Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.05.2009, 23:20   #106
rybitwa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2009
Posty: 3
rybitwa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po wymianie 4 sztuk pokazuje tak jak przed, czyli dwa tusze na czerwono z krzyżykiem, a kolejne dwa z komunikatem o kończącym się atramencie. Również po otwarciu pokrywy dwa migają wolniej, a dwa szybciej.
rybitwa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.05.2009, 23:04   #107
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie jestem pewien czy w nowych modelach jest tak samo, ale po wciśnięciu polecenia drukowania powinny wyskakiwać komunikaty na ekranie monitora o tym, że skończył się tusz i czy na pewno chcesz dalej drukować. Powinieneś cały czas potwierdzać "TAK" i w kolejnych komunikatach pojawić powinna się informacja o wyłączeniu sczytywania poziomu tuszu, przez przytrzymanie klawisza wysuwu papieru ok 5sek.
Jeśli wyłączysz sczytywanie poziomu tuszu diody na chipie zgasną. Co jakiś czas trzeba otwierać pokrywę i kontrolować ilość atramentu w wkładach.

Mam nadzieję, że nowe modele mają tą samą zasadę wymiany wkładów na zamienniki jak w poprzednich modelach MP510, IP4200, IP4500.

Pozdrawiam
__________________
Poświęcaj czas ludziom, którzy są w Twoim życiu najważniejsi.
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2009, 11:14   #108
edi333
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.09.2009
Posty: 1
edi333 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Mam pytanie do użytkowników SkyHorsów do drukarek typu np.IP4200, IP4500.
Czy chipy w tych kartridżach trzeba resetować reseterem czy one same się resetują po wymianie zbiorniczka w ramce?
Pozdr
edi333 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.10.2009, 23:26   #109
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez edi333 Podgląd Wiadomości
Witam
Mam pytanie do użytkowników SkyHorsów do drukarek typu np.IP4200, IP4500.
Czy chipy w tych kartridżach trzeba resetować reseterem czy one same się resetują po wymianie zbiorniczka w ramce?
Pozdr
Same to na pewno się nie resetują - bo jak ?
Zresztą różnica w cenie to chyba około 8 zł więc jak ktoś zbytnio dużo nie drukuje to chyba lepiej kupić zastępczy z chipem - według mnie oczywiście.

A jak już przy tym - ostatnio właśnie pierszy raz kupiłem zastępcze SkyHorse do mojej ip3300 (dotychczas korzystałem z oryginałów) - i o ile na kolorach nie zauważyłem większych różnic (z tym, że zdjęć jeszcze nie drukowałem) - to niestety ostatnio po przełożeniu czarnego jest zawiedziony - wydruk jest kiepskiej jakości - wygląda to tak jakby tusz rozlewał się w miejscu wydruku - tzn. litery nie mają gładkich brzegów tylko takie poszarpane - na oryginale to kiedyś miałem ale na gorszym papierze - odkąd używam poljet to byłem zadowolony ... niestety aż do teraz ...
Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

Pozdrawiam
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2009, 06:43   #110
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie, u mnie w Brotherze wszystkie Skyhorse sprawują się wyśmienicie. Już kupiłem nowy komplet (chociaż stary sie jeszcze nie skończył).
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2009, 09:08   #111
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Trochę pogrzebałem i znalazłem jakieś kartki Pollux jakie kiedyś miałem oraz jeszcze jakieś takie zwykłe do ksero - i co się okazało - im gorszy papier (mniej biały) tym lepsza jakość wydruku tekstu na tym tuszu SkyHorse !!!
To teraz mam dylemat - kupić papier lepszy czy gorszy ? Ja p....

EDIT - jeszcze dodam - w tej drukarce ip3300 to nie miałem chyba nigdy innego papieru - ale jak miałem poprzednio Canona i250 to było na zastępczych tuszach właśnie odwrotnie - na gorszym papierze był gorszy wydruk a właśnie na tym Poljet najlepszy !!
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 05.10.2009 o godz. 09:12
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2009, 09:54   #112
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
ale jaja
ale z drugiej strony białość papieru nie ma nic wspólnego z jego strukturą.
może to bardzo biały papier toaletowy

Ja wsadzam co popadnie, Sigma, Poljet i Poljet90 (a moze to pollux, ciemnozielony) również, jak sie trafi. Co najtaniej w makro mają

Ale mam też papier HP do drukarek atramentowych którego przez 3 lata zużyłem moze 20 akruszy (z 250).
Róznica jest olbrzymia, można na nim wydrukować zdjęcie i sie nie pomarszczy jak zwykły papier. No i jest zdecydowanie gładszy (mimo ze nie jest kredowy ani foto).

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 05.10.2009 o godz. 10:05
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.10.2009, 21:11   #113
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Masz rację ... niezłe jaja ... ale historia jak najbardziej prawdziwa

Może jak najkrócej ją opowiem - jak kupiłem w 2003 roku moją pierwszą drukarkę a była to niezapomniana Canon i250 to pierwszą ryzą papieru jaką miałem był właśnie Poljet - kolega mi polecił bo jest najbielszy - ja byłem zadowolony, wydruk tekstu wyglądał bardzo dobrze - i to zarówno na tuszu oryginalnym jak i zastępczych (w tej i250 tylko pierwszy komplet miałem oryginalny, później już tylko zastępcze).
Jak się skończyła ta pierwsza ryza to kupiłem papier Pollux - bo tańszy ... pierwsze wydruki i zdziwienie, że ten tekst jakiś taki poszarpany (jako ciekawostka - znalazłem teraz schowane wydruki próbne z tamtych czasów !!) - w porównaniu do obecnych problemów nie było to aż tak źle - ale różnica widoczna była - na początku myślałem, że to coś z drukarką ale jak zrobiłem wydruk na resztkach tej poprzedniej ryzy Poljet to się okazało, że to jednak papier. Oczywiście ryzę wykorzystałem, ale później już tylko kupowałem ten Poljet.
Kiedy 2,5 roku temu kupiłem Canona ip3300 to nadal miałem właśnie papier Poljet - na oryginale wydruki jak bardzo dobre.
I do teraz - jak pisałem przesiadłem się ostatnio na tusze właśnie SkyHorse (co prawda mało drukuję i np. pierwszy komplet kolorów oryginalnych starczył mi na około 12-13 miesięcy, a czarne na 6-7) - ale ostatnio jakby trochę więcej korzystam z drukarki a do tego ceny oryginałów też poszły sporo w górę - więc po namyśle zapadła decyzja o przesiadce - na początku przy wymianie kolorów nie zauważyłem różnicy - ale teraz jak wymieniłem czarny to po pierszych wydrukach tekstu szok - oczywiście czyściłem kilka razy i nic ... i dopiero dzisiaj przez przypadek znalazłem te kilka różnych kartek właśnie papieru Pollux oraz jakiegoś jeszcze gorszego od ksero - no i okazało się, że tym razem - im gorszy papier tym lepsza jakoś druku tekstu na tym tuszu SkyHorse !!

W kwestii tego co napisałeś, że białość nie ma nic wspólnego z jakością - nie wiem bo się nie znam - ale podejrzewam, że może mieć - bo ta struktura (z tego co widać gołym okiem) np. papieru Poljet a tych tańszych jest różna - więc może to od tego zależy ??

Teraz sam już nie wiem jaki papier kupić - najtańszy Polspeed ?? Bo jak zostanę przy tych tuszach SkyHorse to chyba na nim będą najlepsze wydruki ... niezłe jaja

Aha - ciemnozielony (opakowanie) to Poljet - Pollux ma niebieskie.
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2010, 22:06   #114
Diabolique
Horror Fan
 
Avatar użytkownika Diabolique
 
Data rejestracji: 27.06.2005
Lokalizacja: Blok Wschodni
Posty: 1,622
Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
pany jakich obecnie zamiennikow uzywacie do ip4200? chcialem ich uzyc do nadruku na plytach. przy obecnych cenach oryginalow + duzej ilosci jaka bedzie szla na nadruki plyt musze zminimalizowac koszty
__________________

iHAS124@PX-L890SA

Diabolique jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2010, 00:16   #115
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,318
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przedwczoraj przyszła do mnie paczka z dziesięcioma kartridżami, kupiona za 29,90 + 10 zł przesyłka u tego Sprzedawcy na Allegro. Obecnie nie ma on w ofercie tego tuszu, natomiast niemal identyczna aukcja jest tu (podejrzewam więc, że to ta sama firma).

Tusz marki UninK (czy UnInk, jak kto woli, bo o ile pamiętam tak to kiedyś figurowało na Allegro), wychodzi z przesyłką niecałe 4 zł/kartridż bez chipa - czyli tusz należy do zdecydowanie tańszych.

Swoją drogą zakup spowodowany tym, że nie wiedziałem, czy z głowicą drukarki wszystko jest w porządku i wobec tego nie chciałem się pakować w kosztujący ponad 100 zł CISS. Drukarka na starych kardridżach uzupełnionych tuszami z butli tragicznie drukowała kolory i musiałem się upewnić, że to nie wina głowicy - stąd tanie zamienniki.

Skoro już je mam to opiszę produkt w paru zdaniach

Paczka

Jaki tusz do drukarki? Zamiennik?-canon_zam_1.jpg

Wysłany Pocztą Polską, zamknięty w kopercie bąbelkowej towar przyszedł do mnie niedługo po zakupie, odrobinkę tylko zmaltretowany.

Jaki tusz do drukarki? Zamiennik?-canon_zam_2.jpg

Poza lekko pogiętym pudełkiem żadnych problemów, wewnątrz nic nie uległo uszkodzeniu.

Dziesięć bardzo przyzwoicie zapakowanych kartridży - każdy w osobnym woreczku foliowym, dodatkowo chroniony folią termokurczliwą, która nie pozwoliłaby oderwać się zatyczce otwór u dołu kartridża (podobnej do tej, jaką mamy w kartridżach producenta).

Jaki tusz do drukarki? Zamiennik?-canon_zam_3.jpg

Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku niemieckim - kilka słów o tym, jak podmienić chipy. Swoją drogą zawsze zastanawiałem się, czemu takie instrukcje do kolorowych tuszy są przez producentów owych tuszy (którzy mają ich pod dostatkiem) drukowane na czarno-biało. Teraz wreszcie wiem - dostałem taką ładną kolorową kartkę i nie wiem, po co, skoro schemat black&white powiedziałby mi to samo?

Instalacja kartridży

Wszystko, co trzeba zrobić, to:
  • rozpakować kartridż z folii,
  • zamienić chip,
  • oderwać (czy raczej "odkręcić") zatyczkę u wylotu tuszu,
  • oderwać taśmę zakrywającą otwór odpowietrzający,
  • "odsączyć" nadmiar tuszu,
  • umieścić kartridż w drukarce.
Odnośnie przedostatniego punktu - w niektórych kartridżach było ciut za dużo tuszu i po zdjęciu zatyczki najpierw, a później po oderwaniu folii na kanaliku odpowietrzającym, dołem wyciekło nieco tuszu (czyli w zasadzie standardowo).

Jaki tusz do drukarki? Zamiennik?-canon_zam_4.jpg

Po instalacji wszystko ślicznie mruga, jak to zwykle z podmienianymi chipami bywa

Jaki tusz do drukarki? Zamiennik?-canon_zam_5.jpg

A oto dowód, że trochę za dużo tego tuszu gdzieniegdzie było (szczególnie czarny akrylowy). A przy okazji ukłon do Nimala - zgadnij, co to za program na monitorze

Drukowanie

Miła niespodzianka - przed instalacją nowych kartridżów dokładnie przeczyściłem dyszę i wszystko zależało od tego, czy była zniszczona i od tego, czy nowe tusze są ok. Otóż pierwsze dwa wydruki (tekst z grafiką na zwykłej A4 i zdjęcie na fotograficznym 10 x 15) zawierały nieliczne nadmiarowe smugi czerni - widocznie nie odsączyłem wystarczająco dobrze nadmiaru tuszu. Na kolejnym zdjęciu problem niemal znikł, a trzecie z kolei nie wykazało już żadnych problemów.

Ostrość wydruku na bardzo zadawalającym poziomie, raczej zbliżonym do oryginałów, choć żeby to ostatecznie potwierdzić, muszę wydrukować coś z dużą ilością szczegółów (akurat musiałem wydrukować zdjęcia o dobrym, ale nie idealnym poziomie ostrości, czyli nie miałem dobrego materiału porównawczego). Ostrość tekstu nieco gorzej, ale wydruk w jakości normalnej. Następnym razem będę drukował na najwyższej, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Co do kolorów - i tekst z obrazkami na zwykłym papierze i zdjęcia jak najbardziej w porządku. Nie dostrzegłem przekłamań, a na fotografii miałem do dyspozycji pokaźne spektrum barw do porównania. Półcienie też wyszły ładnie. Jedynie czerni nie mogę oceniać, bo jej nie było.


Ogółem w dziesięciostopniowej skali jak na razie dałbym na razie 9 - dobra cena, jakość wydruku, która nie zawodzi, minus tylko za wyciekanie nadmiaru tuszu (pewnie, jakby dali 2 ml mniej, dałbym minus za to, że nie napełnili do końca ). być może za pięć lat okaże się, że kolory na zdjęciach blakną, na razie jednak tego ocenić nie mogę - a "zasmużony" fragment wydruku próbnego świetnie zniósł próbę wody
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2010, 10:40   #116
Diabolique
Horror Fan
 
Avatar użytkownika Diabolique
 
Data rejestracji: 27.06.2005
Lokalizacja: Blok Wschodni
Posty: 1,622
Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Diabolique po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
swoja drogą przy poszukiwaniu duzych ilosci tuszy. znalazlem bardzo tani zestaw ciss http://www.allegro.pl/item922303608_...4200_5200.html. teraz przydalyby sie do tego jakies dobre tusze w butlach. jakies sugestie?
__________________

iHAS124@PX-L890SA

Diabolique jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2010, 17:24   #117
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,318
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli już CISS, to w komplecie z tuszami najlepiej. Widziałem ostatnio na Allegro za 135 zł coś takiego, z butlami o pojemności 200 ml.

Idealnie by było, gdyby była pewność możliwości dokupienia takiego samego tuszu, żeby później ich nie mieszać, ale z tą pewnością nie jest niestety łatwo...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.05.2010, 18:01   #118
siwhy007
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.05.2010
Posty: 1
siwhy007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zamienniki do Canona MP520

Witam
Ostatnio skończyły mi się tusze w canonie MP520 i nie chcę wydawać tyle kasy na orginały. To znalazłem zamienniki Incore, ActiveJet, PrintLab i jakieś bez firmy wszystkie z chipami.



Pytanie: Będą one chodzić w canonie MP520 po wyskoczeniu błędu U150?
Pozdrawiam
siwhy007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2010, 14:22   #119
slawo90
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.07.2010
Posty: 7
slawo90 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a ile kosztuja do niej oryginaly?? pytam bo wole sie nie bawic w zamienniki szkoda mi drukarki
slawo90 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2010, 16:01   #120
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Oryginały w każdym sklepie można sprawdzić ile kosztują.
Używanie dobrych zamienników nie szkodzi drukarce.
Z resztą kto by sie tym przejmował jeżeli komplet tuszy (albo dwa) kosztuje tyle co cała drukarka.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Która konsole, jaki model itp... [?] Mlody-San Hardware 98 22.01.2006 11:14
Jaki Ups wybrać? AS_Wywiadu Off topic 20 14.11.2002 11:47
LAN w budynku. Jaki osprzęt ? +++LeWaP+++ Off topic 18 29.10.2002 08:41
Jaki kodek???? Skoczy DivX, Xvid, Matroska i inne 4 02.08.2002 10:33
Jaki napęd DVD uważacie godny polecenia oraz .... reXXIm Napędy optyczne DVD 14 25.04.2002 15:48


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.