Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.10.2022, 03:10   #1171
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,253
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeszcze tu o ile dobrze pamiętam nie było nic o stosunkowo nowym pomyśle producentów drukarek, czyli plujkach z "fabrycznym CISS".

Jarsonowa już od dawna naciskała, więc po kilku miesiącach wahań niechętnie, ale kupiłem nową drukarkę - Canona G3460. Miałem w życiu zaledwie dwie atramentówki, obie generalnie dość trwałe, ale zapewne za sprawą nieoryginalnych tuszów w końcu głowice w nich odmawiały posłuszeństwa. Dlatego teraz postanowiłem kupić wynalazek pod tytułem: "mamy model, do którego sami sprzedajemy tusz w butelkach. Kosztuje 2x tyle co zwykły o podobnych możliwościach, ale jeśli się nie zepsuje, to za 4 lata ci się zwróci"

Generalnie tak przedstawiają się moje wrażenia po dosłownie kilku godzinach.

Należy zacząć od kosztów. Po pierwsze sam zakup był dość okazyjny - od jakiegoś czasu w lokalnym sklepie z elektroniką (swojego czasu dość "głośno" reklamowanym) zerkałem na dział drukarek i modele z serii "Eco Tank", "Smart Tank" itp. przynajmniej o ile pamiętam raczej poniżej ~800 zł nie schodziły. Tymczasem G3460 kosztował 699 zł, a dzięki promocji cashbackowej (trwającej do 15 listopada) po rejestracji powinienem dostać zwrot 100 zł. Po drugie - miłym zaskoczeniem dla mnie było to, że nie dość, że już w zestawie znalazł się komplet tuszów w pełnych pojemnościach (po 70 ml dla każdego koloru i aż 135 ml czarny) to jeszcze w zapasie jest druga, również 135-mililitrowa butelka czarnego atramentu. Dla porównania - szwagier jakoś tak niedawno kupił drukarkę z "tradycyjnymi" kardridżami - i tam startówki miały po 2 ml... Po trzecie wreszcie, nawet jak mi się jakimś cudem ta ilość skończy, to komplet oryginalnych tuszów kosztuje 146,96 zł (33 zł za kolor, 47 za czarny).

Potencjalnym pozytywem jest to, że głowice są wymienne, czyli nawet np. zostawienie drukarki odłączonej na dłuższy czas i doprowadzenie do zaschnięcia ich może nie zakończyć żywota drukarki. Może, choć nie wiem czy na pewno, bo z ciekawości spróbowałem znaleźć takie głowice w sprzedaży osobno i na szybko mi się nie udało. Może to za świeży sprzęt, żeby pojawiły się takie części, bo jeszcze nie zaczęły się psuć?


Poza tym... cóż, drukarka jak drukarka. Dość głośna jak większość drukarek (nie próbowałem włączać trybu cichego, pewnie w nim byłoby 2 decybele ciszej i 2x dłużej). Bezproblemowo łączy się z komputerem (po WiFi), zresztą cała procedura pierwszej konfiguracji szybka i intuicyjna. Działa. Drukuje. Skanuje. Jak to urządzenie wielofunkcyjne...


Oprogramowanie w porządku (np. skaner pracując w pełnym automacie, poprawnie dobiera nie tylko obszar do skanowania ale i rozsądnie wybiera parametry skanu do tego, co "widzi"). Natomiast wizualnie te aplikacje... ujmijmy to tak: swoją pierwszą drukarkę kupiłem w okolicach 2005 roku (Canon Pixma IP4200, ależ to było przecudne urządzenie wtedy) i gdybym wtedy po zainstalowaniu zobaczył sterowniki do modelu G3460, to nawet bym się chyba nie połapał, że przypadkowo dostałem apkę pochodzącą z 17 lat w przyszłość


No i to prowadzi mnie do konkluzji - w technologii druku atramentowego przynajmniej przez te 17 lat, przez które mam styczność z plujkami, niewiele się zmieniło. Poza obsługą WiFi oraz szybszym i trochę lepszym jakościowo skanerem moja stara Pixma IP4200 i nowa G3460 nie różnią się wiele (a, nowsza nie ma dupleksu ). Gdyby dzisiaj przywrócić do produkcji dobrej jakości telefon z 2005, położyć go koło smartfona z 2022 roku i kazać klientom wybierać, na stu pewnie żaden nie wybrałby starej komórki, chyba że dla żartu czy z sentymentu. Gdyby położyć te dwie drukarki i nie eksponować za bardzo braku WiFi w starszej - to przy podobnych cenach niewykluczone, że popularność obu byłaby porównywalna


Tak czy owak liczę, że dzięki tylko oryginalnym tuszom nowy model posłuży nieco dłużej oraz że nie postanowi za dwa lata i jeden dzień odmówić posłuszeństwa ze względu na wpisane w oprogramowanie jakieś programowe ograniczenie. Jeśli tak nie będzie - to przy tych kosztach i pojemnościach tuszów powinien deklasować stare rozwiązania atramentowe, nawet przy założeniu kupowania zamienników, ba - może być kosztowo porównywalny z drukarkami laserowymi...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.10.2022, 10:45   #1172
siwymariusz
Guru
 
Avatar użytkownika siwymariusz
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: na południu kraju
Posty: 1,411
siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>siwymariusz wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
ip4200 to była prawie kultowa drukara , miałem ją z 10 lat aż głowica i zasilanie padło.
__________________
Jestem oświecony : Solarforce L2P mod Greg , APEX GT01, Olight S10 Baton XM-L. SolarStorm SC02 ( po naprawie -thx Maciex93 ), Astrolux S41 4x Nichia 219B, Astrolux E01
siwymariusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 11:18   #1173
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Obecnie posidam 6 drukarek z czego 1 jest wielkoformatowa 48cali szerokosci i 1 formatu A3. Zawsze u mnie byl krolem canon ale sie zezlilem na nich za 2 sprawy i juz nie kupie ich drukarki. Po pierwsze zawsze u mnie drukarka jest za firewallem (tak kazda jest) , no i sie zdazylo ze kumpel przyszedl: ty ale mam fajny router dawaj go sprawdzimy u ciebie, no i moj blad sie zgodzilem a konsekwencje byly bolesne, canony zassaly sobie aktualizacje bez mojej wiedzy po kilkanascie bajtow doslownie, byly 2 canony w tym czasie u mnie no obydwa szlag trafil w parenascie sekund po destepie do neta, jeden stwierdzil glowica wadliwa poprzez spalenie bezpiecznikow w niej (tak sprawdzilem mam sprzet diagnostyczny do starszych canonow) a drugi odrazu sie zesral bledem o tuszach wielokrotnego napelniania i za cholere sie nie dalo tego ominac wlaczaniem/wylaczaniem itd. jedyna opcja to bylo robienie swapa tuszy na zywym organizmie po inicjalizacji urzadzenia. I tym o to sposobem canon u mnie nie zagosci.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 12:38   #1174
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,253
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zastanawia mnie tylko, czy jest obecnie producent, który nie robi takich "myków"? Wyłączanie drukarki po określonym przebiegu, bo poduszeczka na nadmiar atramentu może być przepełniona (to mi napiszcie komunikat, wsadzę ręcznik papierowy i odciągnę nadmiar tuszu, albo kur** postawię drukarkę na stałe w kastrze budowlanej, będę miał spokój na miliard stron) i tym podobne bzdury...

Producenci drukarek to jedni z najmniej przeze mnie lubianych wytwórców sprzętu. Nie oni jedyni, ale tu po prostu za dobrze było widać celowe postarzanie produktów, żeby się nie irytować. A wprowadzenie serii z dużymi pojemnikami, oficjalnie będących "wyrazem troski producentów o środowisko", a naprawdę będących odpowiedzią na coraz bardziej popularne systemy CISS tylko udowodniło, że nigdy nie było żadnego problemu w stworzeniu tanich w eksploatacji urządzeń.


Oczywiście, że od zawsze chciałem drukować jak najtaniej i ani mi przez myśl nie przeszło żeby zaopatrywać się w "oficjalne materiały eksploatacyjne producentów". I zapewne przez to poprzednie modele po jakimś czasie zmieniały się w drukarki paskowe. Ale winny się nie czuję, jeśli koszt mililitra tuszu w rozwiązaniach producentów oscylował w okolicach sześciu złotych, a mililitra tuszu nieoryginalnego wychodził dziesięciokrotnie mniej przy zamiennych wkładach lub jeszcze wielokrotnie mniej przy uzupełnianiu, to jest to najzwyczajniejsze zdzierstwo. Gdyby ceny oryginałów oscylowały wokół złotówki, dwóch złotych za mililitr od początku - rynek nie wiedziałby, co to zamienny kardridż, chip resetujący, zestaw do napełniania, czy CISS - takie rozwiązania nigdy by się nie pojawiły, bo nie byłyby potrzebne.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 12:59   #1175
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,843
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ty już na wstępie świadomie zapłaciłeś więcej za drukarkę (z dolewkami) to teraz będziesz taniej drukował na oryginałach. Większość ludzi to maszyny proste, ich interesuje tylko cena drukarki w zakupie, a jakieś tusze później to się pokombinuje. No to producenci poszli im na rękę - tania drukara plus deczko na start A za chwilę będzie lament, że drukarka sprytniejsza od nich i nie da się łatwo wyjuchać.

PS A coś mi się wydaje, że u mnie w HP gdzieś w opcjach da się wyłączyć automatyczne upgrady softu ... jak na razie nic do zamienników nie ma. Ale w nowych ponoć coś wymyślili, kwestia czasu jak to ludzie rozpracują.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 15:39   #1176
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
W epsonie tez sie da. Ale ja juz bym Epsona nie kupil, kolejny bedzie brother.
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 19:41   #1177
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Stare stare epsony dobre, nowe nie koniecznie.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 21:05   #1178
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja mam plotery Epsona i złego słowa nie powiem , mam gościa od "czipow' i całego softu który robi mi serwis za grosze . Głowicę da się regenerować . Tusz z chin w cenie wody. Mam też jedna A3 OKI zalana 4x czarny kryjący do folii , też daje radę .
Przez dwa lata miałem Ricoh , to jest dramat cenowy i serwisowy
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2022, 22:46   #1179
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja mam jeszcze epsona 9600, te nowe to katastrofa. Glowica nowa jeszcze do dostania do 9600. mam soft serwisowy do epsona, tyle tylko ze sa stosunkowo wolne sa te starsze epsony.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2022, 11:20   #1180
tosli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.09.2003
Lokalizacja: Kutno
Posty: 11
tosli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jakiś miesiąc temu rozglądałem się za drukarką z CISS i kupiłem Epson EcoTank ET-7750.
Co mnie zaskoczyło? W zestawie były dwa komplety pełnowymiarowych butelek z tuszami oraz dodatkowy pojemnik na zużyty tusz. Na alledrogo zestaw tuszy oryginalnych to koszt 310 - 339 zł. a pojemnik na tusz ok. 130 zł.
Nowy Epson zastąpił Canona IP7250 który po 4 latach użytkowania poddał się bez walki.
tosli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2023, 18:43   #1181
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hej
Mam pytanie z kosmosu, bo taki sprzęt chyba nie istnieje.

Szukam drukarki + skaner :
- a4
- bluetooth koniecznie
- laser
- super gdyby był kolor ale może być mono
- nie musi być szybka - domowe zastosowania
- kompaktowe wymiary ( nie mam określonego wymiaru ale nie może to być pół metrowa krowa jak w punktach xero ) więc im mniejsza tym lepiej

- miło by było gdyby eksploatacja nie kosztowała fortuny

Mile widziane ew uwagi i propozycje
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2023, 19:38   #1182
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,843
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak na szybko w komputroniku, są takie mono (ale tylko HP). Możesz zerknąć na wybór. Poszukać taniej lub gdzieś indziej coś innego. A koszt tonerów to już sobie znajdziesz, ale przy domowym zastosowaniu fortuna to nie będzie (gdzieś zauważyłem, nie wiem do której, ok 160pln/5k stron oryginał hp).
Od siebie dodam - bierz z dupleksem, chyba że świadomie i zdecydowanie wiesz że nie chcesz.
Drukarki do domu i biura - sklep Komputronik.pl
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2023, 21:16   #1183
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zapomniałem dodać,że drukarka ma posiadać łączność bezprzewodowa, więc i wifi jeśli to zwiększy pulę sprzętu do wyboru
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2023, 21:17   #1184
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,843
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No mają. Zajrzałeś tam w ogóle?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2023, 22:13   #1185
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak,zajrzałem ,choć Komputronik nie jest moim faworytem jeśli chodzi o zakup IT.

Co do wyboru to dupy nie urywa ,ale i tak jestem zaskoczony że coś jest ,szkoda że w kompaktowych wymiarach tylko hp
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
drukarka, kupno, zakup drukarki


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.