Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Zobacz rezultaty głosowania: Jestem za dzieleniem dysku na partycje:
TAK 20 80.00%
NIE 5 20.00%
HU KERS? / NIE MAM ZDANIA. 0 0%
Wszystkich głosów: 25. Nie możesz oddać głosu w tej sondzie

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.11.2012, 23:25   #61
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Na jednej z uczelni (10 lat temu) miałem taki system:

Włączam dowolny komputer z Windows (na większości XP, na niektórych 98). Bootuje się dość długo, ale znośnie.
Logowanie unikalnym login/pass.

Po zalogowaniu mam na pulpicie skrót do Moje Dokumenty i mogę tam sobie zapisywać co chcę. Po zalogowaniu na inną maszynę wszystkie pliki również tam widzę.

Zapis w innym miejscu niż Moje Dokumenty był możliwy jak na normalnym XP z prawami admina, ale nie miało to sensu, gdyż po zalogowaniu na inną maszynę, albo nawet przelogowaniu na tej samej - nie było żadnych zmian. Mogłem sobie dll pokasować, wszystko zrobić, wywalić system - wystarczał reboot (lub logout, jeśli działał) aby system wstał czysty jak pupa niemowlaka.
Wszelkie ustawienia typu tapeta, fonty - nie były zachowywane.

Nie znam się na Win.
Jak to było zrobione i jak to zrobić z Win7?

//edit
Istniał jeszcze folder do którego wrzucone pliki były dostępne RO lub RW dla wszystkich komputerów w danym pomieszczeniu.
Oraz analogiczny zbiór folderów oznaczających poszczególne komputery w pomieszczeniu.

Prowadzący zajęcia mogli ze swojego konta (na dowolnym komputerze) odciąć łączność pomiędzy komputerami w pomieszczeniu, odłączyć je od internetu, przejąć pulpit, wylogować usera i coś tam pewnie jeszcze.

Ostatnio zmieniany przez pali : 24.11.2012 o godz. 23:35
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.11.2012, 23:33   #62
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Na jednej z uczelni (10 lat temu) miałem taki system:

Włączam dowolny komputer z Windows (na większości XP, na niektórych 98). Bootuje się dość długo, ale znośnie.
Logowanie unikalnym login/pass.

Po zalogowaniu mam na pulpicie skrót do Moje Dokumenty i mogę tam sobie zapisywać co chcę. Po zalogowaniu na inną maszynę wszystkie pliki również tam widzę.

Zapis w innym miejscu niż Moje Dokumenty był możliwy jak na normalnym XP z prawami admina, ale nie miało to sensu, gdyż po zalogowaniu na inną maszynę, albo nawet przelogowaniu na tej samej - nie było żadnych zmian. Mogłem sobie dll pokasować, wszystko zrobić, wywalić system - wystarczał reboot (lub logout, jeśli działał) aby system wstał czysty jak pupa niemowlaka.
Wszelkie ustawienia typu tapeta, fonty - nie były zachowywane.

Nie znam się na Win.
Jak to było zrobione i jak to zrobić z Win7?

//edit
Istniał jeszcze folder do którego wrzucone pliki były dostępne RO lub RW dla wszystkich komputerów w danym pomieszczeniu.
Oraz analogiczny zbiór folderów oznaczających poszczególne komputery w pomieszczeniu.

Windows server 2008 R2 z AD (wcześniejsze też działają, ale windows 7 różnie współpracuje szczególnie 64bit) + redirected folders - pulpit i moje dokumenty na serwerze - przy logowaniu na innym komputerze niż zwykle zostaną wczytane z serwera - możliwa praca offline na plikach lokalnych - przy podłączeniu zostaną zsynchronizowane z SRV.

lub inna opcja z AD - profile mobilne - ale uwaga duży narzut na sieć, przy każdym login/logout przerzucane sa wszystkie dane.

Zależnie od potrzeb można też zrobić folder domowy dla usera (skrót na pulpicie, nazwać moje dokumenty - tak naprawdę lokalizacja sieciowa) i ładować profile tymczasowe - konfiguracja powróci do pierwotnej po restarcie.

Ostatnio zmieniany przez polakT : 24.11.2012 o godz. 23:39
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2012, 23:33   #63
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Pali, zastosowano tam pewnie coś takiego...
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2012, 23:42   #64
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus Podgląd Wiadomości
Pali, zastosowano tam pewnie coś takiego...

Niekoniecznie (czy 10 lat temu coś takiego istniało ?? ), wystarczy nałożyć od strony servera odpowiednie polisy i user w sumie nie może nic, tylko odpalać określone programy - wszystko konfigurujemy raz na srv - kontrolerze domeny.
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2012, 23:51   #65
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
@gallus
no nie, tam nic nie było chronione przed zapisem.
Pamiętam, że normalnie Corela zainstalowałem i był sobie do wylogowania.


@polakT

A orientujesz się może jaki jest koszt zakupu takiego softu na powiedzmy 5 stanowisk stacjonarnych + serwer + dwa laptopy podłączane gdziekolwiek? Zakup dla działalności gosp.

Tak mi się jeszcze przypomniało: korzystałem z tego co najmniej w 3 budynkach uczelni rozrzuconych po dużej warszawskiej dzielnicy. Nie wiem jak były połączone. Łącznie w tych 3 budynkach to pewnie jakoś kilkaset komputerów było. Ten system działał perfekcyjnie.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2012, 00:10   #66
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Pali, ale karta nie chroni przed zapisem, zapisywać możesz do woli ale po restarcie system wróci do pierwotnej wersji, choć nie upieram się że coś takiego tam zastosowano

polakT, cieżko powiedzieć czy było, w każdym razie pierwszy raz spotkałem coś takiego z 5 lat temu, a te Twoje rozwiązanie jest dobre, ale dla sali z 20 PC pobranie całego systemu ok. 15GB zajmie sporo czasu (teraźniejsze systemy), choć wtedy gdy XP zajmował ok 2-3GB a 98 jeszcze mniej może zdawało to egzamin...
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2012, 00:13   #67
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
@gallus
no nie, tam nic nie było chronione przed zapisem.
Pamiętam, że normalnie Corela zainstalowałem i był sobie do wylogowania.


@polakT

A orientujesz się może jaki jest koszt zakupu takiego softu na powiedzmy 5 stanowisk stacjonarnych + serwer + dwa laptopy podłączane gdziekolwiek? Zakup dla działalności gosp.

Tak mi się jeszcze przypomniało: korzystałem z tego co najmniej w 3 budynkach uczelni rozrzuconych po dużej warszawskiej dzielnicy. Nie wiem jak były połączone. Łącznie w tych 3 budynkach to pewnie jakoś kilkaset komputerów było. Ten system działał perfekcyjnie.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy aby na pewno były to pełne komputery a nie cienkie klienty (OS ładowany z sieci) do lokalnej kopii.

Ceny tu jest trochę gorzej. Licencjonowanie od windows server 2008 zmieniło się i teraz płaci się za SRV + call'e dodatkowo - czyli maszyny podłączone do servera. (np cena samego SRV + 5 call to ok 2600zł)

Interesuje mnie czego dokładnie oczekujesz. Można zabezpieczyć folder windows przed użytkownikiem, a nawet cały C, w ten sposób że użytkownik nie będzie miał dostępu, kwestia konfiguracji uprawnień. Uprawnienia można bardzo różnie definiować.

Obecnie najsensowniejszym według mnie jest rozwiązanie z redirected folders (masz wtedy kopię lokalną i kopię na serwerze - w przypaku padu dysku wszystkie dokumenty są na SRV) Wyłożenia się SRV nie przewiduję, ze względu na zastosowanie RAID1 (mirroring), backupów i zabezpieczenia UPS.

Użytkownik może pracować na plikach bez dostępu do sieci, a synchronizowane są tylko pliki zmienione - pliki które już istnieją na SRV i mają te same atrybuty nie są zmieniane. Dzięki temu masz mniejsze obciązenie sieci.
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2012, 00:26   #68
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nie wiem czy to były cienkie klienty.
Fizycznie to były zwykłe blaszaki.
Mi się zdaje, że tam jakiś UNIX maczał palce.
Nieważne. Wtedy się nie zainteresowałem, to już się nie dowiem

Co ja bym potrzebował:
mamy serwer WF-MAG na jednym z komputerów XP i klienty także na XP (5 sztuk). Drukarki fiskalne popodłączane w kilku miejscach.

Zarówno serwer jak i klienty pełnią jeszcze funkcję zwykłych biurowych komputerów.

Trzeba będzie przesiąść się na Win7 i przy okazji patrzę, co by tu jeszcze można uzyskać - stąd moje pytanie.
Prawie żadnego innego softu lokalnie nie używamy - wszystko webaplikacje na zdalnym serwerze.
W zasadzie to większych problemów z tymi Windowsami nie ma, raczej myślę nad problemami jakie mogą wystąpić.

A może hostujesz WF-MAG?
Najchętniej wywaliłbym go z firmy i wtedy to już nic nie miałbym lokalnie i komputery byłyby jak cienki klient, w sensie że oby działały, a jak nie to no problem.

Ostatnio zmieniany przez pali : 25.11.2012 o godz. 00:29
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2012, 00:35   #69
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Nie wiem czy to były cienkie klienty.
Fizycznie to były zwykłe blaszaki.
Mi się zdaje, że tam jakiś UNIX maczał palce.
Nieważne. Wtedy się nie zainteresowałem, to już się nie dowiem

Co ja bym potrzebował:
mamy serwer WF-MAG na jednym z komputerów XP i klienty także na XP (5 sztuk). Drukarki fiskalne popodłączane w kilku miejscach.

Zarówno serwer jak i klienty pełnią jeszcze funkcję zwykłych biurowych komputerów.

Trzeba będzie przesiąść się na Win7 i przy okazji patrzę, co by tu jeszcze można uzyskać - stąd moje pytanie.
Prawie żadnego innego softu lokalnie nie używamy - wszystko webaplikacje na zdalnym serwerze.
W zasadzie to większych problemów z tymi Windowsami nie ma, raczej myślę nad problemami jakie mogą wystąpić.

A może hostujesz WF-MAG?
Najchętniej wywaliłbym go z firmy i wtedy to już nic nie miałbym lokalnie i komputery byłyby jak cienki klient.

hmm. To z tego co mówisz, to moje rozwiązanie trochę przypomina wyskok z armatą na wróbla. Myślę że prościej będzie założyć na każdym kompie konto admina lokalnego i z jego poziomy skonfigurować polisy na każdego usera - blokujesz co chcesz i pozwalasz na co chcesz.

Jednak jeśli zależy Ci na tym by użytkownicy mogli korzystać ze swoich kont na dowolnym komputerze warto pomyśleć o AD, ale wtedy dobrze by było aby SRV nie był maszyną na której się pracuje.

Ogólnie spora kasa jest potrzebna.

WF-MAG nie, możemy udostępnić chmurę, w której będziesz miał serwery - wszystko przez internet, ale w przypadku padu neta u Ciebie masz problem, do tego wymagane jest dość szybkie łącze.
Z tego co kojarzę WF-MAG to zwykła MS-SQL ?
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2012, 08:04   #70
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Gdy net pada, to i tak firma nie działa. Mamy DSL i GSM w razie czego.

Tak, WF-MAG to MSSQL. Przyznaję się bez bicia, że nie znam się.

Poczytałem niedawno 30 minut w sieci i z tego co zrozumiałem nie jest to takie proste, że podłączę się do bazy na zdalnym hoście i tyle. Podobno musiałbym mieć symetryka 10/10 i nie jest to bezpieczne.

Podobno mam mieć serwer bazodanowy na jednym hoście, do tego drugiego zdalnego hosta i dopiero do tego drugiego hosta podłączam się z firmy via zdalny pulpit. Jakoś tak. Przepraszam, że wyrażam się jak dziecko, ale nie znam się na MS.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2012, 08:53   #71
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Przypadek z życia wzięty.
Przedwczoraj zaorałem dysk z Windowsem. Wszystko łącznie z tablicą partycji, nowymi partycjami i zainstalowaniem nowego systemu.
Ponieważ wszystko co cenne mam na Linuksie, oczywiście nie miałem backupu.
I dopiero gdy stał nowy system przypomniałem sobie o zapisach do gry w którą ostatnio grałem. Niby mała rzecz, ale szkoda.

Za dawnych czasów dla bezpieczeństwa "Documents And Settings" trzymałem na innej partycji, zajmującej ostatnie kilka GB dysku.
Dzięki temu danym nic się nie stało, 5 minut programem do odzyskiwania (wiadomo gdzie leżała ostatnia partycja) i dane były z powrotem.
Mimo ze na dysku już był nowy działający system i nowe partycje.

Więc jednak mądry podział coś daje
Z bezpieczeństwem to jest tak, że nigdy nie wiesz co wypadnie, prawie zawsze jesteś zaskoczony i nigdy nie wiesz co się przyda.
Nawet bzdurne przeniesienie partycji na koniec może uratować tyłek.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.12.2012 o godz. 08:59
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2012, 19:40   #72
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czyli potwierdzenie tego, co od poczatku jest walkowane - reinstalujesz czesto system - partycjonujesz
nie reinstalujesz sysa a backupy robisz na zewnettrznym (lub JESZCZE nie robisz ich wcale) - nie partycjonujesz
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2012, 19:49   #73
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No miał swoje 4 lata i coś się w nim sypnęło. .NET nie chciał się zainstalować.

Ja bym nawet powiedział ogólniej:
Znasz się na komputerach - partycjonujesz (jeżeli jest logiczny sens, bo można mieć RAID albo LVM albo subwolumeny albo 10 dysków).
Nie masz zielonego pojęcia o co chodzi - to nie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.12.2012 o godz. 19:52
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2012, 07:38   #74
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja napiszę tak: pierwszy dzieli się na dwie partycje, mniejsza na system, reszta na dane, drugiego, albo zewnętrznego się nie dzieli, bo to mija się z celem.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2012, 07:42   #75
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No tak. Dzielimy w zależności od potrzeb.

Ale nie mówimy, że nie dzielimy bo:
- ja nie wiem po co, nie widzę różnicy
- ja nie umiem, więc nie trzeba
- mój system nie pozwala
- kupiłem komputer z jedną i działa dobrze
- bo to dla geeków
- bo to przestarzałe

Im użytkownik bardziej zaawanoswany tym więcej dostrzeże plusów.
Albo ucieknie się do innych rozwiązań.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dysk, partycja, partycjonowanie

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 15:39
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 02:42
LITEK czy BENQ - oto jest pytanie ? kowanski Napędy optyczne DVD 5 12.03.2008 00:21
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 01:41


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.