Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jaki monitor LCD ? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jaki-monitor-lcd-62891/)

ed hunter 27.02.2006 22:28

panowie - wy wszyscy macie starocie.

liczy się sprzęt z tego roku :> :P

ro29 27.02.2006 22:58

Cytat:

Napisany przez ed hunter
panowie - wy wszyscy macie starocie.

liczy się sprzęt z tego roku :> :P

No tak - mój Daewoo CRT rocznik 1999 - to prawie zabytek :D Ale o dziwo - sprawuje się lepiej niż niejeden bardziej markowy w takim wieku - albo i młodszy ;)

Wiesz @ed hunter - jakby tak patrzeć, to powinniśmy co 2 lata wymienić cały komputer, co 3 monitor, samochód po 5-6 latach to złom, pralka i lodówka to max 8-10 itd. - niedługo wyjdzie, że trzeba by zarabiać i mieć pieniądze tylko na wymiany tych sprzętów ;)

Pozdrawiam
ro29

Smartek 27.02.2006 23:12

Cytat:

Napisany przez ro29
@Smartek - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek ?

@ro29 - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciagnales wniosek, ze to co wczesniej napisalem bylo "na serio"? chyba ";-)" nie zauwazyles? :)
pozdro ;)

andrzejj9 27.02.2006 23:19

Cytat:

Napisany przez ro29
O to mi chodziło @andrzejj9 :spoko: - jak będę miał chwilę, to coś poszukam - ciekaw jestem czy dotyczy to tylko droższych modeli, czy też tych przeciętnych.

Tu akurat kieruję się już recenzjami, ale z nich wynika, że i modele po 1000-1200 złotych (i oczywiście w górę) potrafią być bardzo dobre pod tym względem. Jak przy wyborze każdego sprzętu - trzeba po prostu trochę poszukać.

ro29 28.02.2006 00:44

Cytat:

Napisany przez Smartek
@ro29 - bez urazy - ale na jakiej podstawie wyciagnales wniosek, ze to co wczesniej napisalem bylo "na serio"? chyba ";-)" nie zauwazyles? :)
pozdro ;)

Zauważyłem, ale nie jestem za dobry w emotikontach znakowych ;)

Ale ogólnie :spoko:

ro29

Kris 28.02.2006 07:11

Cytat:

Napisany przez ro29
No tak - mój Daewoo CRT rocznik 1999 - to prawie zabytek :D Ale o dziwo - sprawuje się lepiej niż niejeden bardziej markowy w takim wieku - albo i młodszy ;) (...)

A z jakimi markami go porównujesz?
Przesiądź się na coś lepszego - np. Iiyamę 19" CRT i zobaczysz co to różnica. Nie oglądaj u kogoś/w sklepie, tylko usiądź i popracuj. Wiem, bo miałem Daewoo z tego rocznika i mówiłem podobnie dopóki nie zamieniłem na Iiyamę. :serdusz:

Natomiast dalsza różnica między LCD a CRT to, moim zdaniem, nie kwestia rozdzielczości, ale brak migotania oraz ostrość! :spoko: Mi się wzrok mniej męczy jak siedzę przy LCDku.

ro29 01.03.2006 01:28

Witam !
Cytat:

Napisany przez Kristoferros
A z jakimi markami go porównujesz?
Przesiądź się na coś lepszego - np. Iiyamę 19" CRT i zobaczysz co to różnica. Nie oglądaj u kogoś/w sklepie, tylko usiądź i popracuj. Wiem, bo miałem Daewoo z tego rocznika i mówiłem podobnie dopóki nie zamieniłem na Iiyamę. :serdusz:

Natomiast dalsza różnica między LCD a CRT to, moim zdaniem, nie kwestia rozdzielczości, ale brak migotania oraz ostrość! :spoko: Mi się wzrok mniej męczy jak siedzę przy LCDku.

Wiesz - ja nie twierdzę, że ten mój CRT to jakiś ideał - po prostu uważam, że jak na swój wiek i fakt, że nie jest jakiś przesadnie markowy - trzyma się naprawdę nieźle. A co do porównań - to miałem okazję porównać jego, do będących w podobnym wieku i tej samej wielkości - jakiś Hyunday, Daytek - i mój wypadał zdecydowanie lepiej. Nawet w porównaniu z nowym LG 15" (jak później sprawdziłem miał gorsze paramentry niż mój ;) ) - było gorzej. Natomiast w porównaniu z 17" NEC, LG czy Philips (nie pamiętam modeli - raczej te z dolnej półki) - to powiedziałbym, że ich plusem była wielkość - natomiast jakoś porównywalna z moim.
Natomiast miałem też okazję korzystać z Sony CRT 17" (Flatron) - i mimo iż siedziałem przed nim tylko kilka razy (i to zdecydowanie krócej niż przed wymienionymi chociażby Philips czy NEC) - to jego jakoś była dla mnie powalająca :spoko:

I zgadzam się z Tobą, że np. taka dobra Iiyamę z płaskim ekranem na pewno jest lepsza od mojego Daewoo ;)
A co do wzroku - to na pewno plus LCD - aczkolwiek ja jeszcze tego nie miałem okazji sprawdzić. A co do CRT - dużo zależy od przyzwyczajenia i oczywiście parametrów - odświeżanie 75 Hz lub mniej to dla mnie masakra (jak już wspominałem kiedyś, siedziałem raz pół godziny przed monitorem z chyba @60 Hz - i czułem to przez następne kilka godzin ...)

Pozdrawiam
ro29

Raus 28.04.2006 22:18

Witam! Po weekendzie majowym mam sobie zamiar sprawić monitorek LCD `17. O ile w temacie nagrywanie CD/DVD całkiem sobie radze to w monitorach jestem już zupełnie zielony:P Nie chce was dręczyć pytaniami który najlepszy bo oferata rynkowa jest dość spora, a każdy i tak zachwalałby coś innego. Wybór w zasadzie sprowadza się do dwóch modeli, a mianowicie:

Philips 170B6CS ( opis TUTAJ )

lub

BenQ FP71E+ ( opis TUTAJ )

Philipsa miałbym za 1070zł, a BenQ za 1000zł (obie ceny z wliczonymi kosztami przesyłki)

A więc który z tych dwóch modeli lepiej wybrać???
Może ktoś z Was posiady któryś z tych monitorków i może coś o nim powiedzieć.

Aha - monitor głownie będzie służył do: przeglądania netu (85% czasu), oglądanie filmów (raczej divx bo do DVD mam kino Domowe - 10% czasu) no i czasem może w coś zagram - czyli te 5% czasu:P ale zapodałem statystyki:>

AleX69 28.04.2006 23:48

tylko matryca MVA ... reszta to smietnik

MaciejT 28.04.2006 23:58

Cytat:

Napisany przez AleX69
tylko matryca MVA ... reszta to smietnik

... i PVA, a reszta...

... sie zgadza

Raus 29.04.2006 00:11

Cytat:

Napisany przez MaciejT
... i PVA, a reszta...

... sie zgadza

eee Panowie, a może jaśniej:\ Mówiłem że jestem zielony:ysz: Czyli że żaden z tych nie jest za dobry?? To w takim razie co do 1000zł?

AleX69 29.04.2006 00:15

Cytat:

Napisany przez Raus
eee Panowie, a może jaśniej:\ Mówiłem że jestem zielony:ysz: Czyli że żaden z tych nie jest za dobry?? To w takim razie co do 1000zł?

moze inaczej ... wszystko juz napisali na Forum MVA

lepij dozbieraj lub wez na raty ... pocztraj a dowiesz sie wiecej


na forum z cd-r nie dowiesz sie duzo o matrycach lcd :D

czytac, czytac, czytac ... by nie robic bleuf

andreg 29.04.2006 00:23

S-IPS,mam Neca na niej,ale cena to koszmar jak na nasze warunki.Do tysiąca to chyba nie ma nic godnego uwagi,ale jak napisał na MVA.PL jest wszystko co chcesz wiedzieć,a boisz się zapytać,parafrazująć W.Allena.

batara 29.04.2006 22:41

Ja chcę już ostatni raz prosić o poradę - tym razem monitora. Co do 1100zl kupić korzystniej. Belinea 101727 (matryca TV, 700:1, 320cd, 17'' - w skrócie) czy AG Neovo F419 (500:1, 250cd, 19'', matryca Premium MVA). Cena podobna (100zl róznicy) a mimo trochę słabszych parametrów AG jest 19'' calowym monitorem na dużo lepszej matrycy (jest jednak starszy). Który z nich jest lepszym rozwiązaniem wyłącznie do: przeglądania internetu, oglądania filmów, edytowania tekstów?
Proszę o odpowiedź.

mgit 29.04.2006 22:48

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez ro29
(...)
A co do wzroku - to na pewno plus LCD - aczkolwiek ja jeszcze tego nie miałem okazji sprawdzić. A co do CRT - dużo zależy od przyzwyczajenia i oczywiście parametrów - odświeżanie 75 Hz lub mniej to dla mnie masakra (jak już wspominałem kiedyś, siedziałem raz pół godziny przed monitorem z chyba @60 Hz - i czułem to przez następne kilka godzin ...)
(...)

kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie) :taktak:

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają :) :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.