Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Jaki monitor LCD ? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/jaki-monitor-lcd-62891/)

Smartek 05.11.2007 20:58

@Ed, ale ja si***281; o Twoje oczy martwi***281;.
Znaczy jestem lepszy ni***380; c***243;rka?
Taki syn to skarb!

Nie licz***261;c tego, ***380;e musia***322;by***347; si***281; na mnie drze***263; za wieczny ba***322;agan.
I lenistwo ;-).

Hm. Jestem na 99,9% pewien, ***380;e nie wiesz o 99,9% wybrykach Twojej c***243;rki.
Ahh, ta dzisiejsza m***322;odzie***380;.. ;-)

@Jou - Dzisiaj mamy do siebie "szcz***281;***347;cie" ;-D.

A ***380;eby nie by***322;o nie na temat - mo***380;e kto***347; chce LG 15" LCD? ;-)

Ormianin 06.11.2007 07:03

Cytat:

Napisany przez AleX69 (Post 854373)
czy ja wiem ... nie gralem na lcd ktore smuzyly :]
ale jesli masz na mysli takie smuzenie jak kiedys na laptopach <- to nie smuzy
[...]

ten gateway bazuje na modelu samsunga 215TW
http://prad.de/en/monitore/buyers-guide/price21.html

ale pozbawiony jest input-lag'a ktory denerwowal uzytkownikow samsunga

Niestety input laga posiada, tak samo jak samsung 215TW, o czym mozna przekonac sie czytajac odpowiednie fora na ten temat m.in. mva.pl u mnie input lag jest ja poziomie prawie 67~112 ms
inna okropna kwestia gatewaya jaka przytrafia sie "nowym" modelom, o jakiej moze nie wiedziec kupujacy (np. ten przesiadajacy sie z CRT na pierwszy LCD) to zwalone swietlowki dajace zbyt mala jasnosc lub kiepski kontrast (obraz wyglada jak mydlo - jak w starym CRT), wyglada to bardzo niewinnie, matryca jest ok, obudowa tez ok, wejscia dzialaja jak trzeba, a z obrazem jest cos nie tak, czesto tez nie dziala lub pada wejscie DVI,...
coz po prostu trzeba miec swiadomosc tego, ze te monitory sa do konca niepelnosprawne, czyli takie, ktore albo nie przeszly norm jakosci i zostaly usuniete ze sprzedazy, lub takie, ktore mialy jakis defekt produkcji i rowniez poszly do "smietnika", lub calkowicie zespute egzemplarze, nie przecze ze nie udaje sie wyrwac dobrego dobrze dzialajacego egzemplarza, ale trzeba miec naprawde szczescie jak Alex, ja wygrzebalem 3 i ten obecny moj tez nie jest zbyt idealny... moi przyjaciele grzebia do dzis, lub wygrzebali po 4-5 razie, te ichniejsze monitory rowniez dalekie sa od oryginalu, ale sa po prostu do zaakceptowania. Zaden z "Gatk***243;w" a widzialem ich okolo 15 sztuk, nie dorownywal wzorcowemu Samsungowi 215TW i moja uwaga jest taka, kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje... na obecna chwile kupilbym po prostu tego samsunga niz gatewaya, mimo ze te pare stowek jest drozszy.

Zupelnie inna sprawa, ktora mnie bardzo niepokoi to fakt samej sprzedazy przedmiotow, ktore w jednym kraju mialy trafic do smietnika, a w drugim "biedniejszym" utylizuje sie je w postaci sprzedazy jak pelnowartosciowe modele, za wygorowane pieniadze, ktos po prostu robi interes na ludzkiej naiwnosci oraz szumnych haslach doskonalej elektroniki, ludzie! nie dajcie sie oszukac, te gatewaye powinny kosztowac jak juz cos w granicach max. 200 zl, przeciez to sa amerykanskie smieci, za ktore oni musieliby zaplacic przy utylizacji, tymczasem my za to placimy

sobrus 06.11.2007 07:10

Ja wolalbym co***347; mniejszego ale od pewnego producenta niz wi***281;kszego gatewaya. Nie lubi***281; p***322;aci***263; aby grzeba***263; w czyim***347; ***347;mietniku :szczerb:
Tyle co sie nas***322;ucha***322;em o tych monitorach... nie wiem czy jest chocia***380; jedna rzecz na kt***243;r***261; kto***347; by nie narzeka***322;.

AleX69 06.11.2007 07:29

Cytat:

Napisany przez Ormianin (Post 854588)
Niestety input laga posiada, tak samo jak samsung 215TW, o czym mozna przekonac sie czytajac odpowiednie fora na ten temat m.in. mva.pl u mnie input lag jest ja poziomie prawie 67~112 ms
inna okropna kwestia gatewaya jaka przytrafia sie "nowym" modelom, o jakiej moze nie wiedziec kupujacy (np. ten przesiadajacy sie z CRT na pierwszy LCD) to zwalone swietlowki dajace zbyt mala jasnosc lub kiepski kontrast (obraz wyglada jak mydlo - jak w starym CRT), wyglada to bardzo niewinnie, matryca jest ok, obudowa tez ok, wejscia dzialaja jak trzeba, a z obrazem jest cos nie tak, czesto tez nie dziala lub pada wejscie DVI,...
coz po prostu trzeba miec swiadomosc tego, ze te monitory sa do konca niepelnosprawne, czyli takie, ktore albo nie przeszly norm jakosci i zostaly usuniete ze sprzedazy, lub takie, ktore mialy jakis defekt produkcji i rowniez poszly do "smietnika", lub calkowicie zespute egzemplarze, nie przecze ze nie udaje sie wyrwac dobrego dobrze dzialajacego egzemplarza, ale trzeba miec naprawde szczescie jak Alex, ja wygrzebalem 3 i ten obecny moj tez nie jest zbyt idealny... moi przyjaciele grzebia do dzis, lub wygrzebali po 4-5 razie, te ichniejsze monitory rowniez dalekie sa od oryginalu, ale sa po prostu do zaakceptowania. Zaden z "Gatk***243;w" a widzialem ich okolo 15 sztuk, nie dorownywal wzorcowemu Samsungowi 215TW i moja uwaga jest taka, kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje... na obecna chwile kupilbym po prostu tego samsunga niz gatewaya, mimo ze te pare stowek jest drozszy.

Zupelnie inna sprawa, ktora mnie bardzo niepokoi to fakt samej sprzedazy przedmiotow, ktore w jednym kraju mialy trafic do smietnika, a w drugim "biedniejszym" utylizuje sie je w postaci sprzedazy jak pelnowartosciowe modele, za wygorowane pieniadze, ktos po prostu robi interes na ludzkiej naiwnosci oraz szumnych haslach doskonalej elektroniki, ludzie! nie dajcie sie oszukac, te gatewaye powinny kosztowac jak juz cos w granicach max. 200 zl, przeciez to sa amerykanskie smieci, za ktore oni musieliby zaplacic przy utylizacji, tymczasem my za to placimy




smietnik? zwalone swietlowki? kiepski kontrast? z obrazem jest cos nie tak?
czesto tez nie dziala lub pada wejscie DVI ...?!
rany cos ty kupil?! :O

jednak jestes strasznie roz***380;alony na ten zakup - poprostu nastepnym razem nie kupuj od kolesi
ktorzy handluja naprawianymi/uzywanymi monitorami


nie wiem Ormianin@ od kogo kupowales ale nie strasz tym gateway'em
nie pisz tu o szczesciu lecz o wlasnej naiwnosci ...

imput-lag prawdopodobnie jest taki sam jak u samsunga ... przeciez to taki sam model
wiec poprawienie go przez gateway'a - wiec po glebszym zastanowieniu - nie wydaje mi sie
a na forum mva.pl za duzo sie nie pisze o input-lag'u tego modelu wiecej jest o samsungu
http://pl.youtube.com/watch?v=02HLk2SKm-4

z drugiej strony to ten input-lag jest widoczny przy porownaniu LCD z CRT
ale chyba wynika to z technologi matrycy S-PVA
w codziennym uzytkowaniu taki lag jest kompletnie nie odczuwalny
to tak jak by sie czepic czarnego - ktory nigdy nie bedzie taki jak w crt

co do jakosci z przesiadki z CRT ... bardzo pozytwne - to na swoim starym samsungu 975MB

a co do 215TW <- ten panel nie jest wart 1800,-

juz pisalem ze te monitory z kwestji drogiej utylizacji - wycofania starego modelu - znalazly sie w polsce
ktos dorobil teorie ze to odrzuty ...

ja bez zastanowienia kupil bym taki trzeci jak by mi byl potrzebny ... dwa na razie starcza :]

! edit
moze jak bys zaplacil 1199,- to by ci wszystko dzialalo :]

Ormianin 06.11.2007 10:37

Cytat:

Napisany przez AleX69 (Post 854601)
smietnik? zwalone swietlowki? kiepski kontrast? z obrazem jest cos nie tak?
czesto tez nie dziala lub pada wejscie DVI ...?!
rany cos ty kupil?! :O[...]
moze jak bys zaplacil 1199,- to by ci wszystko dzialalo :]

Alez Alex, konczymy ten temat, do smieci z USA mnie nikt nie przekona, ciesze sie ze Tobie trafily sie te bez wad

Co Ty wogole piszesz chlopie - drogie koszty utylizacja w USA = dobry tanszy produkt w Polsce, znaczy tam odpad a tutaj super sprzet?

Caly czas podkreslam ze mam go w domu, 3 model byl do zaakaceptowania, znam historie tego modelu, i osobiscie widzialem kazdy z 15 egzemplarzy wsrod swoich znajomych probujacych zdobyc ta najlepsza na swiecie matryce S-PVA, niektorzy zdazyli sie juz w tym ostro pogubuc, najstarszy "zawodnik" wsrod nich ubzdural sobie ze trafi na ten porzadny, byl nawet z wizyta w Sulejowku, to jego 10 monitor G. 2185...

widzialem jeszcze takie mikrofalowki, lodowki, pralki i telewizory (ze wzgledu na drogie koszty utylizacji trafily do Polski)

To ja dalem 950 zl, a cena oficjala byla 1250 zl, bo taka jest marza na ten monitor, powiedzmy ze ja mialem go z pod lady... zreszta dlugo u mnie nie pogosci, bo dwa monitory mi obecnie nie sa potrzebne i wole jeden 24 calowy

jak ktos interesuje sie odpadkami z USA, to wlasnie pojawil sie model 24 calowy na S-PVA Gateway 2485W, sa tez laptopy tego producenta w Polsce, rowniez sprawne inaczej, ale wszystko da sie zaakcpetowac, najwazniejsza jest dobra cena.

mgit 06.11.2007 10:53

A ja si***281; martwi***322;em 1 bad piskelem w samsungu, jak to czytam to si***281; ciesz***281; ***380;e jednak mam samsunga :D a nie G........ :D

Reetou 06.11.2007 12:20

:)

Te***380; si***281; swego czasu pyta***322;em w tym temacie o tego Gateway'a... Nie uzyska***322;em jakiej***347; jednoznacznej odpowiedzi, wi***281;c przetrzepa***322;em inet... I znalaz***322;em same nieprzychylne opinie - a to nie dzia***322;a dvi, a to leci matryca, a to smu***380;y, piszczy, dr***380;y. Nie wiem, mo***380;e jest co***347; w fakcie, ***380;e jak ludzie maj***261; co***347; dobrego, to si***281; nie rozpisuj***261; po sieci, a jak co***347; nie tak, to opinii pe***322;no...

@Alex - jako jeden z nielicznych piszesz dobrze o tym sprz***281;cie... Wi***281;kszo***347;***263; na niego narzeka... I sprzedaje jako uszkodzone na Allegro :D

Nie wiem, sam produkt mi si***281; podoba ze specyfikacji (ta matryca, te z***322;***261;cza itp), ale jak czytam te opinie, to wydaje mi si***281;, ***380;e nie tylko nie zaoszcz***281;dz***281; 600 z***322; (do Samsunga), a jeszcze wyrzuc***281; w b***322;oto 1200z***322;... Przebiera***263; 4-5 monitor***243;w, ***380;eby trafi***263; dzia***322;aj***261;cy? To dziwne troch***281;...

Zelea 06.11.2007 12:32

wszystkim Wam sie wydaje ze @Alex jest jedyna zadowolona osoba z tego monitora... otoz to nie prawda...

pomijajac moja osoba juz poznalem w swoim srodowisku kolo 10 osob i wszyscy zadowoleni tak jak ja... i wszyscy kupowali w komputroniku...

Ormianin 06.11.2007 13:02

Cytat:

Napisany przez Zelea (Post 854717)
wszystkim Wam sie wydaje ze @Alex jest jedyna zadowolona osoba z tego monitora... otoz to nie prawda...

pomijajac moja osoba juz poznalem w swoim srodowisku kolo 10 osob i wszyscy zadowoleni tak jak ja... i wszyscy kupowali w komputroniku...

Niewykluczone ze w komputroniku przebieraja juz na starcie od dystrybutora i dokonuja jakiejs selekcji, moze stad sa te lepsze modele ale czy idelane? Znam taki przypadek jak to jeden z moich kolegow po dlugiej namowie i wykladach przez przyjaciol, jaka to jest fantastyczna matryca S-PVA w G. kupil tego gatewaya, zmieniajac swojego statego 14-calowego CRT, chwalil go za kazdym razem jak mnie spotkal, az sie do niego wybralem pewnego razu aby zobaczyc na jaka sztuke trafil... niestety zobaczylem kiepski kontrast i ciemny obraz, mimo rozjasnienia ma 100% nie bylo poprawy jakosci, nie chcialem go utwierdzac w przekonaniu ze jest cos nie tak, chlopak byl zadowolony i uwazal ze tak ma byc... szkoda tylko ze pozniej zobaczyl jak dziala samsung 215TW i zaczela sie lawinowa wymiana model za modelem... dzis kupi***322; sobie tak jak ja 2232BW i jest zadowolony

loki7777 06.11.2007 21:34

i anwet tanszy niz GW

AleX69 07.11.2007 07:20

samsung 2232BW - nie wiem co tu do podniety 22" z kontrastem 1000, katy na 170 na TN
ciekawe czy jest tak zaglerka z seria i matrycami podobna do 226BW
pewnie do tego dojdzie jeszcze super gwarancja samsunga na pixele i sub'pixele
zadna rewelacja ... :]

nowa matryca TN III jest szybka ale nigdy to nie bedzie jakosciowo to co reprezentuje soba matryca PVA/MVA/IPS ||
zycie :fiu:

Ormianin 07.11.2007 08:00

A mi sie podoba i w sumie mam na oku pewien interesujacy model DAEWOO Ekran TFT 24" wide LCD24KAL (5 ms) - funkcja Pivot jest na matrycy Samsunga S-PVA i kosztuje okolo 1900 zl, duzo funkcji i doskonala matryca, dane techniczne tutaj

boje sie troche firmy Deawoo, ale moze warto zaryzykowac, w tej cenie nie ma lepszego 24 calowca

sobrus 07.11.2007 08:07

mam w domu wypasione TN z 2006 roku (L1770H) i Benq FG93GP na MVA. Oba pod***322;***261;czone przez DVI.
K***261;ty w MVA s***261; du***380;o lepsze ale je***380;eli chodzi o jako***347;***263; obrazu to nie oszukujmy si***281; jest troszk***281; lepiej ale nie ma rewelacji (nawet je***347;li chodzi o czer***324;). Przej***347;cia na MVA opr***243;cz k***261;t***243;w w og***243;le nie odczu***322;em. Kolor***243;w te***380; wi***281;cej nie widze mimo pr***243;b z gradientami w GIMPie.

Z reszt***261; czego tu sie spodziewa***263; - LG kosztowa***322;o 1300z***322; za 17'' a Benq - 1000z***322; za 19''. My***347;le wi***281;c ***380;e TNIII s***261; przynajmniej wystarczaj***261;ce.

Za to smu***380;enie na LG jest wyra***378;nie mniejsze (tzn na Benq widze je na jednej (tylko) mapie w CSS [de_prodigy] a na LG nigdy). No i w benq odczuwam jednak brak f-engine :(.

Przy czym nale***380;y zauwa***380;y***263; ***380;e ten LG zosta***322; kupiony w czerwcu 2006 wi***281;c raczej na TNIII nie jest.

Ormianin 07.11.2007 09:10

Tak, rzeczywiscie TNIII mocno sie rozwinelo, w stosunku do swoich starszych braci, katy znacznie sie polepszyly, obraz stal sie przyjazny rownie podobnie jak PVA, obecnie dkla mnie do zaakceptowania sa monitory na matrycach TNIII i xVA (przy czym ja preferuje PVA), natomiast nieporozumieniem dla mnie sa matryce IPS, gdzie sa lepsze katy od TN, ale za to czern ma kolor fioletowy, a przy tym cena tych monitorow jest z kosmosu

loki7777 07.11.2007 09:50

Dobra to ja polece znowu, jakis monitor taki 19" do ok 800-900 zl, w miare tani ale dobry:) Matryca tez jakas nowsza i dobrze by bylo aby byl panoramiczny i w miare niski czas reakcji <5ms, zapewne cos z benq, ale ktory model dokladnie. GW nie chce. Dobrze jakby byl dostepny w proline lub komputroniku:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.