Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.03.2005, 06:54   #16
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Podsumowujac musisz zadac sobie podstawowe pytanie w jakim celu kupujesz laptopa. To punkt wyjscia do calej reszty. Wlasciwie od tego zalezy to co ma sie w nim znalezc.
.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, właśnie o coś takiego mi chodziło

Zastosowanie sprzętu mam określone dość precyzyjnie. Ma to być notebook na mniej więcej rok, bo potem daję go mamie. Służyć ma mi przede wszystkim w domu jako narzędzie głównie pracy (jest też naturalnie komputer stacjonarny, ale nie mam na niego miejsca w pokoju, gdzie główne przebywam, a latanie w tą i z powrotem robi się troche męczące, zwłaszcza podczas pracy nad projektami) oraz na uczelni, tutaj przede wszystkim jako źródło różnego rodzaju prezentacji i wystąpień (teoretycznie uczelnia udostępnia własnego, ale i to ja już razy miałem sytuację, kiedy przygotowywałem świetną, dopiętą na ostatni guzik prezentację, a na miejscu okazywało się, że ich wersja Office'a jest powiedzmy "lekko" niekompatybilna z moją i wszystko szlag trafiał..), może czasami także do notowania.

Trwała bateria nie byłaby więc chyba moim podstawowym zmartwieniem i mając do wyboru ją, albo większy ekran, zdecydowałbym się raczej na ten drugi.


Co do procesora, to nie upieram się przy 64 bitowym. Wolałbym raczej AMD, chociaż to też nie jest konieczne (po prostu bardziej lubię tego producenta) i w grę naturalnie wchodzi też Intel. Z nim jednak problem jest taki, że nie bardzo znam te oznaczenia i nie wiem, jaką to prezentuje wydajność.
Procesor 64bitowy mnie zainteresował, bo był niewiele droższy od zwykłego, a nawet w ostatnich rozmowach na forum na temat sprzętu, polecano go jako dobrą inwestycję na przyszłość. Ale jeżeli w notebooku wiąże się to z dodatkowymi ograniczeniami, to w zupełności mogę to sobie darować. I pewnie tak zrobię.


Pamięć również liczę jako minimum 512. Wymiana podzespołów w notebooku jest rzeczywiście cholernie droga, więc chcę już na starcie mieć sprzęt, który wystarczy do komfortowej pracy. A jednak z 256MB pamięci to różnie bywa (wiem z doświadczenia).


Co do producenta to przyjrzę się jeszcze Dellowi i IBM. Z pozostałych to o HP i jego serwisie w Polsce nie musisz mi mówić, bo miałem już z nimi do czyniania. Co do Ilyamy to pamiętam Twoje perypetie. O Compaqcie i Asusie nie wiem nic, ale zapamiętam ostrzeżenie.


Dzisiaj dostałem jeszcze taką ofertę:

"jest uzywany, ile czasu, nie wiem, podobno w dobrym stanie, ale kolega dopiero go dostanie do rak i wtedy bedzie wiedzial wszystko...w tej chwili to, co mogl mi powiedziec to:

jest to pentium 3 albo 4 mobile (ja zakladam, ze dobrze pisze nazwy, bo mi to w ogole nic nie mowi)

Dell Latitude

jaki dokladny model, to nie wiemy...

ekran 15 cali

1.3 GH

512 mega ramu

CD i DVD ale bez nagrywarki

wireless modem jakis posiada

20 GB twardy dysk...

cena okolo $500
"

Trochę mało szczegółów i niestety używany. Gdyby była to nówka, to może nawet przebolałbym ten mały dysk i zdecydował się na coś takiego. Cena całkiem atrakcyjna, a ja w sumie nie potrzebuję w notebooku najnowszego sprzętu.


Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Decyzję będę musiał podjąć dzisiaj, w międzyczasie czekając na jeszcze jedną okazyjną ofertę, która ma się trafić, ale jeszcze trochę poszperam po internecie pamiętając o Twoich uwagach. Dzięki
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.03.2005, 07:46   #17
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
- Cena - co dokładnie masz na myśli? Koszty przesyłki wliczyłem, podatej nie dotyczy, bo inny stan. Jest coś jeszcze?
Jak bedziesz miał pecha, a zawsze to się może zdarzyć, to dojdzie cło.
Wwozisz do UE towar spoza UE. 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 08:16   #18
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zobacz te testy http://pclab.pl/art13990.html - tan testowano procesor 64 bitowy. Co prawda sprzet znacznie drozszy od tego co chcesz kupic (11 tys zl) ale procesor ten sam i bedzie jakis punkt odniesienia. Wyraznie widac, ze Intel jest tutaj lepszy.

Poza tym nie wiem jak z odprowadzaniem ciepla z procesora AMD. Dla mnie jedna z zalet laptopa jest bezwzgledna cisza i to zapewnia mi moj IBM (wentylator odpala sie bardz ale to bardzo sporadycznie i praktycznie go nie slychac). Dla porownania w drugim z laptopow - ASUS - wentylatory na karcie graficznej i procku tak bucza ze moj stacjonarny pecet jest mniej slyszalny.

Skoro chcesz po roku oddac laptopa mamie to tym bardziej nie warto kupowac 64 bitowego procka. Do tego czasu MS raczej nie wyda nowego systemu. Co prawda pisze to na podstawie obserwacji mojej mamy i nie wiem czy np Twoja nie wymiata w jakies gierki albo nie potrzebuje zapasu "gazu pod pedalem" .

Co do procesorow Intela i technologii Centrino oraz jej nastepcy SONOMA polecam lekture tego http://pclab.pl/art13670.html. Bardzo fajnie opisane i mozna sporo sie dowiedziec. Sa tam rowniez wszystkie nowe oznaczenia procesorow. Nie sugeruj sie testowanymi komputerami bo nadal zdecydowanie odradza ASUSa. Gigabyte nie znam chodz firma, ktora dopiero zaczyna cos robic i nie ma doswiadczenia raczej nie zaskoczy mnie na plus.

Akurat jezeli chodzi o sama pamiec to da sie cos zaradzic. Mozna dokupic w miare tanio. Ale faktycznie po co kombinowac i np miec pozniej problem z kompatybilnoscia danej kosci.

Tak jak mowilem Dell to swietny sprzet z gornej polki. Jezeli myslisz o sprzecie uzywanym to zobacz www.laptopy.org. Ta firma jest w Polsce i sprzedaje uzywane laptopy (pewno ciagna z USA). Bedziesz mial rozeznanie po ile stoja w naszym kraju.

Co do oznaczen procesorow Intela to kiedys bylo tak

Pentium II
Pentium III
Pentium IV

Teoretycznie im wiekszy numer Pentium tym nowszy procesor. Poza oznaczeniem II, III, IV podawana byla jeszcze czestotliwosc taktowania procesora np Pentium IV 2,4 GHz. Jednak obecnie Intel zrezygnowal z tego i procesory sa oznaczane troche inaczej np Pentium M 760 to procesor do komputerow przenosnych (swiadczy o tym litera M) a oznaczenie cyfrowe odpowiada 2 GHz szynie FSB 533. Na stronie http://intel.com/products/processor/pentiumm/index.htm masz wykaz dostepnych procesorow Pentium M.

Jak cos bedziesz chcial sie jeszcze dowiedziec to wal smialo na maila albo na gg (1237)
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 08:27   #19
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Artykuły poczytałem, już wiem trochę więcej

Co do oznaczeń Inteala to te stare, z komputerów stacjonarnych znałem, ale chodziło mi właśnie o te przenośne. Ale z tego, co poczytałem, to ten cały M radzi sobie całkiem dobrze. Pytanie jeszcze jak Celleron, ale jego generalnie chyba będę unikał.


Poszukam jeszcze w takim razie czegoś z Intelem. Póki co bardzo poważnie zastanawiam się nad tym:

http://www.buy.com/retail/product.as...mp&dcaid=15890

notebookiem. Czas mnie niestety nagli i decyzję podjąć muszę dzisiaj (a cholera, akurat dzisiaj nie mam czasu na to, żeby posiedzieć przed komputerem i poszukać dodatkowych informacji), ale może jeszcze znajdę coś innego. W każdym razie ten powyższy ma naprawdę rewelacyjną konfigurację i świetną jak za to cenę. Firma co prawda jest mniej znana, bo Averatec, o którym słyszę po raz pierwszy, ale poszukałem trochę testów na internecie, w tym na Tom's Hardware i generalnie bardzo pozytywnie się o niej wypowiadano. Może więc to jest to


Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Teraz muszę się zająć czymś innym, ale potem jeszcze (w późniejszej części dnia) wrócę do tematu, bo mam dostać dodatkowe informacje, więc ewentualnie odezwę się przez gg, jeśli będziesz miał chwilkę czasu.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 08:39   #20
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Celeron M to taki okrojony Pentium M. Rozni sie iloscia pamieci podrecznej przez co jego wydajnosc jest mniejsza. Zakladam, ze tak samo jak wersja dla komputera stacjonarnego jest tez przeznaczona do wolniejszej szyny FSB.

Komputer ktory zaproponowales ma ciekawa konfiguracje ale nie slyszalem nigdy o takiej firmie. Wiec trudno mi sie wypowiadac.

PS
Pisz smialo nawet jak bede pozornie niedostepny .
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 11:32   #21
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmm, co za herezje czytam. Wszelkie Compaq, HP, IBM to ta sama firma je robi a jest nia LG/Philips. Ciekawymi konfiguracjami cechuje sie ACER.

Co do procesorow AMD na platforme moblina to male nieporozumienie, dosyc czesto padaja procesory i wielu wazniejszych dystrybutorow (tak dystybutorow bo producentow laptopow jest 6 tylko).

Nie warto inwestowac z platforme SONOMA, jest pare procent szybsza niz "Centrino" a cenowo jeszcze na nasze czasy znaczaco drozsze.

Jezeli chodzi o laptopy DELL to naprawde dobry sprzet, ale moj znajomy serwisant sprzetu DELL'a mowil ze jak muchy padaja wszystkie moduly "niebieskiego zeba".

Oczywistym jest ze Mobilny Pentium od rdzenia Banias (Pentium III tak naprawde) do Dothana i nastepca sa zdecydowanie szybsze niz P IV to kazdy wie. Celeron M troszke sie rozni od Pentium M, m. in iloscia pamieci (Celeron M na rdzeniu Dothan ma 1 MB cache), oraz brak technologii speedsteap. Celeron M dziala rozniez tak samo jak Pentium M na szynie 400 MHz.


Ja osobiscie mam sprzet od LG, na Pentium M Dothan 1,5.

Dobra jak sa jeszcze pytania to chetnie odpowiem.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 12:02   #22
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Hmm, co za herezje czytam. Wszelkie Compaq, HP, IBM to ta sama firma je robi a jest nia LG/Philips.
Nie jestem taki pewny czy laptopy IBM sa robione przez LG (nie ma po tym sladu w calym laptopie a juz go z ciekawosci rozbieralem ). Pomijam np to, ze moje Combo jest akurat od LG.

Do tego wszystkiego sam sprze to jedno i liczy sie gwarancja oraz serwis. Tutaj widac roznice .

Jezeli nawet cos jest robione przez inna firme to musisz pamietac o tym, ze producent robi to co u niego zamowia. Innymi slowy firma moze isc na latwizne i zamawiac cos taniego ale przez to awaryjnego lub moze dbac o marke i nakazac produkcje z nalepszych podzespolow co oczywiscie odbija sie pozniej na cenie.

Innymi slowy to kto firmuje ostatecznie sprzet jest gwarancja tego jaki on bedzie.

Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Nie warto inwestowac z platforme SONOMA, jest pare procent szybsza niz "Centrino" a cenowo jeszcze na nasze czasy znaczaco drozsze.
Mysle, ze warto zwlaszcza jak przywozisz sprzet ze Stanow. Warto chodzby z tego powodu, ze masz kilka procent wzrostu szybkosci, szybsza karte wifi i dwukanalowa obsluge pamieci. Poza tym z tego co widzialem to w wiekszosci komputerow na SONOMIE juz standardowo montuja szybke dyski twarde.

Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Jezeli chodzi o laptopy DELL to naprawde dobry sprzet, ale moj znajomy serwisant sprzetu DELL'a mowil ze jak muchy padaja wszystkie moduly "niebieskiego zeba".
Nie ma rzeczy idealnych i takich co sie nie psuja. Dlatego wazna jest gwarancja a DELL w Polsce dziala mniej wiecej tak, ze zglaszasz awarie przez telefon a nastepnego dnia jest u Ciebie serwisant i na poczekaniu naprawia sprzet. Oczywiscie przeprasza za klopot itd.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 12:15   #23
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Nie jestem taki pewny czy laptopy IBM sa robione przez LG (nie ma po tym sladu w calym laptopie a juz go z ciekawosci rozbieralem ). Pomijam np to, ze moje Combo jest akurat od LG.
Przytocze pare faktow, LG produkuje dla IBM od 1997 roku, a przykladowe sygnacje to
http://nbinside.com/lgibm/lgibm-xnote.htm
http://nbinside.com/lgibm/thinkpad-x24-btk.htm

Cytat:
Napisany przez BD
Do tego wszystkiego sam sprze to jedno i liczy sie gwarancja oraz serwis. Tutaj widac roznice .
Nie bedziesz nic wiedzial dopoki sie nie przekonasz, serwisy w polsce traktuja ludzi tak samo jak ciebie ta IIYAMA (tylko DELL ma naprawde super serwis).
Serwisuje to AC, naprawde kolega juz od 2 miesiecy sie z nimi kloci kiedy mu w koncu laptopa naprawia (spalil sie Celeron M i plyta glowna), a mowia ze musza sprowadzic te elementy i nic nie da ze 14 dni minelo, a w zastepstwie 2 nie dadza bo maja to "w czterech" literach (ma podobny model do twojego).

Cytat:
Napisany przez BD
Mysle, ze warto zwlaszcza jak przywozisz sprzet ze Stanow. Warto chodzby z tego powodu, ze masz kilka procent wzrostu szybkosci, szybsza karte wifi i dwukanalowa obsluge pamieci. Poza tym z tego co widzialem to w wiekszosci komputerow na SONOMIE juz standardowo montuja szybke dyski twarde.
No tak SONOMA raptem tylko 17 W wiecej ciagnie (sam procesor) od poprzedniczki. I tak karta wifi chodzi na a/b/g (przynajmiej tak jest na moim sprzecie). Dwukanalowa obsluga pamieci nie jest tak wazna w przenosnym sprzecie (widac moje zapotrzebowania nie sa tak duze). Ja rowniez mam standardowo szybszy dysk twardy, Toshiba 5400, z 16 MB Cache.

Cytat:
Napisany przez BD
Nie ma rzeczy idealnych i takich co sie nie psuja. Dlatego wazna jest gwarancja a DELL w Polsce dziala mniej wiecej tak, ze zglaszasz awarie przez telefon a nastepnego dnia jest u Ciebie serwisant i na poczekaniu naprawia sprzet. Oczywiscie przeprasza za klopot itd.
To fakt, nie ma rzeczy idealnych, ale serwisy moglyby nas tak nie olewac.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 12:29   #24
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Nie bedziesz nic wiedzial dopoki sie nie przekonasz, serwisy w polsce traktuja ludzi tak samo jak ciebie ta IIYAMA (tylko DELL ma naprawde super serwis).
Serwisuje to AC, naprawde kolega juz od 2 miesiecy sie z nimi kloci kiedy mu w koncu laptopa naprawia (spalil sie Celeron M i plyta glowna), a mowia ze musza sprowadzic te elementy i nic nie da ze 14 dni minelo, a w zastepstwie 2 nie dadza bo maja to "w czterech" literach (ma podobny model do twojego).
Mam bardzo dobre zdanie o serwisach DELLa i IBM. Fakt do tej pory moj IBM nie musial jechac do serwisu ale jak dzwonilem do nich z pytaniem to natychmiast dostalem dokladna i precyzyjna odpowiedz.

Poza tym jak cos jest nie tak z serwisem to warto napisac do centrali
Efekt piorunujacy - zapewniam.

Cytat:
Napisany przez ThanatoS
No tak SONOMA raptem tylko 17 W wiecej ciagnie (sam procesor) od poprzedniczki. I tak karta wifi chodzi na a/b/g (przynajmiej tak jest na moim sprzecie). Dwukanalowa obsluga pamieci nie jest tak wazna w przenosnym sprzecie (widac moje zapotrzebowania nie sa tak duze). Ja rowniez mam standardowo szybszy dysk twardy, Toshiba 5400, z 16 MB Cache.
No widzisz ale Andrzej napisal, ze jemu bardziej chodzi o stacjonarne zastosowanie laptopa a wiec dwukanalowe pamieci maja znaczenie. Szybki dysk rowniez, wiekszy ekran, szybsza siec i cala reszta rzeczy jakie daje SONOMA.

Z tego powodu napisalem ze warto isc w strone SONONY. Zwlaszcza, ze przywozi sprzet z USA a tam ceny sa calkiem inne niz u nas. Nowosci ktore u nas sie pojawiaja tam juz sa czyms normalnym i ceny tez mialy czas sie zmniejszyc .

Cytat:
Napisany przez ThanatoS
To fakt, nie ma rzeczy idealnych, ale serwisy moglyby nas tak nie olewac.
Wiesz nie warto kupowac bardziewia w stylu IIyamy czy LG. Juz sie przekonalem o tym, ze niektore nowe marki na rynku pomimo, ze staraja sie lansowac na cos dobrego i drogiego wcale takie nie sam. Z tego powodu nastepnym monitorem bedzie tylko i wylacznie EIZO bo to jakosc i marka sprawdzona od wielu, wielu lat.

Tak samo jest ze sprzetem IBM. Moj ThinkPad jest drugiem laptopem jakiego kupilem z tej firmy. Pierwszym byl model oparty o Pentium 100 i bylo to wiele lat temu. Co ciekawe sprzet ten dziala do dzisiaj i nie ma z nim najmniejszego problemu - ba nawet bateria trzyma jeszcze z 50-60 minut co jest zaskakujace. Wlasnie to bylo jednym z argumentow za kupnem kolejnego IBMa
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 12:48   #25
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Mam bardzo dobre zdanie o serwisach DELLa i IBM. Fakt do tej pory moj IBM nie musial jechac do serwisu ale jak dzwonilem do nich z pytaniem to natychmiast dostalem dokladna i precyzyjna odpowiedz.

Poza tym jak cos jest nie tak z serwisem to warto napisac do centrali
Efekt piorunujacy - zapewniam.
Taak, odpowiedzi to daja precyzyjne, ale jak maja sprzet u siebie to sa bardzo powolni. Sprawa na razie ma sie oprzec o Dyrektora IBM na Polske, zobaczymy co z tego wyniknie.


Cytat:
Napisany przez BD
No widzisz ale Andrzej napisal, ze jemu bardziej chodzi o stacjonarne zastosowanie laptopa a wiec dwukanalowe pamieci maja znaczenie. Szybki dysk rowniez, wiekszy ekran, szybsza siec i cala reszta rzeczy jakie daje SONOMA.
Tylko nie mow ze szybsze dyski spowodowala ta platforma. Po prostu nie wiele drozsze sa dyski twarde 5400 i 7200 obrotow. 17" ekrany to tez zadna nowosc, a tylko sposob lansowania. A siec jak to szybsza? Wi-Fi stoi na tym samym poziomie, jedynie lan kablowy moze byc na 1 GBit.

Cytat:
Napisany przez BD
Z tego powodu napisalem ze warto isc w strone SONONY. Zwlaszcza, ze przywozi sprzet z USA a tam ceny sa calkiem inne niz u nas. Nowosci ktore u nas sie pojawiaja tam juz sa czyms normalnym i ceny tez mialy czas sie zmniejszyc .
Jezeli chodzi o te kilka procent to nie warto, ale jezeli jest to niezauwazalna roznica cenowa to ok.

Cytat:
Napisany przez BD
Wiesz nie warto kupowac bardziewia w stylu IIyamy czy LG. Juz sie przekonalem o tym, ze niektore nowe marki na rynku pomimo, ze staraja sie lansowac na cos dobrego i drogiego wcale takie nie sam. Z tego powodu nastepnym monitorem bedzie tylko i wylacznie EIZO bo to jakosc i marka sprawdzona od wielu, wielu lat.
O widzisz, czlowiek sie wielu rzeczy dowiaduje w praniu. Nie moge narzekac na swoj LG, mimo tego ze identyczny model IBM juz widzialem w USA, za mniejsze pieniadze niz wydalem ale jednak.

Cytat:
Napisany przez BD
Tak samo jest ze sprzetem IBM. Moj ThinkPad jest drugiem laptopem jakiego kupilem z tej firmy. Pierwszym byl model oparty o Pentium 100 i bylo to wiele lat temu. Co ciekawe sprzet ten dziala do dzisiaj i nie ma z nim najmniejszego problemu - ba nawet bateria trzyma jeszcze z 50-60 minut co jest zaskakujace. Wlasnie to bylo jednym z argumentow za kupnem kolejnego IBMa
No coz, ja ze wzgledu na to ze mialem DELL'a przez wiele lat (laptopa) to tez bym wzial, ale w polsce nie bylo nowych dobrych laptopow (byly tylko wybrakowane modele), a do Wloch nie bylo sensu jechac (tam maja spokojnie w sprzedazy na rynek Europejski).

Dopoki wszystko dziala ok to jest ok. Zreszta nie ma co sie oszukiwac, wiele laptopow sklada sie z elementow od przeroznych producentow. Jak w moim przypadku, dysk twardy i naped combo jest od Toshiby, pamieci od infineon'a, matryca od LG, etc. etc.

Grunt ze sprzet ma dzialac.

Dlatego sadze ze najwazniejsze przy zakupie jest gwarancja swiatowa. Np. takie gwarancje ma Toshiba, HP/Compaq, DELL, nie pamietam czy za doplata IBM nie ma tez rozszerzenia poza USA.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 20:47   #26
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No, zyskałem jeszcze jeden dzień

Jutro więc wybiorę się jeszcze do MM, pogadam z kimś mam nadzieję konkretnym i podowiaduję się jeszcze, co i jak z tymi notebookami. Potem poszperam jeszcze trochę na internecie.


Dzięki za wszystkie opinie (oczywiście wszystkie ewentualne kolejne jak najbardziej mile widziane ). Zwrócę jeszcze uwagę przede wszystkim na tą gwarancję i możliwość jej wykorzystania w Polsce, oraz na hałas urządzenia. Bo przyznam, że akurat ten element też byłby dla mnie bardzo istotny (myślę nawet, że bardziej od wydajności - oczywiście w pewnych rozsądnych granicach). Szczerze mówiąc to w ogóle nie orientuję się, co to znaczy głośny notebook (mam nadzieję, że nie to samo, co głośny komputer stacjonarny?), ale generalnie im cichszy, tym lepszy. Tak więc znalezienie pewnego złotego środka pomiędzy wydajnością i głośnością (no i ceną) byłoby najlepsze.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 21:02   #27
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Dzięki za wszystkie opinie (oczywiście wszystkie ewentualne kolejne jak najbardziej mile widziane ). Zwrócę jeszcze uwagę przede wszystkim na tą gwarancję i możliwość jej wykorzystania w Polsce, oraz na hałas urządzenia. Bo przyznam, że akurat ten element też byłby dla mnie bardzo istotny (myślę nawet, że bardziej od wydajności - oczywiście w pewnych rozsądnych granicach). Szczerze mówiąc to w ogóle nie orientuję się, co to znaczy głośny notebook (mam nadzieję, że nie to samo, co głośny komputer stacjonarny?), ale generalnie im cichszy, tym lepszy. Tak więc znalezienie pewnego złotego środka pomiędzy wydajnością i głośnością (no i ceną) byłoby najlepsze.
Szczerze mowiac nie ma nic bardziej denerwujacego niz glosno pracujacy komputer. Tyczy sie to zarowno stacjonarnego jak przenosnego peceta. Glownymi generatorami halasu sa wentylatory montowane w kompach. Im ich mniej tym lepiej. Laptopy z Pentium M wydzielaja stosunkowo malo ciepla a co za tym idzie nie wymagaja bardzo wydajnych i glosnych ukladow chlodzenia. W moim IBM wentylator slychac tylko przez kilka sekund po wlaczeniu. Trwa to moze 5 sekund maksymalnie i prawde mowiac ja to slysze bo jestem wyczulony ale nie przeszkadza to. Natomiast podczas pracy wentylatora nie slychac a bylo i tak, ze jak lezalem chory w lozku to laptop lezal na koldrze i zasloniete byly otwory wlotowe co z cala pewnoscia spowodowalo wzrost temperatury.

Glosnosc pracy z cala pewnoscia jest wieksza w komputerach na procesorach AMD bo niestety wymagaja lepszego chlodzenia.

Musze Cie zmartwic bo niestety idealne polaczenia nigdy nie istnieja. Zazwyczaj jak cos spelnia Twoje oczekiwania to wtedy kosztuje majatek
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 21:47   #28
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Szczerze mowiac nie ma nic bardziej denerwujacego niz glosno pracujacy komputer. Tyczy sie to zarowno stacjonarnego jak przenosnego peceta. Glownymi generatorami halasu sa wentylatory montowane w kompach. Im ich mniej tym lepiej. Laptopy z Pentium M wydzielaja stosunkowo malo ciepla a co za tym idzie nie wymagaja bardzo wydajnych i glosnych ukladow chlodzenia. W moim IBM wentylator slychac tylko przez kilka sekund po wlaczeniu. Trwa to moze 5 sekund maksymalnie i prawde mowiac ja to slysze bo jestem wyczulony ale nie przeszkadza to. Natomiast podczas pracy wentylatora nie slychac a bylo i tak, ze jak lezalem chory w lozku to laptop lezal na koldrze i zasloniete byly otwory wlotowe co z cala pewnoscia spowodowalo wzrost temperatury.

Glosnosc pracy z cala pewnoscia jest wieksza w komputerach na procesorach AMD bo niestety wymagaja lepszego chlodzenia.

Musze Cie zmartwic bo niestety idealne polaczenia nigdy nie istnieja. Zazwyczaj jak cos spelnia Twoje oczekiwania to wtedy kosztuje majatek
Ale w tym momencie majątek rozumiany w stanach, to całkiem przyzwoita cena dla nas (chore, ale jednak )

Jutro jeszcze poszukam. Nie znalazłem niestety na razie nic w rozsądnej cenie z Pentiumem M (tylko z Celleronem, a ten jednak źle mi się kojarzy..), ale może coś się trafi.


I jeszcze jedno - napisałeś, że AMD są głośniejsze. Ale czy sądzisz, że hałas chłodzenia takiego 2800+ (z zestawu, który podałem) rzeczywiście jest już słyszalny i uciążliwy?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2005, 23:21   #29
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Andrzeju AMD generuje wiecej ciepla a wiec musi byc lepiej chlodzone. Lepiej znaczy musi miec bardziej wydajny wiatrak a to zazwyzaj pociaga za soba wzrost halasu. Pamietaj, ze o ile stacjonarny blaszak stoi dalej od Ciebie to laptopa masz pod nosem i bardziej slychac halasy.

Jestem maniakiem ciszy i w wyciszenie swojego stacjonarnego peceta wpakowalem bardzo duzo pieniedzy bo faktycznie przeszkadza mi halas. Niestety nie wiem czy moje odbieranie halasu bedzie odpowiadac Twojemu. Calkiem mozliwe ze to co dla mnie jest glosne dla Ciebie bedzie akceptowalne.

Jezeli porownam ona laptopy ktore posiadam (ASUS na Celeronie i IBM na Pentium M) to roznica jest kolosalna. IBMa jest idealny i podczas pracy nic nie szumi. Za to ASUS buczy jak mlynek do kawy. Wynika to z faktu instalacji 2 wentylatorow - jeden na procku a drugi na karcie graficznej. Ona kreca sie bardzo szybko i bucza. Do tego powietrze jest zasysane przez male otworki co dodatkowo powoduje wzrost halasu.

Co do Twoich obaw o wydajnosc Celerona to nie jest tak zle. Ten moj ASUS ma Celerona 2.8 GHz i powiem Ci, ze skupiajac sie jedynie na sprawie wydajnosci to w konfiguracji z 512 MB RAMu dziala to bardzo ladnie i zadowalajaco. Patrze tutaj na to z perspektywy uzytkownika (obrabialem nad tym duze dokumenty w Wordzie, bawilem sie montazem wideo i nagrywaniem plytek). Wlasciwie majac wybierac pomiedzy AMD i Celeronem wybieram Celerona.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2005, 00:50   #30
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bartek to ty nic nie mowiles ze masz Desktopowego Celerona w laptopie, mialem okazje spotkac sie cos mniej wiecej z tym modelem. Pracuje to jak traktor (tez mam wyczulony sluch) i jest niezla grzalka. W moim laptopie to praktycznie nic nie slysze aby sie krecil wiatrak (bo prawie wcale sie nie uruchamia). Tylko jak jest naprawde cieplo w pomieszczeniu i przy dluzszej pracy (tak powiedzmy 15h) uruchamia sie wiatrak i powiewa takim przyjemnym chlodnawym powietrzem (procek nagrzewa sie do az 21 stopni Celsiusza).

Gdybym mial wybierac miedzy AMD mobilnym a tym Celeronem Desktopowym to bym wybral AMD. Ale jezeli miedzy Pentium M a AMD mobilnym to tylko Pentiumik.

Celeron M jest zdecydowanie szybszy od Celeronow Desktopowych, mysle ze nie sklamie i powiem ze Celeron M 1,5 GHz z rdzeniem Dothan jest ciut szybszy od Desktopowego Celerona 2,8.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.