Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.03.2011, 23:00   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nagranie płyty Operating System na XPS 1645

Na starym notebooku zrobiłem, teraz nie mogę i nie wiem w końcu czy takiej opcji już nie ma, czy ja nie mogę tego znaleźć. Może jakiś użytkownik DELL'a będzie miał świeższe informacje.

W skrócie - z tego, co wyczytałem z instrukcji i na niektórych forach, są teraz trzy główne sposoby przywracania systemu czy ustawień fabrycznych:

1. Z ukrytej partycji - przywrócenie ustawień fabrycznych, tu wszystko jasne (ciekawe, że można podobno wypalić płytę z zawartością ukrytej partycji - nie wiem jeszcze jak, ale będę chciał to zrobić na wypadek awarii/wymiany dysku).

2. Z płyty Recovery Media - opcja, która podobno umożliwia przywrócenie do ustawień fabrycznych z jednoczesnym zachowaniem swoich danych. Nie wiem co prawda na jakiej zasadzie miałoby to działać (bo już raczej nie obrazu systemu), niemniej zamierzam spróbować. Zwłaszcza, że podobno można zmieniać ustawienia podczas instalacji.

Płyty (oczywiście nie było dołączonych do notebooka), można wypalić przez DataSafe Local Backup.

3. Z płyty Operating System - wydawałoby się podstawowa sprawa, a z tym mam największy problem. Płyta oczywiście nie jest też dołączona do notebooka, bo wtedy nie byłoby problemu, więc trzeba ją wypalić. Kiedyś robiło się to prostu, jedną funkcją z oprogramowania DELL'a, ale teraz tej funkcji nie ma i nie mogę znaleźć żadnej innej, która umożliwiałaby zrobienie tego. Zastanawiam się, czy w ogóle taka opcja jeszcze jest możliwa, a z drugiej strony nie widzę żadnego uzasadanienie braku możliwości przygowania płyty z systemem. W końcu przywrócenie do ustawień fabrycznych, a jedynie przeinstalowanie Windowsa (czy nawet naprawa aktualnej instalacji) to dwie zupełnie różne rzeczy..


Orientuje się ktoś, czy da się w nowych systemach DELL'a (a jeśli to jak) przygtować taką płytę (OS (Operating System) Recovery disc)?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 11:30
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 21:16
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...? andrzejj9 Off topic 123 24.07.2015 19:56
11 Wrzesnia WTC andy Off topic 51 22.11.2006 20:34
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.