Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.11.2017, 07:40   #1
Scob
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.11.2017
Posty: 3
Scob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Stały adres IP na serwerze DHCP

Cześć, mam pytanie odnośnie szybkiego sprawdzenia czy komputer w sieci ma przydzielony statyczny IP czy dynamiczny.

W konsoli ipconfig/all pokaże mi tylko ustawienia karty sieciowej i nawet jak mam przydzielony przez DHCP stały adres pod MAC karty to się tego nie dowiem.

Można chyba też naokoło ipconfig/release i ipconfig/renew sprawdzając czy adres się zmieni, ale coś ta opcja nie zawsze u mnie działa.

Dałoby radę np. napisać coś wygodnego w BATCH do szybkiego sprawdzania static/dynamic IP na wielu komputerach? Może da się z poziomu cmd wysłać jakiś uniwersalny pakiet z zapytaniem do DHCP? A jeśli nie uniwersalny to chociaż do windows server 2012? Będę wdzięczny za pomoc.
Scob jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.11.2017, 18:45   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak na szybko to IMO ustawienia karty sieciowej

-ipc.png

albo porównanie aktualnego IP z zakresem DHCP w routerze, o ile jest taka możliwość.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2017, 18:53   #3
Scob
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.11.2017
Posty: 3
Scob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No właśnie nie mam dostępu do serwerów. W mojej firmie w każdym kompie karta jest ustawiona w ten sposób i tyle też się dowiem z cmd jak wbije ipconfig/all. Chodzi o rozwiązanie w korporacji, gdzie jedna ekipa jest od serwisowania a druga od sieci. Żeby dowiedzieć się czy komputer ma przydzielony statyczny IP do MAC karty musiałbym się kontaktować z sieciowcami i oni mi to sprawdzą, ale za godzinę lub dwie i tu jest cały problem. Teoretycznie mogę w cmd uwolnić ip i odnowić sprawdzając czy się zmienił, ale to rozwiązanie ma pewne wady np. jak się korzysta ze zdalnej pomocy. Z tego co czytam od dwóch dni to chyba niestety nie ma innego sposobu
Scob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2017, 19:07   #4
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
W korpo ci sieciowcy powinni dysponować listą adresów mac, którym jest przypisywane stałe ip z dhcp, mógłbyś bazować na tym słowniku... inaczej się o tym nie dowiesz.

Ew. ostatnia znana mi możliwość, dowiedz się w jakiej pooli adresów przydziela serwer dhcp może mają to podzielone na podsieci i stałe ipki są z innej podsieci, do której też jest otwarty ruch sieciowy.

Jeśli dostałeś takie zadanie to powinieneś scedować to na komórkę sieciową bo to ich kompetencje (np. niech wysyłają Ci listę mac na maila raz w miesiącu).
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2017, 09:23   #5
Scob
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.11.2017
Posty: 3
Scob w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź, tak zrobię
Scob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Apple flame war (było: Apple iPad) Bartez Systemy operacyjne i aplikacje 8008 20.04.2020 17:13
Potrzebuje umiescic plika na serwerze z haslem dostepu dla gosci Ice Off topic 3 31.01.2006 20:59
Jak mogę odczytać IP na GG?> roman01 Off topic 7 21.02.2005 17:29
dwa IP na jednym kompie - możliwe?? gallus Off topic 10 21.07.2004 09:01
Win On Cd 3.8 na polskim serwerze :-) schwarz Napędy optyczne CD 7 03.12.2000 00:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.