Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.06.2005, 19:02   #31
Burak_PL
..
 
Avatar użytkownika Burak_PL
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Kraków
Posty: 2,970
Burak_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam
mam pakiet internetowy i już mi się parę razy zadrzyło by mnie rozłączył a jak ponawiałem to pisałę że nie mam modemu dopiero ponowne uruchomienie pomogło

niedługo oddaję isdna (do dwóch tygodni przyjdą odłączyć ) a potem biorę neo 128 i mam pytanie czy instalować ich oprogramowanie czy własne?? jak zrobic by po rozerwaniu połączenia je ponowił np. jak o 3 w nocy mi rozłaczy przy ściaganiu by to na marne nei poszło?
__________________
..
Burak_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2005, 19:07   #32
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Burak_123
... a potem biorę neo 128 i mam pytanie czy instalować ich oprogramowanie czy własne?? jak zrobic by po rozerwaniu połączenia je ponowił np. jak o 3 w nocy mi rozłaczy przy ściaganiu by to na marne nei poszło?
A czytałeś ten topic od początku?
__________________
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 19:12   #33
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
Trochę mnie przestraszyłeś - mam neostradę w promocji na dwa miesiące i jakby coś padło, to wydatek znacznie ponad 200 zł (tyle wynosi kara za nie oddanie sprzętu sprawnego - jeśli oczywiście rezygnujesz).

A masz jakieś doświadczenia z tymi modemami - szczególnie Sagem - kiedy może się on "spalić" - mi się nasuwa, że może się tak stać podczas burzy (więc profilaktycznie trzeba wyłączyć), albo jakby się przegrzał (mój się dość mocno grzeje, więc może ?), albo jakby poszło za wysokie napięcie z USB.

Jeśli masz jakąś wiedzę w tym temacie - to podziel się nią - zawsze lepiej wiedzieć więcej i się jakoś zabezpeczyć (jeśli oczywiście istnieje taka możliwość). Z góry dziękuję
Pozdrawiam
ro29
Mysle ze doswiatczenie niema nic do tego tylko wystarczy zobaczyc ile oddano wadliwych lub uszkodonych modemow(sam bylem swiatkiem jak pracownik tpsy pokazywal mi sterte modemow uszkodzonych ) do tpsy ale nie mowie ze twoj moze siasc .
Jedyna wada tych modemow jest to ze sa na usb i czesto sie cos z nimi dzieje zwlaszcza przy oprogramowaniu wanado(czy jakos tak) a przy routerku nie musisz miec zadnego oprogramowania tylko karte sieciowa i nie musisz sie martwic ze sie zmieni ip bo masz autoreconnect w routerku
Cytat:
Napisany przez Predi
jak sie spali modem (ktory i tak mam za darmo) to wtedy kupie router
poza tym nie przesadzajmy ze np. do neostrady 128 - walne router bo to bedzie przerost formy nad trescia
w takiej opcji neo moze router nie potrzebny ale jaka wygoda i na przyszlosc moze umozliwic ci podlaczenie dwoch kompow oraz masz wieksza kontrole nad laczem niz przy modemie

Ostatnio zmieniany przez legion : 07.06.2005 o godz. 19:16
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 19:15   #34
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Burak_123
m
..... i mam pytanie czy instalować ich oprogramowanie czy własne?? jak zrobic by po rozerwaniu połączenia je ponowił np. jak o 3 w nocy mi rozłaczy przy ściaganiu by to na marne nei poszło?

Ja mowie za siebie!!!!

Ja mam TPsowski oprogramowanie i rzadko mnie rozlacza (szczerze ok 6 razy od 10 miesiecy). Nalezy tylko trzymac modem w odpowiednich warunkach. Tzn nie za zimno , nie za goraca , odpowiednia wilgotnosci i te sprawy. Ja kiedys zostawilem na noc i nie rozlaczylo

Moze dajcie spokuj Neo na jedna noc i bedzie dobrze
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 19:21   #35
Burak_PL
..
 
Avatar użytkownika Burak_PL
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Kraków
Posty: 2,970
Burak_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez *Vojtas*
A czytałeś ten topic od początku?
tak tylko juz sam nie wiem

Cytat:
Napisany przez IceManSpy
Ja mowie za siebie!!!!

Ja mam TPsowski oprogramowanie i rzadko mnie rozlacza (szczerze ok 6 razy od 10 miesiecy). Nalezy tylko trzymac modem w odpowiednich warunkach. Tzn nie za zimno , nie za goraca , odpowiednia wilgotnosci i te sprawy. Ja kiedys zostawilem na noc i nie rozlaczylo

Moze dajcie spokuj Neo na jedna noc i bedzie dobrze
to ty tylko raz zostawiasz ją na noc włączoną?? a co z tym autoponawianiem na oprogreamowaniu Tpsy??
__________________
..
Burak_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 21:21   #36
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Burak_123
tak tylko juz sam nie wiem



to ty tylko raz zostawiasz ją na noc włączoną?? a co z tym autoponawianiem na oprogreamowaniu Tpsy??
Poczytaj http://neostrada.info i sam sobie odpowiesz na swoje pytanie.

PS U mnie komp chodzi praktycznie non stop, co 24 godziny laczy sie po zmianie IP. Pelna kultura, zadnych restartow.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 21:34   #37
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez IceManSpy
Ja mowie za siebie!!!!

Ja mam TPsowski oprogramowanie i rzadko mnie rozlacza (szczerze ok 6 razy od 10 miesiecy). Nalezy tylko trzymac modem w odpowiednich warunkach. Tzn nie za zimno , nie za goraca , odpowiednia wilgotnosci i te sprawy. Ja kiedys zostawilem na noc i nie rozlaczylo

Moze dajcie spokuj Neo na jedna noc i bedzie dobrze
Heh, zatkalo mnie ja skoro decyduje sie na Neo i dostaje d nich modem, to wymagam zeby on dzialal u mnie dobrze, a nie ktos mi powie ze "Bardzo mi przykro, ale ma pan za wilgotne powietrze i jest u pana za goraco"
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 21:48   #38
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Burak_123
tak tylko juz sam nie wiem



to ty tylko raz zostawiasz ją na noc włączoną?? a co z tym autoponawianiem na oprogreamowaniu Tpsy??
Przez noc komp is off
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2005, 22:38   #39
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
Mysle ze doswiatczenie niema nic do tego tylko wystarczy zobaczyc ile oddano wadliwych lub uszkodonych modemow(sam bylem swiatkiem jak pracownik tpsy pokazywal mi sterte modemow uszkodzonych ) do tpsy ale nie mowie ze twoj moze siasc .
Jedyna wada tych modemow jest to ze sa na usb i czesto sie cos z nimi dzieje zwlaszcza przy oprogramowaniu wanado(czy jakos tak) a przy routerku nie musisz miec zadnego oprogramowania tylko karte sieciowa i nie musisz sie martwic ze sie zmieni ip bo masz autoreconnect w routerku ....
Witam !
W kwestii doświadczenia - chodziło mi o to, czy Tobie, ewentualnie innej znanej Ci osobie, padł modem i co mogło być tego przyczyną. A ciekaw jestem jak to jest z gwarancją - ja dostałem taką w pudełku, ale dopiero w domu zauważyłem, że ją w ogóle nie podpieczętowali i podpisali - a nie chciało mi się jechać z powrotem ?
W kwestii wspomninego Wanadoo, czyli słynnego oprogramowania od TP - to go nie używam - z tego co piszesz, to plus. Ten program strasznie miesza na komputerze.
Aczkolwiek widzę, że większość osób używa neostradę na okrągło - ja nie wyobrażam sobie zostawić komputera na noc włączonego, a w ciągu dnia jak nie potrzebuję Internetu to też wyłączam, więc może jestem mniej zagrożony spaleniem modemu
Pozdrawiam
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.06.2005, 17:21   #40
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29


Witam !
W kwestii doświadczenia - chodziło mi o to, czy Tobie, ewentualnie innej znanej Ci osobie, padł modem i co mogło być tego przyczyną.
mi padl modem przyczyna nie znana pewnie swajczyl sie sag. a tom. mi zawieszal lacze nagminie nawet po wywaleniu oprogramowania tpsy ale jak go wymienilem na inny bylo ok przy 640 choc to byl dawne czasy

Ostatnio zmieniany przez legion : 08.06.2005 o godz. 17:24
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:39   #41
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Moze to komus sie przyda przy modemie Sagem


Cytat:
Napisany przez http://qba.neostrada.pl/
Sagem ciagle zrywa mi połączenie (mam płytę na VIA), dlaczego?

Utwórz plik adidsl.cfg w katalogu /windows/system32/drivers/ lub wyedytuj istniejący i wpisz to:

0
35
1
0
1000
11

Ewentualnie można jeszcze we właściwościach DSLmona zmienić ISO/BULK na BULK. W ten oto sposob rozwiąże to Twój problem ze zrywaniem połączenia. Testuje to już od paru dni i ani razu nie zresetowało mi się połączenie. Wcześniej zrywało mi połączenie kilkanście razy dziennie. Moim zdaniem patch działa w 99 procentach.

[ProF, docDaCzaps]
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:42   #42
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Ja powiem, że teraz to moja Neo128 na Sagemie wogóle się nie rozłącza. Zostawiam na noc i zasysa, żadnych niespodzianek nie ma. Łączę się oczywiście "ręcznie".
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:46   #43
kontestator
conquer all
 
Avatar użytkownika kontestator
 
Data rejestracji: 10.01.2005
Lokalizacja: z wrocławii
Posty: 739
kontestator zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
albo jestem niesamowitym farciażem albo mam dobrze skonfigurowanego kompa, bo moja neo 128 nie rozłacza i nie miałem jak dotąd z nią problemów
ulubiony tekst "ynformatyka" z mojej pracy: "hmm dziwne u mnie działa"
__________________
KETCHUP KUPUJE TYLKO PUDLISZKI
kontestator jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:56   #44
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez kontestator
"hmm dziwne u mnie działa"
to standartowy tekst informatyka
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 10:36   #45
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
neostrade ogolnie zadko zrzuca bo zazwyczaj jest to wina:
- zlych parametrow lini
- tpsyfu
- przegryzienia abelka przez chomika/krokika
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.