Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Komputer sam się uruchamia po włączaniu zasilania (https://forum.cdrinfo.pl/f113/komputer-sam-sie-uruchamia-po-wlaczaniu-zasilania-88318/)

SEBAW 20.03.2011 09:55

Przed chwilą odpiąłem wszystkie urządzenia I/O z tyłu obudowy, tj.: mysz usb, klawiatura usb, przedłużacz usb, głośniki, mikrofon, lan, monitor i dalej to samo. Czyli przyczyna leż w środku obudowy.
Nie mam zbyt dużo czasu na zabawę z kompem, więc po trochę dążę do (tak mi się wydaje) celu... :)

Arepo 20.03.2011 19:23

a próbowałeś pobawić się "AC Power Loss Restart" w biosie, tak jak pisałem wcześniej ?


pozdrawiam

szczuru 21.03.2011 21:32

Miałem podobnie - po wymianie zasilacza ustąpiło :P
Ew. spróbuj jeszcze update biosu.

SEBAW 22.03.2011 19:08

Cytat:

Napisany przez Arepo
a próbowałeś pobawić się "AC Power Loss Restart" w biosie, tak jak pisałem wcześniej ?


pozdrawiam

Bawiłem się tą opcją, ale dalej to samo.

Cytat:

Napisany przez szczuru
Miałem podobnie - po wymianie zasilacza ustąpiło
Ew. spróbuj jeszcze update biosu.

Wcześniej pisałem na temat zasilacza. To jest już drugi egzemplarz, wyjęty z pudełka.

loki7777 22.03.2011 19:33

A czy egzemplarz to ten sam model? Tez tak mialem i wymienilem mobo i zasilacz i jest ok;)
W sumie napisz tez co to za zasilacz.

grzeniu 22.03.2011 20:35

Wymienić mobo i zasilacz, to prawie jak zmienić kompa :wow:
W sumie najlogiczniejsze :sciana:

SEBAW 22.03.2011 20:41

Zasilacz jest innej firmy niż stary. Muszę zabrać się za wyciąganie pojedynczo bebechów, a może w końcu trafię... :)

loki7777 22.03.2011 20:50

Zawsze monza wziac jakies mobo na podmianke i wtedy bedzie pewnosc. Mozna tez wzrokowo sprawdzic mobo a zwlaszcza kondensatory.

Arepo 22.03.2011 20:53

bez wyjmowania czegokolwiek stawiam na płytę główną :)

pozdrawiam

esem 22.03.2011 21:10

A ja dalej obstawiam zasilacz: problem +12V. Oczywiście zakładam, że profilaktycznie został odnowiony BIOS!

SEBAW 26.03.2011 07:37

@esem zasilacz odpada, bo przeprowadzałem testy na nowo wyjętym z pudełka. BIOS leży średniawka, więc może i warto go zaktualizować.

SEBAW 02.06.2011 20:47

Dawno mnie tu nie było, ale mam trop... ;p
Za komputerem przechodzi kabel antenowy TV. Wystarczy, że go podniosę ponad komputer, to zakłócenia w TV znikają. Wychodzi z tego, że winny jest kabel, a dokładnie jego ekranowanie (tak mi się wydaje), gdyż jest to stary, cienki kabelek antenowy.

ed hunter 04.06.2011 07:07

Kable antenowe, to tylko tak zwane satelitarne, droższe, ale działają. Te chińskie cienizny nie nadają się do niczego.

joujoujou 04.06.2011 19:23

Tak zwane satelitarne w większości też są chińskie. Co gorsza, przestały już być miedziane - teraz to stal miedziowana. :|

SEBAW 05.06.2011 08:46

Cytat:

Napisany przez SEBAW (Post 1164464)
Dawno mnie tu nie było, ale mam trop... ;p
Za komputerem przechodzi kabel antenowy TV. Wystarczy, że go podniosę ponad komputer, to zakłócenia w TV znikają. Wychodzi z tego, że winny jest kabel, a dokładnie jego ekranowanie (tak mi się wydaje), gdyż jest to stary, cienki kabelek antenowy.

Ale dałem plamę. k***a Nieodpowiedni post w nieodpowiednim miejscu. W tym wątku poruszany jest temat automatycznego uruchomienia komputera, a nie o zakłóceniach w TV.

Ale do rzeczy.

Komputer dalej ma autostart. :)

A o zakłóceniach napiszę tak:
Z tego co pamiętam to rdzeń jest miedziany o średnicy ok. 0.5mm, a dialektyk nie przypominał zbitej siatki, tylko kilka splątanych drucików. Dobry kabel ma drut (miedziany) ok. 1mm średnicy, a dialektyk to zbita siatka.
Według mnie winny jest kabel antenowy.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.