Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jakiego procesora używasz w swoim komputerze?
AMD 70 56.45%
Intel 52 41.94%
Inny 2 1.61%
Wszystkich głosów: 124. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2003, 11:47   #91
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: polecam procesory intela!!! ale tylko pentiumy!!

Cytat:
azolwik napisa***322;(a)
W chwili obecnej posiadam procesor pentiumj III 1 ghz, którego podkręciłem do 1,12 ghz i chodzi stabilnie i sięnie grzeje więc gdy bede zmieniał procka to tylko na jakiegos pentium.Pentium rulez!!:chytry:
Ja mam celeron-a 1GHz
ale jak będę wymieniał to wybiorę
AMD na płycie z nForce2 (polecam jest super).
Koolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2003, 11:59   #92
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tylko nie wiem, kiedy będę wymieniał
Koolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 12:23   #93
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sorki ale jeszcze raz się powtórze /dual w ddr to pierwszy wyszedł na amd bo intel wtedy promował rambusy/ a co ciekawe z tymi ktxxx to ja jakoś zauważyłem róznice a miałem od kt133 do kt333 wszystkie mutacje płyt / procków w sumie też i to zwykle po parę modeli z każdej rodziny/ i to róznych producentów i jakoś w i w pracy i w systetycznych benchmarkach nie widzę znaczącej róznicy z platformą intel / ale oczywiście ddr/ a co do HT to sorki ale w czym co używam w domu / w pracy w sumie też/ HT daje dopał / gry odpadają z wiadomego powodu zostaje kompresja i dekompresja / a co do konfortu pracy to IMHO to kwestia ilości ramu/konfiguracji kompa/szybkości hdd i na końcu w sumie mocy gołego cpu

a co do sata i tym podobnych to sorki ale via i nvidia i sis sa zawsze na czas więc tu ciut się mijasz z realem

a co do tego że konfort większy masz na p4 i pc3200 to sorki ale na jakim fsb jechałeś na tym athlonie? bo wcale się temu nie dziwię jak przeszkoczyłeś z 266 na 533 lub wyżej

p4 ze względu na swoją budowę są o wiele przyjemniejsze w żyłowaniu GHz ale w ten sposób jest uzupełniana ich nienajwyższa wydajność z 1 MHz /w porównaniu nawet z p3 /
czego zupełnym przeciwieństwem są amd które w dyscyplinie wyciskania poweru z 1MHz są niedoścignione, ale kres tej udanej konstrukcji już nadszedł /dobrze że jeszcze nie nadszedł kres dla dec'owej EV6 / i czas powoli się przygotowywać do przesiadki na młoteczki



a za najlepsze cpu intela uważam tulipanka
ale to se ne wrati

pozdrofka
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^

Ostatnio zmieniany przez cana : 06.06.2003 o godz. 12:38
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 12:45   #94
MarioNet
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MarioNet
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 212
MarioNet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Plemnik napisa***322;(a)
Ja caly czas wypowiadam sie o procesorach 'dla ludzi' ....
Jakoś nie czuje się małpą ani bateryjką ( matrix ) tylko dlatego że mam procesor nie leżący w zainteresowaniach finansowych 90% populacji homocomputerus
__________________
Napotykam rzeczy niespotykane.
puszka na *****'ersy
MarioNet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 13:17   #95
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cudzyslow slabo widoczny? Okularki polecam zakupic :-P :-)
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 20:53   #96
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Popyt na wydajne procesory jest cały czas silnikiem napędowym firm Intel oraz AMD .
Niestety ,sęk w tym iż mamy na rynku tylko dwie liczące się firmy przez co coraz częściej róznice w cenie oraz w wydajności zaczynają się zacierać .
Będąc optymistą można powiedzieć - całe szczęście że mamy dwie firmy produkujące procesory ,a nie tylko jedną .

Warto zdać sobie sprawę ,że to właśnie gry oraz benchmarki (rzadziej programy) napędzaja cały rynek komputerowy .
Nie jest to moim zdaniem dobry pomysł ,gdyż mnoża się jak grzyby po deszczu "przekręty" majace na celu wykazanie wyższości sprzętu X nad sprzętem Y.
Zapominamy jednak o jednym :
najważniejszą sprawą powinno być osobiste zadowolenie z wydajności sprzętu .

Przechodząc dalej :
mnie osobiście nie interesuje kto zaimplementował jako pierwszu dual-ddr ,ważne dla mnie kto potrafił zrobić to lepiej .

Wracając do "zdrady" AMD :
zapewniam iż nie był to akt desperacji .Miałem przyjemność testować kilka konfiguracji zarówno na Nforce2 ,VIA ,I865 ,I875 .
Pamięci ,jak i procesory też były różne ...

"Komfort pracy"- zapewniam ,iż nie jest to sprawa FSB ,tylko HT - tutaj nparwdę daje się odczyć wielo-wątkowość .

"a co do sata i tym podobnych to sorki ale via i nvidia i sis sa zawsze na czas więc tu ciut się mijasz z realem"

Jak pisałem nie ważne co ,tylko jak...
Nie doszukałem sie płyty glównej opartej na NForce2 z serial ata RAID na pokładzie ...może kiepsko szukałem - znalazłem tylko dwa modele godne uwagi?
95% nowszych plyt głownych pod PIV taką implementacje posiada .

Zakupując płytę główną miałem z góry określone wymogi ,co do modelu i w tym przypadku dużo łatwiej było odszukac model spełniajace te warunki wśród płyt pod PIV niż pod AMD .

padła tutaj jeszcze kwestia sprzętu dla "ludzi" .
Rozumiem że nasze warunki ,jeśłi chodzi o finanse do dobrych nie należą ...
Trudno więc mi się na tej płaszczyźnie sensownie wypowiadać .
Dla jednych wystarcza tv Daewoo dla innych Sony .
Nie wiem czy rozsądnym jest zakup np. płyty głównej ECS za 170zł Ahlona .Tutaj może się okazac iż to co zyskamy na wydajnym Athlonie stracimy na płycie .W sumie nasz Athlon na takiej płycie zmieni się w Durona ...
Nie jestem zwolennikiem oszczędzania ,czy też myślenia w taki własnie oszczędny sposób .
Za moja płytę pod Athlona dałem 800zł i wcale nie była to płyta w moim mniemaniu wysokiej klasy .
Abit KD7-RAID na KT400 - była płytę trochę ponad przeciętną i to wszystko .
Manglując platformy pod PIV ,jeśli chodzi o płyty dla "ludzi" mozna nabyć produkty nawet za 300zł.

Wogóle temat jest tematem rozleglym i napewno opinie będą różne .
Podobnie sprawa ma się podczas wyboru samochodu ,telewizora ,sprzętu audio itp.
jaro

Ostatnio zmieniany przez januszp : 06.06.2003 o godz. 21:11
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 23:52   #97
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
januszp full racja, każdy używa to co lubi i na co go stać a co do jakosci implementacji to tu możemy się sprzeczać bo nowa via podobno / jeszcze jej nie miałem i nie będe miał na axp tylko pod athlona64 lub opterona / jesr zawodowo szybka i na 1 kanale robi to co nvidia na 2

ja tam jestem emocjonalnie związany z amd choć bardzo miło wspominam oc pentiawek na nieśmiertelnym be6 II abita

zresztą kasa nei jest w tym wypadku najważniewjsza, najważniejsze jest zadowolenie usera który złoma katuje

pozdrófka
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.