Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.04.2005, 07:42   #31
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
A co sądzicie o czymś takim?:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...756944316&rd=1

Wygląda całkiem nieźle (poza kartą graficzną, ale jakąś rozsądną mogę znaleźć w naprawdę nielicznych modelach za umiarkowaną cenę), tylko ten procesor trochę mnie niepokoi.. Czy to nie jest coś bardzo wolnego?

(pytam jeszcze dlatego, że zyskałem kilka dni więcej na podjęcie decyzji, więc jeszcze szperam sobie trochę po internecie).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.04.2005, 07:57   #32
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wg mnie to lepszy wybor niz te komputery na AMD. Nie przejmuj sie zegarem tego procesora bo w przypadku Pentium M i Celerona M jego wartosc nie doszla jeszcze do 2 GHz.

Pamietaj, ze procki z serii M sa robione w oparciu o inna architekture niz typowe Pentium czy Celeron. Dzieki temu sa znacznie bardziej wydajne chodz maja nizsze zegary. Dokladniej mowiac seria M to takie dopracowane rozwiazania znane z Pentium III, ktore w koncowym okresie bylo znacznie wydajniejsze od nowych Pentium 4.

Poza tym jak bardzo przeszkadza Ci zegar 1.3 to poszukaj bo pewno z tej samej serii znajdziesz kompa z szybszym procesorem i nie powinien byc duzo drozszy.

Co do reszty parametrow to moim zdaniem masz wszystko co potrzeba do pracy. 60 GB na dysku to jedna z wiekszych wartosci, combo moim zdaniem wystarcza i wcale nie musisz miec nagrywarki dvd, RAMu wystarczy, ekran taki jak chciales, USB2, Firewire, szybka karta WiFi. Dolaczone oprogramowania rowniez jest zadowalajce bo przeciez nie musisz miec wersji XP Pro.

Minusem moze byc tylko brak IrDa lub niebieskiego zabka ale jak nie laczysz sie z siecia np po GPRS to nie bedzie to problemem. Poza tym zawsze mozna dokupic odpowiedni klucz na USB albo karte.

PS
Sprawdz jeszcze tylko na stronie producenta czy laptop ma gniazdo na karty PCIMCI lub CompactFlash.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 10:32   #33
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Wg mnie to lepszy wybor niz te komputery na AMD. Nie przejmuj sie zegarem tego procesora bo w przypadku Pentium M i Celerona M jego wartosc nie doszla jeszcze do 2 GHz.

Pamietaj, ze procki z serii M sa robione w oparciu o inna architekture niz typowe Pentium czy Celeron. Dzieki temu sa znacznie bardziej wydajne chodz maja nizsze zegary. Dokladniej mowiac seria M to takie dopracowane rozwiazania znane z Pentium III, ktore w koncowym okresie bylo znacznie wydajniejsze od nowych Pentium 4.

Poza tym jak bardzo przeszkadza Ci zegar 1.3 to poszukaj bo pewno z tej samej serii znajdziesz kompa z szybszym procesorem i nie powinien byc duzo drozszy.

Co do reszty parametrow to moim zdaniem masz wszystko co potrzeba do pracy. 60 GB na dysku to jedna z wiekszych wartosci, combo moim zdaniem wystarcza i wcale nie musisz miec nagrywarki dvd, RAMu wystarczy, ekran taki jak chciales, USB2, Firewire, szybka karta WiFi. Dolaczone oprogramowania rowniez jest zadowalajce bo przeciez nie musisz miec wersji XP Pro.

Minusem moze byc tylko brak IrDa lub niebieskiego zabka ale jak nie laczysz sie z siecia np po GPRS to nie bedzie to problemem. Poza tym zawsze mozna dokupic odpowiedni klucz na USB albo karte.

PS
Sprawdz jeszcze tylko na stronie producenta czy laptop ma gniazdo na karty PCIMCI lub CompactFlash.
Poszukam, ale to gniazdo akurat nie jest mi niezbędne, bo wszystkie domowe sprzęty, które z takich kart korzystają i tak nawet w komputerze stacjonarnym podlączam przez USB. Nigdy też nie brakowało mi bezpośredniego czytnika kart.

Że procesory serii M, zarówno Pentiumy jak i Cellerony są wydajniejsze od zwykłych już sporo poczytałem, trochę jednak zaniepokoiła mnie taka niska wartość dodatkowo Cellerona. Gdyby był to Pentium prawdopodobnie nie miałbym wątpliwości.

Pisałem o braku IrDa lub niebieskiego zabka (co to jest?). Czy ich brak uniemożliwiałby mi korzystanie z internetu w miejscach jego bezprzewodowego dostępu? Bo akurat ta funkcja byłaby mi dość potrzebna, ponieważ na uczelni kilka takich miejsc już (podobno) mamy, więc wygodnie byłoby mi z nich korzystać.


Tak jak pisałem wcześniej, niepokoi mnie jeszcze ten brak osobnej karty graficznej. Nie rozumiem, czemu one tak rzadko są instalowane. Przecież wystarczyłby Ati Radeon 9200 i już wyglądałoby to zupełnie inaczej.


Ale tak, jak napisałeś - poszukam jeszcze innych modeli z tej serii i będę dalej przeglądał Ebay'a. Może coś jeszcze rzuci mi się w oczy.



Zastanawiam się też jeszcze cały czas nad tym:

http://www.pricegrabber.com/search_t...39#description

Mam świadomość tego, co napisałeś o głośności (chociaż rozmawiałem też w kilku sklepach i generalnie twierdzono, że dzisiejsze notebooki, nawet te najnowsze i najbardziej wydajne,nie są już głośne, a wentylatory, jeśli już, to i tak włączają się rzadko i na krótko - nie wiem naturalnie, ile w tym prawdy, a ile "kompetencji" sprzedawców..), ale kusi mnie ta karta graficzna i praktycznie brak żadnych ograniczeń w stosunku do zwykłego komputera stacjonarnego.

Nie podoba mi się tylko cena i nie dlatego, że jest za wysoka, ale właśnie dlatego, że za niska. Wszystkie recenzje tego modelu, które znalazłem na internecie (generalnie były naprawdę bardzo pozytywne) określały jego cenę na 1500 - 2000 dolarów. A ja w jednym sklepie znalazłem za około 880. To lekka przesada, a wyraźnie jest napisane, że notebook jest dostępny i że jest nowy. Będę się jeszcze tego próbował dowiedzieć i upewnić się co do ceny i nowości, ale generalnie muszę przyznać, że mimo tego, co już poczytałem i tego, co mi powiedziałeś, taka wydajność kusi...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 10:48   #34
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To jak ciebie interesuja takie fajne zabawki to zobacz po ile sa Toshiba Satellite M30X-113,
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 11:05   #35
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
centrino/sonoma - tylko i wyłącznie - reszta znacząco odstaje - albo pod względem wydajności [celerony/pentiumy m] albo poboru prądu i skandalicznego czasu pracy na bateriach [amd]

sonoma teoretycznie jest lepsza - dual channel, obsługa 2mb l2 cache'owego dothana itp - ale jest też droższa, czasem przesadnie

z niewymienianych polecam acer - seria travelmate - modele z centrino/sonomą mają zwykłe karty graficzne [ati mobility 9000/9700] i matryce sxga [panorama - 1400*1050] - cena powinna być wystarczająca - bo widzę, że nie masz zamiaru szczypać się z pieniędzmi

jedyna wada jaką zauważyłem to wielka niechęć firmy/dystrybutora do sprzedaży kompa bez windy, oraz klawiatura, która już drugi raz musiała być wymieniana - coś dziwnie często te literki schodzą

andrzej - niezależnie od tego jaki model kupisz i tak przygotuj się na radości mapowania prawego alta - na ogół producenci nie wykazują się wyobraźnią i pakują go w naprawde cudowne miejsca
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 11:24   #36
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
centrino/sonoma - tylko i wyłącznie - reszta znacząco odstaje - albo pod względem wydajności [celerony/pentiumy m] albo poboru prądu i skandalicznego czasu pracy na bateriach [amd]

sonoma teoretycznie jest lepsza - dual channel, obsługa 2mb l2 cache'owego dothana itp - ale jest też droższa, czasem przesadnie

z niewymienianych polecam acer - seria travelmate - modele z centrino/sonomą mają zwykłe karty graficzne [ati mobility 9000/9700] i matryce sxga [panorama - 1400*1050] - cena powinna być wystarczająca - bo widzę, że nie masz zamiaru szczypać się z pieniędzmi

jedyna wada jaką zauważyłem to wielka niechęć firmy/dystrybutora do sprzedaży kompa bez windy, oraz klawiatura, która już drugi raz musiała być wymieniana - coś dziwnie często te literki schodzą

andrzej - niezależnie od tego jaki model kupisz i tak przygotuj się na radości mapowania prawego alta - na ogół producenci nie wykazują się wyobraźnią i pakują go w naprawde cudowne miejsca
Wiesz, notebooki raczej nie są projektowane z myślą o Polakach używających polskich liter..

Co do pieniędzy to mogłeś źle mnie zrozumieć. Ja nie chcę dużo wydać, 800 dolarów to właściwie maksimum, zwiększyć je do 880 byłby skłonny tylko do tego jednego modelu. I tu nie chodzi mi o naprawdę super wydajność. Jedyne, czego brakuje mi w tych tańszych modelach to jakakolwiek karta graficzna, bo jednak ta zintegrowana automatycznie uniemożliwia mi zagranie w jakąkolwiek gierkę, gdyby kiedyś naszła mnie na to ochota (co prawda nie pamiętam już, kiedy ostatnio w coś grałem, ale jednak takie ograniczenie mi się nie podoba).

A na tym notebook'u z AMD 64bitowym widziałem testy jak chodzi UT 2004 w rozdzielczości 1280 * 800 na pełnych detalach! To robi jednak wrażenie. Zwłaszcza jeśli wymaga dopłaty jedynie 80 dolarów - około 250 złotych (pod warunkiem, że coś z tą ceną nie jest nie tak).


Ja bym chciał tak - rozsądny procesor (może być nawet lekko ponad 1 GHz, ale wolałbym, żeby nie był to Celleron, 512MB ramu, przynajmniej 40GB twardziel, 15,4 (ewentualnie inny) ekran, i jakąkolwiek niezintegrowaną kartę graficzną. No i żeby nie przekraczało to 800 dolarów, a jeśli to niezbyt dużo. No i problem w tym, że wszystko to jestem w stanie znaleźć oprócz tej nieszczęsnej karty graficznej...


Przed chwilą znalazłem jeszcze coś takiego:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...756173459&rd=1

Sam nie wiem, co o tym sądzić. Ta konfiguracja wydaje mi się nieco.. dziwna..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 11:52   #37
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do głośności AMD 64, o ile dobrze pamiętam jest jakaś technologia Cool & Quiet która obniża taktowanie proca ale za to wydzielane jest mniej ciepła, więc wentylatorki mogłyby sie rzadziej włanczać. Poprawcie mnie jeżeli ta opcja nie dziala w laptopach...
__________________
Podpis niedostępny
kodziu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 11:56   #38
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
w komputroniku jest teraz promocja ... nie lubie HP/Compaq'a ale cena jak za proca 2800+ jest fajna
HP Compaq nx9105 DU426EA
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 12:06   #39
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...368790#1368790
Podobny temat... 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 12:59   #40
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
Przejrzałem i nawet chciałem coś powiedzieć, ale dla jednej wypowiedzi nie będę się rejestrował. Swoją drogą to dyskusja nie jest na specjalnie wysokim poziomie. Po forum elektroda spodziewałbym się więcej..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 13:12   #41
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Pisałem o braku IrDa lub niebieskiego zabka (co to jest?). Czy ich brak uniemożliwiałby mi korzystanie z internetu w miejscach jego bezprzewodowego dostępu? Bo akurat ta funkcja byłaby mi dość potrzebna, ponieważ na uczelni kilka takich miejsc już (podobno) mamy, więc wygodnie byłoby mi z nich korzystać.
IrDa albo Bluetooth to rozwiazanie przydatne w przypadku gdy chcesz sie laczyc z internetem przez komorke po GPRS. Do niczego wiecej Ci sie to nie przyda. Nie myl tego z karta sieciowa WiFi bo to cos innego.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Tak jak pisałem wcześniej, niepokoi mnie jeszcze ten brak osobnej karty graficznej. Nie rozumiem, czemu one tak rzadko są instalowane. Przecież wystarczyłby Ati Radeon 9200 i już wyglądałoby to zupełnie inaczej.
Karta jest ale odbiega wydajnoscia od tych ktore znasz z pecetow. Jezeli na komputerze nie bedziesz grac to rodzaj karty nie ma wiekszego znaczenia.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Mam świadomość tego, co napisałeś o głośności (chociaż rozmawiałem też w kilku sklepach i generalnie twierdzono, że dzisiejsze notebooki, nawet te najnowsze i najbardziej wydajne,nie są już głośne, a wentylatory, jeśli już, to i tak włączają się rzadko i na krótko - nie wiem naturalnie, ile w tym prawdy, a ile "kompetencji" sprzedawców..), ale kusi mnie ta karta graficzna i praktycznie brak żadnych ograniczeń w stosunku do zwykłego komputera stacjonarnego.
Oczywiscie ze wentylatory sa nawet w tym moim IBM jest wentylator i faktycznie wlacza sie praktycznie na kilka sekund podczas odpalania komputera a pozniej juz nie dziala albo wcale go nie slychac (trudno inaczej zinterpretowac cisze). Natomiast w drugim moim laptopie - ASUS - wentylator dziala caly czas i jest wyraznie slyszany. Jak komputer zaczyna robic cos wiecej niz przegladania stron WWW to wentylator przyspiesza i juz nie da sie przy tym kompie wytrzymac.

Cytat:
Napisany przez SID
centrino/sonoma - tylko i wyłącznie - reszta znacząco odstaje - albo pod względem wydajności [celerony/pentiumy m]
Ale Centrino i Sonoma to nic innego jak Pentium M .

Cytat:
Napisany przez SID
sonoma teoretycznie jest lepsza - dual channel, obsługa 2mb l2 cache'owego dothana itp - ale jest też droższa, czasem przesadnie
To co u nas jest znaczaco drozsze wcale nie musi takie byc w USA wiec warto sprawdzic a nie sugerowac sie cenami z naszego rynku.

Cytat:
Napisany przez SID
z niewymienianych polecam acer - seria travelmate - ...
...jedyna wada jaką zauważyłem to wielka niechęć firmy/dystrybutora do sprzedaży kompa bez windy, oraz klawiatura, która już drugi raz musiała być wymieniana - coś dziwnie często te literki schodzą
Ta klawiatura to duza wada wg mnie. Poza tym wyglada okropnie .

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Przed chwilą znalazłem jeszcze coś takiego:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...6756173459&rd=1

Sam nie wiem, co o tym sądzić. Ta konfiguracja wydaje mi się nieco.. dziwna..
Ze wszystkich propozycji jakie znalazles w interesujacej cenie wybieram tego Della.
Spelnia prawie wszystkie Twoje wymogi, do tego Dell jest gwarantem solidnosci i np. nie beda Ci znikac literki z klawiszy . Co do samego procesora to pewno jest to zwykly Celeron ale to nie problem. Minusem bedzie krotki czas pracy na bateriach - ok 2 godzin. Moze sie troche grzac i wentylatory beda sie wlaczac czesciej ale mysle, ze Dell zadbal by ten wentylatory nie byly zbyt glosne.

Brakuje mu tylko bezprzewodowej karty sieciowej. Jednak to nie jest duzy problem bo ma gniazdo PCIMCI i mona kupic do niego odpowiednia karte - koszt dobrego modelu 150-200 zl.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 13:35   #42
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Będę go miał na uwadze, ale na razie jeszcze będę szukał dalej. Porozmawiałem trochę z Sidem i poczytałem o tym cały Centrino i wygląda, że jednak rzeczywiście warto byłoby znaleźć coś z tym na pokładzie. Bo jednak co jak co, ale zwykły Celleron, nawet 2,6 nigdy nie miał zbyt dobrej opinii. Chociaż, w połączeniu z 768MB pamięci...

Ok, ja na razie szukam dalej, dzięki za dotychczasowe wypowiedzi i jakbym jeszcze miał jakieś wątpliwości (a pewnie takowe się pojawią...), to będę pytał


ps: Jedno mogę napisać od razu - widziałem w piątek w MM trzy modele notebooka z jakąś nową generacją ekraników. Rzeczywiście przyznać trzeba, że obraz na nich był zdecydowanie bardziej wyraźny, plus widziany z naprawdę szerokiego pola. Wiecie coś o tej nowej technologii?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 15:17   #43
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jeszcze jedno, bo już zaczynam się w tym wszystkim lekko gubić:

czy ten notebook jest na technologii Centrino?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...ayphotohosting
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 18:08   #44
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Opis tego laptopa jest jakis dziwny. U gory pisza, ze to Pentium 1.3 a w dokladny opisie stoi, ze to Celeron M. Ale mimo to jest OK. Batrzac na same parametry podane w opisie jest lepszy od tego Della. Procesor jest wydajniejszy od zwyklego Celerona.

PS
Co do Centrino - glowene cechy tej technologi to:
- Pentium M
- karta wifi (b lub g)
- dlugi czas pracy na bateriach
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2005, 18:11   #45
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Opis tego laptopa jest jakis dziwny. U gory pisza, ze to Pentium 1.3 a w dokladny opisie stoi, ze to Celeron M. Ale mimo to jest OK. Batrzac na same parametry podane w opisie jest lepszy od tego Della. Procesor jest wydajniejszy od zwyklego Celerona.

PS
Co do Centrino - glowene cechy tej technologi to:
- Pentium M
- karta wifi (b lub g)
- dlugi czas pracy na bateriach
No właśnie wiem, że w tym opisie raz jest, że to Pentium, raz, że Celeron. Jednak ze specyfikacji ze strony producenta wynika jednak, że to Celeron. Ale w sumie on chyba też nie jest taki zły. Ma 1MB cache'u, architekturę 90nm...

Znacie może jakieś strony, gdzie można zobaczyć porównanie wydajności tych mobilnych procesorów, najlepiej też ze zwykłymi. Chciałbym zobaczyć, jak taki mobilny Celeron sprawdza się w rzeczywistości..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.