Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.05.2022, 20:37   #16
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Aż dopytam - czyli ten dysk, na którym pojawiły się błędy raportuje je również kiedy zostanie podłączony bezpośrednio do płyty głównej?
Od początku pracował na kontrolerze i nadal pracuje. Nadal jest 7 błędów więc nie rośnie, z drugim jest tak samo (nadal 758) ale czy tak będzie za miesiąc czy dwa, to tego nie wiem.
Nie miałem czasu na taką obserwację, więc kontroler zwracam. Zakupiłem już drugi egzemplarz u tego samego sprzedawcy i będę obserwował dalej. A dysk mogę podpiąć do płyty i obserwować, tylko pytanie jak długo to robić by wyciągnąć jakiś wniosek?
Pytałem czy podpięcie dysku z bad sektorami ma jakiś wpływ na drugi dysk podpięty do kontrolera?

Jeszcze jedno: Pisałeś, że nie trzeba w przypadku takiego podłączenia dysków korzystać z "bezpiecznego usuwania". Tylko, że ja mam w zasadach usuwania zaznaczone "większa wydajność (domyślnie)" a nie "szybkie usuwanie". Czy nie powinienem tutaj dla tych dysków zaznaczyć szybkiego usuwania? Zasady przy takim podłączeniu są chyba podobne jak z pendrive'em? Tutaj jednak to jest dysk z ruchomymi talerzami, więc to chyba ma większe znaczenie co zaznaczę? Obie opcje mają swoje wady i zalety (jak sama nazwa wskazuje)
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.05.2022, 21:46   #17
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie, nawet całkowite uszkodzenie jednego dysku nie wpłynie w żaden sposób na drugi - nie wiem, jak bardzo musiałaby być źle zaprojektowana elektronika kontrolera, żeby było inaczej.

System przy wyłączaniu najpierw zamyka procesy i wyłącza urządzenia, to nieistotne co masz zaznaczone, i tak nie odłączy zasilania na krótko.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2022, 00:03   #18
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Nie, nawet całkowite uszkodzenie jednego dysku nie wpłynie w żaden sposób na drugi - nie wiem, jak bardzo musiałaby być źle zaprojektowana elektronika kontrolera, żeby było inaczej.

System przy wyłączaniu najpierw zamyka procesy i wyłącza urządzenia, to nieistotne co masz zaznaczone, i tak nie odłączy zasilania na krótko.
Ok. nie odłączy zasilania na krótko ale nie chodzi tylko o elektronikę HDD lub pena ale o dane tam zapisane. Te dwie opcje oraz sposób odłączania nie mają znaczenia jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych?
A jak wygląda kwestia szybkości, czyli transferu z pena czy hdd na dysk lokalny przy danej opcji? Lepiej zaznaczać szybkie usuwanie czy wyższą wydajność?
Jak nie odłączałem "bezpiecznie" jednego pena, to po pewnym czasie miałem upierdliwy komunikat za każdym razem gdy go podłączałem czy zeskanować dysk w celu naprawy (coś w tym stylu). Dane były czytelne ale mój znajomy miał też taki komunikat i tam miał kilka katalogów już nieczytelnych - był to dysk zewnętrzny podpinany przez USB bez swojego zasilania.

Zatem dalej będę obserwował te dwa dyski z nowym kontrolerem pod kątem tych błędów, tylko nie wiem jak długo to robić by uznać czy kontroler jest ok czy nie. Stary dysk jak pisałem nazbierał już sporo błędów CRC ale ma też bad sektory. Nowy nie powinien mieć ich wcale.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
jaki, kontrolery, pcie, sata, wybrać, x1

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.