Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.06.2014, 12:54   #1
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
(Nie)banalny problem z widzialnością dysku zewnętrznego i pendrive w Win 8.1

Problem znany i szeroko dyskutowany w sieci.
Otóż mam laptopa z Windows 8.1.
Używam też pendrive PQI, jak i dysk zewnętrzny.
Do tej pory wszystko było w porządku, ale wczoraj ona te urządzenia przestały być widoczne w eksploratorze Windows.
Poprzez Panel sterowania i urządzenia i drukarki sprzęt jest widoczny, ale nie można korzystać z zapisanych na nim plików, ani nic na nie skopiować.
Rzecz jasna skorzystałem z Google i zgodnie poradami usunąłem z menedżera urządzeń koncentrator USB, a potem wyłączyłem w opcjach możliwość wyłączenia koncentratora z uwagi na oszczędzanie energii.
Użyłem też programu Driverclean, a także próbowałem z poziomu konsoli użyć Diskeepra, ale bez rezultatu, bo nie widzi dysku i pendrive***8217; a.
Nie mam już pomysłu co zrobić.
Jedynie reinstalacja, ale pewnie po jakimś czasie problem powróci.
Inna rzecz, że do lapka nie mam płyty, ani obrazu systemu więc nie wiem jak reinstalkę zrobić.
Kolejny problem to kwestia, jakby zamrażania systemu.
Lapek jest nowy, z dyskiem SSD więc powinien chodzić, jak burza, ale często po kliknięciu ikony Mój komputer, albo jakiegoś folderu komputer, jakby się zamraża. Pokazuje się ikona kręcącego się kółka i po chwili następuje przeładowanie i wyskakuje pulpit.
Dopiero wtedy mogę kliknąć daną ikonę i wtedy wszystko chodzi szybko.
Bardzo proszę o pomoc, co zrobić, bo wizja ponownego używania płyt DVD-RW, jakoś mi się nie widzi.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.06.2014, 13:39   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Co do przywracania systemu masz w instrukcji, zazwyczaj F4 albo F11 albo ctrl+F11 i wejdzie menu recovery
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[ARTYKUŁ][PS2] Zapisywanie save-ów na pendrive lub dysku twardym Bartez Homebrew 108 18.03.2012 16:17
Program do wyłączania dysku zewnętrznego. ethar Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 3 23.05.2011 09:29
Problem z odłączaniem dysku zewnętrzego karoolk Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 12 03.09.2010 20:40
Problem z filmem DVD na dysku Topic DVD-Video 6 01.05.2010 21:50
Problem z nagrywaniem w win xp stalowyklif Napędy optyczne DVD 7 14.02.2005 13:40


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.