Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.04.2007, 18:54   #1
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Longhorn Server Beta 3 dla wszystkich!

Witam!

MS wypuścił publiczną betę swojego nowego systemu serwerowego Longhorn, który ma być następcą słynnego już ze stabilności Windowsa 2003:

Cytat:
Microsoft udostępnił publicznie kolejną wersję systemu Windows Server o kodowej nazwie "Longhorn". Dotychczas z wersjami beta zapoznać się mogli
jedynie zarejestrowani uczestnicy technicznego programu beta oraz posiadacze subskrypcji TechNet Plus. Najnowsza Beta 3 dostępna jest dla wszystkich.

Beta 3 zawiera wiele zmian i nowości jednak na pewno wszystkich zainteresowanych serwerem Microsoft ucieszy głównie fakt, że wreszcie można przetestować oczekiwaną powłokę PowerShell. Finalna wersja zapowiadana jest na drugą połowę roku.

Windows Server "Longhorn" Beta 3 pobrać można ze strony microsoft.com/getbeta3.

Źródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6445
Swoją drogą interesuje mnie ten PowerShell...

A tak na marginesie: już mam zassany ten system i niebawem go przetestuję


Pozdrawiam.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.04.2007, 19:46   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czekam niecierpliwie na testy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 16:17   #3
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Hm... Moja przygoda z tym systemem trwała krócej niż myślałem (ok. paru godzin) - po pewnym czasie padł całkowicie 'control panel'; próbowałem przywrócić go do życia, ale niestety poległem na placu boju... I zrobiłem format - nie można używać systemu operacyjnego bez dostępu do panelu sterowania... Uroki oprogramowania w wersji beta

Zaprezentuję więc to, co udało mi się przetestować.

Zacznę od tego, iż pobrałem wersję Standard x86 EN - zarejestrowałem się na wyżej wymienionej stronie i dostałem email z numerem seryjnym oraz linkiem do pobrania systemu (miałem do wyboru edycję Standard, Enterprise, Web, Datacenter w trzech wersjach językowych: niemieckiej, angielskiej, japońskiej - każda w wersji x86 i x64).

Obraz ISO waży 1.76GB:



Zabrałem się do instalacji.
Utworzyłem partycję o pojemności 8.9GB - minimalnie wg MS powinna mieć 8GB.

Sama instalacja przebiega od początku w trybie graficznym:



O dziwo trwała ona zaledwie niecałe 20 minut!
Jest to wynik dość dobry - XP Pro SP2 instaluje się u mnie lekko ponad 30 minut... Różnica jest zauważalna.

Podczas instalacji wpisujemy tylko otrzymany wcześniej numer seryjny, ustawiamy partycję, na której system ma się zainstalować (muszę jednak przyznać, że partycjoner Longhorna jest średnio wygodny - w Ubuntu jest o niebo lepszy; mowa oczywiście o graficznym) oraz ustawiamy język systemu (miałem do wyboru tylko angielski) i klawiatury (jest polska).

Jak już wcześniej wspomniałem instalacja trwała niecałe 20 minut.
Domyślnie logujemy się na konto administratora, które nie ma ustalonego hasła.

Na pokazanie się w pełni działającego pulpitu czekałem ~20 sekund - wg mnie jest to bardzo dobry wynik.

Na dzień dobry otworzył mi się panel konfiguracyjny serwera, który otwierał się zawsze przy uruchomianiu systemu pomimo wyłączenia tego w opcjach systemu...



Po wyłączeniu tego oprogramowania ujrzałem pulpit systemu, który nie powalał swym wyglądem



Standardowo ustawione jest nowe menu start:



Ale ja z przyzwyczajenia ustawiłem klasyczne:




Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę po instalacji był rozmiar katalogu 'Windows' - okazało się, że jest on dość duży: prawie 6GB



Muszę przyznać, że system 'na dzień dobry' pochłania tylko albo aż 270MB RAMu:



Po wyłączeniu paru zbędnych usług zapotrzebowanie na RAM zmniejszyło się do poziomu 220MB - myślę, że po dłuższej 'pracy' nad serwisami udało by się zejść poniżej 200MB:




System domagał się oczywiście aktywacji (maksymalnie 30 dni oczekiwania), która przebiegła szybko, bezproblemowo i bezboleśnie:






Sprawdziłem oczywiście działanie Windows Update, który stwierdził, że mój system jest 'w porządku':

3


Teraz przejdę do niedoróbek, które zauważyłem:
1) Pomoc systemowa w dużej części wzięta jest z Visty:



2) IE7 standardowo jest przesadnie 'bezpiecznie' skonfigurowany - aby cokolwiek ściągnąć trzeba trochę poklikać, aby dany serwer dodać do listy 'sprawdzonych':



3) Brak bootsplash'a - jest tylko pasek i napis MS.

4) Wcześniej wspomniany wykładający się panel sterowania komputerem.

5) Brak możliwości zmiany częstotliwości odświeżania monitora - standardowo jest ustawione 60 Hz (ale mnie oczy bolały) i nie można tego zmienić.

6) Systemowa przeglądarka obrazów nie działa.

7) Na pewno jest więcej wad/niedoróbek, ale przez kilka godzin 'normalnego' użytkowania zauważyłem tylko tyle.


A teraz przejdę do zalet:

1) Dobra kompatybilność z różnym sprzętem:
- modem Sagem Fast 800 zainstalowałem się bezproblemowo
- stare sterowniki (rocznik 2003) od karty dźwiękowej zainstalował się poprawnie
- niestety nie miałem możliwości już sprawdzić jak nowy system MS radzi sobie z moim skanerem i aparatem cyfrowym.

2) Bardzo dobra stabilność i szybkość działania - system działał wyraźnie szybciej (a nawet stabilniej) niż Windows XP SP2

3) I tyle by było zalet zauważonych przeze mnie - możliwe, że są jeszcze inne.


Jest to dopiero wersja BETA 3, więc MS może jeszcze dużo poprawić i mam nadzieję, że tak się stanie.

Żałuję tylko, że system tak szybko stał się niezdatny do używania, ale można to wytłumaczyć to tym, że jest to jeszcze wersja beta.

Konkludując cały ten tekst - ja osobiście poczekam na finala i wtedy przetestuję jeszcze raz ten system; zapowiada się, że będzie to godny następ ca Windowsa 2003.

Wspomnę tylko, że mój 'test' był wykonany pod względem użytkowania systemu w domowych warunkach a nie serwerowych - niestety nie miałem i nie miałbym sposobności sprawdzić jego właściwych serwerowych funkcji.

Na zakończenie zamieszczę jeszcze parę screen'ów:

About Windows:


System:


Mój komputer/Komputer:


Działający jeszcze panel sterowania:


Nowy defragmentator:


Jak widać, Firefox działa wyśmienicie pod LH Server Beta3
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 16:18   #4
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
IE 7:


Ekran logowania:


Narz***281;dzie konfiguracji systemu, czyli s***322;ynne msconfig


Network and sharing center


Otw***243;rz:


Zapisz:


Zamknij system:


Status po***322;***261;czenia internetowego:


---


__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 18:26   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dzi***281;kuj***281; za obszerny test.

Nasuwa si***281; wniosek znany mi ze wszystkich dotychczasowych dokona***324; M$ (widziany bardzo cz***281;sto komunikat) "CZEKAJ..."

Poczekam na bet***281; 4.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 21:01   #6
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
normalnie jakbym swoja Vi***347;te widzial beeee
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 22:30   #7
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ale Longhorn Server to nie Vista
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 23:01   #8
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Matefusz Podgląd Wiadomości
Ale Longhorn Server to nie Vista
no posiada wiecej opcji serwerowych a tak to pewnie to samo ...
Ciekawi mnie tylko czy @kraluk instalowal stery od visty czy od xp
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 23:18   #9
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez adbok Podgląd Wiadomości
no posiada wiecej opcji serwerowych a tak to pewnie to samo ...
Ciekawi mnie tylko czy @kraluk instalowal stery od visty czy od xp

Od XP

Jest jeszcze jedna różnica między Vistą a LH Server - pierwsza zjada na 'dzień dobry' prawie 600MB RAMu, a drugi połowę mniej
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 23:19   #10
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak od xp to juz zasysam
mam nadzieje ze moja audigy4 zagra lepiej niz na viscie
W necie znalazlem "system b***281;dzie si***281; uruchamia***322; o 50% szybciej ni***380; Windows XP;
aplikacje b***281;d***261; si***281; uruchamia***322;y o 15% szybciej ni***380; w Windows XP;
o po***322;ow***281; zostanie zmniejszona liczba uaktualnie***324;, po kt***243;rych zainstalowaniu niezb***281;dne b***281;dzie restartowanie systemu;
migracja z poprzedniej wersji systemu do Longhorn b***281;dzie o 75% szybsza ni***380; w przypadku poprzednich wersji Windows."
Ciekawe informacje podaja
Link: http://download.microsoft.com/downlo...FRE_EN_DVD.iso

Ostatnio zmieniany przez adbok : 28.04.2007 o godz. 23:24
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 23:22   #11
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ale ostrzegam - to jeszcze BETA, wi***281;c wszystko si***281; mo***380;e zdarzy***263;

Mnie (jak ju***380; wcze***347;niej parokrotnie wspomnia***322;em) pad***322; bez powodu panel sterowania (nie chcia***322; si***281; w og***243;le w***322;***261;czy***263;) i nic na to nie mog***322;em poradzi***263;...

Ale ja tylko ostrzegam
U Ciebie akurat wszystko mo***380;e dobrze chodzi***263;.
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2007, 23:47   #12
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czyzby Microsoft znowu udowodnil, ze potrafi zrobic bardzo dobry system? mial juz udane wejscia - Windows 2000, 2003 byly swietne
mial tez potezne wpadki - Me i ponoc Vista (ponoc - bo osobiscie nie sprawdzalem, ale wszyscy pisza, ze to chlam)

wniosek - jak chcesz dobry Workstation od MS to kup system Serwerowy i se przerob... nie mogli by zrobic sami domowych "serwerowych"? tylko kombinowac trzeba... eh...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2007, 00:29   #13
dwozny
Forumator
 
Data rejestracji: 18.12.2005
Posty: 912
dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
da radę to zainstalować na 256 ram? bo vista przy bootowaniu instalatora powiadamiała o zbyt małej ilości ram i że instalacja jest nie możliwa
dwozny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2007, 10:30   #14
adbok
Guru
 
Avatar użytkownika adbok
 
Data rejestracji: 11.05.2003
Lokalizacja: N 51°27' E 20°28' - woj. łódzkie
Posty: 1,283
adbok zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
czyzby Microsoft znowu udowodnil, ze potrafi zrobic bardzo dobry system? mial juz udane wejscia - Windows 2000, 2003 byly swietne
mial tez potezne wpadki - Me i ponoc Vista (ponoc - bo osobiscie nie sprawdzalem, ale wszyscy pisza, ze to chlam)

wniosek - jak chcesz dobry Workstation od MS to kup system Serwerowy i se przerob... nie mogli by zrobic sami domowych "serwerowych"? tylko kombinowac trzeba... eh...
robia teraz jakiegos "home serwer" ale co to jest to nie wiem
adbok jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2007, 22:42   #15
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ten Home Server b***281;dzie BARDZO okrojonym serwerem do zastosowa***324; domowych... I co***347; mi si***281; wydaje, ***380;e b***281;dzie mu du***380;o brakowa***322;o do LH Servera - pod wzgl***281;dem stabilno***347;ci mi***281;dzy innymi...

MS r***243;wnie***380; i Windows Home Servera udost***281;pni***322; do publicznego testowania.
Wi***281;cej tu:
http://bink.nu/Article9940.bink
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.