Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2020, 09:15   #31
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Dokładnie 20311zł Mówiłem, fajny samochód można już za to kupić
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2020, 09:58   #32
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Uwierz mi, dla doroslych normalnie zarabiajacych ludzi w normalnym kraju jest to osiagalne w 2-3 miesiace na zasadzie kup teraz
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 10:31   #33
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@DarkSlide
No to się trochę uzbierało, ale dla mnie odpowiedź jest tylko częściowa - ciekawi mnie, ile tak pi razy drzwi musiałbyś otrzymać, żeby zdecydować: "o, to skoro tyle mam, to wydatek 20 kafli w tym wypadku jest w pełni uzasadniony"

@misiozol
Wiesz, nawet w Polsce da się taką kwotę w miarę szybko odłożyć jeśli nie żyje się z opieki społecznej (a czasem jak rozmawiam ze znajomymi pracującymi w MOPSie o różnych ich podopiecznych-cwaniaczkach, to mam wrażenie że być może szczególnie, jak się żyje z opieki społecznej ). Tyle, że tu chodzi o pewien balans - jeśli w trzy miesiące możesz odłożyć "na górkę" 20 k zł, obsługując przy tym na bieżąco wszystkie swoje inne potrzeby to ok, dla mnie jest to w trzy miesiące niewykonalne. Inną sprawą jest kwestia priorytetów, ja akurat mając "wolne" (nieprzeznaczone na remont dachu/zakup piachu) 20 kafli dziś chyba wolałbym je przeznaczyć na porządne wakacje (może to taka potrzeba wynikająca z dwumiesięcznego zmniejszenia mobilności ), ale to zupełnie nie moja sprawa, co najbardziej lubi DarkSlide, komputer jest równie dobrym wydatkiem jak wakacje czy zakup dobrego wina - każdy decyduje sam. Mnie natomiast ciekawi, kiedy Dark, jako przedstawiciel młodego pokolenia, mógłby uznać 20 tysięcy zł za "wolne"
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 06.05.2020 o godz. 10:48
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 11:14   #34
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
O wlasnie o wolne 20k zl lub jak kto woli 5k euro.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 11:56   #35
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Gdybym miał odłożone 20k to nigdy nie wydałbym ich na komputer. Z prostego powodu - spadek wartości. Konfiguracje które były tutaj składane te 15 lat temu dzisiaj mogę kupić za 200zł. Nawet w przeciągu tych 5 lat, wyjdzie 5 generacji nowych procesorów i kart graficznych, wtedy mój topowy komputer z 2020, w 2025 będzie na poziomie średniaka a jego wartość wyniesie połowę tego co zapłaciłem. Dla mnie max co mógłbym dać na komputer to 5-6k, a i tak byłoby to bardzo dużo pieniędzy. Gdybym chciał komputer tylko do internetu i starszych gier to zostałbym przy tym co mam jeszcze na parę lat

Jeśli miałbym sobie coś kupować za 20k, to byłby to sprzęt fotograficzny, audio albo samochód właśnie. Tam też następuje utrata wartości ale nie tak szybka jak w przypadku część PC.

@misiozol Ten komputer kosztowałby 4471 euro. Jak ktoś zarabia ok. 3000 euro (co nie jest chyba wielką stawką, skoro minimalna w Niemczech/Holandii to ok. 1600) to odkładając tysiąc miesięcznie może sobie taki komputer sprawić w 4 miesiące. Rzeczywiście masz racje
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 12:28   #36
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Właśnie w tym rzecz, że wydać 20k zł w przypadku kiedy w miarę dobrze się zarabia to żaden problem. W przypadku jeśli tak nie jest, a odziedziczyło się większą gotówkę, jest tysiąc ważniejszych zakupów, których należałoby dokonać najpierw. Mieszkanie jeśli się go nie ma, spłata kredytu za mieszkanie jeśli się je ma, spłata ew. innych kredytów, wymiana sprzętu AGD, wymiana (zakup) samochodu na nowy lub nowszy, remont, no można wymieniać bez końca.

Generalnie gdybym dziś odziedziczył 20k zł, to nawet do głowy by mi nie przyszło ładować je w komputer, mam poplanowanych dużo innych ciekawych rzeczy, a w czasach pewnej recesji a możliwego kryzysu najprędzej nadpłaciłbym kredyt mieszkaniowy (i tak nadpłacam, nie pojmuję jak można się cieszyć z możliwości skorzystania z "wakacji kredytowych", szczególnie jeśli nie jest się świeżo zwolnionym bezrobotnym). Gdybym odziedziczył 100 k zł zrobiłbym już sporo ciekawych rzeczy, na pewno część zostałaby spożytkowana typowo rekreacyjnie, ale nie wydałbym 1/5 takiej sumy na kompa. Gdybym tak "znikąd' stał się radosnym właścicielem 300-400 k zł - wówczas z pewnością sprawiłbym sobie fajny sprzęt komputerowy. Przy czym nawet wtedy nie byłoby to 20 k zł, bo zwyczajnie uważam, że znacznie bardziej optymalnym rozwiązaniem byłby zakup konfiguracji za połowę tej kwoty a za kilka lat wymiana na kolejną, nowszą

Co ciekawe, gdyby ktoś mi 10 lat temu wręczył plik banknotów i powiedział, że mogę sobie za to kupić co chcę, ale tylko z dziedziny rozrywki, kwota jedynie na przehulanie (czyli np. jeśli kompa to nie do celów zarobkowych), zaraz popędziłbym do sklepu komputerowego. Dziś prędzej zdecydowałbym się na skok ze spadochronem niż kompa za podobną kwotę
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 13:16   #37
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Mieszkania bym nie kupił, chyba że pod wynajem, ale tutaj trzeba też liczyć się z wypadkami losowymi, inwestować w remonty itp.
Natomiast za 100k zł bez problemu mógłbym sobie ułożyć gdzieś życie takie jakie chcę (oczywiście przy "wkładzie własnym" w postaci umiejętności, wiedzy/wykształcenia itp.). Małe mieszkanie (wynajmowane) w fajnym mieście, praca w zawodzie który lubię, inwestycja w sprzęt potrzebny do pracy, potem przejście na freelancing i w sumie nic więcej mi nie potrzeba - reszta kasy na czarną godzinę
Cytat:
Co ciekawe, gdyby ktoś mi 10 lat temu wręczył plik banknotów i powiedział, że mogę sobie za to kupić co chcę, ale tylko z dziedziny rozrywki, kwota jedynie na przehulanie (czyli np. jeśli kompa to nie do celów zarobkowych), zaraz popędziłbym do sklepu komputerowego. Dziś prędzej zdecydowałbym się na skok ze spadochronem niż kompa za podobną kwotę
Gdyby to było te 100k to kupiłbym sobie jakąś starą terenówkę i zrobił wycieczkę po Europie (w opcji biedastudent - kempingi i motele, bez luksusu). Resztę przeznaczyłbym na jakieś fajne lustro i komplet szkiełek oraz wypasione stereo
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 13:39   #38
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A ja Ci powiem, że nie mając stu tysięcy złotych myślisz, że to mała fortuna, ale do małej fortuny takiej kwocie daleko. Żeby pracować w zawodzie, który się lubi (lubi się zazwyczaj atrakcyjne zawody) trzeba zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeśli poprzez studia (na które nie poszedłeś kiedy Ci wszyscy mówili, żebyś szedł), to na to 100 k zł nie wystarczy, chyba że dorabiałbyś w międzyczasie w byle jakiej robocie - wówczas dodatkowe pieniądze stanowiłyby stabilizację finansową, pozwoliłyby pracować tylko na pół etatu i mieć więcej czasu na naukę itp. Jeśli poprzez kursy zawodowe typu pilot/operator dźwigu, co tam lubisz, to jeśli nawet praca nie wymaga wyższego wykształcenia, to uzyskanie licencji do ciekawych zawodów również potrafi kosztować krocie. Dla przykładu łączny koszt zostania pilotem samolotu liniowego to jakieś pół bańki. Jeśli poprzez założenie własnej działalności, to potrzebujesz doświadczenia zawodowego, a do tego niemałych pieniędzy na start - w wielu dziedzinach 100 k zl wystarczy, w wielu zabraknie na wkład własny do kredytu.

Zresztą, nie urągając Ci, gdybyś znikąd dostał taką kasę nie mając doświadczenia w posiadaniu jakichkolwiek konkretniejszych pieniędzy, zniknęłaby Ci w okamgnieniu. Nie piszę tego bo mam o Tobie złe zdanie, tylko tak po prostu jest. Gdybyś nigdy nie jeździł na rowerze to zapewniałbym Cię, że przy pierwszej próbie się przewrócisz. Nie ze względu na to, że uważam Cię za mniej sprawnego od wszystkich jeżdżących na rowerze. Po prostu ludzie zanim się nauczą łapać równowagę podczas jazdy, najpierw upadają. Z finansami jest identycznie...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2020, 13:51   #39
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Po LO poszedłem do policealnej, więc mam jakąś podstawę. Zresztą poszedłem tam głównie dla wiedzy i umiejętności nie "papierka". Na studia nie widziałem sensu żeby iść, bo w zawodzie jaki chce wykonywać bardziej liczą się umiejętności i portfolio niż co się skończyło Poza tym trudno byłoby mi wybrać kierunek, a dla mnie bez sensu jest iść na studia tylko dla faktu żeby mieć wyższe.
Co do tych 100k to musiałbym się bardzo kontrolować żeby tego nie zaprzepaścić. Dostać 100k za nic to jak totolotek, jedna szansa na całe życie
Cytat:
. Żeby pracować w zawodzie, który się lubi (lubi się zazwyczaj atrakcyjne zawody)

Zależy jak definiujesz atrakcyjne. Gdybym miał do wyboru pracę w jednej z najlepszych firm finansowych/informatycznych za pięciocyfrową pensję oraz prowadzenie małego sklepu muzycznego/foto/komputerowego w jakimś fajnym mieście i zarabianie czterocyfrowej pensji to bez wahania wybrałbym tą drugą opcję, bo o wieele bardziej mi pasuje niż praca w korpo.
Szkoda tylko że jest coraz mniej takich małych sklepów, wszędzie tylko te cholerne sieciówki I tak jednak wolę sklep niż wielką firmę
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN

Ostatnio zmieniany przez DarkSlide97 : 06.05.2020 o godz. 14:10
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2020, 14:12   #40
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
haha, ale temat

to i cos tam wrzuce
kiedys marzylem o Mobile WorkStation np. od Eurocoma
ceny takiego lapka latwo przekraczaja 10 000 i leca w gore

lata mijaja i czlowiek zaczyna inaczej patrzec
moj okolo 6 letni lapek z AMD na pokladzie w zuperlnosci mi wystarcza
tak po prawdzie to dla mnie waznejsza jest wygodna myszka, klawiatura i drugi monitor niz zastanawianie sie czy procesor ma miec zegar 2,8 GHz czy moze 3
najchetniej bym sobie trzy monitory postawil albo jeden ultrawide, tylko biurka takiego nie mam

taka zabawka by mi pasila https://www.x-kom.pl/p/541374-notebo...p-rtx5000.html
ale po co, skoro 10-ktornie tanszy sprzet tez spelni moje wymagania i przy moim uzytkowniu nie zobacze wiekszej roznicy? a za roznice w cenie moge pojechac na wakacje
z cala rodzina
kilka razy


edit:
taka przykladowa konfiguracja...
cena 19 000 bez drugiego monitora
aha - cena jest w USD
i nie, to nie jest ich najdrozszy komputer
Dołączone obrazki
File Type: png eurocom.png (80.7 KB, 121 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez nimal : 15.07.2020 o godz. 14:28
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2020, 21:08   #41
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
tak wszyscy o komputerach marzeń, a ja trafiłem na możliwości silnika Unreal Engine 4. Chętnie pociupał bym w takiej rzeczywistości w jakąś dobrą gierkę ze świata Gwiezdnych Wojen lub w klimacie Blade Runnera na VR-ach. Faktycznie można odnieść wrażenie że baaardzo temu blisko do fotorealizmu.

https://www.youtube.com/watch?v=zKu1Y-LlfNQ
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2020, 21:57   #42
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To było generowane w czasie rzeczywistym, ale na czym, Panie, na czym...

Zwykle od takich pokazówek do pełnoprawnej gry podobnej jakości mijało pół dekady, ale ostatnio prawo Moore'a drobinę się postarzało i rozwój następuje trochę wolniej, stąd strzelam, że produkcje z taką grafiką ujrzymy za jakąś dekadę: dołóż 3 lata, żeby to samo można było wygenerować na zwykłym, wysokiej klasy komputerze. Dodaj kolejne 3, żeby to poszło na przeciętnym sprzęcie. No i otrzymujesz pustą, pozbawioną dynamiki scenerię ze snującymi się mgiełkami, chmurkami i jednym pomykającym autem, od której do pełnej życia gry znów brakuje kilku lat
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2020, 22:02   #43
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
To było generowane w czasie rzeczywistym, ale na czym, Panie, na czym...

Zwykle od takich pokazówek do pełnoprawnej gry podobnej jakości mijało pół dekady, ale ostatnio prawo Moore'a drobinę się postarzało i rozwój następuje trochę wolniej, stąd strzelam, że produkcje z taką grafiką ujrzymy za jakąś dekadę: dołóż 3 lata, żeby to samo można było wygenerować na zwykłym, wysokiej klasy komputerze. Dodaj kolejne 3, żeby to poszło na przeciętnym sprzęcie. No i otrzymujesz pustą, pozbawioną dynamiki scenerię ze snującymi się mgiełkami, chmurkami i jednym pomykającym autem, od której do pełnej życia gry znów brakuje kilku lat
To co piszesz ma jak najbardziej sens i się z tym w pełni zgadzam, dodam od siebie że "taka" gra do samej instalacji to już raczej tylko w "Terabajtach"
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2020, 06:12   #44
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Dla mnie większość gier które teraz wychodzi jest prawie fotorealistyczne - oczywiście, nie jest to w 100% odwzorowanie rzeczywistości ale bardzo blisko. Jak pierwszy raz widziałem filmik z Forza Horizon 4 to myślałem że to nie gra, a nagranie ze zwykłej kamery samochodowej. Podobnie jak np. Metro Exodus, Horizon: Zero Dawn czy inne nowe produkcje. Twarze i modele są bardzo realistyczne, mamy masę efektów cząsteczkowych, teraz dochodzi do tego RTX.

Szczerze mówiąc nie jaram się już grafiką w grach tak bardzo jak kiedyś. Pamiętam jak zobaczyłem na żywo Mafię 2 z wymaksowanymi detalami to zbierałem szczękę z podłogi. Podobnie było z pierwszymi Assassinami czy z Crysisem. Natomiast potem realistyczna grafika powoli stawała się normą w grach i aż takiego przeskoku nie było.

Także nie przeszkadza mi, że taką grafikę jak na filmiku będziemy mieli za 10 lat, mam taki ogrom nowych produkcji do ogrania że mogę poczekać
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2020, 10:52   #45
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,684
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
To co piszesz ma jak najbardziej sens i się z tym w pełni zgadzam, dodam od siebie że "taka" gra do samej instalacji to już raczej tylko w "Terabajtach"
Terabajty to tyle co splunac na laczu optycznym
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.