Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Linux... (https://forum.cdrinfo.pl/f113/linux-56862/)

Arcadio 23.09.2005 15:17

Ściągnąłem już wcześniej z tej strony MPlayer i pakę kodeków do niego - jest tam wszystko co potrzeba? (divx, xvid, ogg vorbis itd.)

icemac 23.09.2005 15:22

tak mi dziala wszystko

sciagasz paczke essential rozpakowujesz do usr/... nie pamietam jest reedme w pliku i nawet wmv dziala

Arcadio 24.09.2005 09:29

Nie do końca jest to związane z Linuxem ale mam taki mały prob.
Chcę sobie zrobić ghosta dysku na wszelki wypadek. Mam programik Image for Windows i przy wyborze partycji mam C: (tą chcę sklonować) i jeszcze oprócz tego MBR 0 (nie znam się ale to jest ten sektor rozruchowy?).
Czy wystarczy zrobić kopię samej C: czy MBR też muszę sklonować?

Arcadio 25.09.2005 12:09

Dla Linuxa muszę mieć 2 partycje - jedną na system a drugą na pamięć (Linux Swap)?
W jakim systemie ma być ten Linux Swap (ext3?)

Mich@ł 25.09.2005 12:12

Cytat:

Napisany przez Arcadio
Dla Linuxa muszę mieć 2 partycje - jedną na system a drugą na pamięć (Linux Swap)?
W jakim systemie ma być ten Linux Swap (ext3?)

O ile dobrze pamiętam, to partycja SWAP jest po prostu partycją SWAP :P

Arcadio 25.09.2005 12:34

Dobra, w partition magic jest wszystko. Tyle że program nie chce mi działać - mam demo i jak już wybieram że "apply changes" to wyskakuje monit żeby kupić pełną wersję. Na tym demie nic się nie da zrobić?

I jeszcze jedno: Czy instalacja Linuxa jest bezpieczna? Słyszałem już niejedne narzekania że Windows po tym pada.
Pod ręką mam Mandrake 10.1 (4 CD) - dobre to?

mgit 25.09.2005 12:57

Cytat:

Napisany przez Arcadio
Dobra, w partition magic jest wszystko. Tyle że program nie chce mi działać - mam demo i jak już wybieram że "apply changes" to wyskakuje monit żeby kupić pełną wersję. Na tym demie nic się nie da zrobić?

I jeszcze jedno: Czy instalacja Linuxa jest bezpieczna? Słyszałem już niejedne narzekania że Windows po tym pada.
Pod ręką mam Mandrake 10.1 (4 CD) - dobre to?

Lepiej zainstaluj FedoraCore 4 a jak koniecznie chcesz Mandrake to Mandrivia LE 2005

Arcadio 26.09.2005 07:27

Wystarczy partycja 4GB na Mandrake?

Smartek 26.09.2005 14:58

Cytat:

Napisany przez Arcadio
Wystarczy partycja 4GB na Mandrake?

polecam do zabawy okolo 8GB, tak jest mysle najbardziej 'optymalnie' ;)
pozdro ;)

Mich@ł 26.09.2005 18:05

Cytat:

Napisany przez Arcadio
Wystarczy partycja 4GB na Mandrake?

Ale powinno wystarczyć, bo myślę, że nie będziesz instalował dosłownie wszystkiego, co oferuje Mandriva ;)

Patrix 26.09.2005 19:02

Cytat:

Napisany przez mgit
Lepiej zainstaluj FedoraCore 4

odradzam :D to nie jest system dla Niego narazie :D
FC4 domyślnie nie montuje partycji- ma nawet blokade na format ntfs (trzeba wciskać odpowiedni moduł). Format mp3 też domyslnie jest zablokowany i też trzeba przy tym robić :D A reszty już nie napisze...
Oczywiście to pikuś- trzeba nad tym posiedzieć no ale miejcie litość :]

Arcadio 26.09.2005 19:07

Jednak postawię na Ubuntu. Mandrake który mam jest stosunkowo stary;) a nowej Mandrivy nie chce mi się ściągać.

Słyszał ktoś o programie który "oszukuje" sterowniki do hardware tak że wydaje im się że pracują pod Windowsem (jakiś Wrapper czy coś)? Mam zamiar tego użyć do odpalenia mojej karty radiowej.
Jak tego się konkretnie używa?

mgit 26.09.2005 20:34

Cytat:

Napisany przez Patrix
odradzam :D to nie jest system dla Niego narazie :D
FC4 domyślnie nie montuje partycji- ma nawet blokade na format ntfs (trzeba wciskać odpowiedni moduł). Format mp3 też domyslnie jest zablokowany i też trzeba przy tym robić :D A reszty już nie napisze...
Oczywiście to pikuś- trzeba nad tym posiedzieć no ale miejcie litość :]

ale wielki problem wpiszuje się dwa polecenia z konsoli i sam se systemik zassa z neta kodek mp3 i zainstaluje automatycznie ;)
APM :D

2 godziny ustawień i niech się Mandrivia chowa :fiu:

Patrix 26.09.2005 21:27

Cytat:

Napisany przez mgit
ale wielki problem wpiszuje się dwa polecenia z konsoli i sam se systemik zassa z neta kodek mp3 i zainstaluje automatycznie ;)
APM :D

2 godziny ustawień i niech się Mandrivia chowa :fiu:


pisałem pikuś... ale są osoby, co po zainstalowaniu linucha szukają przycisku "Start" (joke) :D

Arcadio 27.09.2005 12:37

Ma ktoś namiar na łopatologiczny poradnik instalacji Ubuntu?
Albo chociaż dokładny opis tej części z partycjonowaniem itd.

Mam takie partycje:
MBR (Fat) primary

C (fat 32) primary
linux (ext3)primary
linux swap logical
d (fat 32) logical

Jak się będą nazywały w linuksie?
C= hda1 czy jak?


Co to jest DHCP?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.