Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.09.2012, 11:08   #1
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Komputer po włączeniu się resetuje

Mam komputer,który nie był używany przez około 3lata,wcześniej działał.Gdy go włączę to pokazuje się okno ( to XP ) a potem : uruchom system normalnie,uruchom w trybie awaryjnym itd. Po naciśnięciu nawet komendy -uruchom w trybie awaryjnym-komputer się wyłącza i na nowo włącza z tymi samymi komendami.Więc wszedłem do Biosu,sprawdziłem ustawienia i jest w Biosie dobrze.Nacisnąłem DEL po włożeniu płyty systemowej i teraz na niebieskim tle widnieje napis Welcome to Setup-Enter-F3 wg poleceń (bo może coś w systemie sypło i zacząłem tak robić ) ale nic to nie pomogło. Do komendy F3 i komp się resetuje i na nowo Gdzie tkwi przyczyna ? Może coś z dyskiem? Chciałem podmienić ale nie mam.
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.09.2012, 13:53   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak naprawdę to przyczyna może tkwić wszędzie, tylko nie w systemie, skoro nie chce zabootować. Od zasilacza, poprzez płytę główną, dysk, pamięci, wszystko trzeba by sprawdzić w innych zestawieniach.

Jak udaje Ci się wejść do BIOSu, to sprawdź jaką temperaturę ma procesor.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 26.09.2012 o godz. 13:59
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 15:09   #3
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ed hunter - masz w 100% rację, muszę wszystko powykręcać poczyścić, sprawdzić. procesor ma jak pamiętam - 17-25 stopni .
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 15:37   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zasilanie. Sprawdź, czy nie spuchły elektrolity przy procesorze. Pomierz napięcia zasilające.

Dalej potestuj pamięć.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 16:27   #5
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napięcia nie mierzyłem,jutro to zrobię,bo tego kompa nie mam u siebie,dokładnie patrzyłem nie zauważyłem żeby jakiś elektrolit był do bani ....ale jutro jeszcze raz bardzo dokładnie wszystko zobaczę .To jest przypadek jak dla mnie wyzwanie wielkie może jeszcze dodam że komp stał przez 3 lata we wilgotnym zakurzonym pomieszczeniu
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 17:15   #6
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Po pierwsze, wypróbuj to co Ci koledzy napisali wyżej.
Jeśli nie pomaga, to ja zapropnuję Ci metodę zupełnie niekonwencjonalną, ale która w kilku przypadkach ( znanych mi osobiście), zadziałała.
Metoda ma o tyle sens, że napisaleś, że skrzynka stała nie używana przez parę lat.
Metoda
1. Odkręć śrubki z boku skrzynki i zdemontuj boczną ściankę obudowy (oczywiście z tej strony, która daje dostęp do "bebechów").
2. Przygotuj odkuracz z możliwe wąska końcówką.
Starannie odkurz wszystkie elementy we wnetrzu sktrzynki, ze szczegónlym uwzględmnieniem wiatraków i radiatorów.
3. Skręć z powrotem i sprawdź efekt.
Pozdrawiam
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 17:45   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czasami daje efekt rozebranie całkowite takiego starocia, oczywiście bez wykręcania płyty głównej (procesor w ostateczności) i złożenie go ponowne. Coś może źle stykać.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 18:45   #8
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokładnie jutro tak zrobię,rozbiorę tego antyka,przeczyszczę i zobaczę efekt-oraz poinformuję Forum co i jak
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2012, 21:09   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja mam podobny efekt z jednym starociem, myślałem, że to pamięci, są 3, przeleciałem na memteście prawie wszystkie kombinacje i cały czas sypie błędami na wszystkich, sprawdzałem po jednej oczywiście wsadzając w kolejne sloty, nie doszedłem do końca, chyba płyta główna poszła do krainy wiecznych łowów, bo żeby walnęły 3 pamięci na raz, to jest bardzo mało prawdopodobne. Komputer potrafi wstać, załadować system i za chwile niebieski ekran z błędami, których google nie zna
Ponieważ jest to komp na pamięciach DDR1, to chyba zaliczy pojemnik na odpady elektroniczne, no chyba, że jeszcze coś wymyślę.

Jeszcze jedną opcję sprawdzę, powinienem mieć gdzieś identyczną płytę, tylko z innym biosem, cała różnica, bo płyty były kupowane jednocześnie, w jednej bios zmieniłem.

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 26.09.2012 o godz. 21:14
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2012, 07:32   #10
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Powodów może być dużo, spotkałem się nawet takim, gdzie źródło problemu tkwiło w puszce prądowej.

W tym wypadku może jednak lepiej zacząć od wykluczenia winy systemu, bo to powinien być najprostszy test.
Ściągnij jakiegokolwiek Linuxa bootowalnego z płyty i odpal.
__________________
Pozdrawiam

Kogoro Akechi
Kogoro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2012, 12:25   #11
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Kogoro dokładnie jak piszesz, z tym Linuxem poczekam do poniedziałku bo już teraz nie mam dostępu do tego kompa.

@ed hunter, rozkręciłem cały komputer,wszystko dokładnie przeczyściłem - odkurzaczem, sprężonym powietrzem,styki,gniazda,no wszystko,po skręceniu wszystkiego i po podłączeniu komp nadal robi swoje może jak Kogaro pisze - to ostatni sposób przed wyrzuceniem tego zabytku na "szrot" ?
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2012, 12:33   #12
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez czaro80 Podgląd Wiadomości
@Kogoro dokładnie jak piszesz, z tym Linuxem poczekam do poniedziałku bo już teraz nie mam dostępu do tego kompa.

@ed hunter, rozkręciłem cały komputer,wszystko dokładnie przeczyściłem - odkurzaczem, sprężonym powietrzem,styki,gniazda,no wszystko,po skręceniu wszystkiego i po podłączeniu komp nadal robi swoje może jak Kogaro pisze - to ostatni sposób przed wyrzuceniem tego zabytku na "szrot" ?
Kagoro może mieć rację, spróbuj jego metody.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2012, 14:02   #13
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie wyczesałeś jakiś mój stary wpis, ale nic się nie zmieniło.
Mój nowy komp przestał któregoś dna wstawać, biiii biiii biii z głośniczka, wyłączyłem zasilanie wyjąłem i wsadziłem pamięć, od razu ok.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2012, 14:32   #14
czaro80
Banned
 
Data rejestracji: 17.10.2011
Posty: 293
czaro80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@ed hunter nie wyczesałem serio żadnego Twojego wpisu, ale dziś mnie oświeciło haaa - wsiadłem w samochód i pojechałem zobaczyć tego kompa,bo mi nie dawało to spokoju,jeszcze raz wszystko w drobny mak - wszystko,jeszcze raz czyszczenie na maxa,suszenie suszarką do włosów podzespołów i? sam byłem w szoku : gdy go skręciłem,wszedłem do Biosu,odpaliłem płytę z systemem i komputer ruszył !!!!
Tylko wiem co go boli, ma zbyt mało pamięci wirtualnej, zbyt mało, mam płytkę instalacyjną z Mini XP , jutro to będę instalował - myślę że na ten okrojony XP - pamięci wirtualnej wystarczy
czaro80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2012, 15:05   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jakiej znowu pamięci wirtualnej?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wybór pralki, lodówki, odkurzacza, itp. CIAPEK Off topic 784 23.01.2019 22:37
wieszajacy sie komputer Stef Off topic 14 25.01.2005 07:24
Resetujacy sie komputer...:( Hanek Off topic 26 03.06.2003 06:05
Co się dzieje po włączeniu DMA? DrWatson Napędy optyczne CD 8 14.05.2003 19:39
Podczas ogl. filmu resetuje mi się komputer Dajwido Off topic 2 14.05.2003 12:23


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.