Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jakiego procesora używasz w swoim komputerze?
AMD 70 56.45%
Intel 52 41.94%
Inny 2 1.61%
Wszystkich głosów: 124. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.05.2003, 11:53   #76
djc
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 165
djc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam dwa kompy jeden z Celeronem 300A, a drugi z AthlonemXP 2000+, no a zagłosowałem na AMD, bo ten procek jest nowszy.^_^
djc jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.05.2003, 15:10   #77
netkafejas
Gość
 
Posty: n/a
amd rulez-no naprawde tego sie spodziewalem
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2003, 16:27   #78
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm szczerze to ja nie widze sensu kupowania intela. Czysty snobizm moim skromnym zdaniem. Rozumiem placenie wiecej za procesor wydajniejszy (intel rzadko kiedy jest wydajniejszy, juz czesciej mniej wydajny od amd), trwalszy (narazie jedyny procek jaki mi padl to akurat intelowski celeron ale to niewazne; uwazam ze ani intel ani amd nie przewodzi w tej kategorii - kazdy na 100% wytrzyma te kilka lat a pozniej bedzie juz tak przestarzaly ze i tak nikt tego nie bedie uzywal).

Nie spotkalem sie jeszcze z merytorycznym argumentem kupowania drozszych inteli. Ewentualnie mozna wspomniec o wiekszym wydzielanym cieple przez procki amd ale jaki to problem? Przynajmniej biorac pod uwage ze 90% prockow ktore teraz sie kupuje to 1,7-2,2 ktore wcale tak duzo ciepla nie wydaja.

A tak juz poza tym to nie znosze polityki intela polegajacej na wciskaniu kazdego grosz z klienta. Co pol roku wymiana socketa tak zeby trzeba bylo kupic nowa plyte za kazdym upgradem procesora, do niedawna wmuszanie w klientow bardzo drogich (zwlaszcza na poczatku) ramow ktore o zgrozo wcale wiele wydajniejsze nie byly...
Ja dziekuje, nie zamierzam nikomo placic za nie-wiadomo-co.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2003, 21:36   #79
Mr.Manson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Mr.Manson
 
Data rejestracji: 27.12.2002
Lokalizacja: Jelenia Góra
Posty: 192
Mr.Manson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Od zawsze miałem w swoich komputerach procesory intela(mam do nich sentyment ). Jestem z nich zadowolony. Ostanio kupiłem Celerona 1800MHz i muszę przyznać, że jest wydajny. Jednakże u kolegi na AMD XP 1700MHz i podobnej karcie graficznej oraz płycie głównej część gier chodzi szybciej. Do zastosowań biurowych intel celeron wystarcza w zupełności jednak do bardziej zaawansowanch rzeczy AMD.
Mr.Manson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.06.2003, 21:57   #80
Fikander
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Fikander
 
Data rejestracji: 22.11.2002
Lokalizacja: Utopia
Posty: 80
Fikander zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Athlon XP 1.7+
oc addicted :-)
__________________
|F|i|k|a|n|d|e|R|
Fikander jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 11:57   #81
MarioNet
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MarioNet
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 212
MarioNet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obecnie mam Intel P4 2.0 Northwood, chodzi cały czas na 2.3 GHz i nic się nie dzieje. Następny będzie P4 3.06 HT
__________________
Napotykam rzeczy niespotykane.
puszka na *****'ersy
MarioNet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 12:33   #82
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja uzywam od 1 roku
INTEL CELERON II 802 MHz.
Narazie mi on wystarcza.
Mysle nad przesiadka na Athlona XP
1700+ lub 1800+.
Pozdro
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 15:40   #83
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cale zycie mialem Intela. Pod wplywem wielu ludzi zainteresowalem sie AMD. Mam 1800+, ale juzwiem ze nastepne CPU to znowu Inel z MoBO Intel. To jest naprawde zgrana paczka! 0 klopotow.
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 15:48   #84
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Wiec nie jestem sam który zyje w przekonaniu ze INTEL + INTEL -
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 17:28   #85
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zebyscie chociaz jedna rzecz podali ktora Intel goruje nad AMD to byloby milo hehehe

I prosze bez bzdur typu Amd sie przegrzewa/jest niekompatybilne/kruszy samo z siebie itp itd...
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 17:46   #86
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
RiT2 napisa***322;(a)
Cale zycie mialem Intela. Pod wplywem wielu ludzi zainteresowalem sie AMD. Mam 1800+, ale juzwiem ze nastepne CPU to znowu Inel z MoBO Intel. To jest naprawde zgrana paczka! 0 klopotow.
Niech zgadne masz plyte na chipsecie VIA?
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2003, 22:51   #87
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No więc może ja się wypowiem odnośnie Intela (wiem ,wiem od "więc" się zdania nie rozpoczyna).

Po około 10 latach zdradziłem AMD .
Miałem po prostu dość ograniczeń .
Przechodząc przez kilkanaście procesorów AMD trudno było odczuć realny przyrost mocy obliczeniowej.
Rożnice oczywiście były ,jednak nie takie jakie mógłbym sobie tego życzyć.
Platforma AMD zawsze była związana z chipsetem VIA i tutaj chyba był pies pogrzebany.
Następujace po sobie w ostanim czasie specyfikacje KT266 ,KT333 ,KT400 niestety mało co nowego wnosiły .Oprócz obsługi wyżej taktowanych pamięci różnice w działaniu były mierne .
Podstawowa bolączka VIA - kiepski transfer pamieci .
Chociaż o płytach VIA można pisać bez konca zakończę może tą kwestie ,skupiając się na procesorach firmy AMD .

Pierwszym wydajnym procesorem ze stajni AMD był niewątpliwie Athlon .
Miałem już wcześniej do czynienia z K6 ,K6II ,K6III i wrażenie jaki na mnie wywałał Athlon było naprawdę przyjemnym doznaniem .
Oczywiście jak wielu z Was przeszedłem kilka modeli tych procesorow ,koncząc na 2200XP .
To co nakbardziej mnie zdenerwowało to jednak brak pomysłu na większe częstotliwąsci.ostatnie "chwyty" z częstotliwościami w AthlonXP oraz Barton bardzo mnie zasmuciły .
Kosmicznie wysokie numery na procesorach (PentiumRating - zanany z ukladow CyriX)przy jednoczesnym zastoju ,jeśli chodzi o częstotliwość dały mi odczuć iz coś zastopowało pomysły na nowe technologie .

W ostatnim czasie nawet cena ,która była glównym atutem firmy AMD wcale nie jest już task konkurencyjna ,jak to miało miejsce jeszcze rok temu .
Przykład:
AMD Barton 2GHz - 939zł
PIV 2.4GHZ HT - 930zł

Tutaj napewno rozlegną się głosy że taki Athlon 1700 przetaktowany o X MHz dorównuje w testach do PIV 2.4GHz ?
Nic bardziej błednego ...
Jeśli ktoś nie zasmakował w technoilogii "Hyper Threading" ,to jego mniemanie na ten temat jest całkowicie błędne .

Tearaz małe sprostowanie :
Jeśli ktoś komputera używa tylko i wyłacznie do gier i do słuchania muzyki to być może Athlon 1700 będzie wtedy porównywalny z PIV 2.4GHz.
Jeśli jednak ktoś używa komputera do prac typu :
-Video
-Grafika
Jeśli kogos drażni iż dwa ,trzy programy uruchamiane jednocześnie zatykają system ,wtedy PIV z HT będzie wybawieniem .

Rożnice w komforcie pracy oraz w szybkości przekonuja mnie iż siła leży w rozwiązaniach takich jak HT.

Przykład :
czas na kompresje dwóch filmów bez włączonego HT - 4 godziny
z HT - 3 godziny .Wszystko na tym samym procesorze ,w ktorym włączamy lub wyłączmy HT.

Dalej ,na płytach opartych o nowszy chipset Intela np. I875P mamy do czynienia z tzw. dual-ddr .
Tutaj także przewaga Intela jest ogromna - nawet nad chipsetami NForce2 ,ktore obslugują kombinację dukanałową.

Tak więc PIV w polączeniu z I875P+ DDR PC3200 daje komfort ,który po przejsćiu z AMD da się zauważyć gołym okiem .
Dodatkowo specyfika chipsetu to nowe technologie ,które będą wkraczać na rynek i będą coraz bardziej popularne :
SerialATA
SerialATA-RAID
itp. itd.
To wszystko oczywiście dostępne jest także na paltformach AMD ,jednak zawsze z małym opoźnieniem .

Kończe ,bo nie chcę przynudzać .
Oczywiście mogę te wywody potwierdzić przykladami z benchmarków
("Zebyscie chociaz jedna rzecz podali ktora Intel goruje nad AMD to byloby milo hehehe")

Jeśli będzie taka potrzeba to oczywiście na priva...
Takie testy jak :
kodowanie divx,mp3,mpeg2,odtwarzanie divx,mpeg2,transfer hdd,komfort pracy w Windows,transfer pamięci - tutaj znacznie lepiej radzi sobie PIV.

Pamiętajmy jednak iż procesor to nie wszystko ,wiele także zalezy od chipsetu płyty jak i od samego modelu płyty.

PS.
Mala ciekawostka dla milośników OC :
Modele PIV 2.4GHz z serii : "SL6WF" dają się podkręcić do 3.0GHz i to na zwykłym coolerze .Temperatura w "stresie" - 55 stopni.
Są "goście" ,którzy wyciągają z niego 3.3GHz mnie się to nie udało ...

jaro

Ostatnio zmieniany przez januszp : 05.06.2003 o godz. 23:01
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 01:32   #88
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Generalnie ciakawa wypowiedz ktora musze sobie po wyspaniu sie przemyslec ale do jednej rzeczy sie przyczepie skoro przytyk byl ewidentnie skierowany do mnie.

Ja caly czas wypowiadam sie o procesorach 'dla ludzi' a wybaczcie gorna granica dla 90% osob jest jakies 600zl za procek. Wogole w swoich rozwazaniach nie biore pod uwage drozszych konstrukcji!!
A przy takim zalozeniu nie widze zalet Intela (wspomniane benchmarki - owszem topowe /drogie/ modele P4 bija wydajnoscia Athlony ale co z tego jak malo kogo na nie stac?? W przedziale dostepnym dla zwyklych ludkow AMD jest najwydajniejszy). Jeszcze raz mowie - nie rozwazam co by bylo gdyby kazdy mogl kupic najdrozszy model - pewnie wtedy sam bym chwalil intela ale kiedy musze patrzec co dostaje za wydane pieniadze - no i nie mam ich za wiele - wtedy gwiazda Intela mocno blaknie. Tylko nie mowcie mi o Celerona...;-)
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442

Ostatnio zmieniany przez Plemnik : 06.06.2003 o godz. 01:37
Plemnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 08:27   #89
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
(.........)
no super ale co jak ktos nie ma za duzo kasy - inwestycja w topowe Pentkiaki odpada a celerony maja tyle wspolnego z wydajnym procesorem ile maluch bez silnika i z....
z tego co wiem to AMD wycofal sie z Duronow i teraz proceosrami "low end" maja byc Antki XP a Balerony maja sie scigac z Pentiumami - z tad pewnie ta mala roznica w cenie, wszak klijent ktory chce "wydajna maszyne" ""mysli"" ze im drozsze tym lepsze - z tego co wiem to antki xp bezproblemowo bija na glowe rozne Celinki i maja o wiele ekonomiczniejsza podstawke (kogo z nas stac na wydawanie ~500zl dodatkowo na nowe mobo gdy chcemy zmienic sobie 2,4 ghz procesor na 3,0ghz ) ^_^
reasumujac: pentium 4 z tymi swoimi "hiper-*******ami" sa dobre dla segmentu high-end, a tzw medium i low end w zupelnosci zadowala sie antkami bo kupowanie 2,0 celerona do komputera biurowego/domowego odradzal bym nawet najwiekszemu wrogowi
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2003, 11:23   #90
azolwik
Bywalec
 
Avatar użytkownika azolwik
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 41
azolwik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
polecam procesory intela!!! ale tylko pentiumy!!

W chwili obecnej posiadam procesor pentiumj III 1 ghz, którego podkręciłem do 1,12 ghz i chodzi stabilnie i sięnie grzeje więc gdy bede zmieniał procka to tylko na jakiegos pentium.Pentium rulez!!:chytry:
azolwik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.