Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.03.2006, 06:17   #31
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix
Witam!

To fakt... SAV to zupelnie inny produkt, niz NAV, ale jest jedna rzecz, ktora mnie niemilosiernie wku*** w obu... aktualizowanie bazy wirusow.
Automatyczne - raz w tygodniu - w srody
Reczne - prawie codziennie, ale uciazliwe jak cholera
Słabo znasz te produkty...
Domyślnie jest raz w tygodniu, ja tam sobie zmieniałem na raz na dobę.
Godzinę zresztą też zmieniłem...
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.03.2006, 07:17   #32
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,462
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
http://www.free-av.com/

Tego używam.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 07:25   #33
**mondeo**
*Dziadziuś*
 
Avatar użytkownika **mondeo**
 
Data rejestracji: 27.10.2005
Lokalizacja: podlasie
Posty: 641
**mondeo** zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek
od roku bawie sie Kaspersky'im, ktory musze przyznac wreszcie przypadl mi do gustu (wczesniejsze wersje do mnie nie przemawialy), polecam z czystym sumieniem..
pozdro
podpisuję się pod tym
a tu link Kasppersky pl.
__________________
Stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
**mondeo** jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 08:55   #34
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Od siebie moge powiedzieć że i NOD32 i Kaspersky są dla mnie chyba najlepszymi produktami. Aktualizują się często, fakt że NOD32 jest bardziej wydajny (mniej pamięci, szybciej skanuje) ale Kaspersky znajdzie najmniejszego wira przez co jest wolniejszy.
Wybor nalezy do Ciebie, najlepiej przetestuj oba...
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 11:34   #35
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

esem nie znam slabo tylko co z tego, ze sobie zmienisz raz na dobe czy raz na godzine, skoro aktualizacja w Autoupdate pojawia sie tylko w srode!
Sprawdz sobie dokladnie na stronie Symantec'a - zobaczysz wyraznie, ze dostepne aktualizacje dla Autoupdate sa raz na tydzien - wlasnie w srode.
Reczne aktyalizacje praktycznie raz dziennie.
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 12:30   #36
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Mysle ze do uzytku domowego nie warto placic za antywira. Wystarczy darmowy AVG lub AntivirPE. Oba te antywirusy trzymaja wysoki poziom, niczym (badz niewiele) ustepujacy programom komercyjnym (w sumie to sa to darmowe wersje programow komercyjnych).
Gadasz głupoty! Darmowe programy AV nie potrafią wykrywać tylu wirusów co np. płatny Kaspersky 5 Pro. Po ustawieniu "baz nadmiarowych" w KAV potrafi na chwilę obecna wykrywać 181 796 szkodliwych aplikacji [ wirusy, robaki netowe, trojany itp].

Z opinią że żaden AV nie zastąpi rozsądku to sie zgadzam. U mnie nie jest wyłączona autoochrona bo komputera używam z głową, a kompa skanuje wtedy kiedy mi potrzeba.

Do kompletnej ochrony kompa polecam użyc: Kaspersky AV + Agnitum Outpost Firewall + Głowa + Prazeglądarka inna niż IE.

P.S. Po co tworzyć kolejny temat o antyvirusach ? Nie łatwiej dopisać się do istniejącego.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 14:46   #37
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix
Witam!

esem nie znam slabo tylko co z tego, ze sobie zmienisz raz na dobe czy raz na godzine, skoro aktualizacja w Autoupdate pojawia sie tylko w srode!
Sprawdz sobie dokladnie na stronie Symantec'a - zobaczysz wyraznie, ze dostepne aktualizacje dla Autoupdate sa raz na tydzien - wlasnie w srode.
Reczne aktyalizacje praktycznie raz dziennie.
Coś nie tak...
Codziennie sam mi pobiera nową bazę...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
jaki antywirus?-clipboard-1.jpg  
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 15:01   #38
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

A pobiera? Bo te, ze masz tak ustawione i da sie ustawic - to jedno, a to, ze Symantek udostepnia raz na tydzien - to drugie.
Sprawdz, czy codziennie masz nowa baze, bo cos mi sie zdaje, ze tylkow srody masz nowa.
Autoupdate owszem sprawdza Ci codzinnie, czy jest dostepna nowa, ale widzi ja tylko w srody.
Sprawdz to.
Jesli istotnie pobiera codziennie to bardzo sie ciesze z tego powodu i zwracam honor.

-EDIT-
Widze, ze maja nowy layout na stronie moze faktycznie sie poprawili
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 15:06   #39
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix
Witam!

A pobiera? Bo te, ze masz tak ustawione i da sie ustawic - to jedno, a to, ze Symantek udostepnia raz na tydzien - to drugie.
Sprawdz, czy codziennie masz nowa baze, bo cos mi sie zdaje, ze tylkow srody masz nowa.
Autoupdate owszem sprawdza Ci codzinnie, czy jest dostepna nowa, ale widzi ja tylko w srody.
Sprawdz to.
Jesli istotnie pobiera codziennie to bardzo sie ciesze z tego powodu i zwracam honor.

-EDIT-
Widze, ze maja nowy layout na stronie moze faktycznie sie poprawili
Co dziennie mi sprawdza - o zadanej przeze mnie godzinie.
I oczywiście ściąga - jak jest nowa baza. Niestety, nie ma codziennie nowej bazy... Z moich obesrwacji wynika, że nowe bazy są 5, rzadziej 6x w tygodniu.
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 15:16   #40
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

No to spoko, to juz cos, zwazywszy, ze skutecznoscia SAV dorownuje prawie Kaspersky'emu
Akurat teraz na jednym z Windowsow uzywam F-Secure, a na tym zadnego, bo mam tylko zainstalowana Opere i Skype'a
Firewalla nie potrzebuje, bo mam sprzetowy, a nad wszystkimi procesami panuje. Poczty nie otwieram, spamu nie dostaje - mam GMail
Nie laze po tzw "stronach", bo mam kilka sprawdzonych i tam zagladam.

Ogolnie czuje sie bezpieczenie na tyle, ze na tym Windowsie powylaczalem wszystkie zabezpiecznia i ciesze sie genialnie szybka praca (zadnych dodatkowych programow procz Java Sun, Opera, Skype)
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 15:17   #41
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix
Witam!

To fakt... SAV to zupelnie inny produkt, niz NAV, ale jest jedna rzecz, ktora mnie niemilosiernie wku*** w obu... aktualizowanie bazy wirusow.
Automatyczne - raz w tygodniu - w srody
Reczne - prawie codziennie, ale uciazliwe jak cholera

AV powinien byc taki, ze instalujesz i zapominasz, ze go masz a on zawsze jest zaktualizowany i gotowy do akcji.
To ciekawe, bo ja mam aktualnie bazę wirusów z wczoraj, a wczoraj to chyba był piątek, a nie środa
P.S. Baza została pobrana przez Live Update automatycznie
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 15:57   #42
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

zene_k czytaj caly temat, dowiesz sie, ze ten problem juz rozwiazalismy i esem potwierdzil poprawne pobieranie bazy wirusow.
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 20:13   #43
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Czy ktoś używa programu AntiVirenKit 2006 ? Jeżeli tak to niech się wypowie o skuteczności skanowania.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 20:18   #44
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
Czy ktoś używa programu AntiVirenKit 2006 ? Jeżeli tak to niech się wypowie o skuteczności skanowania.
Ja używałem zamula system ...
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 21:46   #45
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez esem
Żaden AV nie zastąpi zdrowego rozsądku...
Jak używasz głowy zgodnie z instrukcją obsługi to tak naprawdę AV nie ma znaczenia = każdy jest dobry...
Dużo w tym racji - choć nie do końca. Nie jest tak, że jak się myśli i nie wchodzi tam gdzie nie trzeba - to można nie mieć antywirusa itd.
W dzisiejszych czasach, niestety można złapać "śmieci" chociażby z pocztą, czy pobierając pliki itd. Oczywiście są miejsca mniej lub bardziej niebezpieczne - pamiętam, jak kiedyś znajomy poprosił mnie, bym mu zobaczył co się dzieje z komputerem - poszedłem, a ponieważ nie miał nic z AV zainstalowanego - zainstalowałem jakiś z gazety, ściągnałem bazę, puściłem skaner i ... nie mogłem uwierzyć - chyba ponad 150 różnych trojanów, kilka wirusów itd.
Z tym, że większość podczepionych do stron XXX

Z tego co widzę, to dużo osób poleca programy darmowe - czytałem jednak, nie są one tak bardzo skuteczne - chyba lepiej rozejrzeć się za płatnymi aplikacjami, dostępnymi np. w gazetach z licencjami na kilka miesięcy - np. Arcavir czy też NOD32 (choć nie wiem czy jest nadal w KŚ ??) itd.
Oczywiście to tylko moja opinia ...

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 11.03.2006 o godz. 21:49
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.