Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.04.2022, 21:30   #1
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Oczyszczacz powietrza z jonizatorem, a komputer

Czy oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji ma negatywny wpływ na sprzęt elektroniczny, a najbardziej chodzi mi o komputer stacjonarny? I kolejne pytanie, czy jonizator w ogóle wydziela jakiś nieprzyjemny zapach? Wydaje mi się, że nie, ale może jako tako samo urządzenie? Ma ktoś do czynienia z takim sprzętem?
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.04.2022, 22:11   #2
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,455
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
z logicznego punktu widzenia oczyszczanie jak i jonizacja powietrza ma dla komputera żaden wpływ. Na pewno nie będzie to sprawiać że komputer będzie szybciej czy wolniej działał. Ale odpowiadając tak bez śmieszkowania, to na zdrowy rozsądek można powiedzieć co będzie miało dla PC negatywny wpływ.
Oczywiście wilgoć! Suche powietrze nie ma żadnego złego wpływu na elektronikę, gorzej jeśli mamy wysoką wilgotność o którą się mają zatroszczyć wszelkiej maści nawilżacze (bo to dobre dla naszej śluzówki...) jeśli mamy wilgoć to kurz który przecież jest wszystkim i jest wszędzie, łatwiej klei się do siebie tworząc pajęczyny. Suchy kurz możesz zdmuchnąć i się wzbije w powietrze. Mokry natomiast będzie tworzył coraz to grubszą otulinę na radiatorze i teraz są dwa czarne scenariusze. Jeśli to mała wilgotność to sprzęt zacznie się bardziej grzać przez co wzrośnie ryzyko zapchania wentylacji i przegrzania, przy większej wilgotności może dojść do niepożądanego zwarcia. Owszem, to niby dwa skrajne przypadki ale tak może być, a możesz mi wierzyć widziałem komputery w stanie jakiego sobie nie śniłeś... i nadal pracowały jak z wyrokiem w zawieszeniu.
Sam jonizator raczej nie wydziela żadnych zapachów o ile ich nie dodasz, ale w ten sposób raczej zepsujesz jonizator.

to wersja z kurzem i wilgocią w duecie...

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem, a komputer-kurz_cpu.jpg

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 02.04.2022 o godz. 22:27
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2022, 20:44   #3
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Czy oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji ma negatywny wpływ na sprzęt elektroniczny, a najbardziej chodzi mi o komputer stacjonarny? I kolejne pytanie, czy jonizator w ogóle wydziela jakiś nieprzyjemny zapach? Wydaje mi się, że nie, ale może jako tako samo urządzenie? Ma ktoś do czynienia z takim sprzętem?
Zakupiłem oczyszczacz Xiaomi Mi Smart Air Purifier 4 Pro (z jonizatorem) i na wszystkie moje pytania odpowiadam NIE.

Wcześniej zakupiłem model Mi Air Purifier Pro H (bez jonizatora), który działa do tej pory. Pytania odnośnie powyższych sprzętów, to proszę pisać. Może w czymś pomogę.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
jonizatorem, komputer, oczyszczacz, powietrza

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.