Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.03.2012, 12:00   #1
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Wydajnościowo jest to coś jak Phenom II, ale siłą tych układów jest zintegrowany Radeon (w końcu to APU). Praktycznie każda gra będzie działać na A8 lepiej niż na i7 2600K (z integrą).
W dodatku do A4/A6/A8 możesz dołożyć odpowiedniego zewnątrznego Radeona i wtedy działa z itegrą w procesorze w trybie CrossFire, więc nic się nie marnuje.
Do Intela musisz natomiast kupić specjalną płytę obsługującą wbudowaną grafikę i wtedy rezygnujesz z overclockingu, a A8 kręci się na ~3.8Ghz.

Także Intel bedzie pewnie lepszy do prac biurowych (mniej prądu) ale wydajnościowo AMD moim zdaniem górą.
Biorąc pod uwagę że jest tam wbudowany Radeon HD6550, który normalnie sam ma TDP~50W to TDP 100W na całość nie wygląda tak źle.
Najnowszy czterordzeniowy A8 3870 kosztuje ok 520zł, i3 z dwoma rdzeniami i którego nie da się podkręcać ok 450zł.
do oc pewnie ten amd bardziej się nadaje ale miałem na myśli zastosowania o jakie chodzi smartkowi, który napisał:
"można już za 1500 zł skleić coś, co mi do filmów i prac biurowych wystarczy w 100%, a będzie nawet sporo wydajniejsze niż c2d 2,0ghz w obecnym lapku :-)."

Poza tym takiego G840 można wsadzić już w itx gdzie o oc nie ma mowy (w mini-atx raczej też),
bo chłodzenie się nie zmieści i tu już amd apu przegrywa pod względem wydajności do zostosowań htpc/biurowych,
bo jest bardziej prądożerny, wydziela więcej ciepła i jest słabszy.

Ostatnio sam wymieniłem swojego E6750 na mobo z P35 na celerona G530 na mobo H61, a koszt takiej przesiadki wyniósł mnie ~ZERO zł
i jestem zadowolony z jego wydajności bez kręcenia nie wspominając o zaletach o których pisałem wcześniej.
Polecam TU WIĘCEJ O G530
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Płyta I Sempron A Do O/c ?jaka I Jaki ?? adbok Off topic 14 16.02.2005 22:33
Jaki monitor Dawid Partyka - Koli Off topic 19 22.04.2003 17:30
plyty 800 i gloopie nero zinger Napędy optyczne CD 4 04.06.2002 07:50
Jaki program jest najlepszy do nagrywania 800 -setek? Johnu Napędy optyczne CD 1 01.02.2002 21:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.