Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.05.2005, 07:55   #61
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja jeszcze uzywam takich dwoch softow, jesli chodzi o mp3
- Mp3Tag - darmowy z mozliwoscia uzytkowania w jezyku polskim, program, jak sama nazwa wskazuje do zabawy tag'ami mp3jek. Wiele mozliwosci jesli chodzi o zmiany nazw plikow wg zadanego przez nas wzorca, sciaganie nazw calych albumow na podstawie plikow mp3 znajdujacych sie na dysku...
- Mp3Gain - rowniez darmowy sofcik do analizy glosnosci mp3. Mozliwosc znormalizowania glosnosci utowrow znajdujacych sie na dysku... dla osob sluchajacych muzy z mp3jek na kompie moze okazac sie przydatne, szczegolnie jesli mamy wiele utworow z roznych albumow i pojedynczych mp3jek, ktotrych glosnosc rozni sie znacznie...

Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.05.2005, 11:01   #62
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
czesto uzywam programu o nazwie EvilLyrics - wyszukuje text aktualnie odtwarzanego utworu - wspolpracuje z:
Winamp
WMP 9
iTunes
MusicMatch
Foobar
MediaMonkey
Real Player
QCD
Y!Music
XMPlay
AlbumPlayer
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2005, 11:28   #63
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Mam problem 1 strona nie chce wczytac mi sie do konca, konczy wczytywanie na Ant Movie Catalog i stoi w miejscu, zarowno firefox jak i opera
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2005, 14:41   #64
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Czy zna ktoś może program do generowania hashy z tekstu[hash kalkulator]. Oczywiście freeware, malutki, nieinstalacyjny.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.05.2005, 15:06   #65
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
Czy zna ktoś może program do generowania hashy z tekstu[hash kalkulator]. Oczywiście freeware, malutki, nieinstalacyjny.
Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale znalazłem stronę, która tak hashuje
http://bfl.rctek.com/tools/?tool=hasher

Natomiast jeśli chodzi o program, to takie coś znalazłem:
http://www.slavasoft.com/zip/hashcalc.zip
Soft jest oczywiście freeware 8 )
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2005, 21:39   #66
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
.....

Przydatny kombajn (ma tyle rzeczy ze nie sposob wymienic zobaczcie screenshoty)
WinBar
Witam !
Program bardzo podobny do używanego przeze mnie programu StatBar ***8211; trochę inny wygląd, niektóre funkcje lepsze, niektóre gorsze. I instaluje się bez żadnych problemów ***8211; czego nie mogą stwierdzić o tym StatBar (chociaż działa raczej OK). Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany ***8211; to podaję adres strony: http://www.statbar.nl/

A jeśli już zabieram głos w tym temacie, to miałbym takie pytanie ***8211; nie wiem, czy to dobre na nie miejsce, ale chodzi też o program typu freeware. Chodzi o to, że od niedawna mam cyfrówkę, którą zostałem obdarowany i poszukuję dobrego programu do katalogowania zdjęć. Prawdę mówiąc, przetestowałem już kilka aplikacji i niestety żadna z nich, nie przypadła mi w pełni do gustu. Najbardziej spodobał mi się program Picassa 2 ***8211; ale ma dwie wady ***8211; mniejszą ***8211; jest po angielsku, i większą ***8211; za każdym razem, jak się uruchamiał, to szukał mi na dysku nowych zdjęć ***8211; i co gorsza innych plików graficznych. I nie za bardzo wiedziałem jak to wyłączyć.
Kilka dni temu, zmuszony byłem zrobić reinstalację i teraz myślę co tu zainstalować. Moje wymagania to głównie ***8211; w miarę szybkie działanie, dużo opcji (ale nie przesadnie), w miarę łatwość obsługi. W sumie myślę o tym Picassa, ale jeśli ktoś ma inne rady.
Więc zwracam się, głównie do użytkowników aparatów cyfrowych, aby mi coś doradzili ***8211; za wszystkie rady z góry dziękuję !
Pozdrawiam

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.05.2005, 23:40   #67
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
.. poszukuję dobrego programu do katalogowania zdjęć. Prawdę mówiąc, przetestowałem już kilka aplikacji i niestety żadna z nich, nie przypadła mi w pełni do gustu. Najbardziej spodobał mi się program Picassa 2 ***8211; ale ma dwie wady ***8211; mniejszą ***8211; jest po angielsku, i większą ***8211; za każdym razem, jak się uruchamiał, to szukał mi na dysku nowych zdjęć ***8211; i co gorsza innych plików graficznych. I nie za bardzo wiedziałem jak to wyłączyć.
Moim skromnym zdaniem w sofcie free Picassa 2 jako program do katalogowania zdjęć jest nie do przebicia - natomiast jeśli chodzi o to szukanie zdjęć za każdym razem to kwestia odpowiednich ustawień programu i wszystko będzie ok
Wchodzisz w program następnie menu >Tools > Folder Manager i tutaj na liście z lewej strony oznaczasz katalogi, które mają być wyłączone ze skanowania. które mają być stale obserwowane w poszukiwaniu zmian lub te, które mają być przeskanowane tylko 1 raz na początku instalacji programu - to wszystko
Ja bym z tej aplikacji nie rezygnował IMHO dla mnie jest świetna
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2005, 10:03   #68
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Znam statbar (ale nie pamietam z jakiego powodu stwierdzilem ze winbar jest lepszy ). Oba programy sa bardzo podobne nawet sie zastanawialem czy przypadkiem nie robi ich ten sam gosc
Do obslugi cyfrowki uzywam managera plikow (do kopiowania) i XnView (do ogladania) ale na snapfiles jest osobny dzial do katalogowania zdjec:
tu
Moze znajdziesz cos jesli picassa zawiedzie.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.05.2005, 11:48   #69
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
Moim skromnym zdaniem w sofcie free Picassa 2 jako program do katalogowania zdjęć jest nie do przebicia - natomiast jeśli chodzi o to szukanie zdjęć za każdym razem to kwestia odpowiednich ustawień programu i wszystko będzie ok
Wchodzisz w program następnie menu >Tools > Folder Manager i tutaj na liście z lewej strony oznaczasz katalogi, które mają być wyłączone ze skanowania. które mają być stale obserwowane w poszukiwaniu zmian lub te, które mają być przeskanowane tylko 1 raz na początku instalacji programu - to wszystko
Ja bym z tej aplikacji nie rezygnował IMHO dla mnie jest świetna
Witam !
Dzięki za rady - chyba z powrotem zainstaluję ten program (robiłem reinstalkę, więc wszystko zniknęło). Ciekaw tylko jestem (bo poprzednio nie sprawdzałem), jak on sobie radzi, jakbym miał zdjęcia na płycie, a nie na dysku. Będę musiał to sprawdzić.
I dzięki @sobrus za ciekawy link - jak będę miał dostęp do łącza stałego, to może coś ściągnę i przetestuję. I w kwestii Twojej wypowiedzi - ja aktualnie, też tak samo robię - przegrywam pliki z karty i oglądam w IrfanView - ale jak będzie tych zdjęć coraz więcej, to przydałby się program do katalogowania.
Pozdrawiam wszystkich w ten upalny dzień
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2005, 16:28   #70
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pozwole sobie zapytac... poszukuje programu, ktory umozliwia usuwanie plikow, ktorych z jakichs dziwnych przyczyn z poziomu uruchomionego windowsa usunac sie nie da. Kiedys mi sie obil o oczy, ale nie pamietam gdzie... ani jaka byla jego nazwa. Dziala w ten sposob ze po kliku prawym na plik z menu mozna bylo wybrac opcje usuniecia go przy ponownym uruchomieniu kompa... a inny, po prostu z poziomu programu trzeba bylo wybrac plik do usuniecia i robil to samo.

Oczywiscie chodzi mi o free, bo east-tec eraser niestety jest platny - a ma miedzy innymi mase ciekawych opcji...
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2005, 16:41   #71
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm a Eraser
nim probowales ??
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2005, 16:58   #72
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
hmm a Eraser
nim probowales ??
No wlasnie tak i niestety plik ktory z jakichs dziwnych powodow jest "w uzyciu" nie moze zostac usuniety... i tutaj mi brakuje tego zintegrowania zeby usunac przy kolejnym restarcie systemu.
Znalazlem cos co po czesci mnie satysfakcjonuje tutaj i wiem ze nie powinienem narzekac, ale troche mi brakuje tej cudnej opcji east-tec eraser'a co to z menu pod prawym wybiera sie "erase beyond recovery" i tak jak mowilem opcja przy uruchamianiu systemu. Moze ktos kojarzy takie fajne darmowe narzedzie?
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2005, 18:49   #73
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dla osób zainteresowanych tematem
Pojawiła się nowa wersja świetnego darmowego pakera 7zip oznaczona numerem 4.20
Program obsługuje najpopularniejsze formaty archiwów (ZIP, RAR, ARJ), również linuksowe (bz2, gz, tar, rpm...) i oczywiście swój własny rewelacyjny 7z. Program do pobrania z SourceForge.net

Dodałem do spisu również 2 fajne freeware'owe "audio inspectorki"
Audio Identifier i Mr QuestionMan .
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2005, 21:22   #74
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To ja tez cos dodam od siebie. Dzisiaj szukalem programow do tworzenia menu na plycie CD/DVD. Oczywiscie darmowy i do tego caly konfig powinine byc zapisany w pliku txt latwym do edycji (akurat menu mialo byc na PenDrive).

1. Custom CD Menu 1.7 - proste ale skuteczne i zgodne z zalozeniami podanymi powyzej.
http://www.smart-projects.net/customcdmenu.htm

2. Multi Install - kombajn do tworzenia zaawansowanych menu.
http://multiinstall.sourceforge.net
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2005, 22:37   #75
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moze ktos wie jak w 7-zip wlaczyc domyslny rodzaj kompresji na ZIP oraz podzial na paczki np po 1.44 MB?
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
darmowe programy, najlepsze programy freeware


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.