Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.08.2005, 16:38   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nieuruchamiający się komputer..

No i trafiło też na mnie... Włączyłem rano komputer, tj, spróbowałem to zrobić, i przez chwilę zaczął chodzić, ale tak dziwnie "harczeć" (coś jak dźwięk brudnego wentylatora), a potem się wyłączył i kolejne próby włączenia nie przynosiły już żadnego rezultatu. Nie miałem jeszcze czasu, żeby go rozkręcić i przyjrzeć się, co to może być, ale tak wstępnie to na co patrzeć - zasilacz, czy może coś jeszcze? Myślałem, czy może nie wentylator na procesorze, ale trochę za szybko komputer się wyłączył, żeby to mogła być jakaś ochrona przed przegrzaniem.

Co myślicie?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.08.2005, 16:56   #2
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Co myślicie?
Mysle, ze trzeba to jednak zobaczyc od srodka.
pablocoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 16:59   #3
Velu
Bywalec
 
Avatar użytkownika Velu
 
Data rejestracji: 11.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 35
Velu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Yeep ..zdecydowanie od srodka zasilacz prawie napewno
Velu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 17:16   #4
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Od środka na pewno.. Ale też samo spojrzenie niewiele mi da, bo spalić się na pewno nic nie spaliło. Co najwyżej rzucę okiem, czy wszystkie wentylatory działają bez problemu i czy nic się nie poluzowało.

Jestem już w domu i niedługo się tym zajmę.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 18:08   #5
zick
.................
 
Avatar użytkownika zick
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: Wilde World
Posty: 531
zick zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
bo spalić się na pewno nic nie spaliło
no niekoniecznie
uwalony zasilacz potrafi pociągnąć za soba dosłownie wszystkie urządzenia
w extremalnym przypaku oczywiście
ja tak raz miałem, ocalała tylko fdd, reszta poszła z dymem
__________________
zick jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 18:22   #6
MOdy
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika MOdy
 
Data rejestracji: 24.11.2004
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 144
MOdy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
No i trafiło też na mnie... Włączyłem rano komputer, tj, spróbowałem to zrobić, i przez chwilę zaczął chodzić, ale tak dziwnie "harczeć" (coś jak dźwięk brudnego wentylatora), a potem się wyłączył i kolejne próby włączenia nie przynosiły już żadnego rezultatu. Nie miałem jeszcze czasu, żeby go rozkręcić i przyjrzeć się, co to może być, ale tak wstępnie to na co patrzeć - zasilacz, czy może coś jeszcze? Myślałem, czy może nie wentylator na procesorze, ale trochę za szybko komputer się wyłączył, żeby to mogła być jakaś ochrona przed przegrzaniem.

Co myślicie?
Miałem kiedyś podobną sytuację i poszedł zasilacz, więc u Ciebie też może to być.
MOdy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 18:27   #7
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak chłopaki napisali sprawdź zasilacz.

Tylko nie próbuj nawet patrzeć czy działa.

Czasem jest tak że niby coś padło a kiedy wystygnie potrafi sie nawet uruchomić.

A przecież nigdy nie wiadomo czy to nie będzie ostatnie uruchomienie....
__________________
Podpis niedostępny
kodziu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 18:29   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez zick
no niekoniecznie
uwalony zasilacz potrafi pociągnąć za soba dosłownie wszystkie urządzenia
w extremalnym przypaku oczywiście
ja tak raz miałem, ocalała tylko fdd, reszta poszła z dymem
To wiem, ale nie było ani żadnego odgłosu, ani trzasku, ani tym bardziej dymu.. Nie było więc żadnych objawów, żeby coś mogło się spalić.


EDIT

No i najnowsza informacja - komputer już działa

Nie mam pojęcia, co było przyczyna, bo jak po całym dniu bezczynności, spróbowałem go znowu uruchomić, to najpierw dysk zacząc strasznie zgrzytać, więc wyłączyłem. Ale jak potem znowu spróbowałem, to dysk co prawda znowu podejrzanie głośno zaczął chodzić, ale go przeczekałem i za kilka sekund wszystko się uspokoiło i komputer normalnie się uruchomił. Teraz chodzi już od około pół godziny i wszystko jest w porządku.

Ale co to było
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 18:32   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez kodziu
Jak chłopaki napisali sprawdź zasilacz.

Tylko nie próbuj nawet patrzeć czy działa.

Czasem jest tak że niby coś padło a kiedy wystygnie potrafi sie nawet uruchomić.

A przecież nigdy nie wiadomo czy to nie będzie ostatnie uruchomienie....
Sugerujesz, że coś jeszcze może się s******yć?

Poza tym - jak można sprawdzić zasilacz nie uruchamiając go?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 18:57   #10
*Vojtas*
USER FRIENDLY?
 
Avatar użytkownika *Vojtas*
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 602
*Vojtas* zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Andrzej ta współczesna elektronika ma to do siebie, że w razie awarii raczej nie zobaczysz ognia, dymu i innych tym podobnych fajerwerków. Może strzelić jakiś drobny elemencik (rezystorek, tranzystorek) a skutki mogą być opłakane. Choć oczywiście sytuacja z fajerwerkami też może się przydarzyć.
*Vojtas* jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 19:02   #11
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez *Vojtas*
Andrzej ta współczesna elektronika ma to do siebie, że w razie awarii raczej nie zobaczysz ognia, dymu i innych tym podobnych fajerwerków. Może strzelić jakiś drobny elemencik (rezystorek, tranzystorek) a skutki mogą być opłakane. Choć oczywiście sytuacja z fajerwerkami też może się przydarzyć.
Przynajmniej komputer padłby z klasą
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 19:31   #12
Velu
Bywalec
 
Avatar użytkownika Velu
 
Data rejestracji: 11.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 35
Velu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hehe u mnie kiedys jak zasilacz poszedl to z pol dnia pokoj wietrzylem 8 )
Velu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 19:52   #13
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli trafnie zidentyfikowałeś dysk jako źródło hałasu, to rób jego backup, póki chodzi komp. Marnie to wróży...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 20:49   #14
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Sugerujesz, że coś jeszcze może się s******yć?

Poza tym - jak można sprawdzić zasilacz nie uruchamiając go?
Może nie tyle nie uruchamiając, co podlączyć pod jednego molexa jakieś urządzenie (oczywiście wszystko najpierw odlączyc, zasilacz mozna wyjąć z budy jak sie komuś chce).

Na przykład stary napęd CD-ROM lub HDD, niekoniecznie 100% sprawny lub cokolwiek innego aby tylko czerpało prąd.

O ile dobrze pamiętam aby uruchomić zasilacz, we wtyczce ATX ( ta podłanczana do płyty głownej ) łaczymy 2 piny, a dokładniej kabelki zielony i czarny.

Jeżeli by coś było z zasilaczem to chyba lepiej stracic cd-rom'a za 5 dych niż pół kompa...

Ale widze że już po strachu i wszystko w porządku.

PS Ja nic nie sugeruje, na temat zasilaczy komputerowych dowiedziałem się wiele i strach pomyśleć co ta mała "puszka" potrafi zrobić...

Dla pewności jeżeli masz dostęp do miernika, to sprawdź napięcia dawane przez zasiłke.

Lepiej sprawdzić to teraz niż potem żałować

PS2 To wcale nie musi być zasiłka, nie chcialbym straszyć ani wprawiać w zły humor ale jak na razie wszystko wskazuje na nią. Napisz chociaż co to za marka i jaką posiada moc.
__________________
Podpis niedostępny
kodziu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2005, 21:12   #15
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A może kabel zasilający nie stykał dobrze umnie kiedyś dobrze kabel nie stykał i aż się iskrzyło po wymienie kabla na jakiś czas było git a po dwóch-trzech miesiącach zasilacz padł
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.