Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.11.2004, 22:06   #1
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moje boje z... ogniomurkami

Otóż z w mojej sieci [w końcu !?] założyli mi stałe IP. Oznacza to oczywiście obowiązkowe zainstalowanie firewalla. Zatem zabrałem się pierw za testowanie odpowiednio:

KERIO... w sumie dobry firewall, nie wiem co mam w nim konfigurować, owszem jest po polsku, ale zamula mi kompa... tak siedzieje jak cały dzień działa i muł i kerio... po kilku dniowym działaniu muła i kerio odczuwam, że jak klikam na kerio to strasznie długo wszystko sie doczytuje zanim główne okno tego programu się otworzy

OUTPOST... w sumie swoim działaniem przypomina mi firewalla z sp2... bo tam był jakiśfirewall i cokolwiek uruchomie to pyta sie czy to blokować czy nie... w sumie miałem go najdłużej bo cały tydzień . Od razu mi sięspodobał, ale jednak nie rozumiałem pewnych opcji... po tygodniu użytkowania po prostu miałem serie głupich komunikatów i niestety outpost nie działał, nie działały strony www oraz muł, ale działało gg... dość dziwny przypadek...

ZoneAlarm PRO v5 - jak dla mnie dziwny... zamulający kompa... od razu po odpaleniu kompa i otworzeniu jakiegoś programu z paska zadań kompa staje na minute i pochwili odpala program... ponadto nawet kolejne odpalenie programów odbywa sietak samo . Miałem zonealarma przez całe 10 minut...

Sp2 + NIS2004 PL - jedna wielka porażka... komp uruchamia się strasznie długo... i w końcu po załadowaniu się pulpitu i odpaleniu chociażby gg zauważyłem jak mi się ono przycina...

Podsumowując... jestem chyba zielony odnośnie firewalli... mam komputer z celkiem 2.4, 256 ramu... i sam nie wiem jak to możliwe aby firewall mi aż tak spowalniał kompa... może trzeba coś tam specjalnie ustawiać ? Szukałem w archiwach cdrinfo i znalazłem sonde o ogniomurkach, i widziałem, że sporo ludzi używa outposta... może tam trzeba coś specjalnego ustawić...bo w sumie on mi nie spowalniał kompa...obecnie mam sp1a i nie wiem czy instalować sp2... w sumie na dzień dzisiejszy nie mam żadnego firewalla i antyvira, bo nie wiem co dokładnie instalować, a najdłużej system przetrwał 2 tygodnie i potem musiałem go przywracać z ghosta

Zatem czy pomożecie !?
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.11.2004, 22:49   #2
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja uzytkuje Outposta Pro zintegrowanego z BlackICE firewallem, chodzi pieknie na athloniku 1 GHz. Kwesia dobrego skonfigurowania, jak kazdego firewall'a.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2004, 22:53   #3
Zelea
I have got my own WORLD..
 
Avatar użytkownika Zelea
 
Data rejestracji: 03.11.2002
Lokalizacja: Kielce
Posty: 1,576
Zelea zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mam fw McAfee sproboj i jego... na osiolku... jest nowa wersja jakos niedawno sie pokazala... uzywalem go dosc dlugo dopuki nie zamontowalem router'a... i od tamtego momentu juz mi nie potrzebny...

ale polecam... jak dla mnie spoko... ja mam celka 1,7 i 256 ramu... druga kosc lezy na meblach juz 2 tydzien i nie mam czasu jej wlozyc... (smieszne i tragiczne... bo jak raz wlozylem to sie wysypal system i musze teraz zrobic ghost'a a to sie wiaze z czasem i bla bla bla...)
na takim kompie nie zamulal mi nic jak by wogole nie istnial... a takze bardzo ladnie chroni...
polecam... sprawdz sam...
__________________
na gg zawsze niczym cien nie ma mnie a jestem
Majluj do mnie TU
no coment...
pozdro
Zelea jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2004, 22:59   #4
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Ja uzytkuje Outposta Pro zintegrowanego z BlackICE firewallem, chodzi pieknie na athloniku 1 GHz. Kwesia dobrego skonfigurowania, jak kazdego firewall'a.
czyli mam rozumieć że są to dwa firewalle !? a czy mógłbyś mi napisać jak konfigurujesz firewalla...wiem że może to śmieszne pytanie z mojej strony, ale jak miałem wewnętrzne ip to nie musiałem się niczym martwić... a czy en blackice jest darmowy ?
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2004, 23:10   #5
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
obydwa sa platne, jakis czas temu kupilem na nie licencje po promocyjnych cenach.

Trudno wyjasnic w kilku zdaniach jak konfiguruje, oczywiscie standarem jest ze nie da sie mnie pingnac, ale ustawiam odpowiednie raguly np. dla programow ze moga sie laczyc na tylko wyznaczonych portach laczenia sie okreslonymi hostami etc. Temat rzeka.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2004, 23:35   #6
sherrif
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.09.2004
Posty: 88
sherrif zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sproboj Sygate Personal Firewall Pro mi wogole nie zamula a mam p2 400 128RAM jest latwy w konfiguracji a jak ci nie "przypasi" to masz link do testow firewali http://www.pcflank.com/art41c.htm
Pozdro
sherrif jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2004, 07:27   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
polecam sygate
jest za free (lub nie - wersja komercyjna), nie muli, nie gryzie sie z antywirami, nie muli osla
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2004, 07:16   #8
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki wam za wypowiedzi... jak narazie zainstalowałem BlackIce PC Protection i zobaczymy jak to będzie... ponadto kolega coś mi mówił na temat programu Blocklist Manager. Oczywiście zassałem go, zainstalowałem, odpaliłem... no i nigdzie nie widziałem go odpalonego. Nawet kompa uruchomiłem ponownie i nic... dziwna sprawa... póki co zobacze jak się sprawuje ten firewall...
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2004, 07:20   #9
DreamCrusher
Guru
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Posty: 1,896
DreamCrusher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
w zasadzie nie uzywam firewalli odkad mam neta (czasem instalowalem zeby potestowac ale raczej na krotko) i jakos do tej pory nic zlego mi sie nie stalo
__________________

DreamCrusher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2004, 07:29   #10
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ostatnio przesiadłem się z Norton Personal Firewal (z pakietu NIS) na Sygate Personal Firewal. I jak narazie niezawodzi
...ale może zmienię na Outpost'a
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 17.11.2004 o godz. 07:33
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2004, 14:28   #11
3|\/|3$s
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika 3|\/|3$s
 
Data rejestracji: 13.10.2004
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 114
3|\/|3$s zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sygate Pro jest dobry i chyba jako jedyny Firewall wychwytuje metody sniffowania/spoofowania przy uzyciu AR Poison(ARP)
__________________
Powered By /|\ ATARi
3|\/|3$s jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2004, 17:03   #12
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Mi tam jakoś Sygate Personal Firewal nie przypadł do gustu puki co Kerio Personal Firewall 4.1.2 the best
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2014, 13:36   #13
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
To mała aktualizacja, od dawien dawna tylko ESET Smart Security i nie trzeba Kerio
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.