony.

A ile ty możesz wydrukować zdjęć na nowych zamiennikach?
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.09.2006, 23:46   #75
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Odpowiadając na powyższe pytania - ja zdjęć nie drukuję praktycznie - tzn. na papierze fotograficznym nigdy nie drukowałem - jedynie kilkakrotnie zdjęcia na zwykłym papierze - więc co do ilości to nie mogę się wypowiadać. Po drugie zaś - może i nowsze modele są bardziej ekonomiczniejsze - ja mam jak już wspomniałem Canona i250.
Natomiast - swoje zdanie oparłem zarówno na wypowiedzi kolegi @dwozny - która wydała mi się sensowna, oraz na takim porównaniu - na 9 ml tuszu zastępczego czarnego drukuję średnio 100-110 stron tekstu (czasem trochę więcej, jeśli od razu drukuję większą ilość - wtedy nie traci się tuszu na czyszczenie itd.). Tuszu kolorowego - każdego koloru - jest chyba dużo mniej niż te 9 ml - więc na logikę trochę mało realne mi się wydaje, żeby starczyło na 100 wydruków 10x15 pokrytych w całości (bo to przecież zdjęcia) tuszem - zwłaszcza, że ostatnio drukowałem kilka rzeczy w kolorze - z grafiką czy nawet zdjęciami - i bardzo szybko skończył mi się tusz kolorowy ...
I to tyle co mogę powiedzieć ...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
drukarka, kupno, zakup drukarki

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.