Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.01.2005, 14:53   #1
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nowy projekt www - praca

Witam!

Zbieram ekipę do uruchomienia portalu (wortalu) internetowego - w założeniach od początku to będzie projekt komercyjny.

Merytorycznie ma to byc serwis na poziomie (co najmniej ) pclab.pl / cdrinfo.pl - choc zupełnie inna branża.

Od początku przewiduję pieniądze za pracę (choc nie można liczyc na kokosy) - jeśli projekt wypali będzie z tego stała i sensowna kasa. Jeśli nie będzie z tego dochodów projekt padnie.

Serwis będzie bezpłatny dla użytkowników - utrzymanie zapewnią sponsorzy reklam.

Wortal będzie składał się z następujących elementów:

portal - aktualizowany codziennie,
forum - raczej komercyjny IPB od samego początku,
baza danych - teleadresowa baza danych,
sklep internetowy - specjalistyczny i niewielki na początek.


Strona skupi się na zawartości merytorycznej a nie na "fajerwerkach".

Szukam osób które juz coś potrafią. Mam jako taką orientację co będzie potrzebne (nie jestem informatykiem) ogólnie rzecz biorąc:

dobór oprogramowania (na początek raczej open source - z czasem komercyjne <lepsze>?),

konfiguracja serwera,

kodowanie strony (html etc),

grafika,

konfiguracja forum,

tworzenie bannerów reklamowych,

tworzenie bazy danych,

backup systemu,

wybór dostawcy hostingu dla portalu (z czasem przewiduję własny serwer(y)),

etc.


Siedziba w Warszawie, możliwa praca na odległośc (potrzebny dostęp do netu).




Jeśli projekt wypali - następne są w planach.

Możliwe formy rozliczeń: faktura vat, umowa - zlecenie, inne.

Oprócz tego mam do zrobienia 2-3 strony firmowe.

W związku z innymi rodzajami aktywności możliwe dalsze zlecenia dla innych firm.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt baski@pf.pl z krótką informacją na swój temat i linkami do swoich prac.

Odpowiem na wszystkie maile (choc czasami może to potrwac 1-2 dni) - na ogólne pytania mogę też odpowiedziec w tym wątku na forum.

No to narazie tyle
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.01.2005, 19:28   #2
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>



Eeee - coś małych ruch, a w gazecie pisali, że jest bezrobocie 8 ) .
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 19:33   #3
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobór oprogramowania - chodzi o CMS'y?
grafika - no tu moglbym cos zrobic
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 19:47   #4
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ludzie którzy pomogli by ci robic taki serwis prace maja - musiałbyś sporo przebic ich dotychczasowe zarobki zeby zgodzili się rzucić starą i podjąć nową [niepewną] pracę

z grafiką czy pisaniem newsów poradzi sobie amator czy dzieciak - ale jak chcesz robić taki serwer profesjonalnie to potrzebujesz zawodowca - i na dodatek musisz trochę się na tym znać - wiedzieć jaka platforma [cocoon/php/asp], jaki przewidywalny ruch, reklamodawcy, konkurencja - gdzie chcesz hosting, jaki, ilu ludzi chcesz zatrudnic itp

samo rozkrecenie forum nie jest proste, calkiem dobre serwisy maja z tym problem, serwisy z marka i pewnego rodzaju renoma - na to trzeba czasu i odrobiny szczescia - bo skonfigurowac icon board potrafi kazdy

wyoknanie samego layout serwisu to rząd 10k pln na starcie, i nie radze na tym oszczedzac bo klient ostatnio cholernie wybredny i niejeden dobry serwis sporo stracil pochopnie zmieniajac szatę ze 'starej' na 'nowsza-lepsza' [szkoda, ze festyniarska] [z ostatnich przykladow - filefront spsił się graficznie zupełnie]

kampania reklamowa - trudne dzieło, konkurencja straszna, zrobic banner - nawet bez akcji tylko piszac recznie w action scripcie - to pryszcz, zrobic rozsadny banner - to juz spora sztuka
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 20:00   #5
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
amen
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 20:03   #6
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ludzie którzy pomogli by ci robic taki serwis prace maja - musiałbyś sporo przebic ich dotychczasowe zarobki zeby zgodzili się rzucić starą i podjąć nową [niepewną] pracę

z grafiką czy pisaniem newsów poradzi sobie amator czy dzieciak - ale jak chcesz robić taki serwer profesjonalnie to potrzebujesz zawodowca - i na dodatek musisz trochę się na tym znać - wiedzieć jaka platforma [cocoon/php/asp], jaki przewidywalny ruch, reklamodawcy, konkurencja - gdzie chcesz hosting, jaki, ilu ludzi chcesz zatrudnic itp

samo rozkrecenie forum nie jest proste, calkiem dobre serwisy maja z tym problem, serwisy z marka i pewnego rodzaju renoma - na to trzeba czasu i odrobiny szczescia - bo skonfigurowac icon board potrafi kazdy

wyoknanie samego layout serwisu to rząd 10k pln na starcie, i nie radze na tym oszczedzac bo klient ostatnio cholernie wybredny i niejeden dobry serwis sporo stracil pochopnie zmieniajac szatę ze 'starej' na 'nowsza-lepsza' [szkoda, ze festyniarska] [z ostatnich przykladow - filefront spsił się graficznie zupełnie]

kampania reklamowa - trudne dzieło, konkurencja straszna, zrobic banner - nawet bez akcji tylko piszac recznie w action scripcie - to pryszcz, zrobic rozsadny banner - to juz spora sztuka
No cóż życie nie jest łatwe .

Ja też nikomu nie proponuję rzucania pracy - ale praca "przy okazji" może kogoś zainteresowac. Jest parę przykładów serwisów, którym się udało a nie należą do "wielkich" portali. Jest wielu ludzi, którzy coś potrafią i nie zawsze mają szansę to wykorzystac. Zresztą jak pomysł wypali to będzie sensowna kasa...

W sprawach technicznych www się orientuję "tyle o ile" ale mam doświadzczenie "biznesowe", mam pomysł (myślę, że dobry), mam plan jak go zrealizowac i troche kasy na początek.

Popracujemy to zobaczymy jakie beda rezultaty... Jak się nie uda to żonka wytrzepie skóre che che....

Najważniejsze, żeby zebrac ludzi, którzy coś potrafią i którym się chce. Wielu siedzi w domu i narzeka jak to źle jest .... jak w tym kawale o starym Żydzie, który modlił sie do Boga o wygraną w Lotto ---> Trzeba najpierw zagrac!

8 ) 8 ) 8 )
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 20:25   #7
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

W ogole jaka tematyka tego serwisu? To chyba nie jest tajemnica co?
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 22:11   #8
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez baski
No cóż życie nie jest łatwe .

Ja też nikomu nie proponuję rzucania pracy - ale praca "przy okazji" może kogoś zainteresowac.
Przy rozkrecaniu takiego czegos potrzeba sporo nakladow czasu i pieniedzy. Oczywiscie wszystko zalezy jaka tematyka i ogladalnosc. Na poczatku bedzie kiepsko, a lacza kosztuja niestety.

Cytat:
Napisany przez baski
Jest parę przykładów serwisów, którym się udało a nie należą do "wielkich" portali. Jest wielu ludzi, którzy coś potrafią i nie zawsze mają szansę to wykorzystac. Zresztą jak pomysł wypali to będzie sensowna kasa...
Znam wiele serwisow w polsce i za granica ktore tak mowily na poczatku, a pozniej wyszlo ze robi to sie spolecznie (ja de facto robie to spolecznie, ale glownie z powodu braku czasu aby sie zajac porzadnie cdrinfo.pl)

Cytat:
Napisany przez baski
W sprawach technicznych www się orientuję "tyle o ile" ale mam doświadzczenie "biznesowe", mam pomysł (myślę, że dobry), mam plan jak go zrealizowac i troche kasy na początek.
Troche kasy to pojecie wzgledne, nikt na ladne oczy nie bedzie zaczynal rozmawiac z toba. Jaka bedziesz mial misje?


Cytat:
Napisany przez baski
Najważniejsze, żeby zebrac ludzi, którzy coś potrafią i którym się chce. [...]
Chciec a moc to 2 rozne sprawy, ja bym mogl sie zajac, ale kto zrobi moja robote za mnie?

Zreszta, sam mysle ze za darmo nie chcesz nic robic, a jeszcze potrzebujesz dobrego grafika (ktory zna troche psychologii zachowan ludzkich). Dobra nie bede robil wykladu, to nie uczelnia
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 23:08   #9
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Remix
Witam!

W ogole jaka tematyka tego serwisu? To chyba nie jest tajemnica co?


Sorry, ale rozmawiamy tu o sprawach techniczno-organizacyjnych - temat jest tajemnicą handlową .. dopóki serwis nie ruszy.

baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2005, 23:19   #10
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Zreszta, sam mysle ze za darmo nie chcesz nic robic, a jeszcze potrzebujesz dobrego grafika (ktory zna troche psychologii zachowan ludzkich). Dobra nie bede robil wykladu, to nie uczelnia
Nie oczekuję, że ktoś będzie pracował za darmo - jak podałem w poście na początku. Pieniądze będą za wykonaną pracę od samego początku - w/g indywidualnych ustaleń - na początku niewielkie - później jak serwis się rozwinie większe - (no chyba, że padnie to wtedy żadnych nowych pieniędzy nie będzie, a ja stracę swoje zainwestowane).

Nie liczę,na to, że zatrudnię przy tym projekcie jakiegoś "guru", który ma robotę w "tip-topowej" firmie, jeździ firmowym Mesiem, a wakacje spędza na Karaibach (Narty w Szwajcarii) i na stałe mieszka w apartamencie firmowym w Marriocie.

Jak ktoś ma ochotę to może spróbowa się załapac na ten projekt - ale o tym decydują obie strony.

Nie ma przymusu
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 12:42   #11
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Firmowymi "mesiami" jezdza teraz tylko glownie "gangsterzy "zza wschodniej granicy

A karaiby juz dawno nie sa tak atrakcyjne.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 16:17   #12
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ThanatoS
Firmowymi "mesiami" jezdza teraz tylko glownie "gangsterzy "zza wschodniej granicy

A karaiby juz dawno nie sa tak atrakcyjne.
Taa, teraz to się jeździ na Sylwka do Indonezji......



A co do meritum,to znam wielu ludzi, którzy siedzą i nic nie robią, narzekają, a jak się pojawia okazja to stawiają się ponad wszystkich i windują swoje oczekiwania (żądania) na poziom abstrakcji osiągalny intelektualnie tylko dla nich samych... cha, cha ale mi się napisało

Życie to nie je bajka - jak mówi przysłowie!


baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2005, 16:53   #13
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.



Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam następnych chętnych do kontaktu.

Piszcie najlepiej na mail'a: baski@pf.pl

8 ) 8 ) 8 )

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2005, 20:48   #14
smolik
8 Samuraj
 
Avatar użytkownika smolik
 
Data rejestracji: 23.03.2004
Lokalizacja: Ciemna strona Księżyca
Posty: 1,248
smolik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez baski
.



Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam następnych chętnych do kontaktu.

Piszcie najlepiej na mail'a: baski@pf.pl

8 ) 8 ) 8 )

.
Dałem cynk mojemu znajomemu.
__________________
Miłość to czekanie na szelesty, listy, na pukanie do drzwi...

Reputkowym skrytożercom mówimy nie!!!
smolik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.