Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.04.2005, 08:45   #61
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
andrzej - ten pierwszy z twoich to pentium M, ale nie takie jakie jest w centrino [bo nie każde pentium M to centrino wbrew niektórym teoriom]

3.06ghz i fsb 533 zdradza jądro prescot [symbol pewnie 5xx] - co widać po 2h czasie pracy na bateriach - ten procesor jest mocny, ale grzeje się nieziemsko a co za tym idzie - ssie prąd - w notebooku to raczej kiepski pomysł, ten drugi faktycznie wygląda ok - obecna cena 910$ [wliczam koszt przesyłki] jest zachęcająca
Tak, co do pierwszego to wiem, że to nie Centrino. Poczytałem już naprawdę dużo na ten temat w internecie i zaczynam się całkiem nieźle orientować. Co ciekawe, Celleron M również nie jest już wcale taki zły.

Ten pierwszy model wchodziłby w grę, gdybym rzeczywiście notebooka miał używać głównie jako drugi komputer stacjonarny, czy też do prezentacji na uczelni, gdzie i tak podłączany jest do sieci. Natomiast jako maszyna przenośna, to od razu czekałby mnie wydatek na lepszą baterię, co też niekoniecznie musiałoby znacząco poprawić wydajność. Będę więc jeszcze musiał pomyśleć, co będzie dla mnie najważniejsze.

Póki co najbardziej skłonny jestem do kupna tego notebooka ostatniego. Jest to już uczciwe centrino, dobrej firmy z dobrym ekranem i odpowiednią ilością pamięci i przestrzeni dyskowej, tylko ciągle pozostaje ta nieszczęsna zintegrowana karta, ale przynajmniej Media Accelerator 900 Graphics, która podobno - podobno - nie jest aż tak tragiczna.

Ale, jeszcze z dzień dwa poszukam i potem podejmę decyzję


ps: Jeszcze się upewnie - z serwisem Della nie powinno być w Polsce problemu ze sprzętem kupionym za granicą?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.04.2005, 12:38   #62
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Wiesz, obudowa sama z siebie raczej nie pęknie, wszystko zależy od użytkowania. Zgadza się jednak, że różny rodzaj materiału, jest mniej lub bardziej wytrzymały. O jakiej firmie mówisz?
Jak to ma byc sprzet do zadan ekstremalnych to warto pomyslec o Panasonicu - taki pancerny

A tak powaznie calkiem dobrze sprawdzaja sie laptopy z tytanowa obudowa. Nic nie peka a przy tym jest lekkie.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 12:55   #63
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Póki co najbardziej skłonny jestem do kupna tego notebooka ostatniego. Jest to już uczciwe centrino, dobrej firmy z dobrym ekranem i odpowiednią ilością pamięci i przestrzeni dyskowej, tylko ciągle pozostaje ta nieszczęsna zintegrowana karta, ale przynajmniej Media Accelerator 900 Graphics, która podobno - podobno - nie jest aż tak tragiczna.

Ale, jeszcze z dzień dwa poszukam i potem podejmę decyzję


ps: Jeszcze się upewnie - z serwisem Della nie powinno być w Polsce problemu ze sprzętem kupionym za granicą?
No i stanelo chyba na Dellu z tego co widze . To bardzo dobry wybor.
Co do gwarancji to zadzwon do polskiego della i sie zapytaj jak to wyglada. Wydaje mi sie jednak, ze ich sprzet jest objety miedzynarodowa gwarancja i nie powinno byc problemow z tym.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 22:05   #64
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
No i stanelo chyba na Dellu z tego co widze . To bardzo dobry wybor.
Co do gwarancji to zadzwon do polskiego della i sie zapytaj jak to wyglada. Wydaje mi sie jednak, ze ich sprzet jest objety miedzynarodowa gwarancja i nie powinno byc problemow z tym.
No Dell Dell. Chociaż może trochę wolałbym Toshibę, ale może być i DELL

Dzisiaj nie miałem czasu dzwonić, ale postaram się zrobić to w czwartek i się upewnić. Chociaż wtedy i tak notebook może być zamówiony.


Mam jeszcze jedno pytanie, a właściwie dwa:

1) Na stronie Della możliwe jest "upgradowanie" tego zestawu do lepszego ekraniku. Podobny ma ten zestaw:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...756422076&rd=1

Wydaje mi się, że w MM widziałem trzy modele notebooków już właśnie z tym nowym ekranikiem i muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka robił wrażenie. Zdaję sobie jednak też sprawę, że może to być po prostu kwestia ich odpowiedniego ustawienia. Czy więc rzeczywiście jest tak znacząca różnica pomiędzy nimi? W tym momencie może warto byłoby jednak zastanowić się nad tym notebookiem wyżej, kosztem małej utraty wydajności braku nagrywarki płyt.

2) Myślę nad wzięciem udziału w tej licytacji:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...757938788&rd=1

Poza mniejszym dyskiem reszta specyfikacji wydaje mi się taka sama, jak w wymienionym poprzednio przeze mnie zestawu. Możecie rzucić okiem, czy przypadkiem nie przegapiam jakiegoś ważnego szczegółu?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 22:20   #65
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Faktycznie ten 2 model wydaje sie bardzo interesujacy. Ma wszystko co potrzebne. Mozesz nagrywac CD czyta DVD. Duzy ekran, dysk 30 GB tez do przyjecia. Pamietaj, ze to laptop a nie magazy danych.

Co do samej mozliwosci zmiany parametrow to Dell cos takiego oferuje ale nie wiem czy na aukcjach tez Ci sie uda znalezc taki model.

PS
Tak mnie zacheciles ze chyba zmienie tego asusa na cos ze stanow i sam kupie jakis sprzet
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 22:38   #66
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
PS
Tak mnie zacheciles ze chyba zmienie tego asusa na cos ze stanow i sam kupie jakis sprzet
Polecam

A co do tego Ultra Sharp XGA.. słyszałeś coś o tym?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 22:45   #67
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety nie spotkalem sie jeszcze z taka matryca. Natomiast nie ma co liczyc na to MM ma najnowsze rozwiazania jak chodzi o laptopy. Oni raczej malo co maja (od kilku dni chce zobaczyc pewien aparat i kucze wszedzie jest tylko na zamowienie a ja go chce najpierw zobaczyc zanim sie zdecyduje).
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 23:00   #68
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
z nowych bawilem sie ostatnio Fujitsu-Siemens Amilo Pro V7010
spodziewalem sie czegos lepszego ... pierwsze notebook'i tej spolki robily na mnie lepsze wrazenie
po tygodniowej zabawie dostawal czkawki, popdala w kilku sekundowa zadume
po dluzszej przy nim pracy wydawalo sie ze uspiony wiatrak wybudza sie coraz to glosniej ... bylo nie milo

widzialem ze nie wzbudzil w was zadnych emocji ... ale na dniach bede mial tego gagatka HP Compaq nx9105 DU426EA
to bede mogl powiedziec cos wiecej

co do >mocnych< notebook'ow to polecam IBM
zlecial mi jeden (ThinkPad 760C w torbie) z mniej wiecej drugiego pietra po schodach w banku
karabinczyk sie rozlecial ... myslalem ze juz po nim ... ale jak bylo widac tylko
obudowa nie wytrzymala ... pekniecia na rogach
dziarsko dzialal jeszcze przez pare lat
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 23:08   #69
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
co do >mocnych< notebook'ow to polecam IBM
zlecial mi jeden (ThinkPad 760C w torbie) z mniej wiecej drugiego pietra po schodach w banku
karabinczyk sie rozlecial ... myslalem ze juz po nim ... ale jak bylo widac tylko
obudowa nie wytrzymala ... pekniecia na rogach
dziarsko dzialal jeszcze przez pare lat
Tak to solidny sprzet. Moj tez mial kurs latania. Co prawda w specjalny plecaczku ale lecial z tylnego siedzenia w samochodze do przodu po hamowaniu awaryjnym. Nadal dziala idealnie i nic nie peklo.

PS
Andrzeju poszperaj bo moze rowniez warto pomyslec o torbie do tego laptopa. U nas za dobra torbe/plecak musisz zaplacic ok 400-500 zl. Nie wiem jak to wyglada w USA ale moze sie oplaca. Dodam jeszcze, ze na tym nie ma co oszczedzac bo jak nosisz komputer za kilka tysiecy to szkoda go stracic z powodu kijowej torby.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 23:55   #70
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Tak to solidny sprzet. Moj tez mial kurs latania. Co prawda w specjalny plecaczku ale lecial z tylnego siedzenia w samochodze do przodu po hamowaniu awaryjnym. Nadal dziala idealnie i nic nie peklo.

PS
Andrzeju poszperaj bo moze rowniez warto pomyslec o torbie do tego laptopa. U nas za dobra torbe/plecak musisz zaplacic ok 400-500 zl. Nie wiem jak to wyglada w USA ale moze sie oplaca. Dodam jeszcze, ze na tym nie ma co oszczedzac bo jak nosisz komputer za kilka tysiecy to szkoda go stracic z powodu kijowej torby.
No w sumie tak.. nie myślałem o tym, bo pierwszy model, na który byłem raczej zdecydowany torbę miał w komplecie. W sumie nawet mam w domu taką prymitywną torbę na notebooka, którą kiedyś kupiłem po prostu do noszenia książek. Nic szczególnego, ale do zwykłego transportu by się nadało.. No ale fakt, przydałoby się coś więcej. Rozejrzę się jeszcze, ale jeśli będzie to wydatek rzędu dodatkowych 100$ to chyba tym razem już sobie daruję.

ps: Znasz może jakieś konkretne modele godne polecenia?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 10:41   #71
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez BD
Niestety nie spotkalem sie jeszcze z taka matryca. Natomiast nie ma co liczyc na to MM ma najnowsze rozwiazania jak chodzi o laptopy. Oni raczej malo co maja (od kilku dni chce zobaczyc pewien aparat i kucze wszedzie jest tylko na zamowienie a ja go chce najpierw zobaczyc zanim sie zdecyduje).
Już wiem, co to jest. W sumie tylko wyższa rozdzielczość, technologia ekraniku ta sama, wyraźniejszy obraz tylko ze względu na większą rozdzielczość. Jednak dla mnie jest to kompletnie niepotrzebne, poza tym myślę też, że niewygodne, bo przy 19xx na 1280 to już naprawdę wszystko jest zbyt małe do komfortowej pracy.

ps: Cholera, wygląda na to, że ebay zlikwidował aukcję, w której chciałem kupić ten komputer. Mogą być problemy, bo zamówić muszę już dzisiaj...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 10:53   #72
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dobra, już działa. I dobrze, bo już się miałem poważnie zdenerwować..

Tak więc dzisiaj wieczorem prawdopodobnie zdecyduję się na to:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...sPageName=WDVW

Jakieś jeszcze końcowe uwagi?


ps: Podoba mi się też znacznie rozszerzona gwarancja na różne elementy. Może (chociaż mam nadzieję, że nie) się przydać.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 12:12   #73
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do torby to uzywam plecaka firmy Samsonite - koszt 460 zl. Ma dwie komory i jest szalenie wygodny a przy tym zgrabny. Doskonale zabezpiecza laptopa - ma wzmocnienia i specjalne usztywnienia oraz pianki tlumiace upadek. Co do samej toroby to najlepiej sprawdz w sklepie namacalnie czy Ci odpowiada bo inaczej trudno cos wybrac.

Co do rozdzielczosci to zgadzam sie z toba, ze 1280x1024 to max w czym mozna pracowac. Wyjatkiem jest sytuacja gdy na tym laptopie walczysz w Cadzie, etc.

Dodatkowa gwarancja jest fajna tylko sprawdz czy w Polsce Ci to uznaja.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 12:22   #74
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Znalazłem takie trzy modele:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...756774440&rd=1

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...756325038&rd=1

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...757453228&rd=1

Raczej już teraz zamawiać nie będę, bo i tak sporo tych wydatków, ale wstępnie - to coś takiego, jak to o czym mówiłeś?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 12:35   #75
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiesz co ja mam cos takiego - http://tinyurl.com/4x335 - tyle, ze czarny. Plecak jest bardzo zgrabny i szalenie solidny. Wszystkie narozniki, raczka, laczenia paskow z plecakiem sa wykonczone skora. Ma dwie komory - jedna na laptopa, druga z kilkoma przegrodami - u mnie doskonale sprawdza sie na papiery.

W moim przypadku wybor padl na plecak z 2 powodów:

- do malych laptopow nie ma toreb
- plecal jest wygodniejszy a moja praca nie wymaga abym chodzil pod krawatem i dlatego moge uzywac plecaka

Jakims argumentem przemawiajacym za plecakiem jest rowniez to, ze jak duzo chodzisz ze sprzetem to torba budzi zainteresowanie potencjalnego zlodzieja. Natomiast plecak zdecydowanie mniej.

PS
Seria nazywa sie TRACKERS. Jak chcesz poczytac wiecej to wejdz na glowna strone i wyszukaj te serie.Niestety cos nie dziala dokladny link - wygasa.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.