Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2023, 21:46   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,456
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Koniec Komputer Świat Plus

-koniec_ks_plus.jpg

Heh.... człowiek kupował czasopisma z płytami dla licencji, oryginalności, dla wersji cyfrowych, dla wersji online, dlatego że przekonywany przez wszystkich dokoła nowocześniej trzymać co można w chmurze, bo to takie super rozwiązanie.


a tu ni stąd, ni zowąd 4go stycznia dostaję takiego maila... i to jeszcze wpadł do SPAMu!!! (a z tego co widziałem, to chyba u większości tak ... z tych co pisali o temacie)

Maila odczytałem wczoraj więc będę musiał sobie pobrać wszystko co moje i zarchiwizować jak Pan Bóg przykazał na własnych nośnikach.

Niech no mi ktoś jeszcze raz zacznie zachwalać rozwiązania chmurowe zamiast normalnego dysku, zamiast płyty to pogonię jak psa
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2023, 22:37   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,837
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nigdy nie wierzyłem w takie maliny, no ale cóż... żal tych co wierzyli.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2023, 22:41   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,433
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie korzystałem, ale i tak przykro trochę.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2023, 23:09   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ano uroki wydawnictw online.

Z drugiej strony nie wszystko warto trzymać w fizycznej kopii. Ile używamy dziś aplikacji sprzed dziesięciu lat? I kiedy potencjalnie możemy je używać - na wieczorkach retro?

Ostatnio wyszła nowa książka Pilipiuka. Wersja papierowa, które po prostu lubię, bodajże 43 zł, wersja elektroniczna - z 10 zł tańsza. I tak wziąłbym papierową, ale rzut oka na półkę, na której stoją inne pozycje tego autora - no nie ma miejsca na ani jedną kolejną bez przenoszenia jakichś innych tytułów gdzie indziej. A z innymi półkami wcale nie jest o wiele lepiej Zatem zakupiłem tańszego ebooka, który też mi nie przepadnie nigdy, ponieważ (jeszcze) są one dystrybuowane w formie plików epub i tych drugich (zapomniałem rozszerzenia), które można pobrać na telefon/komputer, zrobić kopię zapasową poprzez skopiowanie na inny nośnik - słowem nie jestem uzależniony od żadnego serwisu online co do którego nie wiem, czy będzie działał za 10 lat.

Papierowe wersje książek, czy fizyczne nośniki cyfrowych gier też zresztą nie są aż tak pewne. Pożar, powódź, zabłąkana (lub nie) rakieta - nie bądźmy dziećmi, pod tym niebem nic całkiem pewnego nie znajdziemy.

Prawidłowy schemat to biblioteka online z możliwością podbrania na dysk lokalny i uruchomienia bez dostępu do internetu. A jeśli tego nie mamy, to jest nasza (jako ogółu użytkowników) wina, że płacimy za coś, co w tym rozumieniu jest wybrakowane. No i niestety jeśli 5% z nas to rozumie, to te 5% raczej nie wymusi swoimi decyzjami konsumenckimi zmian na dostawcach treści typu Amazon czy Valve...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2023, 23:16   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,837
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No ale nie mieszajmy do tego wojny, bo a takim przypadku to nic i w żaden sposób nie jest pewne. Tu wyłączają ci coś, o czym cię zapewniali, a ty masz się cieszyć, że powiadamiają cię tydzień przed faktem. No super
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2023, 00:05   #6
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tylko widzisz, to właśnie o to chodzi, że ja nie oczekuję od nikogo i niczego, że będzie zmartwiony moimi sprawami. Jeśli ktoś mnie zapewnia, że będzie do końca świata zapewniał mi jakąś usługę, to niewykluczone, że naprawdę ma takie solenne postanowienie - bo policzył sobie, że przecież skoro co miesiąc mu za to płacę, to on do końca świata będzie miał ze mnie hajs. Tyle, że jeśli sytuacja się zmieni, temu dostawcy wzrosną koszty, płacona przeze mnie kwota przestanie wystarczać, albo część użytkowników odejdzie do konkurencji i przez to przestanie się opłacać - to on natychmiast zapomni, że nasza współpraca miała być wieczna. On sobie to może dopiero wtedy uświadomi, a może już teraz doskonale o tym wie, w każdym razie ja to na pewno wiem już teraz.

Kupując treści przypisane do platform online należy sobie założyć, że to jest deal z datą ważności, której po prostu jeszcze nie znamy Tutaj jak widzę nie jest źle - wszystko co zakupiliśmy możemy sobie ściągnąć na dysk. W przypadku takiego Netflixa, HBO, Discovery+ itd. od razu płacąc abonament wiemy, że nie stajemy się właścicielami absolutnie niczego, a przecież nie ma już chyba prawie nikogo, kto by czegoś tam nie subskrybował. A wszystko dlatego, że to jest niedrogie w porównaniu z chodzeniem do kina, czy choćby zakupu fizycznego filmu/serialu na DVD czy innym BD.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2023, 19:37   #7
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,456
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
zwróć tylko uwagę na to, że jesteśmy jednak zmuszani do niektórych rozwiązań i ich wdrażanie nie wynika z tego że jest to lepsze, dla nas jako użytkownika końcowego, a bardziej dochodowe dla tych którzy zwyczajnie na tym chcą się dorobić.
W ten sposób wcisną nam za chwilę Windowsa jako subskrypcję, a nie własność dożywotnią użytkownika. Sam Office 365 nie jest złym rozwiązaniem, ale w firmie gdzie mam kilku użytkowników jednego komputera i każdy się loguje domenowo, taka licencja na 365 podąża za użytkownikiem więc musiał bym każdemu dać licencję za 50zł miesięcznie czy jakoś tak. No siłą rzeczy lepiej kupić licencję stanowiskową, gdzie mogę mieć 50 użytkowników i nie ma problemów z odczytem dokumentów u każdego.
Dzisiaj płacimy za lżejszy chleb kilkukrotnie, gdzie kiedyś naturalne było przejmowanie prawa własności przynajmniej do używania.
Z innej beczki... czy robiąc zakończenie takiego serwisu, czy nie powinni umożliwić narzędzia pozwalającego automatyczne pobranie sobie wszystkiego co zafajkujemy z biblioteki jeśli staliśmy się właścicielami na tymże koncie? Backup na czasy offline... ehh
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2023, 20:36   #8
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To jest ta ciemna strona i już od dawna mnie zastanawia, do czego to doprowadzi.

Jak dotąd jeszcze nic złego się nie stało. Nie doszliśmy do punktu, gdzie wykluczenie cyfrowe jest kolejną plagą naszych czasów. Jeśli już pojawiają się problemym, to z całkowicie tradycyjnymi dobrami - stąd widujemy chociażby osoby bezdomne i to mimo tego, że świat miał stawać się coraz to wspanialszym i wspanialszym miejscem. Ba - takie osoby nie mają domu, nie mają auta, ale smartfona często mają, więc powiedzmy że wykluczenie cyfrowe póki co nie należy do najbardziej palących problemów doczesności.

Trudno natomiast przewidywać, co będzie za jakiś czas. Na razie Windows jest względnie przystępny cenowo i dystrybuowany w dość przyjaznej użytkownikowi formie. Wydaje się, że jeśli przestanie być, to prędzej umrze śmiercią naturalną niż zmonopolizuje rynek - bo Android na smartfony, bo linux na komputery itp. Podobnie jest w przypadku mediów społecznościowych, spora na razie konkurencja (choć również z tendencją do łączenia się w większe serwisy) panuje wśród dostawców cyfrowej rozrywki.

Tylko czy nie pojawi się inny monopolista usług, który będzie niemożliwy do dogonienia/przejęcia od niego części rynku/zastąpienia? To nie są nowe pytania, bo to samo wieszczono w XIX wieku o wielkich producentach dóbr, a w XX o korporacjach takich jak McDonalds czy CocaCola. Jak dotąd się nie sprawdziło i niczego gorszego niż starożytny czy średniowieczny Cesarz posiadający na wyłączną własność całe cesarstwo nie mamy. Co daje jakieś pozytywne odczucia na przyszłość, ale tak całkowicie mnie nie uspokaja
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2023, 23:06   #9
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,456
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jeśli ktoś z Was ma konto w KŚP, to czy macie jakiś sposób na zmianę na stronie by rozwinąć wszystkie opisy programów jednocześnie a nie otwierać tego w pojedynkę. Może być problemem że dopiero po rozwinięciu wczytuje się opis.

Zapisał bym stronę kompletną i miał bym ściągę co do czego mam w licencjach...



EDIT.
OK, ogarnąłem więc jak ktoś chce to niech odpowie jak coś takiego można zrobić. Ja skopiowałem wszystkie klucze, a żeby mieć z czego zrzuty robić to przeklikałem każdą zakładkę od góry do dołu i rejestrowałem ekran. Filmik można puszczać poklatkowo jeśli byłaby taka trzeba.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 29.01.2023 o godz. 00:28
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świat, komuter, koniec

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.